Şimdi Ara

Opel İnsignia Yakıt Tüketim Değerleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
7
Favori
267.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okan

quote:

Orjinalden alıntı: mck55

İstanbul-Samsun arası...Araba 2 günlük hız 220 1.6 benzinli 27.5 KR/km yakıyor.

o sınıftaki 1.6 benzinli bir araca göre harika değerler bence

Sen 220 hızla km de 27.5 kurusu yakala ben sana aynı arabanın sıfırını alım
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

Bende 2 yıldır 1.6t 180bg kullanıcısıyım.Ortalama yakıt tüketimin kışın 10/100 ken yazın 9.5/100 lt dir.Kışın 600 km yaparken yazın 660 km civarı yapıyorum.Bu arada ist. içi ama çok fazla trafik yok çok fazla uzun mesafede yok.Ort.gidiş geliş 25 km.Uzun yolda ise 120 km sabit hızla 7/100 km ile yaklaşık 1.000 km yapıyorum.İst.-bodrum yalıkkavak tam 800 km vardığımda çeyrek depo yakıt ve 200 km menzil.Dönüşte kesinlikle bir depo yakıtla ist. gelemiyorum.Ya istasyonlarda bi dandiklik var yada dönüş daha rampalı.
    Gelelim arabanın fazla yakma konusuna;Araç basınca hakketten fazla yakıyor.Birde araçta bg yüksek olunca bir de turbo var diye arkadaşlar yüksek devirde kullanılıyor.2. viteste 90-100 hız.Bence bu hızlarda 4. viteste kullanılmalı.Turbo araçlarda yüksek devir yerine daha düşük devirde kullanılması gerektiğini düşünüyorum.Dsg şanzımanlı araçlarda 100-110 km de 6-7 vites görülmekte.

bunlar benzinli ölçümler, değil mi? lpg yok araçta?

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

Bende 2 yıldır 1.6t 180bg kullanıcısıyım.Ortalama yakıt tüketimin kışın 10/100 ken yazın 9.5/100 lt dir.Kışın 600 km yaparken yazın 660 km civarı yapıyorum.Bu arada ist. içi ama çok fazla trafik yok çok fazla uzun mesafede yok.Ort.gidiş geliş 25 km.Uzun yolda ise 120 km sabit hızla 7/100 km ile yaklaşık 1.000 km yapıyorum.İst.-bodrum yalıkkavak tam 800 km vardığımda çeyrek depo yakıt ve 200 km menzil.Dönüşte kesinlikle bir depo yakıtla ist. gelemiyorum.Ya istasyonlarda bi dandiklik var yada dönüş daha rampalı.
    Gelelim arabanın fazla yakma konusuna;Araç basınca hakketten fazla yakıyor.Birde araçta bg yüksek olunca bir de turbo var diye arkadaşlar yüksek devirde kullanılıyor.2. viteste 90-100 hız.Bence bu hızlarda 4. viteste kullanılmalı.Turbo araçlarda yüksek devir yerine daha düşük devirde kullanılması gerektiğini düşünüyorum.Dsg şanzımanlı araçlarda 100-110 km de 6-7 vites görülmekte.

bunlar benzinli ölçümler, değil mi? lpg yok araçta?

Araç benzinli.Hatta bugün de yazdım başka bir sayfaya.870 km yol yaptım 300 tl lik yakıt aldım.İst-bodrum

• o kalitede, o kalıpta bir araba için iyi tüketim bence 29 kuruş..

bir de lpg yok. demek ki lpg olsa ufff.. yeme yanında yat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

o kalitede, o kalıpta bir araba için iyi tüketim bence 29 kuruş..

bir de lpg yok. demek ki lpg olsa ufff.. yeme yanında yat..

290 değil 340 kuruş yakıyor.Birde bu araçlara lpg uyum sağlamıyor.Sorun oluşturuyor.
  • matematiğim süperdir.

lpg neden uyum sağlamıyor?
  • 1.6 180HP Turbo 14,1 13,8 gibi değerler görüyoruz Antalya şehir için
  • Allah izin verirse ben yılbasina 1.4 140 bg edition elagans dusunuyorum. Gecenlerde test surusu yaptim, 6. Vites 110 km hizla duz yolda 6.2 - 5.8 araliginda degerler verdi benim tahminim uzun yolda 110 120 km araliginda ort en fazla 7-7.5 lt yakacaktir, ki boyle bi arac icin bence cok iyi bi deger. Ama merak ettigim acaba yokuslarda falan bayılıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 eylül-28 ekim..

insignia pek gitmiyor galiba forumda...
  • Ben de bugün komşumun aracını kullandım. Güzel araç. Kalkış ve devamındaki hızlanma süreçlerinde anlık tüketim değeri 40 küsur litreyi buluyor... Ortalama 14… litre gösteriyor.

• 2012 otomatik elegance civic kullancısı olarak 1.6 180 bg İnsignia'ya geçişim olsa artılarım yada eksilerim neler olur sizce? Neleri ararım neleri kazanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frodo1one

2012 otomatik elegance civic kullancısı olarak 1.6 180 bg İnsignia'ya geçişim olsa artılarım yada eksilerim neler olur sizce? Neleri ararım neleri kazanırım.

Performans artiniz var, tuketim ayni kalir ya da 1 litre o da en fazla artis olur, yol tutus, yalitim, genislik anlaminda yine artis olur. Ust sinif araclarda olumsuz anlamda ebatlarin buyumesinden dolayi trafikte rahat hareket edemezsin olay o olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: frodo1one

2012 otomatik elegance civic kullancısı olarak 1.6 180 bg İnsignia'ya geçişim olsa artılarım yada eksilerim neler olur sizce? Neleri ararım neleri kazanırım.

Performans artiniz var, tuketim ayni kalir ya da 1 litre o da en fazla artis olur, yol tutus, yalitim, genislik anlaminda yine artis olur. Ust sinif araclarda olumsuz anlamda ebatlarin buyumesinden dolayi trafikte rahat hareket edemezsin olay o olur.

Teşekkürler cevabınız için.Tüketim aynı kalır derken bayramda 600-650 km arası yol geldim civicle 90-100 km'ye sabitledim ve 160 liralık yakıt harcadım.Bu opelde de böyle olacak yani hemen hemen onu anlıyorum.Eğer öyleyse çok iyiymiş gerçekten,o kalıpve ağırlıktaki bir araç için.Ebatların büyümesi daha iyi olur,araç içindeki kullanım alanı ve saklama gözleride sanırım İnsigniada fazla.

• arkadaşlar bi sorum olucaktı navigasyonsuz olan insignia ya orjinal olucak şekilde dvd navigasyon takılabiliyo mu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: öztürk64

arkadaşlar bi sorum olucaktı navigasyonsuz olan insignia ya orjinal olucak şekilde dvd navigasyon takılabiliyo mu....

Orjinal takılmaz. Orjinallerde turn push var ama fiyatı biraz pahalı olduğu için genelde serviste taktırmak daha mantıklı oluyor hem daha hesaplı hemde geri görüş kamerası gibi aparatlar standart bulunuyor
  • Ciddi sekilde Insignia dusunuyorum ama kafam cok karisik.

1. Insignia 1.4 Edition Elegance ile 1.6 Cosmo nun 10000 km'deki yakit tuketimleri ne kadar olur acaba?

2. Bu yil icinde veya sonuna dogru 1.4'e Cosmo paketin gelme olasiligi var mi? Yoksa 1.4'e Cosmoda olan neleri ekletemiyoruz?

3. 1.4'e FlexiRide eklenebiliyor mu?

• Yahu agzı olan konuşuyor diye bir lafımız var ne kadar güzel bir laftır o. yaklasık 3 ay önce izmirin urla ilçesinden 1.6T cosmo insignia aldık adana ya geldik.Bu yol yaklaşık 1000 km haritadan bakabilirsiniz. bu 1000 km nin 600 km si klima açıktı. ortalama hızımız 100 110. son 200 km otobandır yeni yolla beraber( bilenler için söyluyorum) saat gece 4 oldugu için 140 150 geldik uyku bastırınca araç yaklasık olarak 68 litre benzin yaktı.3 aydır da sehir içi yumusak kullanımca ortalama yakıt tüketimimiz 8.2 ile 8.5 arası. Ha bu aracın yumusagı da zaten ucak gibi onuda söylemek lazım.180 HP araba

Şimdi bu aracı avensis le filan karşılaştıranlar olmuş. Bunu başka yerde söylemeyin adama gülerler. Araba da yok yok. vallahi 60000 e mercedese bineceğim diyorsanız bundan iyisini bulamazsınız. Müthiş konforlu araçlar. normal kullanırsan da bu arabaya az bile yakıyor denilebilir.

Yani diyecegim şu ki, bu arabayı alıp en az 2 ay binmeyen birisinin soyledikleri olsa olsa üfürük olur. eger istanbul ankara ya da büyük sehirlerde yasayıpta trafige pek girmiyorum diyorsanız ki biz adanada pek girmiyoruz bundan iyi araba bulamazsınız.

sıfırı 60000 e var. zaten bugun hyundai i30 lara 50000 istiyorlar vallahi yazık o paralara. insignia nın konforunun yanında onlar sahin kalıyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpr_s -- 31 Ekim 2013; 21:22:34 >

• Şu an yeni insignialar süper bi motora sahip,hele ki 1.6 170hp SDI motor canavar,alt devirlerde şahlanmaya başlıyo,manuel insignia şehir içi 100km de 7.5lt gibi muhteşem bi rakam sunuyo,hem 170hp nin tadını çıkarıyorsunuz hem de yakıt ceibiniz çok yakmıyor,eski insignia motoru 11lt 12 lt yakıyodu,aradaki fark mühteşen,opelin eline koluna sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opelli

Şu an yeni insignialar süper bi motora sahip,hele ki 1.6 170hp SDI motor canavar,alt devirlerde şahlanmaya başlıyo,manuel insignia şehir içi 100km de 7.5lt gibi muhteşem bi rakam sunuyo,hem 170hp nin tadını çıkarıyorsunuz hem de yakıt ceibiniz çok yakmıyor,eski insignia motoru 11lt 12 lt yakıyodu,aradaki fark mühteşen,opelin eline koluna sağlık.

Arkadaşım merhaba;

170'lik MT için 7.5lt tüketimi var demişsiniz. 7.5lt lik tüketimin, ortama hızı hakkında bir bilgi var mı acaba?

Aslında merak ettiğim 170'lik AT/6 nın şehir içi tüketim değeri. Konuyu okudum ama konu içinde yorum yazan birisi varsa da rastlayamadım.

Normal kullanım ve ortalama 30km hız ile 170'lik AT nin şehir içi tüketimi sizce ne kadar olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 5 Kasım 2013; 12:14:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: opelli

Şu an yeni insignialar süper bi motora sahip,hele ki 1.6 170hp SDI motor canavar,alt devirlerde şahlanmaya başlıyo,manuel insignia şehir içi 100km de 7.5lt gibi muhteşem bi rakam sunuyo,hem 170hp nin tadını çıkarıyorsunuz hem de yakıt ceibiniz çok yakmıyor,eski insignia motoru 11lt 12 lt yakıyodu,aradaki fark mühteşen,opelin eline koluna sağlık.

Arkadaşım merhaba;

170'lik MT için 7.5lt tüketimi var demişsiniz. 7.5lt lik tüketimin, ortama hızı hakkında bir bilgi var mı acaba?

Aslında merak ettiğim 170'lik AT/6 nın şehir içi tüketim değeri. Konuyu okudum ama konu içinde yorum yazan birisi varsa da rastlayamadım.

Normal kullanım ve ortalama 30km hız ile 170'lik AT nin şehir içi tüketimi sizce ne kadar olur?

8,5-9,5 litre arasında olacaktır bence

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.