Şimdi Ara

..:::OPEL INSIGNIA --TüM DetaylarıylA:::.. (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.199
Cevap
3
Favori
241.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

park lambası mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

gündüz farı ne oluyor?

park lambası mı?

İnsignia Csomoda 9 farklı aydınlatma seçeneği var..

Buda hava koşuluna ve aydınlığa göre farların şiddetini ayarlıyor..

Gündüz farıda bu aydınlatma seçeneklerinden bir tanesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dctcagri

yukarıda verdiğiniz linkte 2008 ve 2009 trend arasında 7.000 ytl fark var diyorum. Ford'a para vermem, çünkü tasarımlarını sevmiyorum, soğuk geliyor, malzemeleri kalitesiz. öncelikli olarak alman otomobillerini düşünürüm

-offtopic :)

Tasarım göreceli bir kavram bu konuda söyleyecek birşeyim yok ancak mondeonun malzeme kalitesi insigniadan daha iyi
  • bu ford hakkındaki son yazım, söz

bikere fordun en kaliteli modeli mondeo bildiğim kadarıyla, ki onun bile opelden daha kaliteli malzeme kullandığını iddia edemezsiniz plastik parçaların durumu içler acısıydı. özellikle panjuru. kokpitte radyonun etrafı belki kaliteli olabilir ama bir bütün olarak bakmak lazım. koltuklar, tavan döşemesi, parçaların birleşim yerleri vsvs. şimdi işçilik kalitesinden anlamadığımı söylemeyin, keyfimizden vectra almadık

bu konuda hala cevap verecek olursanız lütfen pm atın, burayı daha fazla katletmeyelim

• Insignianın dar olduğunu ve birinin mondeo almaya karar verdiğini yazan arkadaş var.Acaba insignianın içi yükseklik ve genişlik olarak eski opel vetra cd (1997 ve sonrası 2000 motor) kadar yokmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktasan -- 1 Ocak 2009; 23:38:35 >
  • Vectra o kadar kaliteli bir plastik kalites,ne sahip olmasına rağmen,fabrika dışı işçilik hataları var..

Nasıl yani fabrika dışı?

Şöyle;
    Örneğin ben aracıma LLumar cam filmi çektirmiştim şeffaf olanlardan yani güvenlik cam filmi..

Kapılarla göğüsün ortasına kalan bölümde hiç boşluk yoktu normalde..

Cam filmi bi çekildi 2 parmak boşluk var..

Sonrada araca ilk defa binen bir arkadaşım aa ne kadar dandik şuraya bak deyince benim sigortalar attı

Ama boşver dedim kendi kendime..

Yani işçilik hataları olması,plastiğin kalitesi,ni değiştirmez hiçbir zaman..

Oeplin Forddan daha kaliteli malzeme kullandığını herkes bilir ama kimse söylemez..

• quote:

Orjinalden alıntı: dctcagri

bu ford hakkındaki son yazım, söz

bikere fordun en kaliteli modeli mondeo bildiğim kadarıyla, ki onun bile opelden daha kaliteli malzeme kullandığını iddia edemezsiniz plastik parçaların durumu içler acısıydı. özellikle panjuru. kokpitte radyonun etrafı belki kaliteli olabilir ama bir bütün olarak bakmak lazım. koltuklar, tavan döşemesi, parçaların birleşim yerleri vsvs. şimdi işçilik kalitesinden anlamadığımı söylemeyin, keyfimizden vectra almadık

bu konuda hala cevap verecek olursanız lütfen pm atın, burayı daha fazla katletmeyelim

Burası bir forum yazalım herkes okusun ne var bunda.İkisinide inceledim mondeonun malzemesi kesinlikle daha iyi.Tabiki bunu ilk dokunuş,hissediş açısından söylüyorum.İşçiliktede bir sorun görmedim ben.Bu arada panjur ne alaka onu anlamadımD segmentinde bilindik markalarda zaten işçilik kusuru bulamazsınız kolay kolay.Yani bu vectraya özgü bir durum değil

• tabiki yazalım, onda sorun yok ancak bu topic olmasın, içine ettik
    panjur şu alaka; aracın genel kalitesine göre panjur çok dandik bir plastikten yapılmış, ilk incelediğimde direk gözüme çarpmıştı. sırf bakarak bile kalitesi anlaşılıyor (belkide boyasından)
  • bu insignia dar deniyor ama yanlış hatırlamıyorsam boyutları passattan audi a4ten büyük hatta bmw 5 serisine yaklaşıyordu
    darlık herhalde diz mesafesi genişlik anlamında değil oturma yüksekliği alanında
    bunlara karşılaştırmalı olarak bakarsak daha objektif olur herhalde ama ben boyut karşılaştırması bulamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: drdemir

bu insignia dar deniyor ama yanlış hatırlamıyorsam boyutları passattan audi a4ten büyük hatta bmw 5 serisine yaklaşıyordu
    darlık herhalde diz mesafesi genişlik anlamında değil oturma yüksekliği alanında
    bunlara karşılaştırmalı olarak bakarsak daha objektif olur herhalde ama ben boyut karşılaştırması bulamadım

Usta dış hacmi önemli değil iç hacmi boşluklar önemlidir

Dışardan heybetli gözükür içine bakarsın ufacık araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: 720p

quote:

Orjinalden alıntı: drdemir

bu insignia dar deniyor ama yanlış hatırlamıyorsam boyutları passattan audi a4ten büyük hatta bmw 5 serisine yaklaşıyordu

Usta dış hacmi önemli değil iç hacmi boşluklar önemlidir

Dışardan heybetli gözükür içine bakarsın ufacık araç

yine de dış boyutlara paraleldir az çok arabanın genişliği bu insignianın ön ve arka oturma yüksekliği oturma genişliği aks mesafesi diz mesafesi vb boyutlarını diğer modellerle kıyaslamak lazım bence insignianın spor tasarımından dolayı sadece oturma yüksekliğinde eksiklik olabilir
    ama neyse zaten 1.71 boyum var istediğim arabaya binerim

• Mondeo' nun iç mekan malzeme kalitesini ben çok kötü bulmuştum, kullanılan plastik vs. çok kötüydü. Torpido bölümü, kapı kolları vs.. Insignia' yı henüz incelemedim ancak gördüğüm kadarıyla ve kendi aracım ile de karşılaşltırmalı düşünerek; Mondeo' dan kötü olmayacağını düşünüyorum. İncelemeden kesin birşey söylemek yanlış olur tabii.
  • Passat'ın dış boyutu 4.77m,Insignia'nın ise 4.83m.Dış görünüşe göre Insignia daha büyük ama arabanın spor olmasından dolayı içi biraz dar oluyor.Ama dış görünüş çok güzel,artık dar olmasına katlanacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oromë -- 2 Ocak 2009; 19:45:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: caissa

Hayır karıştırmadım sitede öyle yazdığına bakmayın, Bayiye sordum bugun, bende başka birinden duymuştum, gerçekten doğru mu diye sordum ve hakkaten bayideki adam 41 bine veririz dedi, tabi benim almayacağımı bildiği için 41 bin dedi.. Ben fiesta aldım bugun, alıcı olduğumu bilse 40 bine kesin verir hatta 39 bine bile verir belki... Tabi trend donanımdan bahsediyorum.. Bayiden teyit etmeseydim bende inanmazdım... Tabi yılsonu fırsatlarını adı altında olabilir bu olay, şu andan itibaren geçerli olurmu bilmiyorum malum yeni yıla girdik

Bayii ismi rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkürler...
  • AFL aracın kullanımına hızına ve direksiyonu yönüne göre 9 farklı pozisyondan en uygun olanına geçebilen bir far sistemi örneğin dönüşlerde viraj içini şehir içinde sokağı şehir dışından ise daha ileriyi aydınlatabilen bir far sistemi

bu 9 pozisyonun dışında gündüz led farlarda bu far sistemine eklenmiştir. led kullanılmasındaki amaç her zaman yanan bu farların enerji tüketimini azaltmaktır.

son teknoliji ise karşıdan araç geldiği zaman uzun farların kapatılması sistemidir.

yalnız bunların hepsi opsiyoneldir arkadaşlar.

quote:

Orjinalden alıntı: santiego-39

quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

gündüz farı ne oluyor?

park lambası mı?

İnsignia Csomoda 9 farklı aydınlatma seçeneği var..

Buda hava koşuluna ve aydınlığa göre farların şiddetini ayarlıyor..

Gündüz farıda bu aydınlatma seçeneklerinden bir tanesi.

• Cosmo 2.0 160hp dizel'in fiyatı yanlış galiba...
  • Fiyatı ne kadarmış acaba...........???????????
    quote:

Orjinalden alıntı: kadango

Cosmo 2.0 160hp dizel'in fiyatı yanlış galiba...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: caissa

Hayır karıştırmadım sitede öyle yazdığına bakmayın, Bayiye sordum bugun, bende başka birinden duymuştum, gerçekten doğru mu diye sordum ve hakkaten bayideki adam 41 bine veririz dedi, tabi benim almayacağımı bildiği için 41 bin dedi.. Ben fiesta aldım bugun, alıcı olduğumu bilse 40 bine kesin verir hatta 39 bine bile verir belki... Tabi trend donanımdan bahsediyorum.. Bayiden teyit etmeseydim bende inanmazdım... Tabi yılsonu fırsatlarını adı altında olabilir bu olay, şu andan itibaren geçerli olurmu bilmiyorum malum yeni yıla girdik

quote:

Bayii ismi rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkürler...

Bursa Şentürkler...

• quote:

Orjinalden alıntı: ice-cruiser

quote:

Orjinalden alıntı: plantamax

açıkçası insigniayı ciddi biçimde düşünüyorum ama aklımda 3 soru var....

1) jettam kadar iyi performans verebilirmi

2) otomatik şanzımanı varmı ve varsa bile dsg kadar sarsıntısız mı

3) yeni passat bu araçtan ne kadar üstün olacak acaba

1-senin jettan kadar iyi performans vermesi değil insignia ; hiçbir araç veremez hatta yeni alacağınız başka renk jetta bile veremez
    2-ne otomatiği ne manueli sizin dsg şanzuman kadar sarsıntısız olması mümkün değil ..hatta alacağınız başka bir renk jettada bile bu konforu bulamazsınız
    3-yeni passatın çıkmasına gerek yok şu anda olan hatta bir önceki kasa passat bile yeni çıkacak insignidan kat be kat ve hatta bir kaçak katta bende daha üstün

içiniz rahat olsun

• Türkiye'deki kataloglarda 1.6 litrelik turbo beslemeli motorun tork ve tüketim değerleri (karma hariç) verilmemiş. Yabancı sitede yazdığı kadarıyla motorun torku 240nm, tüketim değerleride şehir içi 11.1l, şehir dışı 6.2l ve karma 8l olarak verilmiş. Muhtemelen en rabet görecek motor bu olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M42 -- 3 Ocak 2009; 20:47:47 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.