Şimdi Ara

Önyükleme Ekranında Takılıyor (Manjaro OS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Manjaro Fringilla 16.10 kullanıyorum. İşletim sistemi önyükleme ekranında takılıyor. İşletim sistemi logosu ve 5 tane (ilerleme [progress]) noktanın bulunduğu siyah ekranda takılıyor sistem. Sanırım, açılırken F9 yapınca başlama ile birlikte açılan servis ve programlar görünüyor. F9'a bastım, galiba Virtualbox'tan dolayı açılmıyor; bir şeyler ters onunla... Açılırken çalışan hizmetleri, süreçleri bir şekilde Live sistem ile uçaramaz mıyım? Temiz önyükleme gibi...

Takılıyor dediğim ekran şu:

Bu da F9 tuşuna basınca çalıştığını sandığımı hizmet ve işlemler (Virtualbox hizmetleri kırmızı):
    https://youtu.be/ynvckTGB7v4

• kernel ile alakalı
    ama sebebini tam olarak bilmiyorum
    bana göre manjaro özelleştirilmiş kernel kullandığından dolayı böyle sorun yaşıyorsunuz
    yada virtualbox driverleri tam desteklenmemişte olabilir
    grub ayarlarından micro-code'yi iptal etmeyi deneyin, x86 uefi yaparken buna benzer birşey alıyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: imp2die

kernel ile alakalı
    ama sebebini tam olarak bilmiyorum
    bana göre manjaro özelleştirilmiş kernel kullandığından dolayı böyle sorun yaşıyorsunuz
    yada virtualbox driverleri tam desteklenmemişte olabilir
    grub ayarlarından micro-code'yi iptal etmeyi deneyin, x86 uefi yaparken buna benzer birşey alıyordum

"intel_ucode" diye bir şey sildim şimdi hiç açılmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bendede deneysel kernel yükledikten sonra oldu kurtarmaya çalışmadım uçurdum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.