Şimdi Ara

Opel Astra j kasa hakkında sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Opel Astra j kasa almayı düşünüyorum. Benim istediğim 1.6 cdti sport stil paket 136 lık olandan fiyatlara baktığımda 2. El 2014 modeller 70-75 civarı bu fiyat bana biraz tuzlu açıkcası o Yüzden 1.3 cdti modellerine bakıyorum fiyat olarak baya fark var ama kafamda sorular var mesela 1.3 motor 1.5 tonluk arabayı kaldırırmı kaldırır mı derken yanlış anlaşılmasın yani performans verir mi ? Bizde yakıt fazla olur mu ? Araç bayılma yaşar mı ? Kafamda bu sorular var 1.3 de alsam 1.6 da alsam fulunü alcam inşallah gönlüm 1.6 dan yana ama işte fiyat sıkıntı biraz . Bana Farklarını anlatırsam sevinirim
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.6 110'luk ya da 136'lık alabiliyorsanız alın yoksa 1.25 motora hiç bulaşmayın.
  • Anladım her ikisini de alabiliyorum ama 1.6 beni biraz daha borca sokacak 1.3 o kötü değilse almayı düşünüyodum ama galiba en iyisi paraya kıyıp 1.6

• celciuss1453 kullanıcısına yanıt
    Bence düşünün derim 1.3 cdti. Ben de ilk astra h 1.3 cdti alacağımda çok düşünmüştüm ama performansı gayet yeterli geldi. Kalkışta biraz yavaş kalsa da 3.vitesten sonra 1.3 gibi değil dersiniz. Türkiye şartlarında hem f/p açısından hem yakıt açısından hem de gider maliyetleri(vergi yakıt) gayet iyi. Konfor, tasarım, yol tutuş, kalite, 2.el açısından da memnun eder. Bu arada bu araçlar yeterince az yakıyor. Düşünün ki 5.vites 180le giderken bile 10 lt gösteriyor.

• Yeni kasası yakında gelecek olan Astra'ya, üstelik ikinci eline 75 bin TL vermek akıl karı değil bence. O paraya bir sürü sıfır araba var, ikinci el 320d bile bulunur o paraya. İlla Astra alacağım diyorsanız 1.4 T alın, hem performanslı hem de 20.000 TL'niz cebinizde kalır. Yakıt sorun olursa lpg yaygın olarak uygulanabiliyor.

• Valla astra j 1.3 sport paket kullanicisiyim hic bir sikinti yasamazsiniz bende birde box takili cok memnunum su an yukaridaki arkadasin dedigi gibi 1.3 gibi gitmiyor baska sorunuz olursa cevaplamak isterim özeldende ulasabilirsiniz
  • 1.4 T +lpg seçeneğini de düşünebilirsiniz, astrada sıfır 1.4T lpg uygulanıyor
  • 1.3 modeli bir arkadaşımda var araçla hız gayet rahat yapabiliyor kaldırma açısından sadece ilk viteslerde zorlanıyor. Bence bir test edin ne demek istediğimizi anlıyacaksınız, ha 75 milyarı bu kasa hak ediyor mu orası ayrı konu..
  • Bende bunu cok dusunmustum 1.3 motor 95 bg ve 190 tork.cok yetersiz gibi gorunuyor ama arkadaslar iyi gittini soyluyor.50 bine 508 acces 55 bin varsada active donanimlisini alirim daha iyi bence.ic ve dis tasarimi harika ama ah o motor yokmu yokuşlarda baski balata lastik kalmaz be.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

1.4 T +lpg seçeneğini de düşünebilirsiniz, astrada sıfır 1.4T lpg uygulanıyor

Bence çok mantıklı. Birde otomatik vites ve cosmo olsa tadından yenmezdi.

• 1.6 cdti 70-75 etmez, 1.3 cdti o kasayı kaldırmıyor.

1.3 cdti kullanıpta memnun olanlar daha önce 1.2 atmosferi 50-60 beygirlik araba kullanıyordu heralde.
  • 1.4T varken 12 bin tl fazla verip dizel almaya değmez. Lpg takarım diye düşünüyordum ona bile gerek kalmadı, benzinde kullanıyorum. Çok yakmıyor araç
  • 1.3 kaldırır kaldırıda neye göre kime göre babalıgımın abisi gibi araba kullanıyorsan maltepe kartal arası en fazla 3. vites o zaman kaldırır. Kaldırıyorda ne kadar gidiyor ne kadar performanslı gidiyor diyelim. Kuzenimde sedanı vardı kendisi ilaç mümessili şimdi jetta verdiler ama daha öncesinde 1-2 sene astra kullandı. Araba ilk viteslerde çok zorlanıyor 4 kişi yokuş çıkalım dedik benim 1.6 tdi tosbaganın yanında bu çok güçsüz çok çelimsiz kalıyor. Uuzun yolda az basim desen motor yanında gidiyorsun malum motor küçük oldugunda sıkıştırınca çok ses yapıyor. Astra yakışıklı araba ama alacaksanız 1.6 alın sonra pişman olmayın bu thsirt yada gömlek degil her zaman degiştiresiniz.
  • we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    1.4 turbo nun Yakıt tüketimi nedir not küçük şehir de yaşıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

1.4T varken 12 bin tl fazla verip dizel almaya değmez. Lpg takarım diye düşünüyordum ona bile gerek kalmadı, benzinde kullanıyorum. Çok yakmıyor araç

Yakıt hakkında bilgi verir misiniz ? 1.4 t hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: troy

Valla astra j 1.3 sport paket kullanicisiyim hic bir sikinti yasamazsiniz bende birde box takili cok memnunum su an yukaridaki arkadasin dedigi gibi 1.3 gibi gitmiyor baska sorunuz olursa cevaplamak isterim özeldende ulasabilirsiniz

1.3 cdti nin Yakıt tüketimi Hakkında bilgi verir misiniz ? Aracınız full paket mi ? ( Sanruf ve Multimedya ) ne Kadara aldınız ?

• 3,5 yıl 1.3 CDTI Astra kullandım, aracımı geçen hafta sattım. Performans beklentiniz varsa 1.3 CDTI motordan uzak durun. Kasa ağır, motor küçük. 95 HP güç + 190 Nm tork aracı yürütmeye yeterli performansı sağlıyor ama daha fazlasını değil. Zaten böyle bir motordan da 1500 kg ağırlığın altında daha fazlasını beklemek fizik kurallarına aykırı. Öncelikle bu aracı kullanacaksınız yarım debriyaj nasıl yapılır bunu iyi bir öğrenmeniz gerekli. Düz yolda problem yok ancak hafif yokuşta debriyajdan ayağınızı hızlı çektiğiniz anda araç stop eder. Maksimum tork 1500 d/d'dan sonra sağlanıyor, bunun öncesindeki düşük torklu aralıkta araç zor hareket ediyor. Yazın klima açık + rampada Allah yardımcınız olsun.

Uzun yolda motor üzmez, gaza basınca yeterli hızlanma hissini veriyor. Ancak özellikle tek gidiş - tek geliş yollarda sollamalarda dikkat etmeniz lazım. Eğer karşınızdan araç geliyorsa, aklınızdan "o gelene kadar ben geçerim" diye bir şey geçiriyorsanız, geçirmeyin! Vites de küçültseniz ivmelenme beklediğiniz kadar hızlı olmayacak muhtemelen. Ben Astra'yı kullanarak temkinli bir şoför olmayı öğrendim. Altınızdaki araca değil, rasyonel verilere dayanarak araç kullanmak daha güvenli bir sürüş sağlıyor.

Yakıt tüketimi İstanbul trafiğinde 6,5 - 7 L / 100 km civarında ki bu gayet makul bir veri, özellikle de yoğun dur kalk trafiğinde. Şehirler arası yolda sabit hızda 4,5 L / 100 km civarında bir ortalama tutturmak mümkün, ancak çok dikkat edilmesi lazım. Ben aracımı son 2 yıl küçük bir şehirde ve 80% şehirler arası - 20% düşük yoğunluklu şehir içi trafiğinde kullandım, ortalamam 5 - 5,2 L / 100 km civarındaydı. Bu şartlarda 55 L'lik dolu depo yaklaşık 1200 metre menzil veriyor. Sakin kullanımlarda 1000 km'den önce akaryakıt ışık yanmaz ancak agresif kullanımlardan 800 km civarında akaryakıt ışığın yandığını görürsünüz.

Zamanında Söke Ovası'nda sabit hızda çektiğim videonun linkini vereyim, yakıt tüketimi hakkında yaklaşık bir bilgi verecektir:

Son olarak, eğer bütçe varsa 1.6 CDTI öneririm, en azından bastığınızda gider. Ancak o kadar yüksek bütçeye çıkamam, performans konusunda da kanaatkarım diyorsanız 1.3 CDTI da işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaRiS -- 12 Mart 2015; 10:40:58 >

• 1.3 kesinlikle o kasayı kaldırmıyor, sakın bulaşmayın octavia öneririm.

• 1.3cdti astra j kullandim 50bin km civarinda satildi. Şuan 2014 1.6cdti 136lik araci kullaniyorum eger imkaniniz el veriyorsa kesinlikle 1.6ya yönelin. Ayrica 2.eldeki fiyatlara çok takilmayin aralik ayinda 1.6cdti sport paket hb araci 68300'e aldim. Bayiye gidip bir pazarliga oturmalisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

3,5 yıl 1.3 CDTI Astra kullandım, aracımı geçen hafta sattım. Performans beklentiniz varsa 1.3 CDTI motordan uzak durun. Kasa ağır, motor küçük. 95 HP güç + 190 Nm tork aracı yürütmeye yeterli performansı sağlıyor ama daha fazlasını değil. Zaten böyle bir motordan da 1500 kg ağırlığın altında daha fazlasını beklemek fizik kurallarına aykırı. Öncelikle bu aracı kullanacaksınız yarım debriyaj nasıl yapılır bunu iyi bir öğrenmeniz gerekli. Düz yolda problem yok ancak hafif yokuşta debriyajdan ayağınızı hızlı çektiğiniz anda araç stop eder. Maksimum tork 1500 d/d'dan sonra sağlanıyor, bunun öncesindeki düşük torklu aralıkta araç zor hareket ediyor. Yazın klima açık + rampada Allah yardımcınız olsun.

Uzun yolda motor üzmez, gaza basınca yeterli hızlanma hissini veriyor. Ancak özellikle tek gidiş - tek geliş yollarda sollamalarda dikkat etmeniz lazım. Eğer karşınızdan araç geliyorsa, aklınızdan "o gelene kadar ben geçerim" diye bir şey geçiriyorsanız, geçirmeyin! Vites de küçültseniz ivmelenme beklediğiniz kadar hızlı olmayacak muhtemelen. Ben Astra'yı kullanarak temkinli bir şoför olmayı öğrendim. Altınızdaki araca değil, rasyonel verilere dayanarak araç kullanmak daha güvenli bir sürüş sağlıyor.

Yakıt tüketimi İstanbul trafiğinde 6,5 - 7 L / 100 km civarında ki bu gayet makul bir veri, özellikle de yoğun dur kalk trafiğinde. Şehirler arası yolda sabit hızda 4,5 L / 100 km civarında bir ortalama tutturmak mümkün, ancak çok dikkat edilmesi lazım. Ben aracımı son 2 yıl küçük bir şehirde ve 80% şehirler arası - 20% düşük yoğunluklu şehir içi trafiğinde kullandım, ortalamam 5 - 5,2 L / 100 km civarındaydı. Bu şartlarda 55 L'lik dolu depo yaklaşık 1200 metre menzil veriyor. Sakin kullanımlarda 1000 km'den önce akaryakıt ışık yanmaz ancak agresif kullanımlardan 800 km civarında akaryakıt ışığın yandığını görürsünüz.

Zamanında Söke Ovası'nda sabit hızda çektiğim videonun linkini vereyim, yakıt tüketimi hakkında yaklaşık bir bilgi verecektir:

Son olarak, eğer bütçe varsa 1.6 CDTI öneririm, en azından bastığınızda gider. Ancak o kadar yüksek bütçeye çıkamam, performans konusunda da kanaatkarım diyorsanız 1.3 CDTI da işinizi görür.

Ilginize teşekkürler. Kafam da bütün sorulara cevap buldum. Sanırım 1-2 daha bekleyip 1.6 cdti 136 beygir almak en mantıklısı. Teşekkür ederim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.