Şimdi Ara

Opel Astra J sport dizel (sunroof+navi) & Vw Jetta 1.2tsi Higline(sunroof) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
2
Favori
12.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dix1

açıkçası bende megane derim tabi düşünmüyorsanız jetta daha iyi bir seçenek o hantal astradan.

Meganelara ısınamadım bir türlü. Performans 2.planda; tüketim,konfor ve dizayn 1. planda olduğu için astrada karar kıldım. Nasip artık
  • Allahım iyiki bizim cihan volvo aldı.. yoksa bu konu 10 sayfa sürerdi..

Ama cihan.. eskiden herşeyin tadı bi farklıydı beya.. Passat görünce beğenmez olmuştum.. Jetta arar olmuştum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synthesizer -- 29 Nisan 2012; 23:44:43 >
  • gitmeyipte bu araba şahinden daha mı kötü gidiyor? nasıl düşük bir performans bu?
  • Kalıte konusunu bılemem ama dıs tasarım deyınce opelın ustune yok bakmaya doyamıyo ınsan astranın tasarımı 10 yıl daha eskımez cok de oturaklı bı araba astranın bosu jettanın fullune yakındır ben astra derdım her turlu
  • bir depo ile 1100km civarı yol gidiyor astra. tam bir ekonomi aracı fakat olumsuz tarafı 2000 devrin altında hantal kalıyor.
  • Basınca adam gibi giden 1.6 dizel motorlu alternatifleri varken (Focus, C4, 308, Megane, Bravo, i30 vs.) yerinden kıpırdamakta sıkıntı yaşayan Astra'ya o parayı vermem şahsen.
  • 1.3 cdti insanları neden bu kadar geriyor anlamıyorum. Adam test ettim demiş, yeterliydi demiş.
    Ama bizim forum ahalisi 2.0turbo araç altına bilmediği için bu yorumlar normaldir.

Bence aracın motoru yeterli. İlk vites biraz ağır ama diger vitesler de oldukça iyi diyebilirim
  • yakıt açısından dizel astra daha iyi
    görünüm açısından dizel astra j daha iyi
    al gitsin.
  • astra j tabiki Sport Tourer modelide çok hoş düşün derim.
    1,3 motor yarışlara katılmayı düşünmüyorsan yeter.yarışacagım dersen 1.2 tsı la sana gülerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

astra j tabiki Sport Tourer modelide çok hoş düşün derim.
    1,3 motor yarışlara katılmayı düşünmüyorsan yeter.yarışacagım dersen 1.2 tsı la sana gülerler.

Sport tourer'ı test ettim. Extra olarak start-stop olayı var. Sw olarak şık ve iyi bir araç ama sw tarzı araç düşünmüyorum.
  • yazıları okudum.
    yeni arac almıs biri olarak aracımı önerebilirim
    su an ortalamam karısık 7 lt ilk 1000 km de.
    inanılmaz bir konforu var.
    daha önceki aracım opel astra idi konfor ları kıyas bile kabul etmez.
    sadece bir fikir.
    fiyat da iyi pazarlık yapıyorsanız 58000 e alırsınız su an.
  • Corsa'yı sattınız heralde hocam :)
    Dizeli ben de sevmem de,yılda 30 bin km az değil,ne kadar az yakarsa yaksın benzinliyle olacak iş değil..
  • astra nın sw modelı cok iyi.hele bir de otomatık varsa daha ıyı
    jetta ıle golf un iç mekan genıslıklerı aynı değil mi?
    mın 30.000 km ıcın benzınlı model arama bence.dizel her ne kadar pahalı olursa olsun yınede benzınlıden ıyıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Corsa'yı sattınız heralde hocam :)
    Dizeli ben de sevmem de,yılda 30 bin km az değil,ne kadar az yakarsa yaksın benzinliyle olacak iş değil..

Daha satılığa çıkarmadım. Hesabıma gelirse takasa da verebilirim. Corsayla 3 ayda 10bin km yapmışım :) Dizel almayayım da ne yapayım. Önceki yıllara baktığımda senelik ortalamam 30-35bin arası.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Orijinalden alıntı: Anro

quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

quote:

Orijinalden alıntı: Anro

quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

eğer performans benim için 2 planda diyorsanız bütün beklentilerinizi karşılar opel

Opel jetta konforunu karşılar diyorsun yani hiç güleceğim yoktu

istediğiniz kadar gülün astra gayet konforlu bir araçtır hemen hemen bütün vw ve opel modellerini kullandım konfor konusunda bi eksiği yok opelin
    biz vw fanatikiğiniz galiba

Fanatiklikle alakası yok ben burda jetta ağır gelirse astra al dedim, ama böle olursa konfordan kaybeder yakıtdan kazanır yalan değil Ama opel insigna olsa jetta ile aynı konfor olabilirdi... Sonuçta jetta TR çok sattı peynir ekmek gibi gidiyor bunun fanatiklikle alakası yok her Vw öneren insanda fanatiklik aramak o kişinin Vw karşı olan düşmanlık fanatikliğidir

İnsignia anca jette konforunu sağlıyormuş gülerler adama. Jette dediğin araç hepi topu anca bi astra kalitesindedir. Ne severmişsiniz şu VW'yi. Tamam güzel araçları var ama her arabası sınıfındaki arabalarla anca kıyaslanır. Şu firmaya BMW, Mercedes muamelesi çekmeyin artık ya. Yeter.

Ama opel insigna olsa jetta ile aynı konfor olabilirdi

Ben ne diyom sen nediyon okuda gel sen

Burda ne Opeli Kötülüyom Ne Vw yi

bi diğeri ise Vw bmw mercedese çekmiyoz kıyaslansa bmw mercedes deriz ama sizde Vw yi Renault gibi araçların oldugu yere Çekmeyin Dünyadaki Bugatti Veyron Motoru Bile Vw ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 30 Nisan 2012; 18:25:56 >

• sonunda diger tüm vw modelleri gibi jetta da sınıf atladı ve insignia ile kıyaslanmaya basladı. fanatikler iki ay sonra jetta'nin rakibi 5 serisidir derlerse hiç şaşırmıycam artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calamar -- 30 Nisan 2012; 22:32:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calamar

sonunda diger tüm vw modelleri gibi jetta da sınıf atladı ve insignia ile kıyaslanmaya basladı. fanatikler iki ay sonra jetta'nin rakibi 5 serisidir derlerse hiç şaşırmıycam artık. beyin bedava ....

ben insignayı passat ile kıyaslarım ben sadece Jetta passatın alt modeli olarak insigna da Vwnin 1 alt markası olması nedeniyle İnsigna ile jetta yı konfor kıyaslamayı yaptım yanlış anlamayın sadece kofor dedim yoksa insigna jetta çok çok daha iyi

Diğer Vw modelleri dediğin ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 30 Nisan 2012; 20:22:28 >
  • astra J 1600 kg diyenler hangi akla hizmet ediyor anlamıyorum ki...ya araç karalamak ya da cahillik ne diyeyim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_eren

astra J 1600 kg diyenler hangi akla hizmet ediyor anlamıyorum ki...ya araç karalamak ya da cahillik ne diyeyim....

Kim demiş
  • jettayı beğenmiyorsunuz ama ben haftada 1-2 kere iş gereği şöförlerle jetta ile geziyorum gerçekten müthiş bir araç.

sizin araçlarınız çoğunuzun 2*-30 liralık kıytırık arabalar 50-60 binlik arabalara çamur atıyorsunuz ilginç buluyorum. Çoğunuzun da babasının arabası ha kendi arabanız bile yok.

Baba parasıyla o süper şu dandik demek kolay. Bir kazanın şu parayı da bir göreyim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.