Şimdi Ara

ONEMLI OLAN LYS TM3 99.DAN INCILER 8000'DEN CEKME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
6
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tum mezunlara ve ve ilk kez sinava girecek arkadaslara merhaba.Sinav donemi boyunca hem kafa dagitmak hem de kitap tavsiyesi almak icin foruma cok girdim.Cok yararini gordum.Hala da girerim arada.Neyse sizlere yardimci olabilmek adina ders ders nasil calistigimi yazacagim asagida ama once bikac anektod paylasmak istiyorum musaadenizlen.

Oncelikle ben fen lisesinden tip istemedigim ve analitik bi dusunma yapim olmadigindan muhendislik te yapamayacagim icin 11in basinda ayrildim ve kesinlikle hayatimdaki en basarili kararlardandi.Bence sayisal derslerim o kadar da kotu degil ama ben de zerre fizik kimya ilgisi yoktu biraktim.Ama fen lisesin kattigi matematik ve geo bilgisi oldu diyebilirim.fkb icin zaten bi sey bilmeye gerek yok(ygs icin).

Ondan sonra bide yurtta kaldim oda cok onemli bi konu cevre falan ayni muhabbet girmiyorum fazla.

Ders ders yazacak olursam.

Matematik:bunu herkes der sayisal tm farketmez matematik en onemli ders zaten yilin buyuk bolumu bununla ugrasilir.11in yazi basladim ilk 100e girdim.yani kimse gec kalmadi matematik icin.yazin ygs mati simetriden bitirdim.yil icinde de sb bitirdim bi tane ondan sonra kopek gibi deneme cozdum ygs icin .en kolayindan en zoruna ortalama 35 net yapiyodum.sinav easy geldi daha fazla yaptim.neyse lys icin ki bu cok onemli okul basladiktan 2.5 ay sonra malum kaynak beyaz konu anlatimli cozdum ygsden once cok faydasi oldu.yga den sonrada yine full deneme abandim onlarin cozumu falan.

Geometri:bu ders onemsiz diyenin hemen bi tane agzina vurun.herkes psikolojik ilarak ay bunun yuzdesi dusuk bi seye yaramaz diyecekler.onlara diyin ki turkiyede kac kisi geo yapabiliyo 30 soru var 15 tane cozsen seni baya ileri atar emin ol.geo icin ben simetri lys bitirdim.bide kopek gibi deneme ve onun cozumleri bide milletin getirdigi sorular falan.bu kadar yani abartmadim.

Fkb:arkadaslar eger ben derece yapmak istiyorum diyorsaniz en az 30 net yapilmali hatta daha dazla acik ve nettir bu.kimyadan baslayin zaman kalirsa biyoloji bakin.zaman hala varsa fizikin sozel konularina bakin.ama fzikin sayisal kisimlarina fazla girmeyin benden tavsiye.

Turkce:bol bol paragraf cozun dil bilgisi icin bi kitap bitiirin zaten denemelerde yanlis yaptikca ogrenirsiniz.ben kitap okuyan birisiydim turkce netlerim 37 falandi ciddiyim ama sinavda baya bocaladim ygs de neyse ama edebiyat sayesinde cektim Allaha sukur.

Edebiyat:edebiyat bence en kolayi ciddiyim benim tacsiyrm ygsye kadar fazla detay olmayan bi kitaptan hepsini bitirin.bitanede ince soru bankasi alin maksat lys calisirkrn cok yabanci kalamamak ben lmt soru bankasi kullandim ama abartmiyorum piyasadaki tum kitaplari nerdeyse cozdum bide roman ozeti o cok onemli yayin denizi aldim ben gayet guzeldi.edebiyat tmnin en cok puan getiren yeri ondan dolayi matrmatike dalip sina ya burakmayin lutfen arada mattan kafa dagilinca biraz beyni dinlendirmek icin 1 saat calisin.bide divan la halka iyi calisin her sene zor soru ordan geliyor.

Cograftya:bunun hakkinda pek bilgim yok bana asiri kolay geliyodu cok az calistim soru bankasi falan cozun yapin biseyler.

Kitap tavsiyesi icin forumda dolasin mutlaka bisey bulursunuz.ben yazmiyorum cunku hatirlamiyorum.

Arkadaslar dilim dondugunce anlatmaya calistim sorusu olan pm atabilir ileride editlenebilir.kesinlikle moral bozmayin ygs kotu gelirse falan aslinda lys gelirsede bozmayin.ce tabi en onemli faktorlerden biri KISMET.sunu unutmayin diyelim 10k sin 9k daki adam senden sadece 2 soru az dikkat hatasi yapti yani bu sinavlar secici degildur.sadecr siralama belirlemeye calisan sinavimsi varliklardir.

Hadi kalin saglicakla
     ONEMLI OLAN LYS TM3 99.DAN INCILER 8000'DEN CEKME ONEMLI OLAN LYS TM3 99.DAN INCILER 8000'DEN CEKME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PolskaTurka -- 15 Eylül 2016; 13:59:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tebrik ederim emeklerinizin karşılığını almışsınız.

Bu arada argo kelimeleri kaldırırsanız iyi olur admin müdahale etmesin metine.

• İlk yüz bursunu ucundan almışın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nereye yerleştin kardeşim ?
  • Koc hukuk

• Hocam tarih için kaynak önerebilir misiniz? Bir de okul başladığında konuların ne kadarı bitmişti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dikten inen dikme -- 15 Eylül 2016; 18:49:48 >
  • Tarih icin kaynak simetriyi bitirdim ama tarih cografyada unlu yayinlari al zaten cok farkli seyler yazmiyorlar guzel gozuksun seni sikmasin kitap

Okul basladiginda da ygs mat bitmisti ama tekrar etmem gerekti bide turkce bitmisti

• PolskaTurka P kullanıcısına yanıt
    Cidden tebrik ederim...
  • Up...

• 11.sınıf tm yim müfredat bu sene kolay dedi hocalar sence ygs matı halledeyim mi fazla kasmadan ?
  • PolskaTurka P kullanıcısına yanıt
    Hocam fiziğin hangi konuların bakalım
  • Eger kolay diyorlarsa fazla kasmadan bitir bir kere

• Up

• Sayısal öğrenciler için önerin var mı?

• Obp kalksın 1 kişi geri atmış

• Sende gece calisanlardan miydin? Gunde kaç saat calisirdin mesela?

• bu nasıl bir başlıktır beynim yandı
  • Edebiyat 55 0 , o bir soruyu dayanamaz isaretlerdim ben full yapma arzusuyla iste farkimiz da burda belki de bundan kaybediyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.