Şimdi Ara

opel corsa 1.4 tam otomatik araç aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
42.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    altı aydır b sınıfı araç araştırıyordum. ikinci el araçlardaki fiyat mantıksızlıkları nedeniyle sıfır araç almaya karar verdim. corsa-micra arasında gidip geldikten sonra en son corsanın fiyatı ve Türkiye'dEki durumunu göze alarak corsa satın aldım.
    İlk sıfır aracım.
    Corsa 1.4 essentia tam otomatik 14 inc jant 31.750 Tl, park sensörü, çıta hediye.

nedersiniz araç tercihi, fiyat, ek hediyeler uygun mu?

Allah herkese çok daha iyilerini nasip eylesin işallah.

• Mükemmel fiyat. Izmir'de daha fazla istiyorlar ve araç yok diyorlar.Nerden aldığınızı sorabilirmiyim?
  • 14 inç jant kapaklı almasaydınız keşke çok kötü görünüyor...ben olsam 30 bine bile almazdım jant kapaklısını çok basit görünüyor....
  • aracı Ankara'da aldım, dediğin gibi araç zor bulunuyor,
    16 inc ile 14 inc arasında 1000 tl fark vardı, zaten bu rakamlara zor çıktığım için çok umursamadım, daha sonra güzel bir jant taktırırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otopark

arkadaşlar herkese selamlar,
    altı aydır b sınıfı araç araştırıyordum. ikinci el araçlardaki fiyat mantıksızlıkları nedeniyle sıfır araç almaya karar verdim. corsa-micra arasında gidip geldikten sonra en son corsanın fiyatı ve Türkiye'dEki durumunu göze alarak corsa satın aldım.
    İlk sıfır aracım.
    Corsa 1.4 essentia tam otomatik 14 inc jant 31.750 Tl, park sensörü, çıta hediye.

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Ben de kış ortalarıda ikinci el bir Opel Corsa almayı düşünüyorum eğer fiyatlar düzene girerse. İlk defa araba alacağımdan dolayı otomobil konusunda hiçbir şey bilmiyorum. Bakalım artık hayırlısı...

• evet corsamla 1000 km devirdik.
    iyiki almışım diyorum. sürüşü çok keyifli, direksiyon manevra çok rahat.
    yol tutuş uzun yola çıkmadım ama 120 km hızda güven verdi.
    en çok beğendiğim yönü ise frenler, gayet iyi bir şekilde tepki veriyor abs.
    manuel vitesle kıyaslanmaz ama arabanın hızlanması çok iyi 100 beygir olması en büyük etken.

arabanın tek eksisi benzin sarfiyatı 9-10 litre civarında yakıyor, ama ben seri kullanıyorum ondan da yüksek olabilir.

sonuçta arabadan gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3,14159265358979323846264

quote:

arkadaşlar herkese selamlar,
    İlk sıfır aracım.

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Ben de kış ortalarıda ikinci el bir Opel Corsa almayı düşünüyorum eğer fiyatlar düzene girerse. İlk defa araba alacağımdan dolayı otomobil konusunda hiçbir şey bilmiyorum. Bakalım artık hayırlısı...

aynı senin durumundayım, bütçem de arkadaşa göre epey düşük üstelik :)

• quote:

evet corsamla 1000 km devirdik.
    iyiki almışım diyorum. sürüşü çok keyifli, direksiyon manevra çok rahat.
    yol tutuş uzun yola çıkmadım ama 120 km hızda güven verdi.
    en çok beğendiğim yönü ise frenler, gayet iyi bir şekilde tepki veriyor abs.
    manuel vitesle kıyaslanmaz ama arabanın hızlanması çok iyi 100 beygir olması en büyük etken.

arabanın tek eksisi benzin sarfiyatı 9-10 litre civarında yakıyor, ama ben seri kullanıyorum ondan da yüksek olabilir.

sonuçta arabadan gayet memnunum.

Sn. otopark,
    Aracınız hayırlı olsun.
    Corsa ile ilgili iki başlıkta daha sordum; 1,2 ve 3. vitesleri kullanıyor musunuz, kullanıyorsanız hangi durumlarda gerek oluyor? 1'den 2 ve 3'e mandalı çekmeden de geçiyor.Bir zararı var mı? Vites değiştirirken gazdan ayağı çekmek icap eder mi?

• teşekkür ederim.

1,2 ve 3. vitesleri hiç kullanmadım, gerek de duymadım ama vardır bir marifeti...onun yerine turbo butonu koysalardı daha makbule geçerdi,
    vites geçişi için fgaz pedalını bir iki defa 4000-4500 devire çıkmasına rağmen vites değiştirmediği zaman kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otopark -- 27 Ağustos 2012; 22:40:11 >
  • quote:

teşekkür ederim.

1,2 ve 3. vitesleri hiç kullanmadım, gerek de duymadım ama vardır bir marifeti...onun yerine turbo butonu koysalardı daha makbule geçerdi,
    vites geçişi için fgaz pedalını bir iki defa 4000-4500 devire çıkmasına rağmen vites değiştirmediği zaman kullandım.

Sn. otopark,
    Vites geçişi için gaz pedalını kullandım derken, ayağınızı gaz pedalından bir miktar kaldırmanızı mı kast ediyorsunuz acaba? Bu pazar biz bu uygulamayı denedik ve başarılı oldu. Yokuş çıkarken zorlanınca gazı kökledik, vites düşürdü ve devir yükselmeye başladı ancak 6000 deviri geçmesine, motor bas bas bağırmasına rağmen vitesi kendiliğinden yükseltemedi. Ancak gazdan az bir miktar ayağı kaldırınca vites yükseltti ve devir normal seviyesine indi. Bahsettiğiniz böyle bir şey mi? Saygılar.

• aynen dediğin gibi, yokuşta araba çekmediği zaman gaza yüklenince vites düşürüyor, sonuna kadar basınca bunu yapıyor...
    diğer durumda ise; vites değiştirmesi gerek iken değiştirmeyince ayağımı gazdan çekip vites yükseltmesini sağladım.
  • Teşekürler, sistem bu şekilde çalışıyor demekki. Ben de tam otomatik diye herşeyi kendi yapacak zannediyordum.
  • evet araba ilk sorunu çıkardı maalesef,

düşük viteste arabanın ön konsolunda titreme sesi gelmeye başladı ve bu özellikle yokuşlarda çok şiddetli olmaya başladı.

servise götürdüm ve dediklerine göre benzin borusu(yanlış soylemiş olabilirim) yerinden oynadığı için bu ses gelmeye başlamış.

düzelttiklerini soylediler şimdilik bir sıkıntı yok ama 1500 kmdeki araçta daha ilk günden boyle birşey olması can sıktı...

titreşim ve gıcırtı gibi şikayetleri olan arkadaşlar oldumu daha önce ve nasıl çözüldü???

herkese kazasız ve sorunsuz sürüşler diliyorum...
  • Ön konsoldan ses benim arabadan da geliyordu, sonra düzelmişti.
    Benden de sağ kapının yanında hava deliğinden araç içi have sirkülasyonunu açınca arada ses geliyor.
    O ses de zaten kendi kafasına göre geliyor, kararsız.
  • Bizim araçta da bilhassa yokuş yukarı çıkarken ön taraftan bir yerden bir zırıltı gelmeye başladı, çok değil fakat can sıkıyor.Vida boşalmış da yerinde titreşiyor gibi cılız bir ses. Elimle sağı solu tutuyorum ama bulamadım nerden geldiğini.
    Benim bir şikayetim de içeriye yol sesini ve rüzgarı çok alması. 90km. sürati geçince kapı aralarından rüzgar sesi alıyor içeri. Servise gittiğimde söylemiştim, teste çıktık, ayar yapmak gerekir dedi. Cumartesi paydos satine 1 saat vardı, yetişmez diye uğraşmamışlardı, ben de bir daha gidemedim. 1600 km.'lerdeyiz daha.
  • Kesinlikle yol sesini arka taraflar fazla alıyor. Ve sağ arka taraflardan kapıdan galiba tıkır tıkır sesler geliyor. Ayrıca ufak bir eğim olsa bile 40 ile giderken bile araba 1 viteste 4000 devir çeviriyo. Atsana 2. vitese! Nasıl bir sistem anlayamadım. Bunlar can sıkıcı tarafları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayak kokusu

Kesinlikle yol sesini arka taraflar fazla alıyor. Ve sağ arka taraflardan kapıdan galiba tıkır tıkır sesler geliyor. Ayrıca ufak bir eğim olsa bile 40 ile giderken bile araba 1 viteste 4000 devir çeviriyo. Atsana 2. vitese! Nasıl bir sistem anlayamadım. Bunlar can sıkıcı tarafları.

Selam,
    Yokuşta devir arttığı halde vitesi yükseltmiyorsa ayağınız gazdan hafif kaldırın, vitesi yükseltecektir.
  • Arkadaşlar Kasım ayında evleniyorum. İlk kez araba alacağım. Eşimin işyerine tek dolmuşla ulaşması mümkün olmadığı için daha çok onun ama ikimizinde kullanacağı bir araç düşünüyoruz.Açıkcası ilk tercihim VW Polo idi,ancak Mart ayına kadar Polo bulmak mümkün değilmiş.İkinci tercih olarak da Corsa düşünüyoruz.İzninizle hemen sorularıma geçmek istiyorum:

-Düz vites mi, otomatik mi tercih etmeliyim?
    -Essentia ile Enjoy arasında yaklaşık 3 bin lira fark var,buna değer mi?
    -Corsa larda ESP görünmüyor? ESP çok önemli bir özellik midir?

Kısaca motor seçiminden,aksesuar seçimlerine kadar bana yol gösterecek arkadaşlara ihtiyacım var. Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sho-ryu-ken

Arkadaşlar Kasım ayında evleniyorum. İlk kez araba alacağım. Eşimin işyerine tek dolmuşla ulaşması mümkün olmadığı için daha çok onun ama ikimizinde kullanacağı bir araç düşünüyoruz.Açıkcası ilk tercihim VW Polo idi,ancak Mart ayına kadar Polo bulmak mümkün değilmiş.İkinci tercih olarak da Corsa düşünüyoruz.İzninizle hemen sorularıma geçmek istiyorum:

-Düz vites mi, otomatik mi tercih etmeliyim?
    -Essentia ile Enjoy arasında yaklaşık 3 bin lira fark var,buna değer mi?
    -Corsa larda ESP görünmüyor? ESP çok önemli bir özellik midir?

Kısaca motor seçiminden,aksesuar seçimlerine kadar bana yol gösterecek arkadaşlara ihtiyacım var. Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ederim.

Biz de sizin durumunuzdaydık bu aracı alırken.

* Eşinizde kullanacaksa ve şehir içi trafiğe girecekseniz otomatik vites; fakat güncel benzin fiyatları ile fazla olacaktır. O yüzden LPG taktırmak isteyebilirsiniz.
    * ESP çok kritik değil ama virajlara yüksek hızla girildiğinde yardımcı olabiliyor. Çok hız yapmayacaksanız, muhtemelen yapmazsınız çok önemli olmayabilir. Yeni Renault ve Opel'in platform kardeşi Aveo'da standart. Belki varsa yeni Aveo otomatik düşünebilirsiniz ESP'yi çok önemserseniz.
    * Güvenlik özellikleri için değebilir, Yol bilgisayarı ve hız sabitleyici de faydalı olabiliyor, Kışın yan aynaların ısıtmalı olması da önemli, deri kaplı direksiyon da nispeten az ısınıyor ve şehir içi kullanacaksanız start & stop sistemini opsiyon olarak alabilirsiniz parasını amörti edebilir bir ihtimal:

Asimetrik bölmeli katlanabilir arka koltuklar (60/40)
    Deri kaplı direksiyon
    Elektronik Hız Sabitleyici (Cruise Control)
    Enjoy özel gümüş kapı eşikleri
    Enjoy özel kumaş ve deri kombine koltuklar
    Enjoy özel logosu
    Gövde rengi kapı kolları
    Hava yastıkları – Yan
    Isıtmalı yan aynalar
    Ön sis farları
    Start & Stop Sistemi (Sadece 1.3 DTE 95 HP motor ile birlikte)
    Yol Bilgisayarı

Alacaksanız otomatik vites, ESP ve Start & Stop opsiyon olarak alınırsa arabayı size daha çok sevdirebilir.

• Kendi mesajıma cevap vereyim,
    Start & stop opsiyonu kaldırılmış.
    Otomatik vitesler ile ESP alınabiliyor denmiş ama hemen bir araç almak istiyorsanız bu da mümkün olmayacaktır.

Chevrolet Aveo Corsa'dan daha modern bir araç;
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.