Şimdi Ara

Opel Astra K 1.4T Alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
40.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

1,4 t lerde piston problemleri yazılıp çiziliyor.Konusunda bu konuda problem yaşayanlar var.Ben almazdım

Siz yazdıktan sonra inceledim. Bir yerde gördüm hocam ama. Kronik bir sorun olmayabilir.

Hic arastirmadiniz mi? Deli gibi sorunu yasayan cok kisi var ve Servis ilgilenmiyor...Piston Kirma problemi ciddi bir sorun..

Astra Formuna girip bakin bir..Sikayet var sitesine de bakin..Yurt disi forumlarini da gezin ne demek istedigimi anlarsiniz..

Dizel motorda sikinti yok ancak 1.4 benzinli motor sikintili...
  • @icemy Yarın tekrar bayiye gideceğim. Sorup soruştururum hocam. Belki rektefiye olmadan, bayiden çıkarmadan bir çözümü vardır. Teşekkür ederim.

@selamolsun1 @root16 Yakıt olarak az önce hesapladım. Dizel otomatik ile aralarında olan 14000 fiyat farkını amorte etmesi için bayağı uzun yıllarca kullanmak gerekiyor. Sanırım bu iş mutlu sona erecek gibi. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

@LanciaDeltacı Bayiden kurdeleli sıfır çıkartmak diye bir olay var hele bu fiyatlara çıkmışken. Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama düşünmüyorum açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

1,4 t lerde piston problemleri yazılıp çiziliyor.Konusunda bu konuda problem yaşayanlar var.Ben almazdım

Siz yazdıktan sonra inceledim. Bir yerde gördüm hocam ama. Kronik bir sorun olmayabilir.

Hic arastirmadiniz mi? Deli gibi sorunu yasayan cok kisi var ve Servis ilgilenmiyor...Piston Kirma problemi ciddi bir sorun..

Astra Formuna girip bakin bir..Sikayet var sitesine de bakin..Yurt disi forumlarini da gezin ne demek istedigimi anlarsiniz..

Dizel motorda sikinti yok ancak 1.4 benzinli motor sikintili...

Araştırmamıştım açıkçası az önce öğrendim desem yeridir.

Aracın yüksek vites düşük devirdeyken anlık olarak gaza yüklenilmesi sebebiyle ortaya çıkan bir durummuş galiba. Benzinin parlayıcı olmasıyla oluyormuş. Dizel bu sebeple sorunsuzmuş. Yine sanırım bir yağ değişimi ile sorun başlamadan çözülebiliyormuş. Yarın bayide bir soracağım. Kimse malını kötülemez ama bakalım.

• Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    Her zaman sakin kullanacagiz diye bir sey yok malesef..Yeri geliyor arac bizi sikistirmamasinicin dipgaz yapiyoruz vs..

Diger firmalar da Asiri yuklenmeye karsi piston kirilmasini duymadim acikcasi bu devirde..Hani sanziman sorunu olur dersiniz anlarim.

Piston kirilmasi demek motorun acilmasi, reflektiye edilmesi demek..Bunu cok erken Km'de yasamak, motorun acilmasi vs uzucu bir durum sahsen..

Opel'in servisleri zaten kendilerinden bir haber..Kimse memnun degil..Yeni motor takilmasi gerekirken Opel Aracinin arkasinda durmuyor..Almanya'ya yazsaniz Opel Turkiye ne derse o diyor...

Yine de hayirli ugurlu olsun seciminiz icin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 25 Temmuz 2017; 22:27:51 >
    Bayiden nasıl cevap alacaksınızki.Adamın muhtemelen haberi bile yoktur yada önemsiz gösterir doğal olarak.

Bu sorun daha çok ortaya çıkarsa psa 1,2 ve 1,6 motorla devam edebilir,haliyle motor çöp olur.

Bunlar olacak diye söylemiyorum ama ciddi para veriyorsun,illa astra istiyorsan dizele bakmanızı öneririm.
  • 2014 Golf 7 1.4 122Hp manuel aracımızı ÖTV farkı eklenmemiş sıfır km 2016 Astra K 1.4 150Hp otm. ile değişmiştik, araçtan şimdilik çok memnunuz.

Vw de servis müdürlüğü yapan arkadaşım 122Hp lik Tsi larda yaşanan yağ yakma (bizdeki araç da sıfır km alındığından itibaren az da olsa yağ eksiltiyordu) sorununun devamının gelebildiğini ve sattığı bir Passat ta segman hatası yüzünden daha ilk gün sorun yaşandığını anlatmıştı.

Astra K da da bahsedilen arızayı duymuştum ama bu tüm 1.4 lerde potansiyel bir tehlike mi hiç araştırmamıştım doğrusu, halbuki oldukça da sessiz ve sarsıntısız bir motor, gerçi Tsi da öyleydi ama...
  • @esmerce Ben de bugün test sürüşüne çıktım. Bu belirtilen sorunu bilmiyordum fakat yüklendim araca gayet hiç sorun olmadı. 5900lü kilometrelerdeydi. Daha 1 saat öncesine kadar aldıktan sonra seramik mi yoksa folyo mu yaptırsam diye düşünüyordum. Bu okuduklarım canımı sıktı.

@icemy MY 17,5larda sorun olmadığı söyleniyor bu durumu soracağım önce. Eğer olursa çözümü var mı bunu soracağım. Yani yarın iyice bir konuşacağım olmadı 1.6 CDTI At6 için indirim sorgulayacağım bakalım.

@Backstreet Doğru söylüyorsunuz hocam hele İstanbul trafiğinde bu durum her an olabilir. Bilemedim biraz araştırıp karar vereceğim.
  • Gm çok matahtı da. Opel' e eziyet eden gm' dir. Çok şükür Opel Amerikan kazmalığından kurtuldu.
  • 2016 Astra K 1.4 150 hp sahibiyim. Şu an araç 12.000 km de. Daha bakıma girmedim, ben alma nedenlerimi aşağıya madde madde yazayım ;

- Güncel kasa, uzun süre değişmeyecek olması.
    - Yenilikçi tasarım
    - Motorun kuvvetli olması
    - Aşırı derecede yakmaması ( Gerçi ben fazla kullanmıyorum o yuzden benzin pek dokunmuyor)
    - Şirket aracım da opel olmasından dolayı servis ile ilişkilerim iyi, servisten memnun kalmam.
    - Diğer araçlara oranla daha donanımlı olması
    - İkinci eli kuvvetli

Aracın memnun olduğum noktaları ;

- Motoru, hızlanması çok iyi (MT6 benim aracım)
    - Yol tutuş harika, direksiyon tepkileri çok iyi, süspansiyonlar sert ancak kasa ile uyumlu
    - İç dış tasarımı (Görecelidir)
    - Her türlü kullanıma uyması (Spor, sakin)
    - Ön camının büyük olmasından dolayı ferah olması ve sileceklerinin farklı tasarımı

Araçtan memnun olmadığım noktalar ;

- Trim sesleri (servis ile konustuğumda yalıtım yapacaklarını söylediler, bakalım)
    - Boyasının ince olması
    - Uzun farlarının zayıf olması (Night breaker ile değiştireceğim, işe yarayacak mı bakalım)
    - Kaput keçesi olmaması (WTF)

Memnuniyet ya da memnuniyetsizlikler bir bakıma görecelidir. Aslında bu fiyatlarda bu sınıfta hangi arabayı alırsanız alın üzmeyecektir. Merak ettiğiniz bir şey var ise yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 25 Temmuz 2017; 23:44:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

2016 Astra K 1.4 150 hp sahibiyim. Şu an araç 12.000 km de. Daha bakıma girmedim, ben alma nedenlerimi aşağıya madde madde yazayım ;

- Yenilikçi tasarım
    - Aşırı derecede yakmaması ( Gerçi ben fazla kullanmıyorum o yuzden benzin pek dokunmuyor)
    - Şirket aracım da opel olmasından dolayı servis ile ilişkilerim iyi, servisten memnun kalmam.
    - İkinci eli kuvvetli

- Yol tutuş harika, direksiyon tepkileri çok iyi, süspansiyonlar sert ancak kasa ile uyumlu
    - Ön camının büyük olmasından dolayı ferah olması ve sileceklerinin farklı tasarımı

- Trim sesleri (servis ile konustuğumda yalıtım yapacaklarını söylediler, bakalım)
    - Boyasının ince olması
    - Uzun farlarının zayıf olması (Night breaker ile değiştireceğim, işe yarayacak mı bakalım)

Memnuniyet ya da memnuniyetsizlikler bir bakıma görecelidir. Aslında bu fiyatlarda bu sınıfta hangi arabayı alırsanız alın üzmeyecektir. Merak ettiğiniz bir şey var ise yardımcı olabilirim.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Siz alırken bu piston sorununu biliyor muydunuz?

• quote:

quote:

2016 Astra K 1.4 150 hp sahibiyim. Şu an araç 12.000 km de. Daha bakıma girmedim, ben alma nedenlerimi aşağıya madde madde yazayım ;

- Yenilikçi tasarım
    - İkinci eli kuvvetli

- Boyasının ince olması

Yorumunuz için teşekkür ederim. Siz alırken bu piston sorununu biliyor muydunuz?

Hayır bilmiyordum, ancak bu sorunun genel değil kişiye özel olduğunu düşünmekteyim. Sonuçta bu detaya ulaşabilmek için satış rakamları ile sorun yaşayanların oranına bakmak lazım. Aracı kullanan kişinin aracı ne şartlarda kullandığı vb. durumlarda önemli.

Örnek olarak 0 km mercedes alıp arabayı yakacak konuma gelen kişinin konusunu da gördüm bu forumda.

• quote:

quote:

quote:

- Yenilikçi tasarım
    - İkinci eli kuvvetli

- Boyasının ince olması

Hayır bilmiyordum, ancak bu sorunun genel değil kişiye özel olduğunu düşünmekteyim. Sonuçta bu detaya ulaşabilmek için satış rakamları ile sorun yaşayanların oranına bakmak lazım. Aracı kullanan kişinin aracı ne şartlarda kullandığı vb. durumlarda önemli.

Örnek olarak 0 km mercedes alıp arabayı yakacak konuma gelen kişinin konusunu da gördüm bu forumda.

Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız bir nebze. Rodaja dikkat edip, araç çok hor kullanılmadığı sürece birşey olmaz diye düşünüyorum. Yine her görüşe saygım var. Biraz şans, biraz da kullanış. Tekrar çok teşekkürler.

Şunu söyleyebilirim, facebook grubunda bile dikkatimi çekti, bir çok kişi aracın anahtarını takıp direk çalıştırıyor. Turbo hazırlanma süresi vs. haberleri yok. 150 bg turbo olduğundan bilinçsizce zorlanan araçlar mevcut. Hatta biraz incelerseniz grupta beyaz bir astra k ile devamlı yanlamaya çalışan bir tip göreceksiniz. Ayrıca bu piston kırma hikayesini facebook grubunda görmedim. Sadece bu forumda haberim oldu benim de.

İkinci el alacaksanız, arabaya bakmaya gittiğinizde, aracı sahibi kullanırken aracı çalıştırması gibi durumlara dikkat edin, bir çok şeyi size anlatacaktır.
  • quote:

Şunu söyleyebilirim, facebook grubunda bile dikkatimi çekti, bir çok kişi aracın anahtarını takıp direk çalıştırıyor. Turbo hazırlanma süresi vs. haberleri yok. 150 bg turbo olduğundan bilinçsizce zorlanan araçlar mevcut. Hatta biraz incelerseniz grupta beyaz bir astra k ile devamlı yanlamaya çalışan bir tip göreceksiniz. Ayrıca bu piston kırma hikayesini facebook grubunda görmedim. Sadece bu forumda haberim oldu benim de.

İkinci el alacaksanız, arabaya bakmaya gittiğinizde, aracı sahibi kullanırken aracı çalıştırması gibi durumlara dikkat edin, bir çok şeyi size anlatacaktır.

Aracı sıfır alacağım. Kullanımı kendim şekillendireceğim için de biraz heyecanlıyım. Biraz nasıl sakin, düzenli kullanmalıyım gibi araştırma yapacağım gibi bu gece. Ben de aradım taradım sadece foruma yazmışlar. Sonuçta grupta 11000 küsur kişi var. 9000'i araç sahibi desek bilemedim açıkçası. Yarın servise gidip ustaya sormak istiyorum. Bakalım nasıl olacak.. Yarın tekrar yazarım konuya. Çok teşekkür ederim size de. İyi akşamlar, iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Losgalacticos -- 26 Temmuz 2017; 0:16:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser_q

https://forum.donanimhaber.com/opel-astra-k-1-4t-piston-kirma-problemi--127795993

İnceledim teşekkürler
    Rica ederim. 9 ay önce imzadaki arabayı aldım çok memnunum. Opel'e karşı da sempatim oldu bu model sayesinde. O kadar para vereceksiniz iyice ne var ne yok bakmanız yararınıza olur. Umarım tercihiniz yüzünüzü güldürür. Şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaiser_q

Rica ederim. 9 ay önce imzadaki arabayı aldım çok memnunum. Opel'e karşı da sempatim oldu bu model sayesinde. O kadar para vereceksiniz iyice ne var ne yok bakmanız yararınıza olur. Umarım tercihiniz yüzünüzü güldürür. Şimdiden hayırlı olsun

Açıkçası eleye eleye bugüne geldim. Bu piston olayını görmesem yarın hemen alıyordum. Hoş kararımda çok birşey değişmedi. Ufak noktalara dikkat edilerek sorunsuzca kullanılabilir araç. Ben test sürüşüne çıktım gayet keyif aldım araçtan kısa sürede olsa.
  • Uzak durun. 1. 4 150 lik araçlarda piston, sekman kırılması problemi var. Dizel düşünüyorsanız sıkıntı yok.
  • Şimdiden hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.