Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
56
Favori
414.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1.6 136bg manuel hatchback olanı kaç yakıyor ş.içi ş.dışı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cail.lou

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Aracım 2016 model sedan sport astra j. Alalı 2 ay kadar oldu. Arka amortisörlerden çukur,engebeden geçerken luk luk ses geldiğini farkettim. Araştırmıştım internette var buna benzer şeyler. Garantisi devam ediyor aracın götürdüm servise kontrol ettiler. Bir problem yok dediler, amortisörün karakteristik özelliği dediler. Düz yolda yapmıyor zaten bozuk yolda geliyor çok olmasada rahatsız oldum. Bu durumu yaşayan çözen var mıdır ? Yardımcı olabilecek var mı ?

Bozuk yolda hafif sekiyor gibi mi araba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1.6 CDTI Sport 'lar nasıl donanım olarak vs ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Arkadaşlar 1.6 136bg manuel hatchback olanı kaç yakıyor ş.içi ş.dışı ?

Karma kullanım ş.içi 6.5/7 ş.dışı 3.5/4.5

• quote:

Orijinalden alıntı: Unchangeable

quote:

donanım olarak nasıl hocam sport modelleri

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unchangeable

quote:

donanım olarak nasıl hocam sport modelleri

Yeterli donanım diyim ön park sensörü,elektrikli katlanır ayna, bi xenon far , kapı içi aydınlatma hariç herşey var

• yasin90 Y kullanıcısına yanıt
    Yok hocam öyle bir sorun yok sadece ses. Tekrar servisle görüştüm bir problem yok zaten araçta. Kronik dediler.
    Sport şaseden dolayıymış.
  • 2014 model 136HP Sport donanım Astra aldım. Araçtan çok memnunum ancak bir kaç sorum olacak.

1. vitesten 2'ye geçerken çıt ediyor çoğu zaman. Ama sadece 2'ye geçerken yaşıyorum bu olayı. Bu normal midir ?

Şehir içi tüketimim 6,8-6,9 gibi gözüküyor. Bu değerler normal midir?

Araç 1000-1250 devir bandında rahat yürüyor. Ekonomi amaçlı bu devirde kullanmamın motora veya turboya zararı olur mu? Mesela 30KM hızla 1000 devirde 3. vites ile yavaş akan bir trafikte gitmek zararlı mı?

Son olarak da turbonun olduğu, aşağıda resimlerde de gösterdiğim kısımlarda kurum benzeri şeyler var. Servis buna normal dedi. Sizde de buna benzer bir şey var mı?

• Roland Deschain kullanıcısına yanıt
    Aracı çok düşük devirlerde sürmeniz DPF'nin dolmasına neden olur. Bu sefer de DPF 'yi ya söktürüp temizletmeniz gerekir ya da temizlenmesi için 4. vites 3 bin devir üstünde bir yarım saat kadar sürmeniz gerekebilir. DPF'nin tıkanması yakıt sarfiyatınızı da arttıracaktır.
    Bu nedenle size tavsiyem 1500 devir altına düşmeden bir alt vitese geçmeniz. Yakıt tüketiminizinde azaldığını göreceksiniz.
    Benim ankarada karma 30-40 km hız ile bir depodaki yakıt ortalamam 6.2-6.5 litre civarı (kış aylarında). Şehir dışında 4.9-5.2 litre yaktım yolun çoğunu cruse control ile sabit 120-130km hız ile sürdüm.
    Araç [1,6 - 100kw edition start stop]
  • Yol sesi için yalıtım yaptıran var mı?

• Dpf yi komple söktürüp bu sıkıntıdan kurtulmak mümkün mü?

• Bu konuda fikrim yok ama birileri öyle birşeyin mümkün olduğunu araya bir bağlantı elemanı atıldığını söylemişti. Emin değilim.
  • facebokk ta astra j team takip edersen gereken cevapları rahatlıkla bulabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: saitates

Yol sesi için yalıtım yaptıran var mı?

Bu araçlar içeri çok ses alıyor mu ? Mesela bir focus a göre nasıldır acaba ?
  • Merhabalar, 2016 model sedan 1.6 CDTI 136Hp Elite araç alma arifesindeyiz. Kullanıcılar yardımcı olabilir mi, tavsiye eder misiniz, sürüş, donanım, yakıt konusunda nasıl ?
  • Astra J sport aracımızın kısa far ampüllerini led ampülle değiştirmek istiyoruz. Aracı yeni aldık sayfayı baştan sona okumak için zamanımız olmadı bu konuda bilgisi olan yapmış denemiş memnun kalmış olan arkadaşların paylaşımlarına ihtiyacım var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: esesli92

Merhabalar, 2016 model sedan 1.6 CDTI 136Hp Elite araç alma arifesindeyiz. Kullanıcılar yardımcı olabilir mi, tavsiye eder misiniz, sürüş, donanım, yakıt konusunda nasıl ?

sürüş zevki ve yol tutuşu yüksek çekişi gayet iyi, itinalı kullanıldığı taktirder şehiriçinde bile tasarruflu olabilen (ben olamadım) araç istiyorsanız takdire şayandır. arka koltuk muadillerinin çoğuna göre dardır. ama ben aldığımdan itibaren bir saniye bile olsun pişmanlık duymadım. arkada diz mesafesi olacağına sürüş zevki olsun.
  • esesli92 kullanıcısına yanıt
    1.6 cdti sport modelini kullanıyorum. Sürüş keyfi,konfor ve güven çok iyi. Üstte bir arkadaşında söylediği gibi arka diz mesafesi emsallerine göre daha dar. Yakıt şehir içi 100km de 7lt (+/-1) kullanıma göre.
    Özellikle aracın viraj performansı çok başarılı.
  • @texjrwillerjr , @Cail.lou teşekkürler öncelikle yorumlarınız için. Diz mesafesi sorun olacağını sanmıyorum pek, 4 kişilik bir aileyiz. Yol tutuş, konfor ve yakıt önemli ölçüde şuan bizim için. Tekrar teşekkürler yorumlarınız için, en kısa zamanda aranıza katılmak dileğiyle :)
  • esesli92 kullanıcısına yanıt
    Opel astra j team sayfasına bakarsan baya arabayla ilgili bilgiye ulaşabilirsin.
    Şimdiden hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.