Şimdi Ara

Önümüzdeki seçimler de akp nin kaybedeceği havası yok mu sizce ? (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
1
Favori
25.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
301 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ohal şartlarında seçim olacak ve Ohal i getiren parti seçimden yenik çıkacak. Buna sen inanıyorsan bu senin meselen. Ben inanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavakspor

umut vaat eden, alternatif yol öneren, yeni fikir ve icraatlar masaya koyan başkaları varsa buyursun gelsin, samimi olduklarını görelim, biz de onlara kanalım...40 yıla yakın yaşantım var bu ülke topraklarında...asker, sağ,sol, sağ+sol, sol+sağ, sağ+sağ+sağ...nerdeyse hepsini gördük...şimdi iyi-kötü bir hükümet var, kötünün iyisi diyelim...şimdi burada yazan bebelerin yaşı kadar devlet yönetmişler...milletin her tarafına perçinlenmiş prangaları (başta beyinlerdeki) atabilmek için yıllardır bir bilinçlenme süreci yaşadık...bazı şeyleri görmek için ağır bedeller ödedik...ancak 20 yıl önce şu ekrandan bir hükümete bırakın küfretmeyi eleştirmenin e sini yapamazdınız...devlet başkanının eşine kızına küfrediliyor ama ülkede yok demokrasi yok insan hakları...avrupaya gittiğinde bırakın birilerinin eleştirmeyi kırmızı ışıkta bile geçemeyen tipler kalkmış bu ülkede istediği gibi at koşturup caka satıyor...yurttaş vatandaş ayağı yapanlar konu rte olduğunda vatanını satıp elin köpekliğine ram oluyorlar...ve bu insanlar bizi örümcek beyinli, çomar, bidon kafalı anadolu insanı diye hor görürler...biz mağara adamı değiliz, sen okuyorsan, izliyorsan, görüyorsan ülkede hemen hemen herkes aynı şeyi yapıyor...manzara bir ama herkesin gözlüğü başka renk...herkesin hamuru farklı suyu farklı...

güya gominist geçinen bu adamcıklar dötü sıkıştığında soluğu ya alamanyada ya abdde alıyor...hiç biri çıkıpta bir nazım hikmet gibi delikanlıca savunduğu fikirlerin ocağına gitmiyor...çünkü köpekler er yada geç yemek yediği yalağa geri döner...

neyse mevzu dallandı...nerede bir devlet düşmanı, bir hain varsa muhalefet partileri onların arkasında...biz bunlara mı güvenip oy vereceğiz...

Yine klasik, yetersiz, yalan yanlış, yandaş medyada ne görürse ona inanan, siyasî olayları yorumlama ve anlama yeteneği sıfır olan bir akapeli argümanı. Gına geldi artık şu aynı lafları duymaktan. Bunca uzun yazıya, süslemelere gerek yoktu. "AKP değilse kime oy verelim?" diye yazıp geçseydin. 2015 Genel Seçimlerine katılan 31 adet siyasi parti vardı hangisine baktın? Hepsini inceledin mi de AKP'ye karar verdin? AKP'ye oy atan kitle tüm partileri incelemiş mi de karar vermiş? AKP'ye oy atan kitle AKP'den başka bir parti olduğunu biliyor muymuş?

Kardeşim iyi-kötü hükümet yok, artık vasat ve hatta kötü bir hükümet var. Ekonomi berbat diyoruz, berbat olduğu için TL'nin dolar ve euro karşısındaki değeri pul oldu diyoruz, berbat olduğu için yüksek vergiler ödüyor işçi memur yani maaşlı çalışan diyoruz, hükümet yandaş zenginlerinin yüz milyonlarca vergilerini bir hamlede siliyor ama kötü giden ekonominin faturasını orta gelirli, fakir ve aç segmentindeki insanlara yüklüyor diyoruz, ekonomi kötü gittiği halde hiçbir tasarruf yoluna gitmeyen hükümet boyuna israf yapıp faturayı da halka ekstra, yüksek vergi resim harçlarla kesiyor diyoruz, insanların refah seviyesi düşüyor diyoruz, pinpon topu gibi saçmasapan şeyler enflasyon kalemlerine koyup çift haneli olan enflasyonu tek haneli göstererek ekonomi iyi gidiyor ilizyonu yaratılıyor ancak maaşlar gerçek enflasyona hiç yetişemediğinden sürekli eriyor ve sürekli farkirleşiyoruz diyoruz, ekonomik büyüme hiçbir zaman sıradan halka yansımıyor öyleyse yine zengin yandaşların cebine yarıyor diyoruz, hükümet hizmet yapmıyor yandaş zengin ediyor ve kendi eşini dostunu akrabalarını zengin ediyor diyoruz, asla geçmeyeceğin belki de hiç kullanmayacağın köprüyü biz yaptık ayağına elin oğluna kuzeydeki ormanları biçe biçe 1-2 milyar dolara devlet garantörlüğünde yaptırıp bunu 10 milyar dolara vatandaşın sırtına yüklüyor ve kıyım yaptığı ormanlık alanları da saz arkadaşlarına rant kapısı haline getiriyor diyoruz. Nerede vatandaş menfaati? Bunca vergiye ve fakirleştirmeye rağmen halen daha vergi yetişmiyor adamlar artık şirket kurum satıyor hatta liman satıyor liman. Mersin Limanı satıldı 1-2 gün önce aç bak haberlere.

quote:

ancak 20 yıl önce şu ekrandan bir hükümete bırakın küfretmeyi eleştirmenin e sini yapamazdınız...devlet başkanının eşine kızına küfrediliyor ama ülkede yok demokrasi yok insan hakları...avrupaya gittiğinde bırakın birilerinin eleştirmeyi kırmızı ışıkta bile geçemeyen tipler kalkmış bu ülkede istediği gibi at koşturup caka satıyor...

Yalan. 2015 yılında hayatını kaybeden Levent Kırca'nın Olacak O Kadar skeçleri zamanında boyuna siyasilere, iktidarlara muhaliflere giydirirdi hem de öyle böyle değil. Ama AKP zamanında sesi nedense kesildi. Eleştirinin babası yapılırdı. RTE'nin ilk iktidar olduğu zamanlarda evet skeç yapıyordu ama 2. 3. iktidarında yani RTE güç kazandığı zaman Kırca skeçlerini kesmek zorunda kaldı. Neden acaba?

Aç Youtube'a aç yabancı forumlara bak. Elin yabancısı Bush'a, Obama'ya, Trump'a nasıl küfürler ediyor. Bush'a zaten dünya sövüyordu. Bu forumda bile milletin avatarlarında maymundan Bush'a, Bush'tan maymuna dönen hazır gif avatarlar vardı, belki halen daha vardır. Küfürü kesinlikle savunmuyorum ama söylediklerinin de tamamen yalandan ya da kendi iç dünyanda yarattığın bir kurgudan ibaret olduğunu dile getirmezsem olmaz.

quote:

yurttaş vatandaş ayağı yapanlar konu rte olduğunda vatanını satıp elin köpekliğine ram oluyorlar...ve bu insanlar bizi örümcek beyinli, çomar, bidon kafalı anadolu insanı diye hor görürler...

Yapan vardır ama bunu genelleyemez tüm muhaliflere, RTE saflarının dışındaki tüm güruhlara bunu yıkamazsın. Zaten RTE tarafındaki güruhlarda da çok sayıda çıkarcı ve kirli insan var.

Koministler gibi bir sözcüğün günümüzde geçerliliği yoktur. ABD'nin tüm dünyaya olduğu gibi bize de dayattığı içi boş bir kavram ve içinin dolu olduğu ya da dolu olduğuna inandırıldığı, peşinden koşulduğu, siyasetçilerin siyasetlerinde meze olarak kullandığı yıllar çok geride kaldı. Artık o yıllarda yaşamıyoruz. Ha komünist yazmışsın ha klavyeden rastgele tuşlara basmışsın aynı şey. İçi boş. Yani Anadolu insanın algısında yer ettiği anlamıyla olan komünist sözcüğünün içi boştur. Dolayısıyla günümüzde kominist geçinen diye bir şey yok. Anadolu insanı olayları hep geriden, hep birilerinin algı sosuyla bezenmiş olarak takip eder. (Çünkü iktisatta komünizmin bir tanımı var.) O fikri benimsedikten sonra -ki aslında bu insanın doğasında ya da bizim insanımızın doğasında var- o fikir dışındaki her fikre kapalı hale gelir. Beyin başka fikirleri kabul etmez, tek tipleşir. Ama merak ettim kimmiş bu goministler? Bazı tahminlerim var ama o tahminlerin de komünizim tanımıyla zerre alakası yok.

Nerede devlet düşmanı, hain varsa hepsi muhalefet parilerinin arkasında demişsin. Örnek ver desem kaç tane verebilirsin? Muhalefetten kasıt olarak da CHP'yi kastettiğini iyi biliyorum ya da HDP'yi ama muhalefet demek sadece CHP ya da HDP demek değildir. Evet HDP'nin tamamı, Sezgin Tanrıkulu, başka? Peki bu tamam da IBKY yani Kürdistan için tam destek veren AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu için ne düşünüyorsun? Bu da AKP içinden bir şahıs. Peki 2013 yılından önce AKP'nin FG ile arasının sıkı fıkı olması için ne düşünüyorsun? FG'nin gücünün zirve yaptığı yıllar için, AKP'li Melih Gökçek'in Fetullah Gülen Hoca dediği yıllar için? Yoksa onlar kandırıldı diyerek işin içinden çıkıyor musun? Onlar kandırıldıysa herkes kandırılmıştır. O zaman kimse için suç işlemiş diyemeyiz. Oy verdiğiniz kişiler sağlam pabuç mu?
  • Ripper Roo kullanıcısına yanıt
    dostum yazdığım şeyler benim için doğru ve sağlam argümanlar...ben haber izlemem okurum...bildiğim bir konuda yazdım bir yetkili olarak...onun dışında akp oy veren bir vatandaş olabilirim, akp nin avukatı değilim...kimsenin yanlışına doğru demem...ancak herkes başkasının pisliğine dikkat çekerek kendi pisliğinde boğuluşunu sümen altı etmeye çalışıyor...olaylara hakperest bir pencereden bakmaya çalışan bir insanım...hangi yanda duruşumun inanın dünyalık hiç bir menfaati yok bana...yine de:" tarihi Allah yazar, biz sadece nerede duracağımıza karar veririz" demiş aliya izzetbegoviç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavakspor

dostum yazdığım şeyler benim için doğru ve sağlam argümanlar...ben haber izlemem okurum...bildiğim bir konuda yazdım bir yetkili olarak...onun dışında akp oy veren bir vatandaş olabilirim, akp nin avukatı değilim...kimsenin yanlışına doğru demem...ancak herkes başkasının pisliğine dikkat çekerek kendi pisliğinde boğuluşunu sümen altı etmeye çalışıyor...olaylara hakperest bir pencereden bakmaya çalışan bir insanım...hangi yanda duruşumun inanın dünyalık hiç bir menfaati yok bana...yine de:" tarihi Allah yazar, biz sadece nerede duracağımıza karar veririz" demiş aliya izzetbegoviç...

Fark etmez. Adamlar yayına değil basın ve yayın organlarına el atıyor. Fikir empozesi için illa ki TV izlemene gerek yok ben de izlemem. Aptal kutusu diye boşa demiyorlar. Ama o kadar uzun yazdığım yazıdan hiçbir şey mi dikkatini çekmedi birkaç soru sormuştum. Diğer partilerle ilgili. Neyse canın sağolsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.