Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

OPEL CORSA D KAPI KİLİT SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
43
Cevap
0
Favori
22.208
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      255 Mesaj
      23 Ocak 2018 23:18:40
      güzel ve çözüm üreten bir konu olmus katkı sağlayanlara tesekkurler.

Bu feti ustanın adresi güngörende nerede?
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      02 Şubat 2018 20:04:42
      Arkadaşlar bende grande punto vardı bınların kilitleri aynıymış corsa ve punto.feti ustayı tavsiye etti bir dostum sağolsun işi 10 dalikada çözdü kilitleri değiştirdi şu an hiçbir problem yok..tavsiye ederim başka kişilere gidip kendinizi keseletöeyin adresi : güngören kaymakamlığının iki alt sokağında.

Fethi usta: 0532 254 48 78

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      13580 Mesaj
      19 Şubat 2018 09:35:59
      Merhaba arkadaşlar.

Araba merkezi kilit. Fakat dünden beri sağ ön kapı merkezi kilit komutuna cevap vermiyor. Kapı içi kilit arızasına kim bakar. Kaportacı mı? Yoksa başka bir meslek grubu mu?

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yarbay
      5544 Mesaj
      19 Şubat 2018 12:23:46

Hocam herhangi bir darbe hasar yoksa öncesinde bir wd40 ile temizlemeyi deneyin derim.

|
      |
      topaz42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Opel Corsa D Enjoy 1.3 CDTI - Asus X550JX-XX171D - Samsung Galaxy S9 Plus
    • Yarbay
      13580 Mesaj
      19 Şubat 2018 14:41:54
      quote:

Orijinalden alıntı: khytr89 Hocam herhangi bir darbe hasar yoksa öncesinde bir wd40 ile temizlemeyi deneyin derim. Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Hocam herhangi bir darbe hasar yoksa öncesinde bir wd40 ile temizlemeyi deneyin derim.

Hiç bir darbe olmadı. Hasar yok. Sadece aniden çalışmamaya başladı. Olay şöyle.

Merkezi kilit diğer 3 kapıyı açarken sağ ön kapı açılmıyor. Kapıyı içerden elimle kapı kolundan açıyorum. Öyle açılıyor. Fakat kapıları tekrar kilitlediğim zaman sağ ön kapı da kilitleniyor. Açılırken açılmıyor ama kilitlenirken kilitliyor.

• Yarbay
      5544 Mesaj
      19 Şubat 2018 15:11:31

hocam temizlemenizi öneririm. corsanın kapı kilitleri toz toprak tutmaya müsait. birde eğer sizin önemli değilse otomatik kapı kilidini kapatın derim. bu şekilde kapı kilitlerinizin ömrünü arttırabilirsiniz.
      |
      |
      topaz42 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      13580 Mesaj
      19 Şubat 2018 15:14:42
      quote:

Orijinalden alıntı: khytr89 hocam temizlemenizi öneririm. corsanın kapı kilitleri toz toprak tutmaya müsait. birde eğer sizin önemli değilse otomatik kapı kilidini kapatın derim. bu şekilde kapı kilitlerinizin ömrünü arttırabilirsiniz. Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

hocam temizlemenizi öneririm. corsanın kapı kilitleri toz toprak tutmaya müsait. birde eğer sizin önemli değilse otomatik kapı kilidini kapatın derim. bu şekilde kapı kilitlerinizin ömrünü arttırabilirsiniz.

Alçak bir hırsız kapı kilitlerine tornavida sokup kilitleri bozmuş. CD çaları yürütmüş. Kapılar anahtarla açılmıyordu. Yaptırırım fırsat bulunca diyordum. Hep erteliyordum. Şimdi bu sorun çıktı.

Artık bakacağız çaresine.
      |
      |

• Yüzbaşı
      759 Mesaj
      23 Mart 2018 10:46:46

Merhaba,

Corsa sol arka kapıkilit sorununu nasıl çözdünüz

|
      |
      omerdurmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

dark
    • Er
      9 Mesaj
      31 Mart 2018 13:28:48 Konu Sahibi
      Cozemedım arabayı sattım..

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      826 Mesaj
      21 Temmuz 2018 09:45:17
      Bende arka iki kapıda da var bh sorun. Bazen kilitliyor bazen kilitlemiyor. Elektrik ustasına getirdim, dur bakslım yapacak inşallah.

|
      |

Saygılar, sevgiler...
    • Teğmen
      107 Mesaj
      26 Eylül 2018 21:51:33
      - Evet Arkadaşlar bende de 2008 Corsa d var, aynı sorunu ben sağ ön hariç hepsinde yaşadım yenisini alayım dedim 380x3=1.140tl
      Araştırdım Güngörende Bu işde uzman Feti & Doğan Ustayla çözdüm. 180 tl ye 2 yıl garantili değiştirdi teşekkür ettim.
      - 0532 566 566 7 Arzu eden olursa numarasını yazdım görüşebilir.

*-Bende bu arkadaşın yazısıyla gittim Sol Arka kapım açık kalıyor kilitlenmiyordu. Aradım randevu aldım ve gittim inanamadığım birşeyle karşılaştım, çayımı içene kadar gözümün önünde 8 dakikada eski kilitimi söküp, 2 yıl garantili yeni kiliti takıp teslim etti.
      *- Feti & Doğan ustaya teşekkürler..... 0532 566 566 7
      *-Sanayideki usta gittiğimde 2,3 saat sonra gel işi uzun sürer diyorlar ne yaptığını da bilmiyorsun, genelde kırıyorlarmış ve 6 ay bilemedin 1 yıl sonra tekrar bozuluyor ve tekrar tamiri olmuyor sıfırını almak zorundasın, ama burda herşey şeffaf gözünün önünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edom23 -- 26 Eylül 2018; 21:56:53 >
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      27 Ekim 2018 09:51:28
      Bende wd40 ile sorunu cozmeye calistim ama maalesef sonuc alamadim. Diger arkadaslarin dedigi gibi feti usta sagolsun 2 yil garantili halletti isimi. Ustelik kilit diye gittim sagolsun ucretsiz bir suru seyin kontrolunu yaptirdik birlikte usta usta gezdi benimle.

|
      |

• Yarbay
      5544 Mesaj
      30 Ekim 2018 12:30:03
      Kapı kilitleri çok toz topluyor. Bu yüzden motorun zorlanıp yanmaması için düzenli olarak temizlenmesi gerek. ayrıca otomatik hıza duyarlı kapı kilitlemeyi de kapatmanızı öneririm. Çünkü bu sistemlerin de bir kullanım ömrü var.

Haa ola ki kapkaççının saçma sapan itin kopuğun olduğu bir yere gidiyorsanız içerden orta konsoldaki tuş ile kitleyin tabii ki
      |
      |

• Yüzbaşı
      787 Mesaj
      25 Kasım 2018 00:21:04
      quote:

Orijinalden alıntı: BySenTez

Kilitler balcık olmuş her sıktığın sprey daha hızlı bozulmasına sebeb.

Tıklayıp 3 ayrı resmi inceleyin. Son resimde ki gibi temizlenmesi gerekiyor.
      kapı kilidini komple resimdeki gibi dağıttım ve tertemiz şekilde şuan

ama yay mekanizmalarını tam kuramadım.Bunlarla alakalı bir şablon şema veya tarif bulabileceğimiz bir yer var mı acaba?
      |
      |

KUL'A bela gelmez HAK yazmadıkça, HAK bela yazmaz KUL azmadıkça...
    • Onbaşı
      37 Mesaj
      05 Aralık 2018 13:12:52
      Aynı sorun 2010 model aracımda var. Sol arka kapı kilitlenmiyor. Araç içindeki orta konsoldan kilitlemeyi denedim ama nafile...

Ankara’da ikamet ediyorum. Sorunu halledebileceğini düşündüğünüz ya da önerebileceğiniz usta var mı ?

Teşekkürler...

AMD Ryzen 1600X - MSI B350M GAMING PRO - MSI GTX980 GAMING 4G - Corsair Vengeance LPX 16GB 2400MHz DDR4
      Toshiba-OCZ 240GB TR200 - COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 120 - Dark N10 Kasa
    • Er
      11 Mesaj
      05 Aralık 2018 15:47:25

oTo KiLiT DünYası olarak Hizmet vermeye başlayan Feti Doğan Usta, sizlere en iyi hizmeti verir işinizi görür, boşuna zaman ve enerjinizi harcamayın, anlaşmalı Kargo ile şehirlerarası gönderme yapıyor.

|
      |
      chest_mike kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Doğan UsTa

• Onbaşı
      33 Mesaj
      12 Aralık 2018 02:54:23
      Selam arkadaşlar benim arka iki kapıda da aynı problemler var sağ arka arada yapio bu sorunu sol arka kapı sürekli yapio izmirde bulamadım ii bi usta var mi izmirde böyle bir sorun çözen

|
      |

• Onbaşı
      33 Mesaj
      14 Aralık 2018 00:39:35
      Izmirde anlayan var mi arkadaşlar corsa d kilitlemio kapıyı açıp kapation öyle kilitlio vsvs

• Er
      9 Mesaj
      18 Aralık 2018 18:23:29

hocam 2. sanayi de ALKAYA opelin hemen karşısında bir kilitçi var. Beni de ALKAYA daki usta yönlendirmişti. Aslında kilidin değişmesi gerekiyor ancak bir kilit oldukça pahalı o yüzden kendi geliştirdiğim yöntemle çözüyorum deyip içindeki parçadan kırıp başka motor gibi birşeyler takıp yapmıştı. Oldukça da sağlam oldu. yaklaşık 2 yıl önce yapmıştı. Şimdi tam hatırlamıyorum ama 2 kapı da da sorun vardı. iki yeni kilit almam gerekirken bir kilitten daha az maliyetle sorunu çözdü. Bu kadar yardımcı olabiliyorum. Corsalarda kronik sorun olarak karşımıza çıkıyormuş bu problem malesef.
      |
      |
      Veysel3542 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      782 Mesaj
      02 Ocak 2019 10:03:27
      Fethi bey sağolsun yarım saatte her iki arka kapı kilidini de elindeki sağlam kilitlerle değiştirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuRRoUnDeR -- 2 Ocak 2019; 10:4:3 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
haberler
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.