Şimdi Ara

opel astra j otomatik d konumunda titreme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
5
Favori
42.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyla ilgili aşagidaki linkte bir bulten var. Bizim yasadigimiz sorunla ilgili. Metni direkt adres satirina yapıştırın, pdf ile yayinlanmis bir aciklama var. Yani diyorlar ki bunu çözmek icin yazilim guncellemesi gerekiyormuş. Gectigimiz sene bende guncellenmisti sanirim ama çözulmedi. Ya da guncellemeyi yapamamişlar...

Opel Astra-J, Zafira-C - Vibrations when pressing the brake pedal; Engine has speed variations

PDFhttps://www.techtips.ie › Hella-Ireland

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engyn -- 23 Nisan 2018; 15:57:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bende güncelleme yaptırdım ama Kayseri’deki servise pek itimadım kalmadı çünkü araç manuel modunda da arada sırada titremeye başladı güncellemeden önce böyle bir durum yoktu yani güncelleme bir şey katmadı akisine daha da kötü hale getirdi arabayı

• Arkadaşın gönderdiği yazıyı Türkçeye çevirdim yazıda şöyle dıyor 1.arac sabit olacak 2. Vites boş da olacak 3. Şanzıman yağ sıcaklığı 80 derece olacak 4. Frene bas ve bekle 5. Sonra vitesi d konumuna al titreşim varsa eğer vitesi m moduna al eğer titreşim yoksa sorun yazılım programlası ile giderilebilir diyor ama programlama motora mı yoksa şanzımanı belirtilmemiş

• Bu anlatilan bizim yasadigimiz şey. Arac rolantideyken frene basili tutun ve sonra M ye sonra da D ye alın titremeyi hissedersiniz zaten. Sicaklik dedigi arac biraz çalışmış olsun yeter. Sanziman yazilimini guncelleyin diyor. Özetle bu durum yazılım guncellemesiyle gideriliyormuş...

• Bu güncelleme olayını yaptıran ve memnun kalan varsa sehrini yazabilir mi

• Arkadaşlar aracım 2013 model astra 1.4T Sport modeli. Geçen gün gittim yetkili servise ve bu durumdan bahsettim. Bana 2013 model aracınızın şanzıman yazılımı zaten günceldir dediler. Bunun gayet normal olduğunu ve bir sıkıntı oluşturmayacağını söylediler. Bilginize...
  • Bu sorunla ilgili servis ile irtibata geçtim adam resmen "şaşırmayın" dedi, kapattı

5 arabadan 3 ünde bu titreme var beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

Bu sorunla ilgili servis ile irtibata geçtim adam resmen "şaşırmayın" dedi, kapattı

5 arabadan 3 ünde bu titreme var beyler.
    Onlarin normal dedigi farkli bir olay. Gene titresimden bahsediyorlar bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 bin km oldu titreşim olalı bir sıkıntı Yok işin garibi bazen hıc olmuyor bazen tek sefer titriyor bazen de 2-3 sefer ardarda titriyor tuhaf İnan’ın çoğu servis hiç bir şeyden anlamıyor

• Focus 2.5 otomatikte de böyleydi aracım, sorun olarak görmedim. Işıkta durunca bir titreme yapıyordu sonra her 10-11saniyede titreme dalgası yapıyordu. Boşa alınca geçtiği için sorun olarak görmemiştim. 19.000 km boyunca kullandım sorun olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Focus 2.5 otomatikte de böyleydi aracım, sorun olarak görmedim. Işıkta durunca bir titreme yapıyordu sonra her 10-11saniyede titreme dalgası yapıyordu. Boşa alınca geçtiği için sorun olarak görmemiştim. 19.000 km boyunca kullandım sorun olmadı
    Sanziman tork konvertorlu muydu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Sanziman tork konvertorlu muydu?

Alıntıları Göster
    Evet, 4 ileri tork konvektörlü

• ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Ve de abs li?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kim ne derse desin fren sistemi ile alakalı bu

• Bir hafta benzinde gezdim hiç yapmadı. Lpg'ye aldım 5 dakika sonra yaptı.

Artık ben de umursamamaya başladım sürekli yapmıyor çünkü. Bir kaç kez stop etti tek canımı sıkan bu. Stop ettiği yerler yokuş aşağı inişteydi bu arada çoğunlukla.

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Abs li derken?? Fren olarak Abs sistemi vardı focus titanium du

• Evet uzun süre benzinde binince çok azalıyor titreme

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Abs li derken?? Fren olarak Abs sistemi vardı focus titanium du
    Evet hocam abs fren.

Abs ve tork konvertoru olan neredeyse tum markalarda karsilasiliyor bu sorunla.

• Çözümü var mı

• Honda cıvıc 2015 model başımıza geldı şanzıman yagı degıstırdık düzeldi
    opel j kasalara lpgliyse arada sıra benzınde kullanılması lazım kompersör degerleri düşmüş olabılır
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.