Şimdi Ara

Önümüzdeki seçimler de akp nin kaybedeceği havası yok mu sizce ? (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
1
Favori
25.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
301 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suspectum

Almanya 2016 da cari fazla vermedimi yahu

Hocam A Haberin yalancısı arkadaş.

Ama beklentilerin altında kalmış Cari fazlaları adamlar inişe geçmiş , iniş ne demek çakılmak demek.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/almanyanin-cari-fazlasi-beklentilerin-altinda-kaldi/66000/66073/Almanya

quote:

İstatistik Bürosundan yapılan açıklamaya göre, cari denge Ocak ayında 12,8 milyar euro fazla verdi. Piyasalarda cari fazlanın 15,5 milyar euro olacağı bekleniyordu.

Aynı ayda mevsimsel olarak düzeltilmiş verilerle ticaret fazlası 18,5 milyar euro ile beklentilerin az üstünde geldi. Ticaret fazlası için piyasalarda beklenti 18,0 milyar euro seviyesinde oluşmuştu.

Ülkede mevsimsel düzeltilmiş ihracat bir önceki aya göre yüzde 2,7 artışla 103,8 milyar euro olurken, ithalat yüzde 3,0 artışla 85,3 milyar euroya geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChiefOfficer

quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Ben artık Akp ye kesin oy atarım. Adamlar ne kadar iş yapsa dünya karşı çıktı. Kara kaşımıza kara gözümüze mi bunu yapıyor avrupa abd israil.

Çok güzel işler çıkardılar ülkeye kattıkları tesisler cumhuriyet tarihinde yok. Geçen metropol şehrinde bir nüfus mud.lugune gittim o kalabalıkta yarım saatte işimi hallettiler.Randevusuz devlet hastanesine gittim 40 dk da sıra geldi muayane oldum. Eskiye dönük baktığım da kesinlikle oyu hak ediyorlar. Yaşım 37 bu arada az buçuk biliyoruz 90 lı yılların sonunu.2001 krizlerini.

Hocam öncelikle benden 20 yaş büyüksünüz, yaşadıklarınızı ben görmedim ama birkaç şey belirtmek istiyorum,

Randevusuz 40dk demişsiniz bu hangi bölüm için geçerli? Bugün cildiyeden randevu almaya kalksam 15 gün bekletiyor bazen hiç vermiyor. O kadar kalabalık ki randevusuz gitmek imkansız. Göz için de aynı şey geçerli. Ayrıca hastanenin konumu bile önemli. Geceleyin Şişli Etfal acile gitseniz durum vahim mesela. Çok fazla kalabalık var vs. Yani demem o ki tek bir işinizi güzel hallettiniz diye hastaneler tamamen mükemmel olmuyor.

İkincisi de nüfus müdürlüğü olayı. Ben ailemden dinlediğimde onlar da geçmişte devlet dairelerinin ne kadar kötü olduğundan bahsettiler. Eski videoları da izledim, A Haber'in çarpıttığı videolara kadar izledim. Evet bir gelişme var fakat sosyal yapıyı bozdu bu adamlar.

Bugün nüfus müdürlüğünde işinizi çabuk halletmiş olabilirsiniz ama yarın öbür gün adalet aradığınızda bulamazsanız iş işten geçmiş olacak. Bu ülkeyi sadece hastane veya devlet kurumları ile değerlendirmeyin.

Başka kurumları düşünelim, Telekom gibi mesela. Eskiden hizmeti iyi değildi diye biliyorum. Ama en azından bizimdi, yerliydi. Özelle?tirmeye karşı değilim ama bu adamlar elde avuçta ne varsa özele ve de yabancılara teslim ettiler.

Daha geçen gün forumda konusu olan, AOÇ Arazisinin satışı hiç mi zorunuza gitmiyor? Ensar Vakfı'nda olanlara bir kereden birşey olmaz diyenlere oy vermek; zamanında kendi elleriyle yerleştirdikleri FETÖ için kandırıldık diyen ama sokaktakini içeri atan bir partiye oy vermek hiç mi zorunuza gitmiyor? Beni yanlış anlamayın FETÖ terör örgütüdür ama eskiden çekilmiş video ve fotoğraflara bakıyorum ki başımızdaki adam da FETÖ ile son derece bağlantılıydı. Kendi kandırıldı da halk kandırılmadı mi?

Evet belki 3. Havalimanı yapıyoruz yollar yapıyoruz ama arabalar yerli değil. Adamlar onu da yapacak diyoruz, yapsınlar inşallah da yaparlar ama çok geç değil mi?

Bu ülke 15 yıldır bu adamların elinde. Bırakalım da yollar, hastaneler yapılsın. Bilim, Sanayi ne durumda?

Bugün sizin işiniz görülmüş olabilir, eski sıkıntılardan kurtulmuş olabilirsiniz ama önümüzde cephele?mi? bir halk ve büyük sosyal sorunlar var. Bence sosyal sorunlar benim devlet dairesinde aldığım hizmetten daha önemli.

Düşüncelerine katılmamak elde değil, bence bu ülkede başa gelecek her siyasi parti şu anki partinin yönetiminden daha iyi bir yönetim getiremez. Zaten bu adamların hayat felsefesi ve dünya görüşleri tamamen kendilerini beslemek başka hiç bir şey değil. Günümüz şartlarında HALKÇI bir yönetim beklemek polyannacılıktan öte değildir.

Özetle bu ülkede başa hangi parti yada kim geçerse geçsin emperyalist lobiden kurtulamadığımız için değişen sadece isimler olacaktır ve her isime ve partiye yeni bir senaryo yazmasını da iyi bilirler.

Üzülerek söylüyorum ama emperyalizmden kaçacak bir yol göremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AA3437

Bence partilerin oy dağılımı koalisyonluk bir sonuç çıkartacak.

tc de koalisyon olmaz dostum bunu geçen seçimlerde gördük

• quote:

Orijinalden alıntı: mega_north

gençler not alın

meral akşener ve partisinden bir sonuç elde edilemeyecek maksimum maksimum %2 oy alır.
    spde iş yok bbpde iş yok.

chp 25 alır.

başkanlık seçimlerinde insanlar RTE yi destekler başkan olur.
    Akp %40 alır MHP de %20 oy alır.

favlayın seçim zamanı gelir bakarız.

İşin gırgırı bir yana , Mhp %20 imkansız , parti içi muhalefet çok güçlü kazara Ak parti engellemese kurultay yapılsa en az %90 çoğunlukla Akşener seçilecekti (korku buradan - Kaynak eski bir Mhp İstanbul İlçe başkanı abim) , Akşener'in ciddi oy potansiyeli var , dengeleri değiştirecek , Mhp'nin ise baraj altı olması kaçınılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

Orijinalden alıntı: FKILIC

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

aklıma hep 16 senede dolar euroyu nasıl 4 TL yapıp

alım gücümüzü yerle bir ettiği geliyor

Kaynak var mı ? Dur ben rakamlara dokeyim

2002 Euro 1.43 , asgari ücret 184 TL = 128 Euro

2017 4.12 , asgari ücret 1404 TL = 340 Euro

2002 dolar 1.50 = 122 Dolar

2017 dolar 3.52 = 399 dolar .

Bak sen şu akp ye geliri 3 kat artırmış bu da yetmezmiş gibi 2002 de 0.88 olan EUR/usd kurunu da 1.18 yapıp dolara değer kaybettirmiş

Blok kazandınız sayın Troll

Asgari maaşla C segmenti bir araba alabilmek için 71 ay çalışmak gerekiyor. Avrupada'ki sıradan ülkelerde 18.000 euro, asgari ücret 1000 euro desek, 18 ayda adamlar bizimle aynı arabayı alabiliyor.

Market alışverişi ise ayrı bir konu. 100 euro 100 TL videoları internette var. Dünyanın en pahalı eti, benzini, iletişimi vs. Ekonomi rezalet durumda. Kimse kimseyi kandırmasın.

"Bak sen şu akp ye geliri 3 kat artırmış bu da yetmezmiş gibi 2002 de 0.88 olan EUR/usd kurunu da 1.18 yapıp dolara değer kaybettirmiş"
    Dolar'ın Euro karşısındaki değeri sebebi aqp, doğru mu anlıyorum?

öncelikle attığınız msajın arkdaşa verdiğim cevapla alakası yok ama cevap vereyim. Şuan ile 2002 ile araba almayı kıyaslarsak araba/maas suresi daha az olduğunu gösteren bir konu vardı geçenlerde . Bu cevap arabalardaki yüksek vergiyi savunduğum anlamı çıkarmaz. Geçim durumuna gelirsek ben yetim büyüdüm babamdan kalan emekli maaşı ile geçindik. Şuan ile 2002 ile kıyaslamak komik.
    Ülkenin dört yanında sayısız terör örgütleriyle uğraştığımız yetmezmiş gibi içimizdeki terör sevicilerle de uğraşıyoruz. Ülke ne zaman ayağa kalkacak olsa birileri devamlı çomak soktu. gezi,17-25 , 15 temmuz gibi . Bu olayları peydahlayan ülkeleri az çok tahmin edebiliyoruz zaten . Bu olaylara rağmen ülkeye yatırım gelmesi büyük başarıdır.

Attığın videodaki trolü koymasan ciddiye alabilirdim. Her videosunda almanları yalayan ve ülkeyi aşağılayan zavallı. Devamlı hükümeti aşağılar ama chp bir laf ettiğini daha görmedim. Bi videosunda chp bu ülkede kimsenin dinine karışmamış :) ve kimsenin giyim kuşamına karışmamışmış gibisinden konuşması var . Tam troll. İdris ustadan video atsan daha mantıklıydı.

Çok boş konuşuyorsun yok trollmüş. Git almanyaya aynı ürünleri al video çek. Benzer paraya olsun sana arabamı hediye edeceğim. Ya adamın dediği doğruysa sen bana ne vereceksin boş konuşmadan önce?

Bunu yap öyle cevap ver. Kimseyi de kandırma.

mesajı okumadan trollük yapma . blok kazandın

• quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

quote:

quote:

quote:

Bak sen şu akp ye geliri 3 kat artırmış bu da yetmezmiş gibi 2002 de 0.88 olan EUR/usd kurunu da 1.18 yapıp dolara değer kaybettirmiş

Asgari maaşla C segmenti bir araba alabilmek için 71 ay çalışmak gerekiyor. Avrupada'ki sıradan ülkelerde 18.000 euro, asgari ücret 1000 euro desek, 18 ayda adamlar bizimle aynı arabayı alabiliyor.

Market alışverişi ise ayrı bir konu. 100 euro 100 TL videoları internette var. Dünyanın en pahalı eti, benzini, iletişimi vs. Ekonomi rezalet durumda. Kimse kimseyi kandırmasın.

"Bak sen şu akp ye geliri 3 kat artırmış bu da yetmezmiş gibi 2002 de 0.88 olan EUR/usd kurunu da 1.18 yapıp dolara değer kaybettirmiş"

öncelikle attığınız msajın arkdaşa verdiğim cevapla alakası yok ama cevap vereyim. Şuan ile 2002 ile araba almayı kıyaslarsak araba/maas suresi daha az olduğunu gösteren bir konu vardı geçenlerde . Bu cevap arabalardaki yüksek vergiyi savunduğum anlamı çıkarmaz. Geçim durumuna gelirsek ben yetim büyüdüm babamdan kalan emekli maaşı ile geçindik. Şuan ile 2002 ile kıyaslamak komik.
    Ülkenin dört yanında sayısız terör örgütleriyle uğraştığımız yetmezmiş gibi içimizdeki terör sevicilerle de uğraşıyoruz. Ülke ne zaman ayağa kalkacak olsa birileri devamlı çomak soktu. gezi,17-25 , 15 temmuz gibi . Bu olayları peydahlayan ülkeleri az çok tahmin edebiliyoruz zaten . Bu olaylara rağmen ülkeye yatırım gelmesi büyük başarıdır.

Attığın videodaki trolü koymasan ciddiye alabilirdim. Her videosunda almanları yalayan ve ülkeyi aşağılayan zavallı. Devamlı hükümeti aşağılar ama chp bir laf ettiğini daha görmedim. Bi videosunda chp bu ülkede kimsenin dinine karışmamış :) ve kimsenin giyim kuşamına karışmamışmış gibisinden konuşması var . Tam troll. İdris ustadan video atsan daha mantıklıydı.

Ülke ne zaman düzlüğe çıksa çomak soktular diyor 17-25 aralığı söylüyor. Adamların yaptığı yolsuzluklar hırsızlıklar ortaya çıktığı için ülke sahlanamadi dimi tabi daha çok çalmaları gerekiyordu belki calinanin yüzde 1 ı hizmet olarak dönerdi

10 mesajlık satırda 1 kelimeye cevap veriyorsan trollsün. O zamanın bakanları şuanda ne bakan ne milletvekili ? Yolsuzluk yaptıklarını iddaa edenler neden şuanda bunları mahkemeye vermediler ki ben ağzıma parti almadım :D . Malum partinin paralı trolü müsün yoksa ? + blok

• Yok.

Çünkü dünyada en çok kıskanılan ülkeyiz.

Erdoğan olduğu sürece akp kaybetmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Sen bir tutturdun yunanlılara tazminat ödedik diye

Halbuki yunanlıların Anadoludaki tahribatları için çatır çatır tazminat aldık

Hatta bu parayı ödeyemedikleri için toprak aldık ve topraklarımızı genişlettik.

Chp döneminde dış borç tabi ki alındı ama osmanlının borçları da ödendi. Hatta bu borçlar 29 yıl erken ödendi vadesinden

Güneş balçıkla sıvanmaz

Ülkemizin son toprak kazancı yine chp'dir. İlk chp dönemindeki ekonomik büyüme ortalaması da cumhuriyet tarihinin en büyük büyümesi

Maşşala şu anki işsizlik korkunç boyutta ama daha kötüsü ben yıllardır İstanbul'dayım. Valla bıktım usandım her yer çirkin beton yığını yahu. Rant pislik ve beton yığınlarından artık midem bulanıyor.

İstanbul'un en nefes alır insani ilçeleri yine chp tarafından yönetiliyor.

İnsanlar akpli belediyelerden otobüslerle sarıyere emirgana beşiktaş çırağana yıldız parkına gelip etrafı geziyorlar.

Yahu Bu kadarı da tesadüf mü. Ha bu arada bence Sarıyer belediyesi müthiş çalışkan ve iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 19 Ağustos 2017; 14:8:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

gençler not alın

meral akşener

İşin gırgırı bir yana , Mhp %20 imkansız , parti içi muhalefet çok güçlü kazara Ak parti engellemese kurultay yapılsa en az %90 çoğunlukla Akşener seçilecekti (korku buradan - Kaynak eski bir Mhp İstanbul İlçe başkanı abim) , Akşener'in ciddi oy potansiyeli var , dengeleri değiştirecek , Mhp'nin ise baraj altı olması kaçınılmaz.

Benim tahminimce Meral Akşenerin alacagi oy orani %3-%5 oranlari arasinda Chp zaten =25 Ak parti=40-41 Mhp ise= ak partiden kayan oylarla %15-16 arasi bi oy alicak bunu da not alin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00Hakan00 -- 19 Ağustos 2017; 14:35:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 00Hakan00

quote:

quote:

gençler not alın

meral akşener

Benim tahminimce Meral Akşenerin alacagi oy orani %3-%5 oranlari arasinda Chp zaten =25 Ak parti=40-41 Mhp ise= ak partiden kayan oylarla %15-16 arasi bi oy alicak bunu da not alin.

Hocam Mhp'nin %5'i görmesi mucize olur zaten Meral Akşener'i kuracağı parti başlayınca istifaları görecek herkes sen dahil.Durumu sindiren mhp'li zaten Ak partiye oy verir.
    Benim tanıdığım Mhp'lilerin geneli Erdoğan'a günahını vermez :) ve son dönemde iyice sevmez oldular çünkü mhp bir dava partisi ayak oyunlarını davaya ihanet olarak görüyorlar.
    Meral Akşener stratejik hata yapmazsa %17-18 alır en az , taze kan , sağ siyaseti ve yukarıya epey yolu var.
    Ak partinin adaletsiz kalkınmacılarından ilallah diyen ciddi bir Ak partili seçmen var , zaten erken seçim söylentileri boşa çıkmıyor.
    Chp'nin kitlesi artık kemikleşti inmez yeni gelen gençlerle artar.
    Sen de bunu not al.
    Bu seçimde gelen gençler süpriz yapabilr , işsizlik oranları yukarıda mesela bir genç daha dün 6000'e aldığı motosiklete yakında 8500 verecek ve iyiye gidiş ümidi yok.Ak parti eski yönetimlere dönüş yapmış durumda ve ülkenin geleceğini aşağıya çekiyor.
    Halka binen vergi yükü giderek artıyor , hasta,geçiş,yolcu garantisi verilen yatırımlar bir süre sürdürülebilirliğini kaybedecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 19 Ağustos 2017; 14:46:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

gençler not alın

meral akşener

Hocam Mhp'nin %5'i görmesi mucize olur zaten Meral Akşener'i kuracağı parti başlayınca istifaları görecek herkes sen dahil.Durumu sindiren mhp'li zaten Ak partiye oy verir.
    Benim tanıdığım Mhp'lilerin geneli Erdoğan'a günahını vermez :) ve son dönemde iyice sevmez oldular çünkü mhp bir dava partisi ayak oyunlarını davaya ihanet olarak görüyorlar.
    Meral Akşener stratejik hata yapmazsa %17-18 alır en az , taze kan , sağ siyaseti ve yukarıya epey yolu var.
    Ak partinin adaletsiz kalkınmacılarından ilallah diyen ciddi bir Ak partili seçmen var , zaten erken seçim söylentileri boşa çıkmıyor.
    Chp'nin kitlesi artık kemikleşti inmez yeni gelen gençlerle artar.
    Sen de bunu not al.
    Bu seçimde gelen gençler süpriz yapabilr , işsizlik oranları yukarıda mesela bir genç daha dün 6000'e aldığı motosiklete yakında 8500 verecek ve iyiye gidiş ümidi yok.Ak parti eski yönetimlere dönüş yapmış durumda ve ülkenin geleceğini aşağıya çekiyor.
    Halka binen vergi yükü giderek artıyor , hasta,geçiş,yolcu garantisi verilen yatırımlar bir süre sürdürülebilirliğini kaybedecek.

Hocam 15 Temmuz Darbesinden önce gittigi konferanslar da 15'inden sonra çok şey değişecek diyen insana kolay kolay akpartiden oy gitmez.Devlet Bahceliye kayar oylar yillarin emektari ulkenin teminati Devlet Bahceli bu yuzden aksenirin %17-18 almasi imkansiz maksimum alacagi oy %5 bakin gorursunuz seçimler zamaninda Devlet Bahçeli bi hamle ile manevra yapip ak partiden koparak kayan oyları kendinde toplayacak..Umit ozdagi Devlet Bahceli Bilerek yolladi Analizciler bile oyle soyluyor Parti kurulmasini engelliyemiyecegi için Hic degilse İcerde ki adamlariyla benim kontrolumde olsun diyen Devlet Bahçeli var boşuna Koca Bozkurt demiyorlar yillarin siyastcisi tabanini ve ak partiden gelen oylarla kendini secime 1/sene kala garanti altina alacaktir..

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    200 lira yerine 200.000.000 lira alıyor olabilir misin acaba?

Bakınız Öğretmen maaşı 2000 yılı: 270.570.000 milyoner olduklarını sanmıyorum. Ha şimdi ki paraya 6 sıfır koydun ha o zamanki paradan 6 sıfır sildin. Bu düz matematiksel mantık olur. Ekonomi böyle değil ama.

Dipnot 1940 ta dolar 1 tl iken öğretmen maaşı 40-50 lira civarıydı. Bu zihniyet ile 50 dolar alabilirsin. Ama şimdi Öğretmen maaşı 600-700 dolar alıyor da diyebilirsin. Bunların hepsinin sayısal olarak doğru ekonomik olarak hiç anlam ifade etmeyeceğini söyledim.

Şu anda Venezuella 'da benzin fiyatı 0.01 dolar ama memur maaşı ortalama 50 dolar ve ciddi anlamda halkı fakir de.

Kısacası arkadaşım. Başka bir ülkenin parası üzerinden parite hesapları yaparken mevcut yıl içinde o ülkenin parasının alım gücüne de odaklanman gerekir.

Net bilgi cebine giren para ile neler yapabildiğin olsun dedim. Şahsen 2000 yılından itibaren iş hayatına girdim. 17 yıldır paramızın alım gücünün bu kadar düştüğünü bir ben mi hissediyorum acaba yoksa bu süreçte olan nice insana sorsan ve oturup gerçekten düşünseler aynı hisse sahip milyonlar mıyız onu sorguladım. Deneyin sadece.

• 00Hakan00 kullanıcısına yanıt
    Zaten durum bu dünün tescilli fetöcüleri , hocam hocam diyenleri Meral Akşener'e iftira atmaktan başka birşey yok , klasik Ak parti çamurluğu , dediğin gibi bir ihtimal olsa o kadın dışarda durur mu , Dünün Ak partili Ağlayan adamı gibi kendi köşesine çekilirdi :D

Şahsi olarak İstanbul'da eski bir ilçe başkanını tanıyorum ve kamuda neler oluyor görebilecek birisi , acaip tepkili ki kendisine kurultay zamanları sordum en az %80-90 ile Akşener kazanır dedi.

Bahçeli partisini ve davasını rehin veren bir adam ülkücülerin gözünde fazla zamana gerek yok parti kurulunca zaten istifaları hepimiz göreceğiz.

Sayın Ümit Özdağ burada referandumda hile yapıldığını en yüksek dile getiren politikacılardan oda mı Bahçeli'nin işi :D
    Yusuf Halaçoğlu vb partide ciddi ağırlığı olan insanlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok boş konuşuyorsun yok trollmüş. Git almanyaya aynı ürünleri al video çek. Benzer paraya olsun sana arabamı hediye edeceğim. Ya adamın dediği doğruysa sen bana ne vereceksin boş konuşmadan önce?

Bunu yap öyle cevap ver. Kimseyi de kandırma.

mesajı okumadan trollük yapma . blok kazandın

Klasik bir aqp'li. Cevap veremeyince kaçarlar. Kafalarında kendi gerçek olduğuna inandıkları var. Fazla ayrandan.

• quote:

Zaten durum bu dünün tescilli fetöcüleri , hocam hocam diyenleri Meral Akşener'e iftira atmaktan başka birşey yok , klasik Ak parti çamurluğu , dediğin gibi bir ihtimal olsa o kadın dışarda durur mu , Dünün Ak partili Ağlayan adamı gibi kendi köşesine çekilirdi :D

Şahsi olarak İstanbul'da eski bir ilçe başkanını tanıyorum ve kamuda neler oluyor görebilecek birisi , acaip tepkili ki kendisine kurultay zamanları sordum en az %80-90 ile Akşener kazanır dedi.

Bahçeli partisini ve davasını rehin veren bir adam ülkücülerin gözünde fazla zamana gerek yok parti kurulunca zaten istifaları hepimiz göreceğiz.

Sayın Ümit Özdağ burada referandumda hile yapıldığını en yüksek dile getiren politikacılardan oda mı Bahçeli'nin işi :D

Hocam geçen çiller bile çıkıp soyledi bize 1998 de bçg nun belgelerini veren aksenerdi diye tek o degil..

Tabi ki adam Bahcelinin karsisinda olucak yoksa o partide nasil barina bilsin ümit ozdag ? Zamaninda erbakan hoca da Erdogan a sert cikislar yapiyordu bilerekten Tayyib Erdogani parlatabilmek için bunlar hep danışıklı dövüş oyunları.Ayni amerika ile kuzey kore gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00Hakan00 -- 19 Ağustos 2017; 15:28:29 >

• Şu siyasi tabloya bakarak yorum yapacak olursak Erdoğan kaybetmez. Ama CHP nin başındaki zat değişir ve mantıklı muhalefet yapan bir kişi gelirse ve diğer sağ partilerle mantıklı bir ortaklık yaparak tek aday çıkarabilirlerse azda olsa kazanma şansları var.
    Ama kesime yakın olmayan bir aday koyarlarsa yine nalları toplarlar. Bu ülkede artık CHP ve ona yakın zihniyetteki kişilerin başa gelme şansı yok denecek kadar azdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

Hocam geçen çiller bile çıkıp soyledi bize 1998 de bçg nun belgelerini veren aksenerdi diye tek o degil..

Tabi ki adam Bahcelinin karsisinda olucak yoksa o partide nasil barina bilsin ümit ozdag ? Zamaninda erbakan hoca da Erdogan a sert cikislar yapiyordu bilerekten Tayyib Erdogani parlatabilmek için bunlar hep danışıklı dövüş oyunları.Ayni amerika ile kuzey kore gibi..

Meral Akşener'in 28 şubata karşı duruşu gayet net sonuçta dolayısı ile Çiller'in söylediklerinin negatif bir durumu yok.
    28 şubat sonuçta ak partiyi başımıza getiren süreci tetikleyen süreçti.

http://www.milliyet.com.tr/ciller-bcg-belgelerini-meral-siyaset-2487377/

quote:

Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller BÇG belgelerini İçişleri Bakanı olan Meral Akşener'in getirdiğini söyledi. Çiller, "Eğer bunlar gerçekten devletin bakanlarıyla koordinasyon şeklinde yapıldıysa niye şaşkınlık içinde İçişleri Bakanı bana getirsin? Akşener'in getirdiği belgeler ıslak imzalı belgelerdi" dedi.Çiller, "Milli Güvenlik Kurulunda fiziki ya da psikolojik şiddet gördünüz mü" şeklindeki soruya, bağırarak, "Kimin haddine" diye cevap verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

quote:

Orijinalden alıntı: gams

quote:

Orijinalden alıntı: elturco78

quote:

Orijinalden alıntı: Knights of Cydonia

Güçlü bir muhalefetin önüne taş koymazlarsa olabilir. Meral Akşener, Ümit Özdağ kadrolu yeni bir parti kurulursa ihtimal var.

hem güçlü bir muhalefet deyip hem de akşener ve özdağ gibi bulundukları partilere artı 1 puan bile kazandıramamış 90'ların siyasi figürlerine umut bağlamak pek doğru yatırım olmaz...

Güzel tespit bravo

Dünyanın en saçma tespiti erdoğan milli goruscuyken milli görüşe yüzde kaç katkısı oluyordu yeni parti kurduğunda yüzde kaç aldı teziniz ölü doğdu yani

94'te milli görüşçüyken ibb'yi alması, 2 yıl sonra da Refah partisinin genel seçimden birinci parti olarak çıkması mesela...

• Erdoğan ölene kadar seçim meçim kaybetmez bu ülkede.Ölene kadar dedim çünkü adamda öyle bir hırs,kişilik var ki 100 yaşına gelsin çıkar yine aday olur Bunlaaar diye meydanlara çıkar

He Amariga Evrupa falan fişimizi çekerse o ayrı tabi.He keşke kaybetse de etmez yani boşa şey umutlanmayın derim zaten mhp ismini yanlarına aldılar zor ya gördük zaten dönen işleri her yeri ele geçirmiş adamlar bu saatten sonra anca akp parçalanıp Erdoğanı bitirmeye oynarlarsa (karalama belge ortaya çıkarma ve bunlarla birlikte karşısında durma) bir şeyler olur oylar bölünür falan öteki türlü ülke kutuplaşmanın tanımı oldu
  • elturco78 E kullanıcısına yanıt
    O zaman kadir topbaş parti kursa 1.olur sizin mantığa göre bu arada söylediğiniz seçimlerde erdoğan etkisiyle 1. Olmamıştır zaten o dönemde refahın potansiyeli %17-22arasinda değişiyordu. 91 seçimlerinde 17 almıştır sizin dediğiniz seçimlerde de 21 puan almıştır refah partisi hatta o yıl anap ve dyp de 20 puandadır yani büyük bir başarı yok tabi sizin için korkutucu sonuçta güçlü bir merkez sağ akpartinin oylarını alacaktır benim cevremde çok adam var altarnatif olmadığı için akpye veren çünkü sola vermek istemiyorlar ama net bir şekilde de goruyorlar yolsuzlukları adaletsizlikleri ve ayrıca bu iktidarın şu an mağdur ettiği milyonlar var bunların hiçbiri akpye oy vermez. Haa yine eline kuran alıp sallaya sallaya oy ister mitinglerde okumamış makarnacı tayfada verir zaten kendi bakanınız söylüyor okuyan adamın akpye oy vermediğini

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.