Şimdi Ara

Opel İnsignia Yakıt Tüketim Değerleri (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
7
Favori
267.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: opelli

Şu an yeni insignialar süper bi motora sahip,hele ki 1.6 170hp SDI motor canavar,alt devirlerde şahlanmaya başlıyo,manuel insignia şehir içi 100km de 7.5lt gibi muhteşem bi rakam sunuyo,hem 170hp nin tadını çıkarıyorsunuz hem de yakıt ceibiniz çok yakmıyor,eski insignia motoru 11lt 12 lt yakıyodu,aradaki fark mühteşen,opelin eline koluna sağlık.

Arkadaşım merhaba;

170'lik MT için 7.5lt tüketimi var demişsiniz. 7.5lt lik tüketimin, ortama hızı hakkında bir bilgi var mı acaba?

Aslında merak ettiğim 170'lik AT/6 nın şehir içi tüketim değeri. Konuyu okudum ama konu içinde yorum yazan birisi varsa da rastlayamadım.

Normal kullanım ve ortalama 30km hız ile 170'lik AT nin şehir içi tüketimi sizce ne kadar olur?

8,5-9,5 litre arasında olacaktır bence

O zaman, teknik verisinde bulunan 9.1lt'lik tüketimi, Antalya/Konya/Zonguldak gibi bir şehirde yaşayan trafiği fazla yoğun olmayan yada İstanbul/Ankara
    gibi bir şehirde yaşayıp yoğun trafiğe girmeyen normal bir kullanıcı, 30km ortalamalar civarında bir sürüş şekli ile yakalayabilir, diyebiliriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 5 Kasım 2013; 12:27:14 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: opelli

Şu an yeni insignialar süper bi motora sahip,hele ki 1.6 170hp SDI motor canavar,alt devirlerde şahlanmaya başlıyo,manuel insignia şehir içi 100km de 7.5lt gibi muhteşem bi rakam sunuyo,hem 170hp nin tadını çıkarıyorsunuz hem de yakıt ceibiniz çok yakmıyor,eski insignia motoru 11lt 12 lt yakıyodu,aradaki fark mühteşen,opelin eline koluna sağlık.

Arkadaşım merhaba;

170'lik MT için 7.5lt tüketimi var demişsiniz. 7.5lt lik tüketimin, ortama hızı hakkında bir bilgi var mı acaba?

Aslında merak ettiğim 170'lik AT/6 nın şehir içi tüketim değeri. Konuyu okudum ama konu içinde yorum yazan birisi varsa da rastlayamadım.

Normal kullanım ve ortalama 30km hız ile 170'lik AT nin şehir içi tüketimi sizce ne kadar olur?

8,5-9,5 litre arasında olacaktır bence

O zaman, teknik verisinde bulunan 9.1lt'lik tüketimi, Antalya/Konya/Zonguldak gibi bir şehirde yaşayan trafiği fazla yoğun olmayan yada İstanbul/Ankara
    gibi bir şehirde yaşayıp yoğun trafiğe girmeyen normal bir kullanıcı, 30km ortalamalar civarında bir sürüş şekli ile yakalayabilir, diyebiliriz...

Tabiki ben birçok kez insignia 1.4 turbom ile şehir içinde fabrika verisine yakın tüketim elde etmiştim

• Teşekkür ederim.

Aracı değiştirdiğinizin farkında değildim. Hayırlı olsun, güle güle kullanın...
  • quote:

Teşekkür ederim.

Saol ustadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkür ederim.

cevaplar alınmıştır abi. Umarım yeni 1.6 SIDI motor AT/6 seçeneğinde şehir içinde 10LT'yi geçmez ... Lpg ilede yaksın 12 litre problem değil

cevaplar içinde ayrıca teşekkürler muharrem.05
  • Merhaba arkadaslar,

Yeni insignia düşünüyorum, bir ihtimal sports tourer de olabilir ama merak ettiğim konu şu:

2.0 Dizel ile 1.6 Benzinli arasında fabrika verilerine göre 1LT'den az fark var. Bu pratikte de ne kadar gerçekci sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

Merhaba arkadaslar,

Yeni insignia düşünüyorum, bir ihtimal sports tourer de olabilir ama merak ettiğim konu şu:

2.0 Dizel ile 1.6 Benzinli arasında fabrika verilerine göre 1LT'den az fark var. Bu pratikte de ne kadar gerçekci sizce?

yeni sidi motor teknolojisindeki yakıt değerlerini tutacak diyor-muş general motor. O yüzden bilgiler şu aşamada doğruda olabilir yalanda, biraz bekleyip test araçlarındaki verileri beklemek lazım...
  • 1.4 turbo için şehiriçi 7-8 lt çok değil mi?
    fabrika verileri çok daha düşük gösteriyor

1.6'dan direk vazgeçtim zaten 10-12leri duyunca.
  • Öncelikle konunun hortlaması için kusura bakmayın

Aslında şu an olmasa da 2015 yılının ilk aylarında bir insignia almayı düşünüyorum. İlk göz ağrım 140 beygir astrayı 2011 yılında değişik nedenlerle alamamamın ardından, asıl ihtiyacımın, hem zevk hem güç anlamında insignia olduğuna yeni yeni karar veriyorum. Tabi çocuğumun bu arada doğması beni yerine göre bastımı giden ama bir o kadarda güvenli ve konforlu bir araç arayışına itti. İnsignia çok diri bir araç. Konforu konusunda ve güvenlik donanımları konusunda da söylenecek pek bir şey yoktur. Aslında benzinli opel kullanmaya çok alışığım. Önceki aracım 2005 model 1,6 115 beygir astraydı. Ankara şehir içi ve havaalanı yolu otoban karışık olacak şekilde genelde 7 litre benzin ortalamasıyla kullanıyordum arabamı. Satmam gerekti ve şu anda yine benzinli 1996 model 2.0 136 beygir vectra cd kullanıyorum. Yeri geldimi basarım, yeri geldimi rampa aşağı boşa salarım ( Bilenler için yeni açılan ankara bulvarında ümitköy istikametine doğru zırhlı birliğe gelmeden önceki iniş favorimdir :)) yeri geldimi arabada cc varmış gibi ayağımla 100 km ye sabitlerim. En son benzin aldığımda 33,8 litre benzin alıp depomu doldurdum ve yaptığım yol tam olarak 428,7 km. Yani 7,9 / 100 km gibi bir ortalama.

Sıkıntım şu ki tercihim olacak olan 1,6T 180 Beygir insignia ile şehir içinde 8-10 litre aralığında yakıt tüketimi yakalayabilirmiyim. Tabi şu var aracı aldığımda muhtemelen istanbulda ikamet ediyor olacağım. Oranın trafiği hakkında toplasan 15 günlük tecrübem vardır, oda avrupa yakasında. O trafiğe deneyimli arkadaşlar daha iyi cevaplar. Genelde sakin kullanan birisi bu araçla halkalı, havalimanı, tekstilkent üçgeninde yaklaşık trafik durumuna göre yakıt sıkıntısı ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodstar -- 10 Haziran 2014; 11:57:24 >

• Selam arkadaşlar,bende 1.6 170 hp manuel cosmo var,şu an 2050 km de,şehir için 8-9 lt,şehir dışı 90 km hızda 5 lt yakıyor--Otobanda 120 km hızda anlık 7 Litre yakıyor,daha motoru açılmamış bu güçteki bi araç için çok çok iyi.hele bazen 3-4 litre yaktığı bile oluyor.
  • 2013 Insignia 1.6 AT Edition Elegance liste fiyatı 79 lira ÖTV siz 54 lira
    Nasıldır?
    Özellikle yakıt konusunda şehiriçinde 1.6 motor C sınıfı otomatiklerden fazla yakar mı?
    Bakım maliyeti çok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

2013 Insignia 1.6 AT Edition Elegance liste fiyatı 79 lira ÖTV siz 54 lira
    Nasıldır?
    Özellikle yakıt konusunda şehiriçinde 1.6 motor C sınıfı otomatiklerden fazla yakar mı?
    Bakım maliyeti çok mu?

yıllık bakımı 605 tl otomatik ne yakar bilemem bende manurl var 8,5 lt ortalaması var suan

bende ötv siz almıstım ama benim kisi cosmo paket 51950 almıstım 859 tl yıllık arac versigisi var

bide 2013 modelde dahada indirim isteyin kardes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muti1 -- 20 Haziran 2014; 23:28:25 >
  • muti1 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    ÖTV gibi MTV den de muaf alabiliyoruz. Tek endişem yakıt tüketimi ve bakım maliyeti.
    605 TL bakım makul.
    2013 AT Ne kadara alabiriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 20 Haziran 2014; 23:30:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Teşekkür ederim
    ÖTV gibi MTV den de muaf alabiliyoruz. Tek endişem yakıt tüketimi ve bakım maliyeti.
    605 TL bakım makul.
    2013 AT Ne kadara alabiriz?

ben aracı antalyada aldım istersen dier sehirdeki bayilerede sor yada baska batide varsa ilde onada sor bana böle fiyat verdiler siz daha iisini verirseniz sizden alalaım dersin yakıtı manuelde dedim gibi ama kaplumbağa gibide sürersen 10 lt ortalamayı bulur söyleyeyimde bizde baska aracta var o mtv den muaf ondan dolayısıyla bunun mtv sini ödemek zorunda kalıyorum gerisinide bisey diemem imkanın varsa cosmo farkı 5 tl yi gecmez farkı diemde otomatikte ne yakar bilmedim icin saana 2014 yeni insignia alanlar buraya gelsin baslındaki arac tüketim yazılarını bakmak zorunda kalacaksınız

baska ildeki bayiden alırsanız sizin bulundunuz ildeki bayiye aracı fabrika gönderiyo vede siz ordan araca ekstra bisey ödemeden alıp cıkarsınız bahsis haric saten bayiye su ildeki bayi su fiyat verdi sen verirsen senden alam de inanmassan ara sor de saten o almıs oldun en iyi fiyatı onlarda sanada aynısını teklif ederler bence

saygılar

• muti1 M kullanıcısına yanıt
    Yengem alacak ve 2 aydır kararsızlık yaşıyor. Hatta bu kararsızlık yüzünden aile huzuru da kaçtı.
    Yengem Golf diye ısrar ediyor ve o kadar galeri gezmesine rağmen 1.4 bulamayınca 1.2 TSI DSG Golf için para verip işlemleri başlattı ama yeni öğrendim ondan da vazgeçmiş.
    Ben de evvelki gün Insignia için fiyat aldığını ve o sınıf arabaya göre güzel bir indirim olduğunu söyledim. İnsignia' yı öylesine sormuş pazarlık etmemişti. Çünkü Mokka' ya bakmak için galerideydi.

Bu arada eski arabasını Kia Galeri sahibine satmıştı ve ondan Sportage alırsa iyi bir indirim yapacağına söz vermiş galerici.
  • Arkadaşlar ,2010 passat 1.4tsi aracimi satıp ya insignia 2.0 cdti cosmo 2010-2011 model yada passat 2.0 tdi yine 2010 yada 2011 model almayı düşünüyorum..bu sebeple insignia cdti kullanan arkadaşlarım var ise bana yakıp değerlerini yazabilirler mi? Bendeki 1.4 tsi zonguldak gibi bol rampali bir şehirde , şehiriçi 10-10.5 lt civarında, şehirlerarası karma hızlarda 6-6.5 lt ortalama civarı yakıyor. .konu biraz acildir..

• SerdaR^73 kullanıcısına yanıt
    ben 2008 model 2.0tdi passat kullandım yaklaşık bir yıl kadar ve yakıt olarak yaklaşık 7lt civarı yakıyordum manuel vites ile. insignialar yanlış değilsem 8-9lt yakıyor, otomatik vites ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodstar

Öncelikle konunun hortlaması için kusura bakmayın

Aslında şu an olmasa da 2015 yılının ilk aylarında bir insignia almayı düşünüyorum. İlk göz ağrım 140 beygir astrayı 2011 yılında değişik nedenlerle alamamamın ardından, asıl ihtiyacımın, hem zevk hem güç anlamında insignia olduğuna yeni yeni karar veriyorum. Tabi çocuğumun bu arada doğması beni yerine göre bastımı giden ama bir o kadarda güvenli ve konforlu bir araç arayışına itti. İnsignia çok diri bir araç. Konforu konusunda ve güvenlik donanımları konusunda da söylenecek pek bir şey yoktur. Aslında benzinli opel kullanmaya çok alışığım. Önceki aracım 2005 model 1,6 115 beygir astraydı. Ankara şehir içi ve havaalanı yolu otoban karışık olacak şekilde genelde 7 litre benzin ortalamasıyla kullanıyordum arabamı. Satmam gerekti ve şu anda yine benzinli 1996 model 2.0 136 beygir vectra cd kullanıyorum. Yeri geldimi basarım, yeri geldimi rampa aşağı boşa salarım ( Bilenler için yeni açılan ankara bulvarında ümitköy istikametine doğru zırhlı birliğe gelmeden önceki iniş favorimdir :)) yeri geldimi arabada cc varmış gibi ayağımla 100 km ye sabitlerim. En son benzin aldığımda 33,8 litre benzin alıp depomu doldurdum ve yaptığım yol tam olarak 428,7 km. Yani 7,9 / 100 km gibi bir ortalama.

Sıkıntım şu ki tercihim olacak olan 1,6T 180 Beygir insignia ile şehir içinde 8-10 litre aralığında yakıt tüketimi yakalayabilirmiyim. Tabi şu var aracı aldığımda muhtemelen istanbulda ikamet ediyor olacağım. Oranın trafiği hakkında toplasan 15 günlük tecrübem vardır, oda avrupa yakasında. O trafiğe deneyimli arkadaşlar daha iyi cevaplar. Genelde sakin kullanan birisi bu araçla halkalı, havalimanı, tekstilkent üçgeninde yaklaşık trafik durumuna göre yakıt sıkıntısı ne olur.

Malatya'da oturuyorum ve buranin trafiginde sakin kullanimda sehir ici 9-9,5 lt yakiyor. Uzun yolda da 90-120 km araliginda 6,5-7-5 lt arasi yakiyor.

• dostum ilgin için teşekkür ederim. Şehir içi yoğun trafik olmasa bile trafik var olduğunu sayarsak eğer, bence bu araç için 9 litre falan çok iyi.
  • 1.6 Turbo 170 beygir Cosmo paket 6 ileri otomatik yakıt tüketimi:

şehir içi yoğun trafikte ( istanbul un saç yolduran standart trafiğinde ) 13 -15 Lt
    şehir içi normal trafikte 9-10 Lt
    şehirler arası yolda 110 km hız kontrol ile 8 - 8,2 Lt yakıyor... ( tekirdağ - istanbul arasında denendi )

karışık tüketim (öyle araç göstergelerinde yazana bakmadan):

1 depo benzin ile ( 320 TL ye doldu ) ışık yanıncaya kadar 680 KM yol yaptı...

tam uzun yol yakıt tüketimini ağustosta paylaşırım...

Arabanın hızlanması fena değil, ancak seri hızlanmaya kalktığınızda yakıt tüketimi tavan yapıyor ehhh buda gayet normal...

aracın nerdeyse motor kadar turbosu var ( biraz abartı oldu ama)

aracı mayıs başında aldım yakıt tüketimi ve performansından memnunum... bu değerlere rağmen çok yakıyor diyen olursa o zaman gidin 1.5 diesel reno alın derim

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.