Şimdi Ara

OPEL BEYiN ARİZASİ ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
66.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Garadayı265

benzer sorun ben de senede bir kere oluyo.benzin hortumu catlamis oluyo.80-90 verip yenisini taktiriyom.

Sagol ama hortum saglam onda sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun 750 TL Ye sağlam ikinci el beyin alınarak cozuldu arkadaşlar

• evens05 kullanıcısına yanıt
    Gecmis oklsun hocam..

• Merhaba Arkadaşlar,

Opeller de standart arıza malesef beyin arızasıdır. Bu beyinler fabrikada özel bir cihaz ile kablo sıralaması yapılıyor ve özel bir teknik ile kaynatılıyor. Belli bir süre ve ısınmadan sonrada bu yolların tamamı iletkenliğini kaybediyor.

Ben bu konuda baya araştırma yaptım. Hatta öğrenmek için Özel bir elektronik firmasında çalışarak opel beyin tamirinin tüm özel tekniklerini öğrendim. Eğer arzu eden arkadaş olursa 200- 250 liraya beyin tamir ettirme konusunda yardımcı olabilirim.

Eğer özel görüşmek isteyen arkadaş olursa müsait olduğum süre zarfı içerisinde kendisine yardımcı olabilirim. 05357191078
  • Bu beyinler arıza yaptığı zaman çoğunlukla direk sinyali kesmiyor. Önce sinyali zayıflatıyor. Bu da şunun gibi arızalar yapabiliyor. Araba yolda giderken çukura düştüğünüzde yada bir süre aracı sürdüğünüzde aracın gaz pedalı işlem görmez hale gelebiliyor. Yada başka bir parça devre dışı kalabiliyor. Bunun tek çözümü beynin komple elden geçmesi ile mümkün oluyor. Eğer iş çabuk olsun mantığı ile müdahale edilirse, lokal bir müdahale olacağı için kısa süre içerisinde tekrar aynı sıkıntıyı yaşama ihtimaliniz çok yüksektir.
  • lpg varmı araçta
    Benimde başıma gelmişti sürekli stop ediyordu rölantide dalgalanma oluyordu boğaz kelebeğini temizlettim sorun halloldu. 2005 Astra g

• Opellerde ateşleme bobiniyle beyin arızası birbirine karıştırılıyor genellikle.
    Sıradan elektreikçiye kurcalatmayın arabayı bence,özel veya yetkili mutlaka opel servisine gösterin. En azından diğer araçların beyniyle falan deneyip arızayı bulurlar.
  • Opel aslında çok sorunsuz araba dalgalanma olunca boğaz kelebeğini temizletmeniz yeterli adaptasyon yaptırma gibi bir derdiniz bile olmuyor.

Aslında beyin arızası olup olmadığını çözmek çok kolay. Eğer ateşleme sıkıntınız varsa sıfır bobini sadece soketini takarak üstten oturtunca ve arabanın çalışması düzeliyorsa arıza beyin değildir. Küçükçekmece tepeüstündeki mehmet ustanın elinde tüm bobinler var. Yanına gidince ücretsiz bobin deneyip arızayı tespit etmemize yardımcı oluyor sağ olsun. Para pul da talep etmiyor.
  • Başlığı görünce opel bey'in diye anladım bir an.

Allah'ım yaşlanıyorum

Bu arada büyük geçmiş olsun kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus_M

lpg varmı araçta

var. sorun çözüldü ikinci el beyin aldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Aynen tarif ettiğiniz sorunu Focus1 aracımda yaşadım. Beyin (ECU) arızası çıktı.

ECU baya pahalı bir şey, 2000TL üzeri. Tamir eden bir yer buldum, 400TL'ye tamir etti.

Geçenlerde bir tanıdığım 2. el Corsa D almıştı, aracı parkederken tekeri kaldırıma yaslıyordu ve arad altını vuruyordu, 1-2 defa uyarmama rağmen sonunda arıza çıktı araçta.

Servisin 3000 Lira ya yakın bedel istediği "beyin" aksamını İstanbul da Opel servisinden ayrılan bir çocuk 300 küsür Lira ya düzeltmiş, sizinki de buna benzer.
    merhabalar ,

bu işin üstadı ve OPEL BEYİN UZMANI MECİT USTA'DIR

kendisi Türkiye de tektir ve en dürüst beyincidir. yalanı dolanı yoktur ve işin ehlidir. Ne gerekiyorsa yapar.

Bende kendisine götürdüm aracımı arızalanınca.

Herkes çıkma beyin öneriyor , para kazanmak için .Mecit usta önce tamir edilir mi diye bakıyor. Adamın zaten müşterisi var. Para kazanıyor. Adam genç zaten ve çok samimi. İçten davranıyor. Bir ayağı yurt dışında. Sanayi de tamirci dersin adama ama adamın gitmediği gezmediği ülke kalmamış.

0533 542 27 12 den kendisine ulaşabilirsiniz. Timur un selamı var derseniz yardımcı olur.

Adamın 12 tane web sitesi var. Bazı web sitelerini hayranlarıkurmuş. Adamlar kazıklanmış başka yerlerde. Mecit ustaya gelince adam 200 liraya sıkıntıyı çözünce içlerinden biri mühendismiş, adama web sitesi yapmış. Kendisine sorun , detaylı anlatır.

İnternetten gelenlere ayrıca ilgileniyor. Teknoloji hastası. Adamın beyinleri kodladığı pc bile iş adamlarının toplantılara girdiği pc lerden. Sanayide kullanmaya kıyamazsın adamın kullandığı pc yi.
     OPEL BEYiN ARİZASİ !

OPEL BEYiN ARİZASİ !

http://www.opelbeyintamirimerkezi.com/images/M_images/con_mobile.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isanaliziuzmani -- 21 Haziran 2015; 16:12:59 >

0533 542 27 12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmrt343434 -- 20 Temmuz 2015; 10:54:11 >
    opel beyin tamiri konusunda ben kredi kartımın limitini bitirdim resmen arızayı bulcam diye. en son bulduk. ama nasıl bulduk? topkapı da birmecit usta var. adamın lakabı opel beyin uzmanı. abi adam benim sorunu halletti. boşu boşuna para kaptırdım başkasına

0533 542 27 12 den arayabilirsiniz mecit ustayı. arabanı götürürsün üste bir de yemek ısmarlar. öyle adam yani.
     OPEL BEYiN ARİZASİ !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmrt343434 -- 20 Temmuz 2015; 10:52:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: evens05

Arkadaslar sorunlu olan araba opel astra 1. 6 16V araba ile giderken carsinin ortasinda stop etti. Tekrar marsa bastim calisiyor ama hemen stop ediyor. Araba su an elektrikcide 3 gundur sorunu tam olarak bulamiyorlar. Marsa basinca calisiyor ama 5 sn sonra stop ediyor.araba calistitan sonra stop ederken o bes saniye icinde bir ariza uyari lambasi ekranda yanip sonuyor. Daha sonra kontagi cevirdigimde lamba yanmiyor. Ama sorun yine devam ediyor. Fikri olan arkadaslar yardim ederse sevinirim
    0533 542 27 12 den mecit ustaya ulaşabilirsiniz0533 542 27 12 den mecit ustaya ulaşabilirsiniz
  • alpmrt343434 A kullanıcısına yanıt
    Bence sende bir beyin uzmanına görün.
  • Amadeus_M kullanıcısına yanıt
    bu işin ustası belli
    opel beyin uzmanı mecit usta 0533 542 27 12

OPEL BEYiN ARİZASİ ! OPEL BEYiN ARİZASİ !

• 05335422712
     OPEL BEYiN ARİZASİ !

• Merhaba 2008 opel astra h dizel easytronik aracim yag kuleri patladi. Bundan sonra arabam geri vitese a1 e aldiktan sonra tekrar r ye alinca gecmeye basladi.aracimi ustaya goturdum bisey bulamadim programi tekrar yuklemeye calistik .magnet marelli fakat 2 . Asamada ilerlemeden omce motoru durdurun yaziyor motor rpm ve motir hizi yaziyor bu asamayi gecemiyor bir turlu . Ustam beyindendir dedi su an vites yuklenmiyor. Sizce sorun neden olabilir tesekkurler cok zordayim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.