Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.485
Cevap
61
Favori
381.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karamel

arkadaslar merhaba dizel otomatik bakıyorum uzun süredir. su an 2016 honda civic tüplü kullanıyorum. avcılar bayrampasa arası gidip geliyorum. çogunlukla hafif akıcı trafikteyim. yakıt tüketimi nasıldır. özellikle yol sesi yalıtımı nasıldır. sport versiyon insignia tavsiye edermisiniz. 2017 model eski kasa 116 bin tl gibi fiyatları var normalmidir

Neden civic ten vazgeçiyorsunuz. Ben de araba yenileme arefesindeyim de o yüzden soruyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • colornick C kullanıcısına yanıt
    hocam guzel olmuş, elinize sağlık. montaj nasıl kolay oldu mu?

Artık far da herhangi bir sarı ampül yok değil mi? Komple beyaz görünüyor.
  • Arkadaşlar MErhaba ,

Dün aracın aküsü bittiği için aracı calaıştıramadım.
    Cumartesi eve girerken kapatıp eve girdim ve pazat akşama kadar hiç evden cıkmadım.
    Pazar arabanın kapılarını acip arabaya oturdum start-stop tuşuna bastım araba çalışmıyor ve on LED leri yakıp kapatıryor flash gibi . Servisi aradım , aku nun garantisinin 1 yıl oldugnu belirttiler . o detaya girmiycem şimdi burda.

Bi aküsü cagırdım arabaya takviye yapsın diye. Arabaya oturdugumda arabanın ekranlarının tamamaen değiştiğini gordum .
    Normal ekran gitmiş yerine daha farklı ve gizel mavi bir ekran gelmişti . Şu opel 3008 deki gibi İ-cocpit gibi bir ekran.
    Arabayaı calıstırmya denedik ama olmaldı . Sonra eleman abi tamamen kutup başlarını sökelim araba kendini korumaya almış olabilir dedi . Cıkarıp taktı , o güzelim ekran taktığında gitti benim normal ekranım geri geldi .

Anladığım araçda bir gorsel değişiklik sofware var ama biz goremiyoruz akude sorun olunca sanırım rastgele karşıma cıktı .
    Araçlarınızın kristal ekran goruntulerini paylaşa bilirmisiniz ? Yada bu sekilde benimkinden farklı ekran teması kullanan eden varmı ki ? yada bu nasıl oluyor. Opele gidip konuşacagım . CÜnkü o ekran goruntusu şimdikinden 10 kat daha güzel bir ekrandı .

• quote:

Orijinalden alıntı: Roving

Arkadaşlar MErhaba ,

Dün aracın aküsü bittiği için aracı calaıştıramadım.
    Cumartesi eve girerken kapatıp eve girdim ve pazat akşama kadar hiç evden cıkmadım.
    Pazar arabanın kapılarını acip arabaya oturdum start-stop tuşuna bastım araba çalışmıyor ve on LED leri yakıp kapatıryor flash gibi . Servisi aradım , aku nun garantisinin 1 yıl oldugnu belirttiler . o detaya girmiycem şimdi burda.

Bi aküsü cagırdım arabaya takviye yapsın diye. Arabaya oturdugumda arabanın ekranlarının tamamaen değiştiğini gordum .
    Normal ekran gitmiş yerine daha farklı ve gizel mavi bir ekran gelmişti . Şu opel 3008 deki gibi İ-cocpit gibi bir ekran.
    Arabayaı calıstırmya denedik ama olmaldı . Sonra eleman abi tamamen kutup başlarını sökelim araba kendini korumaya almış olabilir dedi . Cıkarıp taktı , o güzelim ekran taktığında gitti benim normal ekranım geri geldi .

Anladığım araçda bir gorsel değişiklik sofware var ama biz goremiyoruz akude sorun olunca sanırım rastgele karşıma cıktı .
    Araçlarınızın kristal ekran goruntulerini paylaşa bilirmisiniz ? Yada bu sekilde benimkinden farklı ekran teması kullanan eden varmı ki ? yada bu nasıl oluyor. Opele gidip konuşacagım . CÜnkü o ekran goruntusu şimdikinden 10 kat daha güzel bir ekrandı .

Evet aküsü biten bu tarz işlem yapan arkadaşlar genelde görüp dillendirdiği bir ekran :) herkes çok güzel olduğunu söylüyor fakat onu aktif edemiyormuşuz bir yolu olmadıgı söyleniyor.
    İnşallah ilerde imkan olur.

• mitxen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Montaj basit sok tak şeklinde. Biraz kabloları sigdirmakla uğraştım. Aynen farda sari ışık kalmadi . Ayrıca kitapçıkta sinyal verincede dönüş farları yanıyor yaziyordu . Ben de nasıl acaba nende tanmiyor diyordum meğer yaniyormus ben fark edemiyor musum bu ledlerle fark ettim direksiyon düzken bile sinyal verince dönüş fari yaniyor .

• Roving R kullanıcısına yanıt
    Aku sök tak yapinca o ekran geliyormuş. Opc modelin ekranimi neymis. Face de biri o ekrani servise yükletti yani servisler ücret karşılığında yapabiliyor bence değmez ama. Son olarak akünün garantisi 1 yil olayı tam bir saçmalık hastayim bu opelin garanti anlayışına. Garanti uzatma yaptim ama boşuna galiba

• Arkadaslar yag uyarısını nasıl sifirliyoruz(suan yag değişimi icin servis uyarısı veriyor) cogu yerde yag gostergesinde frene basarak sifirlaya basinca oluyor diyo ama olmuyo 2015 model

• quote:

Orijinalden alıntı: colornick

Aku sök tak yapinca o ekran geliyormuş. Opc modelin ekranimi neymis. Face de biri o ekrani servise yükletti yani servisler ücret karşılığında yapabiliyor bence değmez ama. Son olarak akünün garantisi 1 yil olayı tam bir saçmalık hastayim bu opelin garanti anlayışına. Garanti uzatma yaptim ama boşuna galiba

yükleten arkadaş resim falan koydumu sayfanın linki var mı hocam?
  • VirtualWorld V kullanıcısına yanıt
    Facebook grubunda resim vs de koymuştu ama bulmam zor :(

• Şu resmi bende bulmaya çalıştım ama maalesef yok. Cidden merak ettim

Acaba bu resim olabilir mi

http://i.auto-bild.de/ir_img/1/1/1/9/1/2/7/Opel-greift-VW-an-729x486-974f089204725bb4.jpg
  • Insignia OPC Instrument Panel diye aratınca çıkıyor, muhtemelen şunlar :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 18 Ocak 2018; 8:52:26 >

• mitxen kullanıcısına yanıt
    Kutup başı sök tak aynen böyle oluyor, ön konsol dahil
  • Merhaba beyler. Kar başladı. Unutarak,bagaj kapağını açıp tüm karın bagajına dolduran var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: stormhan

Böyle oluyor ama böyle kalıyor mu ? Eğer içinde kayıtlı bir ekran ise bir parametre aktif edilmesi yeterli diye anlıyorum ama Opel bunun için neden para alır anlamam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

quote:

Böyle oluyor ama böyle kalıyor mu ? Eğer içinde kayıtlı bir ekran ise bir parametre aktif edilmesi yeterli diye anlıyorum ama Opel bunun için neden para alır anlamam...

Böyle kalmıyor, Opel servislerinin bir çoğu bilmiyordur bile nasıl bu ekranı aktif edeceğini , bilenlerde olmayan (gerçek opclere sunduğu bir özellik) bir özelliği sağladıkları için fiyat istemeleri normal ama basit birşey için yüksek fiyat çekiyorlarsa sıkıntı, ama dediğim gibi bunu aktif edebilen bir veya iki servis dışında pek yoktur tahminim.

Önemli olan bu işlemi özel servislerin yapmaya başlaması, eğer onlar yapabilirse çok farklı şeylerde açılabilir, vag grubunda mesela olmayan araçlara launch control, gösterge selamlama vs vs birçok şey sonradan açılabiliyor özel servisler tarafından.

• quote:

Orijinalden alıntı: drkrex

Merhaba beyler. Kar başladı. Unutarak,bagaj kapağını açıp tüm karın bagajına dolduran var mı?

Unutmamışınızdır...

Tek kilitleme yapınca belli bir zaman sonra bagaj kendi kendine açılıyor....

O yüzden çift kilitlemeyi mutlaka yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Orijinalden alıntı: drkrex

Merhaba beyler. Kar başladı. Unutarak,bagaj kapağını açıp tüm karın bagajına dolduran var mı?

Unutmamışınızdır...

Tek kilitleme yapınca belli bir zaman sonra bagaj kendi kendine açılıyor....

O yüzden çift kilitlemeyi mutlaka yapın

Tek çift kilitleme nedir?

• Kumandadan aracı kilitlerken ikinci kez kapatma tuşuna basarsanız extra güvenlik kilidini devreye sokmuş olursunuz

• Hatırladığım kadarıyla araba çalışır vaziyetteyken yağ ekranına gelin. Sıfırlamak için direksiyonda sağ tarafta buluanan tuşlarla sıfırla diyorsunuz. Tabi sıfırlamıyor. Bastıktan hemen sonra ya da basılı tutarak (emin değilim denersiniz) kontağı kapatın. Tekrar çalıştırdığınızda sıfırlanmış oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

quote:

Böyle kalmıyor, Opel servislerinin bir çoğu bilmiyordur bile nasıl bu ekranı aktif edeceğini , bilenlerde olmayan (gerçek opclere sunduğu bir özellik) bir özelliği sağladıkları için fiyat istemeleri normal ama basit birşey için yüksek fiyat çekiyorlarsa sıkıntı, ama dediğim gibi bunu aktif edebilen bir veya iki servis dışında pek yoktur tahminim.

Önemli olan bu işlemi özel servislerin yapmaya başlaması, eğer onlar yapabilirse çok farklı şeylerde açılabilir, vag grubunda mesela olmayan araçlara launch control, gösterge selamlama vs vs birçok şey sonradan açılabiliyor özel servisler tarafından.

Merhaba,

bu ekran olayında ben sürekli "gezinti" modunu kullanıyorum ve gerçekten çok hoşuma gidiyor. Geniş ekran, her türlü detay, çalan şarkıcıcın resminin çıkması..vs oldukça başarılı. Gören arkadaşlarda çok begeniyorlar. Bu ekrana ek başka özellikle gelirse tabii çok daha guzel olur :)

• 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.