Şimdi Ara

OnePlus 5T [ANA KONU] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.273
Cevap
35
Favori
106.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam , hangi OS versiyonu kullanıyorsunuz 5t de..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Martta 2200e bunu alıp ip7-32 yi kardeşime 2000e verdim. O mutlu ben mutlu. root yapmayanlar için kamera tırt ama karşısına bir telefon koyup programları sırayla açma testi yapın yağ gibi pixel in Androidinden daha iyi olduğunu bir tek ben değil mkbhd falan da söyledi zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

5T LgV30 xiaomi A2 üçünden birini almayı düşünüyordum forumu okuyunca kafam karıştı. 5T almak geçiyordu içimden ama hepsinin kendince sıkıntıları var sanırsam
    Ben de OnePlus 5T 8/128 arkadaşımda V30 4/128 var.

2500-2600 bulduğun V30 , 3100-3200e bulacağın 5T 6/64'ü kafasına vura vura döver. V30 on kamerası iyi değil ses ekran olarak 5T'den daha güzel ama özellikle ses tarafında LGnin zaten bir başarısı var

LG'nin kamera yazılımı işlevsellik olarak daha iyi gece performansı da daha iyi bence 5T'den. Buna karşın 5T daha akıcı on kamerası çok çok daha iyi zaten v30un on kamerası ekstra kötü 5T on kamerası ekstra iyi.

A2'yi boşver.

Kısaca özetlersek

V30 ses , çözünürlük ve panel kalitesi dolayısıyla ekran (5tnin ekran da gayet iyi S7 ekranından geçmiştim onun yanında üzmüyor) kamera olarak gece performansında özellikle zoom yaptığında detay ve noise olarak daha iyi kamera yazılımı işlevsellik olarak çok çok çok çok çok daha iyi abartmiyorum logosu videodan tut aşağı doğru birrate ayarı ses kayıt seçeneklerini sesin önden mı arkadan mı daha fazla alınacağı vb özellikler.

Buna karşın OnePlus 5T daha hızlı ama şahsen LG animasyonları nasıl derler daha smooth geldi ama işin sonunda 5T daha hızlı animasyonlar daha hızlı akıcılık yumuşaklık hissi daha az LG tarafında ise biraz da bekleme hissiyatı veriyor gibi

Ön kamera çok daha iyi ama açı daha dar OnePlus'un güncelleme kariyeri ve performansı LG'ye nazaran daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAyas

Hocam , hangi OS versiyonu kullanıyorsunuz 5t de..
    Oxgenos 5.1.6 dayım yani son sürüm.Maşallah yağ gibi akıyor telefonum.Şeyran kulagına kurşun aylardır kulkanıyirum bir tek defa bile donma takılma reset atma vs. yaşamadım.Daha önce birkaç tane lg telefonda kullanmış biri olarak diyebilirimki lg bunun yanında tırt. Daha önce iki defa farklı lg telefonlarda başıma gelen bir sorun var. Telefonu fabrika ayarlarına almak için wipe data yaptıktan sonra telefonlar bir daha açılmamıştı hemde bu sonucu almama sebep olacak olumsuz hiçbirşey yokken . Telefonların serviste anakartları değişmişti. O nedenle ben artık Lg den uzak duruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malibo -- 2 Kasım 2018; 15:24:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

Eywallah hoca da 5T de tuzlu biraz işte. Sonuçta A2 2000 TL , 5T de birbuçuk katı ondan şey ettim az biraz da. Bir de amoled ekran düşündürüyor beni. Ips lcd ekranın görüntü gerçekliği biraz daha iyi sanırım.
    Valka kardeşim apple hariç birçok markanın amiral gemisi telefonlarını kullanmış biri okarak bana sorarsan şu anda 5t fiyatını sonuna kadar hakeden bir telefon.İlerde ne olur bilemem ama şuan on nunara beş yıldız...

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat Burç

Ben de OnePlus 5T 8/128 arkadaşımda V30 4/128 var.

2500-2600 bulduğun V30 , 3100-3200e bulacağın 5T 6/64'ü kafasına vura vura döver. V30 on kamerası iyi değil ses ekran olarak 5T'den daha güzel ama özellikle ses tarafında LGnin zaten bir başarısı var

LG'nin kamera yazılımı işlevsellik olarak daha iyi gece performansı da daha iyi bence 5T'den. Buna karşın 5T daha akıcı on kamerası çok çok daha iyi zaten v30un on kamerası ekstra kötü 5T on kamerası ekstra iyi.

A2'yi boşver.

Kısaca özetlersek

V30 ses , çözünürlük ve panel kalitesi dolayısıyla ekran (5tnin ekran da gayet iyi S7 ekranından geçmiştim onun yanında üzmüyor) kamera olarak gece performansında özellikle zoom yaptığında detay ve noise olarak daha iyi kamera yazılımı işlevsellik olarak çok çok çok çok çok daha iyi abartmiyorum logosu videodan tut aşağı doğru birrate ayarı ses kayıt seçeneklerini sesin önden mı arkadan mı daha fazla alınacağı vb özellikler.

Buna karşın OnePlus 5T daha hızlı ama şahsen LG animasyonları nasıl derler daha smooth geldi ama işin sonunda 5T daha hızlı animasyonlar daha hızlı akıcılık yumuşaklık hissi daha az LG tarafında ise biraz da bekleme hissiyatı veriyor gibi

Ön kamera çok daha iyi ama açı daha dar OnePlus'un güncelleme kariyeri ve performansı LG'ye nazaran daha iyi

Alıntıları Göster
    Hocam kafasına vura vura döver demişsin de aşağıda pek öyle demiyorsun

Kendi segmentinde bu telefonu dövecek hiç bir cihaz yok şu anda, abisi oneplus 6/6t dahi dövemiyor, okşayabilir ancak. Hele LG vs gibi güven vermeyen markalar hiç kusura bakmasın

• malibo kullanıcısına yanıt
    Bende 5.1.6 yükledim . Simdi Normal kullanırken bir sıkıntı yok dediğiniz gibi yağ gibi akıyor ama test etmek istediğimde "3D Mark" ile test ederken app aniden random bir yerde kapanıyor . Shadowgun legends oyununu açtığımda 4-5 dk içinde 'oyun durduruldu' deyip kapanıyor. Eğer imkânınız olursa oyunu test edebilir misiniz acaba ?

• skom kullanıcısına yanıt
    Üstteki V30 falan bunlar 5T ile kıyaslanamayacak cihaz yazmışlar onu görünce sert girdim.
    Kendi segmentinde beklentilere göre bu cihazı dövecek cihaz çok. Siz neye dayanarak söylüyorsunuz? Bir cihazın tek kriteri performans veya pil değildir birisi ses ister birisi kamera ister birisi ekran ister mesela bu cihaz arka kamera olarak fiyatdan bağımsız o seneki rakipleri ile özellikle gece rekabet edebilecek bir cihaz değil. Ben 8 aydır kullanıyorum bu cihazı direk tarafsız gözle bakıyorum. Marka fanboylari kadar tiksindigim bir güruh yok.

Şu LG güven vermiyor meselesini bir geçelim. G6 ve aşağısı bence de güven vermiyor ama V30 ve G7 de ne doğru dürüst sorun gördüm ne de cihazlardan şikayetçi olanı gördüm üstelik youtubeda testlerde pil olarak 5T'yi geçiyordu cihaz multimedya olarak 5T'yi gömer bu kadar basit. 3200 TL'de asla 5T'ye verilmez. Hele hele 2500-2600lük bir V30 on kamera hassasiyeti olmayan biri için gayet iyi bir seçenek
    Üstelik 3200e 5T alacağıma gider şuan 3600'e LG G7 alırım çok çok daha parlak çok daha iyi bir ekran kıyas kabul etmeyecek bir ses , çok çok daha iyi kamera 4K 60 FPS gibi oyuncaklar Snapdragon 845 bu cihaz 5T'nin çok çok önünde. Varsın şarjı erken bitsin powerbankla gezerim. OnePlusun ne powerbanki bulunuyor ne de kablosu. Biraz daha uzun kablo alayım desen kablo yok uzun. Powerbanki alayım desen destekli powerbanki yok bunun da şarjı gayet de çabuk bitiyor. Sabah 8'de çıkıp eve 9 civarı giren biri için muhtemelen yetmeyecek şarjı. G7 tarafında tertemiz anker olsun spiegen olsun QC 3.0-4.0 destekli şarj aletini alır kullanırsın.
    Meizu 16nın da gelmesi bekleniyor 3300-3400e

Ülkenin durumu doların yükselişi cart curt diyecekler ben 2600e 8/128 aldım o zaman ithalatçı Note 8!3300dü ondan vazgeçtim bazen keşke vazgeçmeseydim diyorum özellikle kamera noktasında , S-Pen noktasında . şimdi 5T gibi bir cihaza hem de 6/64'e 3200 vermek kimse kusura bakmasın ya yanlış yonlendirmenin sonucudur ya bilgisizliktir ya da enayiliktir. Cihaz iyi gayet iyi bir cihaz tam bir ben cihazı sağlam kullanırım yarı yolda bırakmasın takılmasın ne varsa atarım içine tertemiz çalışsın kafamı agritmasin cihazi bu kadar.

Ayrıca 6 ve 6T konusunda konuşayım 5T'de olmayan ve olmayışı kamerayı rezil eden OİSin 6da bulunması bile başlı başına bir rekabette öne geçme sebebi

Para verdik diye şu cihazların kusurlarını örtmeyin.

• quote:

Üstteki V30 falan bunlar 5T ile kıyaslanamayacak cihaz yazmışlar onu görünce sert girdim.
    Kendi segmentinde beklentilere göre bu cihazı dövecek cihaz çok. Siz neye dayanarak söylüyorsunuz? Bir cihazın tek kriteri performans veya pil değildir birisi ses ister birisi kamera ister birisi ekran ister mesela bu cihaz arka kamera olarak fiyatdan bağımsız o seneki rakipleri ile özellikle gece rekabet edebilecek bir cihaz değil. Ben 8 aydır kullanıyorum bu cihazı direk tarafsız gözle bakıyorum. Marka fanboylari kadar tiksindigim bir güruh yok.

Şu LG güven vermiyor meselesini bir geçelim. G6 ve aşağısı bence de güven vermiyor ama V30 ve G7 de ne doğru dürüst sorun gördüm ne de cihazlardan şikayetçi olanı gördüm üstelik youtubeda testlerde pil olarak 5T'yi geçiyordu cihaz multimedya olarak 5T'yi gömer bu kadar basit. 3200 TL'de asla 5T'ye verilmez. Hele hele 2500-2600lük bir V30 on kamera hassasiyeti olmayan biri için gayet iyi bir seçenek
    Üstelik 3200e 5T alacağıma gider şuan 3600'e LG G7 alırım çok çok daha parlak çok daha iyi bir ekran kıyas kabul etmeyecek bir ses , çok çok daha iyi kamera 4K 60 FPS gibi oyuncaklar Snapdragon 845 bu cihaz 5T'nin çok çok önünde. Varsın şarjı erken bitsin powerbankla gezerim. OnePlusun ne powerbanki bulunuyor ne de kablosu. Biraz daha uzun kablo alayım desen kablo yok uzun. Powerbanki alayım desen destekli powerbanki yok bunun da şarjı gayet de çabuk bitiyor. Sabah 8'de çıkıp eve 9 civarı giren biri için muhtemelen yetmeyecek şarjı. G7 tarafında tertemiz anker olsun spiegen olsun QC 3.0-4.0 destekli şarj aletini alır kullanırsın.

Ülkenin durumu doların yükselişi cart curt diyecekler ben 2600e 8/128 aldım o zaman ithalatçı Note 8!3300dü ondan vazgeçtim bazen keşke vazgeçmeseydim diyorum özellikle kamera noktasında , S-Pen noktasında . şimdi 5T gibi bir cihaza hem de 6/64'e 3200 vermek kimse kusura bakmasın ya yanlış yonlendirmenin sonucudur ya bilgisizliktir ya da enayiliktir. Cihaz iyi gayet iyi bir cihaz tam bir ben cihazı sağlam kullanırım yarı yolda bırakmasın takılmasın ne varsa atarım içine tertemiz çalışsın kafamı agritmasin cihazi bu kadar.

Ayrıca 6 ve 6T konusunda konuşayım 5T'de olmayan ve olmayışı kamerayı rezil eden OİSin 6da bulunması bile başlı başına bir rekabette öne geçme sebebi

Doğrudur hocam benzer şeyler söylüyoruz aslında ama dövme mevzusunda ilk bakılacak olan performanstır, ikincisi de bataryasıdır bana göre. En kritik 2 özellik bunlar mobil cihazlar için. Bu avantajları ile kendi segmentinde dövecek cihaz gerçekten yok şu andaki fiyatlarla alakalı yorum yapamıyorum maalesef ben aldığım fiyat olan 2300 segmentini kullanıyorum kıyas yaparken. Bu da dipnot olsun.

Edit : Para verdim diye kusur örtmüyorum, cihaz kusursuz çünkü benim bakış açımdan. Verdiğim 2300 lira ile değerlendirdiğimde ise fevkalade.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skom -- 2 Kasım 2018; 15:55:19 >

YouTube testlerinden bağımsız Nokia 8 kullanıcılarının 6-9 saat arası ekran süresi gördüğünü gözlemledim. YouTubedan baktigim bir kac teste göre V30 pil performansı olarak o sene çıkan 5T dahil her amirali geçiyordu. Performans olarak da kötü değil hatta animasyonları OnePlus'a göre daha ahenkli daha hoş geldi gözüme buna karşın beyaz ekran süreleri daha fazla.

• Valla onu bunu bilmem de ip 6s plus tan gectim 5t ye o zaman anladim ne kadar dandik bi kamera kullandigimi. Bu sene yaz tatilinda 3 arkadas hotelde her foto cektirdigimizde sen cek senin telefon fena cekiyo dedi butin fotolar benim telefondan cekildi. Diger tellerden biri ip 7 digeri de ip 7 plusti siz dusunun. Ben bu cihazi 2200 sifir aldim keyfim gicir acayip memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

Valla onu bunu bilmem de ip 6s plus tan gectim 5t ye o zaman anladim ne kadar dandik bi kamera kullandigimi. Bu sene yaz tatilinda 3 arkadas hotelde her foto cektirdigimizde sen cek senin telefon fena cekiyo dedi butin fotolar benim telefondan cekildi. Diger tellerden biri ip 7 digeri de ip 7 plusti siz dusunun. Ben bu cihazi 2200 sifir aldim keyfim gicir acayip memnunum
    Ben de S7'den geçtim. Samsung kamerasının bir kez daha rakipsiz olduğunu anladım. Gündüz güzel çekiyor eyvallah da gerek gece performansı olsun gerekse gece gündüz detay seviyesi olsun S7 daha iyiydi. Hele hele gece. Parça pinçik eder S7 5T'yi

• arkadaşlar ilk defa bi sorunla karşılaşıyorum. şaşkınım telefon vide çekerken ses kaydetmıyor ama ses kaydına felan sorun yok. yazılım yukledım yenıden ama fark yok donanımsalmı dersınız şayet donanımsal ise ses kaydını nasıl yapıyor. sadece vıdeo çekerken bu sorun var.
  • 5.1.6 güncellemesi bende oxygen updater programında gözüküyor ayarlar kısmındaki güncellemeleri arama kısmında çıkmıyor telefonunuz güncel diyor bu konu da bilgisi olan var mi

• unemployed men kullanıcısına yanıt
    Vpn ile indirebilirsiniz konum fransayı seçersen güncelleme gelir

• Oxygen Updater OxygenOs'un güncelleme mekaniğini değiştirmesi dolayısıyla artık çalışmıyor. Yakın gelecekte de çalışması öngörülmüyor. Geliştiricisi açıkladı.

Normalde kullanmıyorum onu kaç gün geçmesine rağmen güncelleme gelmeyince indireyim dedim programı bakmak için ama güncelleme yapmadım onunla sildim geri

• quote:

yazmayacamda hadi diyorum oku geç olmuyor ,acaba op5t kullandınmı yada one plusun başka cihazını seninki komik bir şekilde bir savunma olmuş arkadaşım gözümün önünde yeni aldığı note9 kıracaktı,(bu arada önceki cihazıda LGV30) du çok sık telefon değiştirir kendisi yeni hedefi op6t tabi bulursa :) elemanla her testi yaptık ses, acılma vs ,hepsinde ezdi op5t, en son dediki abi yüz kilidinde deneyelim söyle 1-2 metreden Note9 yarım metreden açmadı OP5T 2 metreden her açıdan karanlık ortamda bile tanıdı vede açıldı, şimdi gelip burda lg fanlığı falan olmuyor :)senin savunman biraz kusura bakmada sarmısak dövücüde sarmısak yerine soğan dövmeye benzemiş yok power bankla dolaşırım vs bu telde ona gerek duymuyorsunki ben 2 günü rahat cıkarıyorum. 10000 amper power bak yatıyor evde boşu boşuna samsung note5 için almıştım:)bundan sonrada yeni bir telefon aldığımda ilk denemem yüz kilidini kaç metreden tanıyıp açıyor olacak :)sende bir dene LG telelrde sonra OP5t de , her marka telide kullanmışlığım var bu arada fan boyluk falan yapmıyorum sadece hak edene hakkını veriyorum .One plus sözün bittiği yerdir telefonlarda Nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gacvokem -- 6 Kasım 2018; 9:30:54 >

• quote:

Ben de S7'den geçtim. Samsung kamerasının bir kez daha rakipsiz olduğunu anladım. Gündüz güzel çekiyor eyvallah da gerek gece performansı olsun gerekse gece gündüz detay seviyesi olsun S7 daha iyiydi. Hele hele gece. Parça pinçik eder S7 5T'yi

Alıntıları Göster
    yav sadece gülüyorum , biz yazık etmişiz yaptığımız testlerle boşa zaman kaybetmişiz.Adam fan boylukta noktayı koymuş:)

• gacvokem kullanıcısına yanıt
    Hocam ne boş yapmışsın be. Bak sen hak edene hakkını veriyormuş.

Note 9 ile karşılaştırmış ve Note 9'u 5T ile her konuda ezmiş :D :D Ezdiği tek konu arayüzde dolaşırken uygulama acarkenki performansıdır o da Samsung'un hala adam gibi arayüze çalışmaması dolayışıyla olmuştur. yazık sen de sevinmişsin
    Note 9 ile kıyaslamış ve bir de ezmiş her konuda bak sen :D :D :D
    Bak hele 2 gün şarjı gidiyormuş Powerbank lazım olmuyormuş Vallahi ben 2 gün isteyecek ve 2 gün şarj hayalleri kuracak ve forum köşelerinde OnePlus fanboyluğu yapacak kadar hayalperest değilim. Şubat 2018'den yani 8 aydır kullandığım OnePlus 5T 8/128 cihazım sabah 8'den akşam 8-9'a kadar beni şarj istemeden götürsün öpüp başıma koyarım.
    Allah bilir bana söyleyecek düzgün bir karşılık bulamadığın ama kiyamadigin OP5T'yi savunmak için V30'u aldın dedin daha etkili olsun android cephesinin hatta piyasanın en iyi cihazı ne? Note 9. Onunla kıyas yapayım dedin kendi hayal dünyanda bir karşılaştırma yaptın herhalde.

Uzun uzun 5T'nin nerede eksik olduğuna ayrıntılıca girip seni susturmak isterdim ama bu fanboylukta gerçekten anlamazsın ve hak etmiyorsun.

5T güzel cihaz fiyatı ile birlikte ayrı bir noktadaydı çıktığı zaman. İş multimedya kısmına geldiğinde 1000 dolar civarında satılan çoğu cihazla kıyaslanamaz ağır dayak yer. gece benim standartlarima göre leş kamerası olsun gimbal aldirticak videosu olsun gerek en fazla ortalama denilebilecek ses performansı olsun( ben sesden anlamayan tabiri caizse o konuda odun bir insanım bu cihaz bana bazen ne oluyor yahu dedirtiyor )
    Dar açılı on kamerası vb diye gider. Ben bu cihazın gece performansını düzeltmek için 3 tane GCam portu kullanıyorum tripod alıp raw ve uzun pozlama fotoğrafçılığı ile toplarım belki diye düşünüyorum önce cihazım S7'de bile böyle fantezilere girmezdim basardım çekerdi Samsung kamera yazılımı muazzam iş çıkarırdı donanım zaten iyi.

Şu powerbanki işi. Evet bu cihazın şarjı yetmiyor ve uyumlu Powerbank yok. :D tekrar altını çizeyim dedim.

Ben 8 aydır kullanıyorum bu cihazı aldığım fiyat ve o zaman ki doların bile. durumu düşünüldüğünde bu cihazdan beklentilerim cihaza haksızlık etmek olur.
    Fakat öyle OnePlus işin bittiği noktadır bunlar külliyen yalan külliyen saçmalık hayalperestlik, kendini tatmin çabası.
    Bu cihazı 2 sene falan daha kullanırım ondan sonra gözümü kararttim parayı basıp Note şeridine koşarak geçicem. Parayı basacagim diyorum ama fiyatlar biraz olsun duzelirse. Hiç olmadı meizu falan var şuan kesinlikle OnePlus'dan kaliteli cihaz üretiyorlar. Hele hele Meizu 16 ile OnePlus 6 kıyası kabul bile edilmez. Çok daha iyi kamera çok daha iyi ses, özgün tasarım diye gider.
    Neymiş efendim hiç OnePlus kullandın mı? Kısa süre deneyimlediğim 3T ve 8 aylık 5T maceram sanırım yeterli olur.

OnePlus daha 1 sene önceki amiral gemisine night scape özelliğini veremeyen kamerası 835le bile 120 FPS çeken bir firma. Samsung Note 8'e Çakma veya hakiki 960 FPS video desteği verdi. OnePlus android güncellemesi versin dursun neye yarıyor? Bana özellik lazım geliştirme lazım. 7.1.1 güzeldi 8.1 de güzel bana ne kattı peki? Bildirim paneli daha az işlevsel oldu. O kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 6 Kasım 2018; 10:8:45 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.