Şimdi Ara

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°° (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.091
Cevap
28
Favori
118.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pil süreniz kötü olduğundan bu yana merak ettim açıkçası ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazye kullanıcısına yanıt
    Magiskde lkt modülü var . Balanced i seçtim.
    Aşağıda linkini verdim

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/xz-lxt-1-0-insane-battery-life-12h-sot-t3700688/amp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nowhere.Man -- 12 Mart 2020; 7:20:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nowhere.Man

Magiskde lkt modülü var . Balanced i seçtim.
    Aşağıda linkini verdim

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/xz-lxt-1-0-insane-battery-life-12h-sot-t3700688/amp/
    Bağlantı ve bilgiler için teşekkürler hocam ama bende etkisi sizin kadar olmadı en fazla 1 saat farketmiştir biraz daha gün içinde bekleme alıyorum.

Gece boyunca pil kaybım %3 değişen bişey olmadı.

• Arkadaşlar merhaba, elinde one plus 6 kılıf olan var mı

• Arkadaşlar merhaba. Ben de bu cihazı alarak aranıza katıldım. Ancak ilk sayfadaki volte aktif etme yöntemi bende işe yaramadı. O menünün içinde o şıklar yok. Nasıl çözeriz. Oxygen 10.3.2 yüklü cihazda.

• mucuk1981 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Cihaziniza oneplusa ait Engineermode diye bir program var apkmirrodan arayıp yükleyin. *#800# yaptıktan sonra islemi enginnermode ile tamamla yi seçerek şıklara ulaşabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sncsnc

Hayırlı olsun.Cihaziniza oneplusa ait Engineermode diye bir program var apkmirrodan arayıp yükleyin. *#800# yaptıktan sonra islemi enginnermode ile tamamla yi seçerek şıklara ulaşabilirsiniz.
    Arkadaşım çok teşekkür ederim açıklaman için. Ben biraz kurcalayinca hallettim. Şimdi her iki özelliği de kullanabiliyorum.

• Merhaba arkadaşlar. Kısmetse op7 prodan op6 ya geçme niyetim var maddi sebeplerden. Op6 ikinci el alacağım, şuna şuna dikkat et diyeceğiniz şeyler neler? Var mı bu cihazın kronik sıkıntısı, teşekkür ederim

• *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir kronik sorunu yok hocam cihazin benim karsilastigim. Kozmetik kismine ve bataryasina dikkat edebilirseniz edin yeterli olacaktir.

• Merhaba aranızda yeniyim 128Gb/8gb modeli ile katıldım (10.3.2) size öncelikle cihazın kullanıcı deneyimini arttrımak için ne yapabilirim ikinci olarak buna orjinal batarya nerden bulabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemreYzcc -- 2 Mayıs 2020; 14:21:4 >
  • CemreYzcc C kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Hosgeldiniz. Öncelikle oxygen updater diye bir yazılım var Play store de onu indirebilirsiniz. 10.3.3 sürümü çıktı. Oradan indirip yükleyebilirsiniz.
    İlk sayfada volte ve görüşme kaydı açmak için bilgiler var. Onları uygulayabilirsiniz. Pc bilginiz yoksa bilen biri yapsın.
    Bir iki sayfa önce bir arkadaşımız pil performansını arttırmak için bilgi paylaşmıştı. Onları uygulayabilirsiniz. Yalnız ekran kaydını kullanacaksınız Screen Recorder satırını çıkartın. Yoksa ekran kaydını da siliyor.
    Browser olarak samsung browser güzel. Deneyebilirsiniz.

• sadafa1 kullanıcısına yanıt
    Batarya değişimi düşünüyorum önerdiğiniz batarya varmı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Maalesef bilgim yok

• 1.5 sene sonunda bataryam 2850mah kalmasina rağmen ilk kez syberia rom ile 10 saat ekran süresi aldim.

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°°

Bununla birlikte rom yağ gibi akiyor
    Libperfmng, config_hz=100hz(iki ozelligi google pixel telefonlarinda kullaniyor) ve
    En onemlisi yakinda yeni android telefonlarin kullanacaği eas zamanlayicisinin pelt versiyonunu kullaniyor.cogu telefon suan walt eas kullaniyor

Bu normal walt eas

Bu da yeni pelt eas

Burda ozellikle jitter(dalgalanma) ve diger degerler ne kadar az olursa arayüz geçişlerindeki gecikme o kadar az oluyor yani telefon daha hizli yanit veriyor

Yukardaki Jitter test uygulamasini google kendi telefonlarini yaparken kullaniyor.isteyen olursan asagida linki attim.
    Test icin rendering kismindan jitteri seciyoruz.

https://www.mediafire.com/file/w2kdofz093ge4ff/com.android.test.uibench_%5B8.1.0%5D.apk/file

Edit:bu arada rom f2fs depolama sistemini destekliyor.f2fs ile yeni telefon gibi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nowhere.Man -- 12 Mayıs 2020; 18:1:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nowhere.Man

1.5 sene sonunda bataryam 2850mah kalmasina rağmen ilk kez syberia rom ile 10 saat ekran süresi aldim.

Bununla birlikte rom yağ gibi akiyor
    Libperfmng, config_hz=100hz(iki ozelligi google pixel telefonlarinda kullaniyor) ve
    En onemlisi yakinda yeni android telefonlarin kullanacaği eas zamanlayicisinin pelt versiyonunu kullaniyor.cogu telefon suan walt eas kullaniyor

Bu normal walt eas

Bu da yeni pelt eas

Burda ozellikle jitter(dalgalanma) ve diger degerler ne kadar az olursa arayüz geçişlerindeki gecikme o kadar az oluyor yani telefon daha hizli yanit veriyor

Yukardaki Jitter test uygulamasini google kendi telefonlarini yaparken kullaniyor.isteyen olursan asagida linki attim.
    Test icin rendering kismindan jitteri seciyoruz.

https://www.mediafire.com/file/w2kdofz093ge4ff/com.android.test.uibench_%5B8.1.0%5D.apk/file

Edit:bu arada rom f2fs depolama sistemini destekliyor.f2fs ile yeni telefon gibi oldu
    Değerler çok iyi görünüyor hocam paylaşım için teşekkürler.

• 10.3.3. sürüm güncellemesini alan varmi?

• sncsnc kullanıcısına yanıt
    indirip kuracağım şimdi.
  • Dün akşam üstü ota üzerinden geldi banada kurdum. Volte gitti tekrardan bilgisayardan ayarlama yaptım. Ses kaydedici de bir problem olmadı. Batarya ömrü biraz daha iyileştirilmiş diyolardi. Bakalım farkedecekmi.

• arkadaşlar merhaba oneplus cihazımı unbrick yaptım twrp yükledim twrpdeyken pcden dosya atıp kuruluma devam edicektim ama iptal edip durdu dosya aktarımını bende yenien başlatiyim dedim boot menüde kaldı cihaz naasıl kurtarabilirim yardımcı olabilir misiniz. recovery moda geçmiyor hep botta cihaz.

tekrar twrp kurmayı kabul etmiyor büyük ihtimalle rootsuz olduğu için recoverye de geçmiyor adb den root atma şansımız varmı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemreYzcc -- 15 Mayıs 2020; 13:24:50 >
    Fastboot modundayken telefonu pcye baglayip asagidaki komutlari adb klasorunde cmd acip deneyin

1.fastboot boot twrp.img gecici twrp yukleme
    2.fastboot flash recovery twrp.img kalici twrp yukleme
    3.fastboot --set-active=a ya da fastboot --set-active=b
    İkisini deneyip twrp girmeyi dene.genellikle bi bende cozum oluyor
    Bunlar olmazsa sanirim sadece fastboot ya da msm stock rom yuklemen gerecek tüm veriler de gidicek

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.