Şimdi Ara

Opel mi Ford mu - Sıfır - Otomatik - Hatchback

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bütçemi 60 Bin civarına kadar zorladığım zaman almayı istediğim ve alabildiğim iki araç bulunuyor;

Biri Opel Astra: Enjoy Active 1.4 140 HP Active Select / 58 Bin fiyat verdiler.
    Diğeri Ford Focus: Style 1.6L 125PS PowerShift Otm. 5K / Bunun için görüşmedim ama tahminim 62-63 Bin

Opel'e tüp taktırmak sıkıntı olur mu? Çünkü yakıt tüketimi çok önemli benim için.

Siz olsanız bu durumda hangisini seçerdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karavol -- 27 Haziran 2015; 18:56:46 >

•  Opel mi Ford mu - Sıfır - Otomatik - Hatchback
  • Opelin zaten lpg çıkışlı aracı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki araçta çok güzel. İçinze hangsiş sinrse onu alnı ford ekonomik ve canlı motorlu
  • Yakıt önemliyse ve opele lpg olmazsa ford alın hatta bence 0 araca lpg mantıksız.

• quote:

Orijinalden alıntı: NamSalanAdam

Yakıt önemliyse ve opele lpg olmazsa ford alın hatta bence 0 araca lpg mantıksız.

Ford da 1.6 motor olduğu için aynı yakıyor neredeyse.

Lpg benim de içime sinmiyor ama 40 kuruş yerine 20 kuruş yakması çok cazip geliyo doğrusu.

Yanılıyor nmuyum?

• Bizde 2014 de sifir opel almistik kalite isclik mukemmle yakit 9lt ykyr sehirici sizi uzmezse alin cok rahat bir arac tavsiye ederim yada biraz butceyi zorlarsan 1.2 jettayada bakin derim

• Opel tek geçerim
  • Astra 1.4 turbo+brc lpg geçen sene 2000 liraya Taktırmıştım turbo kit. Kesinlikle performans aynı yakıt %40 tasarruf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicbass -- 28 Haziran 2015; 23:48:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz daha bekleyin yeni astra alın
  • Bana göre burda arabalardan çok motorlar öne çıkar eğer benim gibi turbo sempatizanı olup atmosferik sevmiyosanız astra alın yok ben atmosferik severim diyorsanız focus alın ama genel anlamda bana göre astra daha kaliteli

• magicbass kullanıcısına yanıt
    Hocam seni bulmuşken sorayım ort.hız ile beraber şehiriçi yakıtınız nedir litre bazında ve bu motorların lpg uyumu nasıl(fabrika çıkışlı lpg olduğunu biliyorum) yani rölantide ayarsızlık stop etme gibi sorunlar var mı birde 1.6 motorda olduğu gibi lpg de sübap erime sorunu var mı uzun oldu ama cevap verirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ibrahim eymen.

Hocam seni bulmuşken sorayım ort.hız ile beraber şehiriçi yakıtınız nedir litre bazında ve bu motorların lpg uyumu nasıl(fabrika çıkışlı lpg olduğunu biliyorum) yani rölantide ayarsızlık stop etme gibi sorunlar var mı birde 1.6 motorda olduğu gibi lpg de sübap erime sorunu var mı uzun oldu ama cevap verirseniz sevinirim

Lpgyi taktırdım 20bin km yaptıktan sonra sattım aracımı ev almak için aklım hala o arabada. Hocam kesinlikle stop etme dalgalanma vs olmadı benim aracın aynısından arkadaşta vardı lpg ye kıl birisi o bindi lpg li olduğu hiç anlaşılmıyor dedi tarafsızdır kendisi. Sübap erime her araçta olduğunu söylediler bununda 70-100 binden sonra eridiğini yani büküldüğünü söyleyenler var bunu çelşk sübapla değiştiriyorlar 1.500 lira civarıydı fiyatı istersen direk değiştir ama bence bükülüncr değiştir 70 bin km de yapacağın kar dan sonra gözün 1.500 ü görmez. Litrede kaç kuruş yakıyoru şöyle söyleyim, 53-55 kuruş yakıyorsu benzinle erzurumda soğuk memleket. Lpg de bu değer 30 kuruşa düştü. Uzun yolda 33-35 kuruş benzin yakıyordu lpg de erzurum izmir git gel yaptım 19-20 kuruş yakmıştı geçen sene. Lpg geçen sene daha pahalıydı şimdi bu değer 5 kuruştan fazla düşer diye tahmin ediyorum. Benim aracım 1.4 turbo active select ti. Otomatik vites yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• magicbass kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için sağol yakıt tüketimi benzinli olarak hayli fazla bu araca lpg olmadan binilmez demek ki

• Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim.

Tek tek cevap vermek istemedim ama yapılan tüm yorumlar fikir verdi gerçekten.
    Net bir şekilde kararımı verdim; Opel Astra: Enjoy Active 1.4 140 HP Active Select

Tek kafama takılan şu yeni astra olayı oldu;

Yeni astra için ne kadar beklemem gerekiyor?
    Fiyat farkı ne derece olur sizce?
  • karavol K kullanıcısına yanıt
    astra forumunda daha detaylı bilgilere ulaşabilir, opel bayileri arayıp öğrenebilirsin ama tahminimce bu yılın sonuna doğru gelir ve bence senin baktığın astra da çok güzel, arasında fiyat farkı ne olur bilmem ama şuradan fikir yürütebilirsin

http://www.opel.de/fahrzeuge/modelle/personenwagen/astra-5-tuerer/index.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.