Şimdi Ara

opel astra j otomatik d konumunda titreme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
5
Favori
42.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Angelica

Onlarin normal dedigi farkli bir olay. Gene titresimden bahsediyorlar bence.

Alıntıları Göster
    Vitesler teste girdi sorun gözükmüyor diyip yolladılar, yağı ve filtreleri değiştirdim, yine aynı.

D konumda durduğunda sürekli bir titreşim mevcut ve yetkili servis dahil gittiğim servisler çözüm sunmadı.

İşin kötüsü 50 kere indir kaldır, sök tak derken kucağımıza alacağız şanzımanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

Vitesler teste girdi sorun gözükmüyor diyip yolladılar, yağı ve filtreleri değiştirdim, yine aynı.

D konumda durduğunda sürekli bir titreşim mevcut ve yetkili servis dahil gittiğim servisler çözüm sunmadı.

İşin kötüsü 50 kere indir kaldır, sök tak derken kucağımıza alacağız şanzımanı.

Alıntıları Göster
    Bizim suan bahsettigimiz sorun surekli olan titresim degil hocam. Sizinkinin cozumu sanziman takozlari ya da kulaklari denilen parçalar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar uzun arastirmalar sonucu ariza nedeninin fren hidroligi ile ilgili olduguna kanaat getirdim.

Olasi arizalar;

1) Fren hidroligi ömrünü doldurdu.

2) Fren hidroliğine hava karismis durumda.

3) Fren hidroligine surekli havadaki nem karisip geri disari atiliyor.

Sorun bunlardan biri degilse bir muhendis olarak utanirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 5 Mayıs 2018; 19:3:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkede bunlardan anlayan tamirci nerde bizim tamirciler Çok güzel yağ değiştirir buji fren balatası değiştirir inçe bir iş de hemen bunu servis yapar derler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fibo_33 F kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam özellikle bu fren hidroliği işine hiçbir usta bulaşmak istemez çünkü 4 fren için ayrı ayrı işlem yapılır.

Benim tahminim bir şekilde hidrolik içerisine hava karışmış durumda ve frene basarken hidrolik yerine hava boşluğu denk gelirse anlık fren tutmaması oluyor ve vites de D'de olduğu için araba hemen kendini öne atmaya calısıyor. Ama bu hava boslugu cok kücük oldugu için bu öne atılma çok kısa sürüyor ve biz bu olayı anlık bir titreme olarak yaşıyoruz.

İşte bu yüzden aracı frenle durdurmak yerine kaldırıma veya taşa dayadıgımızda bu titreme olmuyor. Çünkü kaldırıma dayadıgımızda freni kullanmıyoruz. Dolayısıyla fren hidroligindeki hava boslugunun bir etkisi olmuyor.

Umarım anlatabilmisimdir.

Sorunun çözülmesi dileğiyle..

Edit: Evde çeşmeyi açtığımızda su yağ gibi akar dimi hiçbir titreşim olmaz ama sular kesilince ve geri gelince şebeke hattında hava boşlukları olur ve bu boşluklar yüzünden su ilk geldiği anlarda çeşmeyi açtığımızda her hava boşluğu geldiğinde çeşme de sarsılmalar olur ya bizim sorunumuz aynen bu işte..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 6 Mayıs 2018; 13:3:43 >

• Büyüksehirlerdeki arkadaslardan umarım biri bu soruna çözüm bulur İstanbul Ankara gibi

• En sagliklisi manüel :D

• GM grubu yani Opel ve Chevrolet , fren hidroliği in 2 senede bir değiştirilmesini istemektedir, ben her 2 senede bir fren hidroliğini değiştiririm ve benim otomatik Cruze da hiç bu tür bir titreme ile karşılaşmadım

• Fren histoloğinden kastınız hidrolik yağı mı

• fibo_33 F kullanıcısına yanıt
    Evet hocam.

• Haftaya 40.000 bakımına gireceğim fren hidrolik yağını değiştirmek zaten aklımda vardı arkadaşın yazdıklarını görünce iyice kesinleşti kararım.
    Lpg'de daha fazla yapmasıyla fren hidroliğinin bağlantısı olur mu bilemem ama denemekten zarar gelmez.

Sonuçları burdan yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi we[AGRA] -- 8 Mayıs 2018; 7:43:49 >
  • we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    Sonuclari bekliyoruz hocam. Ustaniza hava kalmamasi icin tembihlerseniz daha garanti olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bakıma gidecek arkadaş ne yaptı acaba

• Arkadaşlar dün bakımını yaptırdım arabanın. Filtreleri ve yağı değişti. Fren hidrolik yağını da değiştirttim. Eskisi gibi değil yapılan işlem makinası var, tek kişi hava falan kalmadan değiştirebiliyor. Lastikler de sökülmüyor.

Boğaz kelebeğine de baktırdım temiz dendi.

Lpg'nin de senelik bakımını yaptırdım.

Dünden beri yapmadı sorunu ama fikir edinmek için erken daha. Çünkü bahse konu sorunu sürekli yapmıyor zaten. Bazen 1-2 hafta yapmadığı oluyor yada çok hafif yapıyor.

Aracı kullanmaya devam edip gelişmeleri yazacağım.

İnsallah duzelmistir hocam. Gelismeleri bekliyoruz.

• Durum nasıl acaba bende hidrolik i değiştireyim diyorum

• Hocam düzelme var mı durumda

gelişme var mı hocam?

• İyice emin olmak istiyorum o yüzden cevap atmadım.

Yaklaşık 1 haftadır bazen benzinde bazen lpg'de kullanıyorum aracı ve sorunu yapmadı. Lpg ustası da bakımda bir şeyler yaptı ama onun payı var mıdır bilemiyorum.

Bugün lpg'yi fulledim bu hafta sürekli lpg'de gezeceğim. Eğer bu hafta sonunda da yapmazsa sorunun fren hidrolik yağı değişimiyle çözüldüğüne emin olabiliriz.

Sonuç olarak fren hidrolik yağı değişimi sonrası 1 haftadır hareket biterken titreme yada stop etme yapmadı.

• Hareket biterken yazmışsın hocam forum dakiklerin sorunu Işık’larda durağan olunca frene basıldığında ortaya çıkan titreme aynı seyden mi bahşediyoruz acaba

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.