Şimdi Ara

==Opel MERİVA'cılar buraya== (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.977
Cevap
37
Favori
342.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cam hizasındaki yerler derken o bantlar cosmolarda standart diye biliyorum. nası corsada sport ve cosmoda oralar siyahsa meriveda da öyledir. ayrıca cosmo donanım merivaların arka camları standart karartılmış geliyor ama önce camlara sonradan müdahale edilmiştir. yalnız ben egzozu meriva gibi bir arabaya yakıştıramadım. herkesin zevki kendine göredir ama ben merivayı ununu elemiş eleği duvara asmış bir aile babası veya bir annenin arabası olarak görüyorum. merivayı fazla zorlamamak gerekir yolda ağırlk merkezi bir hayli yüksekte.
    quote:

Orjinalden alıntı: muratp87

hocam resimler süper, çok yakışmış merivaya ön kromaj, egsoz ve neon. Ayrıca belirtmek isterim ki, benim merivada olmasını en çok arzu ettiğim şeylerden biride bu araçta var. O neymiş derseniz, kapıların cam hizasındaki metalik yerler bu araçta olduğu gibi siyah ve koyu cam. Acep bunlar orijinalinden mi böyle, yoksa herhangi operasyon mu uyguladınız. Çünkü bu tipler avrupada satılıyordu. Türkiyede olanlarında cam hizasındaki yerler yine gövde rengi oluyor ve benim sinirimi bozuyor.

• peki tifosi benim mervanın oralar metalik renk. Koyu renk olabilir mi, bunun içi ne gibi işlemlerden geçiyor.
  • ben bunu alsam annem eve komaz beni yıllarcada konuşmaz.ama 2009 da çıkacak model için biraz daha ılımlıyım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortunasuper

ben bunu alsam annem eve komaz beni yıllarcada konuşmaz.ama 2009 da çıkacak model için biraz daha ılımlıyım.

olsun arka koltuklarda yatılabiliyor. Devir koltukları, al battaniyeni, bi de yastık bul tamam. Ben zamanında çok yattım

1 kişi saray yavrusu, 2 kişi ev rahatı, 3 kişi çadır gibi rahattır yani, tavsiye ederük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratp87 -- 7 Ağustos 2008; 1:01:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fortunasuper

ben bunu alsam annem eve komaz beni yıllarcada konuşmaz.ama 2009 da çıkacak model için biraz daha ılımlıyım.

neden eve almasın? neden yıllarca konuşmasın? bu yazınızdaki amacı anlayamadım? bana insanların mallarını küçümsüyormuşsunuz gibi geldi yanılıyormuyum? bence annenizi alın merıvanın içine bir bindirin birde bir tur attırın kesinlikle beğenecektir

saygılar...
  • yeni merivalar 2009'da mı yoksa 2010'da mı çıkıyor? internete resmi düştü de acaba motorları nasıldır. Astra gibi 1.6 180bg bişey çıksa tadından yenmez valla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratp87

peki tifosi benim mervanın oralar metalik renk. Koyu renk olabilir mi, bunun içi ne gibi işlemlerden geçiyor.

onun yapılması çok kolay bizde aldığımızda vardı reklamcıya veya herangi bi aksesuarcıya gidin siyah folyo istiyorum diin alın folyoyu yapın koay bi işlem yardımcı olblrm msn üzerinden burak__41@msn.com
  • peki merif@st bu folyoyu nasıl yapıştırıyorlar, çıkması kolay mı ya da arabayı yıkanınca çıkmayacak kadar zor mu ? Nasıl bişey bu, yapıştırılıyormu boyanın üstüne, boyaya bi zararı olmasın vs... büssürü soru işte.

Bir de ücretini merak ettim.

unutmadan da söyleyim, sanki sizin arabanın camlarda filmli gibi geldi bana :). onları kaça yaptırdınız eğer varsa?
  • araba çok güzel ama o arkası ne öyle yahu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: polokolik

araba çok güzel ama o arkası ne öyle yahu...

nazarlık nazarlık

nazar değmesin diye orayı biraz çirkin yapmışlar...
  • selam
    daha 2 gun once 2005 meriva essentia 1.6 easytronic aldım memnnum
    bu forumu bıraz ınceledım ama bir konuda bir bilgiye ulasamadım.
    konu su: opelin easytronic viteslı versıyonlarında hill holder standart diyor.
    ancak hill holderin aracımda calısmasını pek anlamadım acıkcası.
    belli egımde araba duruyor ama egım arttıgında kayıyor hafif
    hıll holder ve kullanımı konusunda manualde gormedıgım ve buralarda gozden
    kacırdıgım bır sey mı var acaba?
    mesela ayarının yapılabıleceği bir prosedür mu var.veya aktıf olması icin fren pedalinde bir
    islem mi yapmam gerekiyor. serviste bıraz kayar bosver diyor ama benım gibi akademisyen
    bırısı daha fazla ayrıntı istiyor. yurt dısı sitelerde de pek bilgi yok.
    bu forumdada full otomatık ve trptronic ler karsılastırılmıs kaymayı onlemek ıcın hıll holder var denmıs ama
    ayrıntı verilmemis. esimin kullanacagı bır arabada kaydırma konusunda emın olmam gerek.
    umarım zamanınızı almamısımdır. forumda gormedıgım bır acıklama varsa lutfen kusura bakmayın.
    lınkı de verırsenız sevınırım.

• benim bildiğim kadarıyla hill holder, yokuşta ayak gazdan çekilip frene basasıya kadar ki 1-2sn'lik sürede araç kaymaması için araca fren uygulanmasıdır. Yokuştayken frene basıyorsunuz, mesela yeşil ışık yandı harekete geçeceksiniz, ayağı frenden çektikten 1-2 sn kadar tekerlere hala fren uygulamaya devam eder. bu 1-2sn'lik süre geçtikten sonra araba frenlerini bırakmaya başlar. Belki bu sürede araç kayma yaptığından sizde sorun var gibi düşünebilirsiniz.

Zaten 1-2slik süre ayağı fren pedalından gaz pedalına atmak için bile çok. Manuelde ilk başlarda elfreniyle kalkardım bende. Sonraları alışınca, sağ ayak frende olduğu halde debriyajı yarım yaparım, yeşilin yanmasına zaten bu sürede saniyeler vardır, yandığı gibi aracın devrini arttırıp harekete geçiririm.

İnşallah faydalı olmuşumdur. Ve sizin arabada inşallah bu 2snlik zaman diliminde frenleri tutup kayma yapmıyordur. Eğer bu süre içinde kayma varsa, bilemiyorum, belki arıza vardır...

• merhaba
    ilginize cok tesekkur ederim.
    bende sizin dediginiz gibi oldugunu dusunmustum. arabayai denerken de ufak bi egimde durmustu
    ama aldiktan sonra gordum ki:
    benim arabada ayagimi gazdan cekince dusuk egimde tutarken
    egim artinca hemen kayma var. araba agir oldugundanmi acaba diyorum
    kaymanin miktarina bakacagim tam deneyemedim uygun bi yer denk gelmedi
    gerci uzun zaman kaydirmiyor gaza basinca biraz hemen aldigindan araba kalkiyor.
    bu yenilerde mi standart hill holder 2005 lerde yokmuki
    acaba 2005 model essentia easytronic lerde bu opsiyon yokmuydu diye merak da ediyorum
    bilen varsa veya racinda hillholder olan easytronic olup da kullanan varsa
    yazarsa sevinirim.
    opel merkeze de yazacagim.
    bir bilgi alirsam sizinle paylasirim.

iyi gunler
  • bende opel meriva 2008 1.3 kullanıyorum . araba güzel ama 1.3 motor yokuşlarda çok takılmasada ataklığı pek iyi değil.ayrıca virajları dönerken arabanın aynanın oradaki 2 kolon olması görüş açsını çok düşürüyor.
  • evet o direkler biraz büyük ve yer seçimi yanlış gibi. Özellikle de sol dönerken sol direk acayip görüş kaybı. gelen araba uzaktaysa o direk hiç görünmeyecek şekilde gelen arabayı kapatabiliyor. bazen yayalar bile görünmüyor. yani o kadar iyi kapatıcılığı var :D hatta birini o şekilde eziyordumda bereket yavaştım (10-20km) ve hemen frenledim.
  • 2006 model yeni meriva kullanıyorum. 1.6 105 hp twinport.
    söylemek istediğim bu arabadan kimse ataklık beklemesin. araba napsın 1350 kg boş ağırlık var. atak dediğimiz sedan arabaları düşünün toyota corolla, renault megane, opel astra vs bunların boş ağırlıkları ise ortalama 110 kg civarlarında. bu arabaların 1350 kg olduğunu hesap edin bu kadar atak olabilirlermiydi. yani meriva aslında kilosuna bakıpta değerlendirilirse çok iyi veaynı zamanda da ataktır. eğer merivayı diğer modellerle yarıştırmak yada kıyaslamak istiyorsanız onların ful dolu merivanın ise boş olmasına dikkat etmelisiniz.

bir diğer konu yapılan testlerde merivanın en kötü tarafının önlerdeki direklerin görüşü engellemesi.

bunların dışında meriva gerçekten de ideal bir aile arabası. koltuğa oturup şöyle birtur attığınızda bu farkı hemen anlarsınız. kendine has bir tokluk hissi var. kullanımı çok rahat. tam bir uzun yol arabası.

benim gördüğüm tek eksiklik neden opel 1.5 yada 1.6 cc lik dizel motorlar kullanmaz. 1.3 var performansı tatmin etmiyor. 1.7 - 1.9 var vergileri çok yüksek. hatta bu konuda opel merkeze yazı bile yazdım dosya hazırladıklarını ve değerlendireceklerini söylediler.

mesela hyundai matrix var 1.5 dizel crdi motor kullanıyor. bu arabanında ağırlığı 1350 kg. merivayla tek kişiyle 4. vitese düşüğüm bir rampada matrixle 3 kişiyle 5. viteste aynı devirde ve aynı hızda bu rampayı çıkabildim. hatta bu durumu bile opele ilettim.

• Arkadaşlar merhaba,

Bende 2 ay önce easytronic 2004 ejoy aldım ve şu ana kadar özellikle rahatlık konusunda çok memnunum.Arabayı aldıktan sonra BRC marka sıralı lpg sistemi takdırdım.Ancak şehiriçinde 0,21 civarında yakıyor, şehir dışında ise 0,17 yakıyor.Sizce bu değerler normal mi?
    Dipnot:
    Merivaya aksesuar çok güzel yakışıyor, özellikle kromajlı ürünler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayburcun

Arkadaşlar merhaba,

Bende 2 ay önce easytronic 2004 ejoy aldım ve şu ana kadar özellikle rahatlık konusunda çok memnunum.Arabayı aldıktan sonra BRC marka sıralı lpg sistemi takdırdım.Ancak şehiriçinde 0,21 civarında yakıyor, şehir dışında ise 0,17 yakıyor.Sizce bu değerler normal mi?
    Dipnot:
    Merivaya aksesuar çok güzel yakışıyor, özellikle kromajlı ürünler.

yeni olması bakımından normal olabilir, o değer zamanla düşecektir diyeceğim ama benzinli halde de o kadar yakıyor. Bi ayar çekilmesi lazım. 6.7 ortalama yakıt değeri olaraktan hesaplarsak 6.7*3.25=21,775

LPG taktıranlara sormak lazım. Benim duyduğum bu değerin daha sonra düşeceği...
  • Arkadaşlar öncelikle size ilk ve tek meriva fan clubunu kurduğunuz için teşekkür ederim. Araba gerçekten harika bişey aşık olmamak elde değil şu an bir meriva almaya karar verdim ama yalnızca aklımda bi kac soru war oncelikle onları sorayım ...

1) 1.6 meriva 100 kmde ne kadar yakıyor

2) Spor paketin içinde neler geliyor sunroof cosmolardamı war yoksa spor paketlemi geliyor

3) Arkadakilerin ayrıca müzik dinlemesini sağlayan sistem 2004-2005 modellerde varmı

4) Arka koltukların arasındaki dolap için hangi paket gerekiyor enjoylarda varmı

5) alım satım mevzusu olarak aklıma cok giriyolar 1.6 benzinli meriva alırsam satışı cok zor falan dediler siz ne düşünüyorsunuz

şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jameshetfield1905 -- 20 Ağustos 2008; 14:02:23 >
  • arkadaşlar bir sorum olacak

ben merivama sıralı lpg takdırdığım için depoyu istepnenin yerine koydurdum, haliyle istepne bagajın içine kondu ve yer kaplıyor.Bu durumda istepneyi nasıl koyarsam yer kazanırım?
    Arka bagaj kapağına stepne koruyucusu kaodursam nasıl olur ve bunun fiyatları konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Ckirnak arkadaşım senin sorularından bazılarını cevaplayayım.
    2) spor paketin içerisinde alüminyum alaşımlı jantlar ve ön sis farları geliyor.Bende yoktu ben daha sonra yaptırdım ve daha ucuza mal oldu.
    3)evet.benim arabam 2004 model ve o sistem var.
    4) enjoy serisinde o seyahat asistanı var.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.