Şimdi Ara

ÖNEMLİ UYARI:PS3 Garantisi devam eden HDD hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • @birol özsoy,değerli bilgiler için teşekkürler.
  • Almak isteyen olursa burdaki linkteki ürün gayet uygun
    western digital 320gb hdd
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

Almak isteyen olursa burdaki linkteki ürün gayet uygun

Genelde 5400 rpm'den bahsediliyor PS3 için ama senin verdiğin linkteki 7200 rpm , bu hdd'yi kullandığınız ve memnun olduğunuz için mi tavsiye ettiniz? Bu aralar ben de almayı planlıyorum da o yüzden soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpsinth

quote:

Genelde 5400 rpm'den bahsediliyor PS3 için ama senin verdiğin linkteki 7200 rpm , bu hdd'yi kullandığınız ve memnun olduğunuz için mi tavsiye ettiniz? Bu aralar ben de almayı planlıyorum da o yüzden soruyorum.

bunu test etmiş bir kaç kişiye sordum genel cevap şöyle: 7200rpm olması sorun teşkil etmiyor..5400 göre bariz bir performans üstünlüğü yok(ps3 için),ayrıca ısınma konusunda da bir sorun teşkil etmiyor..burda önemli olan bütçen hangisine uygunsa ona göre tercih yapmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: matai

quote:

Orijinalden alıntı: Alpsinth

quote:

bunu test etmiş bir kaç kişiye sordum genel cevap şöyle: 7200rpm olması sorun teşkil etmiyor..5400 göre bariz bir performans üstünlüğü yok(ps3 için),ayrıca ısınma konusunda da bir sorun teşkil etmiyor..burda önemli olan bütçen hangisine uygunsa ona göre tercih yapmak.

linki bulamadım ama yanlış hatırlamıyorsam 7200 rpm ,5400 rpm'den oyun yükleme ekranlarında20'de 1 saniye daha çabuk yapıyor , bazı ps3 versiyonlarında 7200 rpm harddisk fazla ısınıyor ,bazı ps3 lerde de herhengi bir ısınma olmuyor diye okumuştum. ben hdd değiştireceğim sıralarda okumuştum.

ama genelde pek de aralarında fark olmadığı söyleniyordu.

• Lanet olsun bu mekanik disklere, ssd ler ne zaman alabileceğimiz fiyatlara inecek. Yeni nesil konsollar mekanik disklerle piyasaya sürülecekse hiç çıkmasın daha iyi
  • Ölü konuya mesaj attığım için kusura bakmayın.

PS3'e SATA II hdd takılabiliyor mu?
  • -İlk evresi PS3 kapatmaya çalışırken power düğmesinin hep yeşilde asılı kalması(10 saniye sürekli basarak kapatmak zorunda kalmak,fişi çekmeye mecbur kalmak)

PS3 düzgün kapatılmadığı için dosyaları baştan restore edicek diye uyarır,bu süreçte oyunlarda takılma,donma durumu olmayabilir.

-İkinci evrede PS3 düzgün kapanmama sorunu sık sık olmaya başlar,oyunlarda

Bunlar olmaya başladı garanti bitelide 1 seneyi geçmiştir yeni hdd mi alsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: brnk

-İlk evresi PS3 kapatmaya çalışırken power düğmesinin hep yeşilde asılı kalması(10 saniye sürekli basarak kapatmak zorunda kalmak,fişi çekmeye mecbur kalmak)

PS3 düzgün kapatılmadığı için dosyaları baştan restore edicek diye uyarır,bu süreçte oyunlarda takılma,donma durumu olmayabilir.

-İkinci evrede PS3 düzgün kapanmama sorunu sık sık olmaya başlar,oyunlarda

Bunlar olmaya başladı garanti bitelide 1 seneyi geçmiştir yeni hdd mi alsam

geçmiş olsun,%99 hd bad sector oluşmasından dolayı değişmesi gerek,hiç hd kurtarmaya çalışma(zaman kaybı) sata 2 500gb segate tavsiye ederim..
  • arkadaşlar bende de "kapatılırken sistem dosyasında sorun oluştu, onarmak gerekiyor"(bu cümleye benzer) diye uyarı geliyordu. quick formatı denedim sorun çözülmedi. tam formatı denedim ama format çok uzun sürdüğü için ,ben takip edemediğim bir zamanda, sadece o prizin bulunduğu hatta sigorta atmış. sigorta attığı bile belli değil çünkü sigortnın kolu aşağıya inmemişti. elektrikçi yaptı.
    forumda sizlerin uyarısıyla servise gitmeden ben de harddiski değiştirmek zorunda kaldım.zaten garanti süresi de bitmişti.
    sorun çözülsün diye 320 gb ın yerine 500 gb lık harddisk taktım. ama aynı uyarıyı bu diskte de yaptı. vallahi kafam çok karıştı. ne yapacağım ben. hep o uyarıdan bıktım.
  • bir de ps3 den çıkan harddiski değiştirdiğim harddiskin kutusuna takıp 320 gb lık harddisk olarak kullanıyorum. formatı ntsc ye çevirdim .
    bu halde "bad sectör" hatasına baksam olur mu? ps3 formatında mı bed sectör anlaşılıyor. ntsc de bad sectör anlaşılır mı?

eğer bad sectör sorunu yoksa ps3 teki "kapatılırken sistem dosyasında sorun oluştu, onarmak gerekiyor" uyarısının sebebi ne olabilir?
  • -Öncelikle geçmiş olsun,diyelim ps3 açıkken anlık elektirik kesintisi oldu ps3 sistem dosyalarında sorun varmı diye sistem taraması yapar dosyalarda sorun yoksa bir daha aynı işlemi yapmaz,bizim bahsettiğimiz bad sector sorununda bu işlemi sürekli yaptığından anlıyoruz..yani senin hard diskinde sorun olmayabilir.

-Hard diskini bad sector taraması için test edeceğin en iyi program HD TUNE PRO 5.0,bu programla Error scan taramasını full olarak yap,tüm kutucuklar yeşilse sorun yok demek,kırmızılar çoksa bad sector vardır.
    -Ntfs olması bad sectorü kontrolü için sorun değil(pc için) sadece PS3 için kullanılcak HD formatı fat32 olmalı zaten sistem otomatik olarak formatı kendi hallediyor..çıkan sonucu paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırız.
  • Ölü konu ama denk geldi. Çünkü oyunlarda falan takılmalar, ps'de donmalar yaşıyorum. Yeni hdd almayı düşünüyorum fakat ya sorun hdd değilse boşuna para vermiyim diyorum. Eğer düzelir derseniz hemen hdd alacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metyn07

Ölü konu ama denk geldi. Çünkü oyunlarda falan takılmalar, ps'de donmalar yaşıyorum. Yeni hdd almayı düşünüyorum fakat ya sorun hdd değilse boşuna para vermiyim diyorum. Eğer düzelir derseniz hemen hdd alacağım

pm
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.