Şimdi Ara

Onları Rahmetle Anıyoruz - Yavi Katliamı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tam 22yıl önce bugün bu zamanlarda PKK'lı 4 terörist Erzurum Yavi'de 5'i çocuk 32 sivili köy kahvesinde kurşuna dizdi. Allah rahmet eylesin.
    Gündeme getiren, kınayan, lanetleyen gören duyan var mı ?

YAVİ KATLİAMIN
    25 Ekim 1993 günü saat 19.30 sıralarında yaşları 20-25 arasında değişen ve gasp ettikleri kamyonetle Yavi'ye gelen PKK'lı grup televizyon haberlerini seyretmek için kahvehanede toplanan insanlara yaylım ateşi açtı. Saldırıda 38 kişi öldü, 50 civarında kişi yaralandı. Katliamdan kurtulan Necmi Köse ve Köksal Aktaş; köye jandarma geldiğini ve kimlik kontrolü yapılacağının söylendiğini ve dışarı çıktıklarını, daha sonra jandarma kılığındaki PKK'lıların üzerlerine ateş açmaya başladığını belirtti. Abdullah Duman ve Recep Dursunoğlu'na göre ise, kamyonla gelen asker kıyafetli 4 kişi kahvehaneye geldi ve vatandaşlar onlara çay ikram etti. Bu 4 kişi daha sonra köydeki diğer gençleri de kahveye çağrılmasını istedi. Onların da gelmesinin ardından "Biz PKK'lıyız, burası da Kürdistan toprakları" diyerek yaylım ateşi açtılar ve olay yerini terk ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER64 -- 24 Ekim 2015; 20:08:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimsenin umurunda olmamış konu. Beklediğim gibi oldu sonuç. İnsanların gerçek yüzü ciddi ve gerçek konularda ortaya çıkıyor. Ülkemiz çoktan bitmiş. Bundan sonra hdp ve pkk yı savunan kim varsa bu konuya yönlendireceğim.

• Neden ses çıkmadı biliyor musun, 7 haziran seçimlerine kadar sizin hiç umrunuzda değildi çünkü.Siz bizlerdeki zeka derecesini kendiniz kadar sanıyorsunuz galiba.Sizin oyunlarınızı anca çoluk çocuk yer.Hadi yallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: POWER64

Kimsenin umurunda olmamış konu. Beklediğim gibi oldu sonuç. İnsanların gerçek yüzü ciddi ve gerçek konularda ortaya çıkıyor. Ülkemiz çoktan bitmiş. Bundan sonra hdp ve pkk yı savunan kim varsa bu konuya yönlendireceğim.

Ben aydınım diyordun yanlış hatırlamıyorsam .

Hdp'nin ve pkk nın ne olduğunu 7 Haziran'dan sonra mı öğrendiniz acaba ? Yani o zamana kadar bir problem yoktu 25 Ekim 2014 'te bu konuyu açtınız mı ? Veya 2013 -2012 yılında ? Peki ya aklınıza geldi mi ? Face te paylaştınız mı ?

Ha konu için yorum yapacaksam eğer

Bu tarz günleri asla unutmayacağız o yaptıkları oyunlar etek giyip saldırmalar , 112 yi arayıp ambulansa saldırmalar bu halk bunları unutmayacak . Öldürülen masumların intikamı alınacaktır bir gün.

• AKP'nin en büyük hatası bu yolu yanlış taraflara soktu.
    Teröre , terörle mücadele gitti artık savaş ve barış geldi. Bu iki kelimeyi bizim milletin kafasına öyle bir güzel yerleştirdiler ki ?
    AKP bu politikanın bedelini ödedi Haziran seçimlerin de malumunuz. Şimdi biraz rayına oturdu. Takdir Türk milletinin...

Tamam onu geçtik sıra geldi...
    Hadi kendine Kürt diyenleri anlarım da bizim saftirik Türk solcularımız niye hdpkk yi yalıyor. Sebebi belli AKP tek başına iktidar, hdp barajı geçmesiskdlasfsa

Bu var ya tam anlamıyla rezalet ve utanç verici bir sebep. Kendi kendilerini yerin dibine sokuyorlar haberleri yok.

Yav ülke de partilere baksana. Şaka gibi.
  • Bu olayları da, çözülme süreci ihanetini de unutmayacağız...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Karşıdakine saldırıp sürekli ona birşeyler yükleyerek yazma ahlakından ziyade daha düzgün duruşlu olun bence.
    Benim fikirlerim Akp den öncede vardı. Ben Akp den öncede terörü lanetliyordum. Ama çözüm de istiyorduk. Şu herşeye vakıf olan adam ayaklarını bırakın artık.
    Elime aldım malzemeyi bana ters düşene saldırırım modundan çıkın.
    Ayrıca aydın muhabbeti bir ironiydi. Halkımızın çoğu aydın geçinenelerden daha aydındır.
    Ben belli nedenlerden dolayı destek veriyorum Akp ye.
    Ama ne iç işlerine karışırım ne siyasetle alakam var.
    Sadece burada sizlerle yazışıyorum.
    Tıpkı sizin terchinize saygılı olduğum gibi siz de buna saygı duymalısınız.
    Ama yapılan hataların çözüm için olduğunu da söylemek gerek. Keşke daha kontrollü olsaydı.
    Ama bu denenmemiş yöntemler için geleceğe bir ders niteliğinde artık. Aynı hataya düşmez yönetime gelenler.
    Bu kadar iyilik yapılıp karşılığında haince davranılması kanıma dokunuyor fazlasıyla.

Ayrıca tüm konularda tepkimi dile getiririm.
    Teröristlerin ve terörist sevicilerin hariç.

Bu konuyu da şu pkk nın siyasi kolu Hdp yi şirin göstermek isteyenler için açmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER64 -- 25 Ekim 2015; 11:10:44 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.