Şimdi Ara

==Opel MERİVA'cılar buraya== (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.977
Cevap
37
Favori
342.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yavuzzselimm

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merıvada ESP var giderken ani şerit değiştirince veya iniş çıkışlı yollarda birden çıkıyor ESP sembolü göstergede yavuzzselimm dostum bizde şuanda 2004 njoy+spor paket merıva kullanıyoruz ve çok memnunuz satmaya kıyamıyoruz çünkü araba daha 17.000km de hemde şuanda piyasada kafamıza uygun araba yok bayilerde incelemediğimiz marka-model kalmadı merıvanın güzelliğini bir türlü bulamadık şimdi yeni kasa merıvayı bekliyoruz çıkar çıkmaz alacağız consepti gerçekten mükemmel ötesi eski merıvalan ilgisi kalmamış sanki çağ atlamış gibi araba eğer opel consept merıvayı aynen yollara çıkarabilirse çoğu kişi o arabayı gördümü arabasını satıp merıva alır diye düşünüyorum şuanki merıvada harika bir araç piyasadaki son çıkan bir çok araçtanda üstün ben sizin yerinizde olsam merıvayı hiç satmaz bekler yeni kasa merıva ile takas ederdim böylesi çok daha iyi olurdu merıvada olupta focusta olmayan ve focusta olupta merıvada olmayan eksiklikler neler sizce öğrenebilirmiyim?

saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

arkadaşlar merıvada ESP var giderken ani şerit değiştirince veya iniş çıkışlı yollarda birden çıkıyor ESP sembolü göstergede yavuzzselimm dostum bizde şuanda 2004 njoy+spor paket merıva kullanıyoruz ve çok memnunuz satmaya kıyamıyoruz çünkü araba daha 17.000km de hemde şuanda piyasada kafamıza uygun araba yok bayilerde incelemediğimiz marka-model kalmadı merıvanın güzelliğini bir türlü bulamadık şimdi yeni kasa merıvayı bekliyoruz çıkar çıkmaz alacağız consepti gerçekten mükemmel ötesi eski merıvalan ilgisi kalmamış sanki çağ atlamış gibi araba eğer opel consept merıvayı aynen yollara çıkarabilirse çoğu kişi o arabayı gördümü arabasını satıp merıva alır diye düşünüyorum şuanki merıvada harika bir araç piyasadaki son çıkan bir çok araçtanda üstün ben sizin yerinizde olsam merıvayı hiç satmaz bekler yeni kasa merıva ile takas ederdim böylesi çok daha iyi olurdu merıvada olupta focusta olmayan ve focusta olupta merıvada olmayan eksiklikler neler sizce öğrenebilirmiyim?

saygılar...

Alıntıları Göster
    Merivayı bende çok seviyorum aahhh ah keşke 1.3 cdti astra gibi 90 hp olsaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Fastdriver.

Merivayı bende çok seviyorum aahhh ah keşke 1.3 cdti astra gibi 90 hp olsaydı

Alıntıları Göster
    2005 cdti sportpack var bende. izmir kuşadası yolunda dağ inişinde yaktım ben de esp i.

yalnız benim bildiğim ve yaşadığım kronik bi problem var merivalarda cam krikosu aksamında plastik bi parça var o kırılıyor.sağ sol arka ve sağ ön camın parçası değişti.sıra sol ön camda.servisteki arkadaşlar da kronik olduğunu ve bu parçayı çok değiştirdiklerini belirttiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: denon

2005 cdti sportpack var bende. izmir kuşadası yolunda dağ inişinde yaktım ben de esp i.

yalnız benim bildiğim ve yaşadığım kronik bi problem var merivalarda cam krikosu aksamında plastik bi parça var o kırılıyor.sağ sol arka ve sağ ön camın parçası değişti.sıra sol ön camda.servisteki arkadaşlar da kronik olduğunu ve bu parçayı çok değiştirdiklerini belirttiler.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: denon

4 senedir sıfır 2004 njoy+sp merıva kullanıyoruz dediğiniz gibi plastik aksamda bir sorunlan hiç karşılaşmadık biz plastik aksamı çok kaliteli merıvanın birazda şansızlıktan oluyor böyle şeyler size sormak istediğim bir konu var; ESP(EPS değil) sizde nasıl bir sembol olarak yandı ve göstergenin hangi kısmında yandı öğrenebilirmiyim?

saygılar...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: denon

4 senedir sıfır 2004 njoy+sp merıva kullanıyoruz dediğiniz gibi plastik aksamda bir sorunlan hiç karşılaşmadık biz plastik aksamı çok kaliteli merıvanın birazda şansızlıktan oluyor böyle şeyler size sormak istediğim bir konu var; ESP(EPS değil) sizde nasıl bir sembol olarak yandı ve göstergenin hangi kısmında yandı öğrenebilirmiyim?

saygılar...

Alıntıları Göster
    göstergede sağ alttaki esp veya eps.. şu an hatırlayamadım. arab şu babamda ilk alışımda bakıcam.

• quote:

göstergede sağ alttaki esp veya eps.. şu an hatırlayamadım. arab şu babamda ilk alışımda bakıcam.

Alıntıları Göster
    eper harfler varsa eps dir. corsa c'mde de sağ tarafta eps yanardı. esp genelde üçgen içinde sağ sol yalpayan araba resmidir. merivada standart olacağını sanmıyorum ama koymuşta olabilirler. astra da bile standart değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

eper harfler varsa eps dir. corsa c'mde de sağ tarafta eps yanardı. esp genelde üçgen içinde sağ sol yalpayan araba resmidir. merivada standart olacağını sanmıyorum ama koymuşta olabilirler. astra da bile standart değil.

Alıntıları Göster
    hadi esp'yi biliyoruz da o zaman eps n'oluyor, meriva 1.3'te sizin dediğiniz gibi EPS var, harflerle yazılmış şekilde. Ayrıca sitede de ESP sadece easytronic şanzımanlarda diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratp87

hadi esp'yi biliyoruz da o zaman eps n'oluyor, meriva 1.3'te sizin dediğiniz gibi EPS var, harflerle yazılmış şekilde. Ayrıca sitede de ESP sadece easytronic şanzımanlarda diyor.

Alıntıları Göster
    eps corsa c ve merivanın kullandığı direksiyon sistemi
  • quote:

eps corsa c ve merivanın kullandığı direksiyon sistemi

Alıntıları Göster
    merıvadaki bu ESP olayı kesin ve açık bir sonuca bir türlü bağlanamadı kimse kesin ve net bir cevap veremiyor???

saygılar...
  • quote:

merıvadaki bu ESP olayı kesin ve açık bir sonuca bir türlü bağlanamadı kimse kesin ve net bir cevap veremiyor???

saygılar...

Alıntıları Göster
    merıvacı arkadaşlar nerelerdesiniz? topic ölmüş durumda canlanalım biraz merıva çok konuşulacak çok tartışılacak bir araç

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BL@DE -- 17 Haziran 2008; 23:41:09 >

• quote:

merıvacı arkadaşlar nerelerdesiniz? topic ölmüş durumda canlanalım biraz merıva çok konuşulacak çok tartışılacak bir araç

saygılar...

Alıntıları Göster
    EPS miş yanan. oda elektrik motorlu hidrolik direksiyonmuş.
    o kırılan parça olayında da iklim etken olablir. izmirde yaşayıp ta camı düşmeyen meriva sahibi varmıdır? bi araştırma falan yapmak lazım. 3 camda da aynı parça kırılmaz ki be kardeşim.

• quote:

EPS miş yanan. oda elektrik motorlu hidrolik direksiyonmuş.
    o kırılan parça olayında da iklim etken olablir. izmirde yaşayıp ta camı düşmeyen meriva sahibi varmıdır? bi araştırma falan yapmak lazım. 3 camda da aynı parça kırılmaz ki be kardeşim.

Alıntıları Göster
    hmm teşekkürler denon.

Arkadaşlar ben şu yeni merivalardan bahsetmek istiyorum. Galiba 2007'de satışa çıktılar. Aslında fazla fark olmamasına rağmen meriva'ya siyah arka lambalar ve bagaj kapağındaki boylamasına kromaj parça aracı çok hoş gösteriyor. Eskişehir'de o kadar çok görmeye başladım ki artık...

Aracı modifiye etmek istesem, camları koyu film koydururum, arka farları siyah yaparım, kromajı kapı ve bagaja uygularım. Elimden gelse, kapıların cam olduğu kısımlardaki gövde rengi boyayı kaldırıp siyah yaparım, yurtdışı örneklerinde olduğu gibi, kromaj jantlar ve 70 beygirlik dizel motoru da power box ya da her neyse işte 90-100bg'e çıkartırım. Cillop gibi olur valla...

• quote:

hmm teşekkürler denon.

Arkadaşlar ben şu yeni merivalardan bahsetmek istiyorum. Galiba 2007'de satışa çıktılar. Aslında fazla fark olmamasına rağmen meriva'ya siyah arka lambalar ve bagaj kapağındaki boylamasına kromaj parça aracı çok hoş gösteriyor. Eskişehir'de o kadar çok görmeye başladım ki artık...

Aracı modifiye etmek istesem, camları koyu film koydururum, arka farları siyah yaparım, kromajı kapı ve bagaja uygularım. Elimden gelse, kapıların cam olduğu kısımlardaki gövde rengi boyayı kaldırıp siyah yaparım, yurtdışı örneklerinde olduğu gibi, kromaj jantlar ve 70 beygirlik dizel motoru da power box ya da her neyse işte 90-100bg'e çıkartırım. Cillop gibi olur valla...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: muratp87

hmm teşekkürler denon.

bu saydığın dış modifiyeler güzel ayrıca son makyajlı merıvaların ön tamponu hiç hoş olmamış önceki versiyonlar çok daha spor ve saldırgan duruyordu sis farlarının yapısı ve sis farlarındaki kromaj ile çok daha güzeldi eski versiyonlar yenileri berbat bence arka kapı camlarına,arkada kelebek camlarına ve arka cama film çektim araba beyaz olduğu için ne kadar mükemmel göründü anlatamam sana birde krom eksoz ucu taktım inan taktığım krom eksoz ucunun yanında opc'deki eksoz ucu oyuncak kalır çok daha mükemmel oldu ondan ve orjinal gibi durdu mükemmel bir sportif hava kattı merıvaya bizim araç birde zaten njoy+spor paketli olduğu için daha fazla abartı modifiyeye yer vermedim bu kadarı yeterli bu tür modifiyeleri abartıya kaçmamak şartıyla kesinlikle tavsiye ederim arabayı bambaşka yapıyor ve çok daha güzel gösteriyor kesinlikle şart bence bunlarsız olmaz

saygılar...

• quote:

valla dediğim gibi havalı amortisörlerde körük olur ve geniş olur (yumruk kadar). Ayrıca tıs tıs ses çıkartır yaylandığında. Otomobillerde kullanıldığını zanetmiyorum, kamyon otobüs gibi ağır tonajlı araçlarda olur diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    bi turlu sevemedim şu merivayı bende su an clio var ama citroen picasso alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokarcasss

Alıntıları Göster
    picasso daha büyük araç, onun dengi zafiradır meriva değil, ama meriva'da hoş araçtır, picasso'dan az yakar.
  • quote:

picasso daha büyük araç, onun dengi zafiradır meriva değil, ama meriva'da hoş araçtır, picasso'dan az yakar.

Alıntıları Göster
    clio picasso meriva zafira farklı sınıflarda arabalardır. aynı kefeye konup tartışılması saçmadır konu gereksiz uzar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denon -- 24 Haziran 2008; 8:25:35 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    picassodan nasıl az yakar ben anlamadım bir tarafta 1.6 hdi motor diğer tarafta 1.6 ecotec motor.
    quote:

• quote:

picassodan nasıl az yakar ben anlamadım bir tarafta 1.6 hdi motor diğer tarafta 1.6 ecotec motor.
    quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

biraz araştırmadan yazmışım ama zafiranın 1.6 ecotec benzinli, picasso'nun 1.6 hdi dizel motoru var. İki farklı motor tipi arasında şimdi karşılaştırma yapılmaz. Zaten picasso'nun benzinli motoru yok, zafira'nın da 1.9 dizel motoru var. Bu iki 1.6 ve 1.9 dizel motor arasında karşılaştırma yapılırsa:

Zafira 1.9 CDTi: 120bg
    şehiriçi:7.6
    şehirdışı:5.1

Picasso 1.6 HDi: 110bg
    Şehiriçi: 7.3
    Şehirdışı: 5.1

0.3lt motor hacmine göre pek de fark yokmuş aslında... Ayrıca zafira'nın motoru 10bg daha güçlü.

Meriva 1.3 CDTi: 70 bg
    Şehiriçi: 6.4
    Şehir dışı: 4.2

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

biraz araştırmadan yazmışım ama zafiranın 1.6 ecotec benzinli, picasso'nun 1.6 hdi dizel motoru var. İki farklı motor tipi arasında şimdi karşılaştırma yapılmaz. Zaten picasso'nun benzinli motoru yok, zafira'nın da 1.9 dizel motoru var. Bu iki 1.6 ve 1.9 dizel motor arasında karşılaştırma yapılırsa:

Zafira 1.9 CDTi: 120bg
    şehiriçi:7.6
    şehirdışı:5.1

Picasso 1.6 HDi: 110bg
    Şehiriçi: 7.3
    Şehirdışı: 5.1

0.3lt motor hacmine göre pek de fark yokmuş aslında... Ayrıca zafira'nın motoru 10bg daha güçlü.

Meriva 1.3 CDTi: 70 bg
    Şehiriçi: 6.4
    Şehir dışı: 4.2

Alıntıları Göster
    1.9 cdti vectraların (150hp) şehir içi tüketim ortalaması 9 litreye yakındı. dediği ortalama tutmaz tahminimce. 1.6 picasso ne yakar bilmyorum da bana çok şık geliyor normalde fransız arabalarını beğenmesemde.

• quote:

Orijinalden alıntı: kokarcasss

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kokarcasss

otoparka çekiyorum şöyle karşıdan bir bakıyorum merıvama onun gibi şık karizmatik duran başka bir araç göremiyorum ayrıca merıvayı neden beğenmediğinizi çok merak ettim? merıva asla clio,citröen picasso gibi herhangi bir fransız arabası ile kıyas edilmez her yönden üstündür benim gözümde citröen'den uzak durun derim niye derseniz çoğu tanıdıkta C3 var dakkada bir beyin arızası veriyorlar geçen bir arkadaşın C3'ünün beyini bozularak yolda kaldı servise gittiğinde ise beyin değişimi için uçuk miktarlar ödemek zorunda kaldı satıp kurtulmak istiyor ama ikinci elleride hiç tutmuyor citröen'lerin o yüzden citröen güzel araba yapamıyor bence çabuk bozuluyor ve parçaları çok pahalı ayrıca parçaları bulunmuyorda sizi çok uğraştırır şuanda kullandığınız clio çok daha iyi bence clio'yu arar olursunuz ama karar tabiki sizin

saygılar...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.