Şimdi Ara

Online Oyun Oynayacaklar (Bence) Uydunet Tercih Etmesin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Çözümü yok o sorunun arkadaşım. Paket kaybının uydunet in yapısal bir sorunu olduğunu düşünüyorum. Normal internet kullanımında ( site gezmek, vidyo izlemek, indirme yapmak gibi) bu durumu fark etmeyiz bile çünkü anlık oluşan bu kayıplar kısa sürede telafi edilir. Ama online oyunlarda buna tahammül yoktur. Birçok oyun saniyede 180-360 arası paketin (world update) düzenli olarak gönderilip alınmasını gerektirir. Eğer bu senkronizasyonu internet bağlantınız yakalayamaz ise sunucudan atılmanız bile mümkündür.
  • PS. 4 kullanıcısıyım ve online oyun oynamak benim için tam rezalet hale gelmiş durumda.Büyük bir hevesle bf.4 premium aldım kursağımda kaldı lagtan oynamıyor, sıkıntı üstüne sıkıntı en sonunda küfredip sildim oyunu bu uydunet yüzünden.dying light cop oynayacağım arkadaşımla 10 kere oyunda atar,hunter kesicez örneğin diyorum ki şurdan geliyorlar ben onları kestim diyor :) o derece traji komik durumdayız yani .
  • oyundan oyuna bölgeden bölgeye değişiyor bu ping işleri ben 2 internet kullanıyorum Antalyada oturuyorum cs go da 50-60 ping verirken uydunet,superonline 80-90 arası veriyor
    Lolde ise durum tam tersi
  • uydunete ilk gectigim zamanlar benimdw ping normaldi ozellikle dota2 de dogu sw de 43 max ping oluyordu. yeni yildan sonra 100 sabit gibi. ayni sistem ayni ev ayni oyun. belki de oyundan kaynaklidor diyorum ama farkli semtteki arkadasim superonline ile 40 ile oynuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • resim motorola sb5101 modemden çekilmiştir. Ping sorunları kesinlikle kullandığınız modeme bağlıdır arkadaşlar. Motorola sb5101 temin edin ping probleminiz kalmasın
     Online Oyun Oynayacaklar (Bence) Uydunet Tercih Etmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇevreMühendisi -- 22 Haziran 2015; 10:12:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

resim motorola sb5101 modemden çekilmiştir. Ping sorunları kesinlikle kullandığınız modeme bağlıdır arkadaşlar. Motorola sb5101 temin edin ping probleminiz kalmasın

Hocam size uyup modemi alacaklar için biraz daha açıklayıcı olmanız lazım. Daha önce hangi modemi kullanıyordunuz, ne gibi sorunlar yaşıyordunuz, şimdi hangi sorunlarınız düzeldi. Aslında söylediğiniz gayet olası bir durum. Herkese aynı modemler verildiği için sorun hatlardan, bölgelerden vs değil de direk modemlerden kaynaklanıyor olabilir. Ama bunu ispatlamak için üç argümana ihtiyacımız var.
    1-) Nemaster modem kullanıp ping sorunu yaşamayan birileri var mı bunu öğrenmek lazım eğer varsa tezimiz çürür.
    2-) Netmaster ile eziyet çektikten sonra motorola modeme geçip online oyunlarda sorun kalmayan kullanıcılar lazım, bu iyiye işaret.
    3-) Motorola kullanmasına rağmen ping sorunları yaşayan kullanıcılar lazım eğer varsa bu da tezimizi çürütür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdinç B.

quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

resim motorola sb5101 modemden çekilmiştir. Ping sorunları kesinlikle kullandığınız modeme bağlıdır arkadaşlar. Motorola sb5101 temin edin ping probleminiz kalmasın

Hocam size uyup modemi alacaklar için biraz daha açıklayıcı olmanız lazım. Daha önce hangi modemi kullanıyordunuz, ne gibi sorunlar yaşıyordunuz, şimdi hangi sorunlarınız düzeldi. Aslında söylediğiniz gayet olası bir durum. Herkese aynı modemler verildiği için sorun hatlardan, bölgelerden vs değil de direk modemlerden kaynaklanıyor olabilir. Ama bunu ispatlamak için üç argümana ihtiyacımız var.
    1-) Nemaster modem kullanıp ping sorunu yaşamayan birileri var mı bunu öğrenmek lazım eğer varsa tezimiz çürür.
    2-) Netmaster ile eziyet çektikten sonra motorola modeme geçip online oyunlarda sorun kalmayan kullanıcılar lazım, bu iyiye işaret.
    3-) Motorola kullanmasına rağmen ping sorunları yaşayan kullanıcılar lazım eğer varsa bu da tezimizi çürütür.

daha önceden netmaster , uydunetin verdiği modemi kullanıyordum. ping 80 90 arası oluyordu. modemi değiştirdikten sonra ping değerim resimdeki gibidir. Kesinlikle uydunetin verdiği modemleri kullanmayın

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Ben de motorola modem kullandım. Modem bozuk olmadıktan sonra modemin ping değerinize +/- yapacağı birşey yoktur. Ping değeri eriştiğiniz uzaktaki sunucuya gönderilen bir paketin sizden çıkıp tekrar size geri dönene kadar harcadığı zamandır. Milisaniye cinsinden ölçülür.

Sizin yaptığınız test İstanbul'daki bir sunucuya olan ping değerinizdir ve zaten yurtiçinde herkesin pingi o civardadır. Konsol oyuncuları genelde avrupadaki sunuculara bağlandığından yurtiçi testinin bir anlamı yoktur. Örneğin Almanya'daki bir sunucu ile yaptığınız testi paylaşın onu görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delio -- 23 Haziran 2015; 16:15:19 >
  • En iyisi uydunet diyorum teknik servisi , müşteri hizmetleri çok iyidir.Ben lol 60'dan yukarı görmüyordum.Arka planda çalışan uygulamalar,Bilgisayardaki zararlı dosyalar,programlar,Altyapı yeterliliği felan filan bu işler ince konudur en ufak bir sorun bile pinginizi yükseltebilir.Ben 100 mb/sn kullanıyordum.98 mb/sn hız alıyordum o derece altyapım iyidi zaten türkiye geneli uydunet iyi fazla yaygın değil orası ayrı taşındığım için çok üzüldüm ama yapıcak bir durum kalmadı.Şu anda TTnet fiber kullanıyorum hem pahalı hemde indirme hızı uydunet gibi sağlam değildir.
    Kesinlikle servis sağlayıcının verdiği modemleri kullanmayın aşırı derece oynama yapıyorlar sizde yeteri kadar performans ve wifi çekim gücü alamıyorsunuz bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delio

Ben de motorola modem kullandım. Modem bozuk olmadıktan sonra modemin ping değerinize +/- yapacağı birşey yoktur. Ping değeri eriştiğiniz uzaktaki sunucuya gönderilen bir paketin sizden çıkıp tekrar size geri dönene kadar harcadığı zamandır. Milisaniye cinsinden ölçülür.

Sizin yaptığınız test İstanbul'daki bir sunucuya olan ping değerinizdir ve zaten yurtiçinde herkesin pingi o civardadır. Konsol oyuncuları genelde avrupadaki sunuculara bağlandığından yurtiçi testinin bir anlamı yoktur. Örneğin Almanya'daki bir sunucu ile yaptığınız testi paylaşın onu görelim.

EU West ping (ms) değeri [Uydunet]

• quote:

Hocam paket modeminize 10ms de ulaşıyor ama modeminiz o paketi size 90ms de route ediyorsa modemin pinge etkisi yoktur diyemeyiz, ya da ardışık udp paketlerini route etmede başarısız bir modem olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Erdinç B. E kullanıcısına yanıt
    ÇevreMühendisi nin eklediği resimler size birşeyler ifade ediyor olması lazım. Yurtiçi testinde 10 ms olan ping avrupaya çıkınca 78 olmuş. Ping mesafe ile ilgili bir konudur. Ayrıca uydunet ping konusunda diğer İSS lerden farklı değildir. Hepsi aşağı yukarı aynı sonuçları verir. Örneğin bir ay önce uydunet abonesi iken almanya'ya (frankfurt) 50 ms ile gidiyordum. Bugün TTNet ile de aynı sonucu alıyorum.

Ayrıca eskiden kullanmış olduğum motorola marka modemin router özelliği bile yoktu. Tek ethernet çıkışı olan, sizi direk wan ip ile internete bağlayan (nat1) bir modemdi.

Uydunet in asıl sorunu paket kayıplarıdır ki bunu önceki mesajımda da yazmıştım. Paket kaybı online oyun deneyiminizin içine eden bir sorundur.
  • Uydunet 100Mbps İnternet Testi.
    Buda Dalgalanma Olmadığının Kanıtı
    Uydunet Candır

• Beğenmediğiniz Uydunet'e kurban olun TTnet'e geçinde görün ping ve download hızını mumla arıcaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 24 Haziran 2015; 18:55:50 >
  • Konu başlığını okuyupta mı yazıyorsunuz bu yorumları. Yaşadığımız sorunları anlatıyoruz burada, siz bantgenişliği yarıştırıyorsunuz. Saçmalamanın lüzumu yok.

Zamanında uydunet desteğe attığım e-postaların ekine koyduğum oyuniçi ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz. (oyun; Killzone Shadow Fall, PS4)

• delio kullanıcısına yanıt
    Bilader seni tutan yok uydunette sorun yaşıyorsan başka servis sağlayıcıya geç beğenmiyorsun ya sorunu başka servis sağlayıcıya geçerek çözebilirsin.
  • Katılıyorum gameranger Haxball bile oynanmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben de Avcılar da ikamet ediyorum ve 2 seneden fazla bir süredir uydunet kullanıyorum. Bu süre zarfında çok sorun yaşadım, modem değiştirdim, onlarca arıza kaydı bıraktım. Bir haftası bir haftasını tutmadı. Kendi deneyimlerime dayanarak diyebilirim ki AVCILAR bölgesinde ismi konmamış kronik bir sorun var. Taahhüdüm dolduğu için artık aboneliğimi iptal arifesindeyim.

Online oyunlarda yaşattığı 2 büyük sorun var
    -Paket kayıplarına bağlı rubber-bending problemi
    -Aşırı düzensiz ping değerleri

İlk problemi şöyle açıklayayım ; kaybolan (drop edilen) paketler tekrar sunucuya gönderildiğinde özellikle fps tarzı oyunlarda haritadaki koordinatlarınız tutarsızlaşmakta ve sizi dışarından izleyen biri ışınlamış gibi görmekte. Mesela bir kapının eşiğinden içeri girdiğinizi zannederken aniden kendinizi kapının yapındaki duvara toslamış halde buluyorsunuz. Veya koşarken iki adım geri gidip bir ileri gidiyorsunuz. Bu şekilde fps oynamanız imkansızdır. Bu sorunu COD veya BF4 gibi oyunlarda sürekli yaşıyorum ve hiçbir şekilde düzelmiyor.

Ping düzensizlikleri akşam saatlerinde ciddi boyulara ulşamaktadır. Örneğin almanyada sunucusu olan bir oyuna bağlanıyorsunuz. En iyi ihtimal 50ms olan ping akşam saatlerinde 50-100 arasında anlık olarak ciddi oynamaya başlıyor. Bu durum diğer servis sağlayıcılarda da çok farklı değil maalesef.

Ayrıca size verilen hızlar (indirme ve yükleme) yurtdışına çıkınca yarıyarıya düşüyor. Bu durumu iletince de hızların yurtiçinde garanti edildiği cevabını alıyorsunuz.

Uydunetin bana göre tek avantajı UPLOAD hızlarının nispeten TTNet e göre daha iyi olmasıdır. Zaten bu asimetrik hız saçmalığının bir gün tek edilmesi lazım. Artık insanlar sadece indirmiyor, paylaşım ihityaçları artıyor ama ISS ler bu gidişata henüz ayak uydurabilmiş değil.
    Kesinlikle sene olmuş 2019 ve bu belirttiğiniz 2 problemi ağar şekilde ben de yaşıyorum malesef, özellikle rubber banding terminolojisini anlatmanızdan dolayı teşekkür ederim yaşadığım problemin ne olduğunu sonunda anladım, yengeç gibi hareket ediyorsunuz, bu NBA olsun FIFA olsun tüm oyuncularınızda öyle hareket ediyor lanet edilesi bir durum.. :(

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.