Şimdi Ara

Opel Astra J sport dizel (sunroof+navi) & Vw Jetta 1.2tsi Higline(sunroof) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
2
Favori
12.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evilonthemove

quote:

Orijinalden alıntı: hakkinenk

Bu arada, opelde fiyatlar biraz daha düşer mi sizce? Otomotiv piyasası daraldı ve satışlarlar sıkıntılı. Mayısta fiyatlarda dibin dibini görürmüyüz? Bana 56ya teklif edilen aracı 54'e zorlayayım dyorum.

arkadaşım 1.3 CDTI astra sport 1 ay önce 53.000 tl ye aldı.aldığı tarihte aracın liste fiyatı 55.796 tl idi + 1800 tl değerinde navi600 ekletmişti.baya bi indirim yaptılar yani.araç izmirden alınmıştı

54'e zorlayacağım. Verirlerse alırım bu hafta.
  • ortalama yakit tuketimleri duydugunuzdan daha fazla olabilir. benim astra 3500 km oldu ve bu aralar yaklasik 6,5 yakiyor (karisik). jetta bir arkadasimda var yanlis hatirlamiyorsam 8 lt demisti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HARB

hem dizel hemde sedan reno fluance pri alın full + full donanım .

Radar dışı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karavana

ortalama yakit tuketimleri duydugunuzdan daha fazla olabilir. benim astra 3500 km oldu ve bu aralar yaklasik 6,5 yakiyor (karisik). jetta bir arkadasimda var yanlis hatirlamiyorsam 8 lt demisti.

Test sürüşünde astra için satıcı arkadaş 5lt ortalama yakar dedi. Şehiriçi 5,5 -6 arası yakar dedi. Ortalama 20 kuruş civarı km başına maliyetiniz olur demişti. Tabi kullanımdan kullanıma fark eder. Jetta da ise bayan satış görevlisi, müşterilerden gelen geri bildirimlere göre ortalamasının 7lt olduğunu söylemişti. Benim 1,4 lpgli corsa, ortalama 18 kuruş yakıyor bunu biliyorum söylüyorum :)
  • quote:

quote:

ortalama yakit tuketimleri duydugunuzdan daha fazla olabilir. benim astra 3500 km oldu ve bu aralar yaklasik 6,5 yakiyor (karisik). jetta bir arkadasimda var yanlis hatirlamiyorsam 8 lt demisti.

Test sürüşünde astra için satıcı arkadaş 5lt ortalama yakar dedi. Şehiriçi 5,5 -6 arası yakar dedi. Ortalama 20 kuruş civarı km başına maliyetiniz olur demişti. Tabi kullanımdan kullanıma fark eder. Jetta da ise bayan satış görevlisi, müşterilerden gelen geri bildirimlere göre ortalamasının 7lt olduğunu söylemişti. Benim 1,4 lpgli corsa, ortalama 18 kuruş yakıyor bunu biliyorum söylüyorum :)

astranin test surusunde bana gorevli 7 lt yakar demisti ve su anda dedigim gibi 6,5 civari yakiyor.

• quote:

quote:

Astra kaç litre yakar bilmem ama performası gerçekten çok çok kötü. Benim 1.2 clio 75hp aracın bile 0-100 değeri dizel astra'dan 1 saniye daha iyi. Ben hala golf bakın derim. Hatta tipini beğeniyorsanız megane'larda play edition diye bir versiyon çıkarmışlar 45,000 lira liste fiyatı var konfor paketide hediye olarak alınabilir belki. 1.5 dci 90hp motor var performans olaraktan Astra'dan iyi olduğu garanti en azından 0-100 değeri 13sn. Tam bir F/P canavarı bence.

Opel Astra J sport dizel (sunroof+navi) & Vw Jetta 1.2tsi Higline(sunroof)

• quote:

quote:

quote:

astranin test surusunde bana gorevli 7 lt yakar demisti ve su anda dedigim gibi 6,5 civari yakiyor.

Performans değerlendirmenizi de almak isterim. Önerir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Benim merak ettiğim astranın karşısında neden golf değilde jetta var?

ve sedan arabayla hatcback arabayı nasıl karşılaştırıyoruz?
    Konuyu açan kardeşim,sen önce sedan mı alacaksın hatch mi alacaksın ona karar vermen lazım.
    Gel ondan sonra burda Jettayı da astrayı da inceleriz senin için.
    Birbirine rakip dahi olmayan arabaları kıyaslaman anlamsız olur biraz.
    Karpuzun karşısına balkabağını çıkarıp hangisi yuvarlak demeye benzer bu.
  • quote:

quote:

quote:

Astra kaç litre yakar bilmem ama performası gerçekten çok çok kötü. Benim 1.2 clio 75hp aracın bile 0-100 değeri dizel astra'dan 1 saniye daha iyi. Ben hala golf bakın derim. Hatta tipini beğeniyorsanız megane'larda play edition diye bir versiyon çıkarmışlar 45,000 lira liste fiyatı var konfor paketide hediye olarak alınabilir belki. 1.5 dci 90hp motor var performans olaraktan Astra'dan iyi olduğu garanti en azından 0-100 değeri 13sn. Tam bir F/P canavarı bence.

Opel Astra J sport dizel (sunroof+navi) & Vw Jetta 1.2tsi Higline(sunroof)

Başka araba alacak olsam inanın bana çok daha iyi araçlar var ama renault önermeyin lütfen. Aybaşında ablam ,toyota auris dizel otomatik aldı 51bin'e. Bence meganedan çok daha kaliteli ve sorunsuz bir araç. Vw golf önerinize saygım var ama megane olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Benim merak ettiğim astranın karşısında neden golf değilde jetta var?

ve sedan arabayla hatcback arabayı nasıl karşılaştırıyoruz?
    Konuyu açan kardeşim,sen önce sedan mı alacaksın hatch mi alacaksın ona karar vermen lazım.
    Gel ondan sonra burda Jettayı da astrayı da inceleriz senin için.
    Birbirine rakip dahi olmayan arabaları kıyaslaman anlamsız olur biraz.
    Karpuzun karşısına balkabağını çıkarıp hangisi yuvarlak demeye benzer bu.

Farketmiyor. Farketse mevzu bile etmem. P/f oranına ve bana vereceği tatmine bakıyorum. Yaşım 32. Bekarım. Çoluk çocuk yok. Önceliklerim; prestij, konfor ve yakıt. 14 senedir opel kullanıcıyım.(genelde vectra) Şuan için otomobile ayırabilecek 50-55 arası bütçem var. Aracı alınca 4-5 sene satmayı düşünmüyorum. Onun için güncel ve son teknolojileri barındıran bir araç olsun istiyorum. Jettayı seçimlerimin arasına almamdaki neden verdiği prestij duygusu. Ben tüm seçimlerden şıkları 2 araca indirdim. Vw prestij ve dizayn yönünden ağır basıyor, opel ise donanım, dizayn ve yakıt. Bu noktada kararsız kaldım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Başka araba alacak olsam inanın bana çok daha iyi araçlar var ama renault önermeyin lütfen. Aybaşında ablam ,toyota auris dizel otomatik aldı 51bin'e. Bence meganedan çok daha kaliteli ve sorunsuz bir araç. Vw golf önerinize saygım var ama megane olmadı.

Auris dizel otomatik performans olarak en az astra kadar kötü bir araçtır(fabrika verisi 14.7sn). Manuel olanı performans olarak sınıfının ortalasına yakındır. Yine dizel auris'lerde bildiğim kadarıyla cruise kontrol yok ve sonradanda takılamıyor. Şahsen 50,000 liraya araç alacak olsam auris bakacağım en son araç olur satış rakamlarına bakılırsa Türk halkının büyük bir çoğunluğuda benim gibi düşünüyor.

Renault Megane'a gelince hiç gidip incelediniz mi bilmiyorum gayet kalite bir araçtır. Golf ile arasında kayda değer bir kalite farkı yoktur. Marka takıntınız var ise o konudada bir şey diyemem tabii ki.

• Bir kere Astra her yönüyle Jetta'dan daha kaliteli bir araba.

Astra mı Focus mu? Diye sorsanız anlardım hem Jetta için ne demiş büyüklerimiz;

"Şimdiye kadar sürdüğüm hiç bir şeyi olmayan tek araba... Meksika üretimi olması dışında."
  • quote:

Farketmiyor. Farketse mevzu bile etmem. P/f oranına ve bana vereceği tatmine bakıyorum. Yaşım 32. Bekarım. Çoluk çocuk yok. Önceliklerim; prestij, konfor ve yakıt. 14 senedir opel kullanıcıyım.(genelde vectra) Şuan için otomobile ayırabilecek 50-55 arası bütçem var. Aracı alınca 4-5 sene satmayı düşünmüyorum. Onun için güncel ve son teknolojileri barındıran bir araç olsun istiyorum. Jettayı seçimlerimin arasına almamdaki neden verdiği prestij duygusu. Ben tüm seçimlerden şıkları 2 araca indirdim. Vw prestij ve dizayn yönünden ağır basıyor, opel ise donanım, dizayn ve yakıt. Bu noktada kararsız kaldım.

farkediyor,ve ben mevzu edeyim.
    32 yaşında bekar çoluk çocuğu olmayan insanın bakacağı araba astra golf focus hatch olabilir.
    Jetta aile arabası olarak tasarlanmıştır ve Astrayla karşılaştırılması da mantıksız olur.
    Ayrıca Jettanın astra karşısında dizayn ve prestij anlamında öyle aman aman bir farkı yoktur,ki iç mekanı forumumuzda en çok eleştirilen araçlardandır.
    Prestije düşkünseniz passat bakın ekleyeyim.
    Hatchback aracın sedan araçtan daha albenili göründüğü de(araç spor sedan modeli değilse)su götürmez bir gerçektir ekleyeyim.
    Prestij konfor demişsiniz bu sınıf araçlardan ziyade 2. el D segmenti araç bakmanızı öneririm.
    Hatta 50 55 bin demişsiniz biraz ekleyerek Latitude gibi bir modeli bile gözünüze kestirme imkanınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 29 Nisan 2012; 15:22:50 >

• Çıktığından beri jetta bana hiç hoş gelmiyor. Sanki güzel bir tatlılığın altında bir cenabetlik var gibi. Güven vermiyor. Astra'nın test sürüşünde bulundum gayet keyifli bir araba.
  • prestij diyorsun ama almayı düşündüğün araba jetta? nasıl oluyor bu iş? madem amacın prestij git o paraya e90 kasa 2006 model bmw 316i al. prestijin kralını alırsın. jettayla filan prestij olmaz. 32 yaşında genç bekar adama jetta hiç olmaz. her türlü opel astra alınır. hiç düşünmene bile gerek yok. jetta ihtiyar işi genç adama olmaz.
  •  Opel Astra J sport dizel (sunroof+navi) & Vw Jetta 1.2tsi Higline(sunroof)
  • Tesekkurler degerli yorumlarinuz icin. astra dizelde karar kıldım. Aslinda test surusunden sonrada bu demistim ama fevri hareket etmek istemedim.
    Bilgi: d sinifinda 1.6 dizel kategorisinde volvo s60i tek geçerim. Herseyiyle kendime yakistirdigim arac ama gelecekte bir zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

prestij diyorsun ama almayı düşündüğün araba jetta? nasıl oluyor bu iş? madem amacın prestij git o paraya e90 kasa 2006 model bmw 316i al. prestijin kralını alırsın. jettayla filan prestij olmaz. 32 yaşında genç bekar adama jetta hiç olmaz. her türlü opel astra alınır. hiç düşünmene bile gerek yok. jetta ihtiyar işi genç adama olmaz.

Bir tokatta siz vurun :)
  • Geniş bir ailesiniz veya aile değilde kalabalık 3 kişi üstü ev halkına sahipseniz jetta uygundur arka diz mesafesi astra için vasat demişsin jetta daha konforlu güzel demişsin 1 tek sorun yakıt o kadar konfor o kadar yakıtı hak eder değil mi
    Ama astrada karar kılmışsın ne diyelim hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 29 Nisan 2012; 16:23:52 >
  • eğer performans benim için 2 planda diyorsanız bütün beklentilerinizi karşılar opel
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.