Şimdi Ara

Opel Corsa D Kasa Marş Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2010 model opel corsa sahibiyim

Cuma günü iş çıkışı arabaya bindim marşa bastım çalışmıyor önce aküdür dedim takviye yaptım ama yok hiç ses gelmiyordu.
    Usta geldi, bu elektronik dedi, cumartesi günü sabah tekrar denedim çalıştı çalışmışken elektronikçi ustaya götürdüm rölesini değiştirdi çalıştı 55 lira para aldı.

cumartesi günü arabayı park ettim akşam tekrar gitti yine çalışmadı. ustayı aradım pazartesi hallederiz dedi.
    Pazar günü akşam dışarı çıkmıştım dönüşte tekrar bakıyım dedim denedim çalıştı yine bir kaç kere kapatıp açtım tekrar gitti.

Sizce bu sorun neden kaynaklıdır, bir çalışıp çalışmaması nedir yani marş motoru mu değişmesi lazım ustalar marş motoru kolay kolay bozulcak bir şey değil dediler

Aracım Corsa D kasa 2010 Enjoy(111.yıl) otomatik benzinli 87bin'de. bakımını 86500'de yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykurtulus -- 10 Nisan 2017; 9:27:16 >

• Aracın farları yanarken mi aracı stop edip çalıştırıyorsunuz farları kapatarak mı stop ediyorsunuz ?
    Aracı çalıştırırken farlarınız açık durumda mı oluyor yani. Eğer açık çalıştırıyorsanız kapatıp çalıştırmayı deneyin.
    Benimde başıma geliyordu. Farları kapatmadan kontağı kapatıp çıkıyordum araçtan şimdi sürekli kapatarak çıkarım.
    Aracın farları açıkken ve aracın marşına basmadığımda aküde 0.1 0.2 gibi bir V düşüklüğü oluyor. OBD cihazından kontrol ettim sonrasında
  • Merhaba cevabınız için teşekkürler

Beyinciye götürdüm direksiyonun altındaki sigortadan kaynaklı dedi usta biraz masraf oldu ama halloldu çok şükür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba benimde aracımda aynı sorun var ve bir türlü düzelmedi. Marş motoru kömürleri ve otomatigini de değiştirdim ama nafile. Sigorta kutusunda ne gibi bir aorundan kaynaklı sorun oldu acaba biliyor musunuz?

• ykurtulus kullanıcısına yanıt

Merhaba,aynı sorun benim aracımda da mevcut.Sürekli parça değişiyor ancak düzelmiyor.Direksiyon hatırlıyorsanız eğer nasıl bir sorun yaratıyor?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.