Şimdi Ara

Opel Corsa d klima ve Fan arızası Çözümü 1,2,3 iptal 4 çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
15.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Opel Corsa d klima ve Fan arızası sadece 4. kademe çalışarak karşıma çıktı, 1,2,3. kademe fan çalışmıyordu.Opel Corsa d klima ve Fan arızası Çözümü 1,2,3 iptal 4 çalışıyor çözüm olarak yaptığım araştırmada kalorifer rezistansı arızası çıktı, değişmesi veya üzerindeki diyot değişimi tamiri ile çözülebiliyormuş. Bizim sorunumuzun farklılığı bu noktada başladı, bizde rezistans değil de soket pin biri ark yaparak erimiş işlevini yerine getiremiyor.. sanayi de bulamadım soketi (yer Elazığ ) bu noktada tamir için tamircinin bulduğu çözüm japon yapıştırıcı ile kısa vadeli olacağını düşündüm.. neyse yapılan araştırmalarda ankara şaşmaz da Engin bey den buldum soketin orjinalini... işin montaj kısmı ise elektirikçi klemens aldım onunla çözdüm .. bant işi sağlam olmayacağını bildiğim için girmedim o işe..
    ikinci çözüm ise metal maşon ile birleştirip özerini ısınınca daralan makaron ile kaplamak.. ben tekrar arıza riski için klemens kullandım.. şu an sorunsuz kullanıyorum ..
    soket hemen torpido altında beyaz parçanın paspas bakan yüzünde, polen filtre değişim konularında nasıl torpido sökülür göreceksiniz. sokete bu şekilde ulaşabilirsiniz.
    Engin bey de teşekkür ediyorum soket için

Soket Firma ADRES
    Şaşmaz Sanayi Sitesi
    2488 Cd. 2467 Sk. No:19 Şaşmaz
    Etimesgut / ANKARA

TELEFON
    +90 312 276 3544

Opel Corsa d klima ve Fan arızası Çözümü 1,2,3 iptal 4 çalışıyorOpel Corsa d klima ve Fan arızası Çözümü 1,2,3 iptal 4 çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncay_geronimo -- 24 Temmuz 2018; 12:48:25 >

• Hocam söketi kaça aldıniz
  • Merhaba,
    soketi kaça aldınız ?
  • Arkadaşlar aynı soketi GittiGidiyor dan 35 TL ye kargo dahil aldım, pazartesi montaj yapacağım sonucu yazacağım, yazmayı unutursam bana PM atın.
  • Evet arkadaşlar parça tam uydu, Doblo, Punto, Corsa ortak parça, montajı da son derece basit. Parça 50, işçilik 50 toplamda 100 liraya hallolur. PM atın dönüş yapacağım

• merhaba aldığınız soketin linkini veya model numarası yazar mısınız bende aynı sorun var doblonunkini satıcıya sordum uyumlu değil dedi söktüm aynı gibi duruyor ama anlamadım neden böyle dendi parça no yu bilirsek iade falan uğraşmayız

• aracımı yazmamışım 2011 corsa d

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.