Şimdi Ara

One piece vs bleach vs fairy tail vs dragon ball EDİTLENDİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence hic başlamakla uğraşma direk mangalarını oku. Anime izlemekten daha iyi ve daha zevkli. Manga okumaktan animelere bakmiyorum daha. Bunu özellikle one piece için tavsiye ediyorum çünkü manga ile anime çok yakın olduğu için fillerlar ve saçma sapan sahne uzatma taktikleriyle anime izlenmez hale geliyor bir yerden sonra.

Dragon ball bahsettiğin serilerin babasıdır. Bence dragon ball ile başla illa izleyeceğim diyorsan. Zaten diğerleri kadar çok bölümü yok. Dragon ball, dragon ball z kai(normal dbz gereksiz sahne uzatmalı ve filler tarzında one piece gibi o yüzden gereksiz sahneleri atılmış kai iyidir) ve güncel olarak devam eden dragon ball super şeklinde devam edebilirsin. Dragon ball gt yi salla izlemene gerek yok. İlk dragon ball izlediğim için mangasını okumadım ama iyidir emin ol. Hiç tahmin etmediğim kadar popülerdir dünyada dragon ball. Bu duruma da hep şaşırmışımdır.

Hikaye olarak en sağlamı one piece. Bleach okumaya başladım bu ara fena değil. Fairy tail a hiç bakmadım. O konuda yorum yok. Araya naruto'yu da sıkıştır sonra Gintama izle. İşte o zaman efsane olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Biraz sorunuzun dısına çıkacağım ama...

Fairy Tail izledigim butun uzun soluklu animeler arasından en beğendiğim seridir. Yerli yerinde duygusalligi, komik karakterleri , hikayesi cok hostur. Burada hicbir seriyi tanrilastirmayi dogru bulmuyorum . Onun hakkinda konusamazsin o soyle mukemmel seridir tarzi yorumlarida hic sevmiyorum. One piece iyidir hostur ama bazi yerleri insani o kadar bayar ki atip kurtulmak istersin. 2 bolumde bitecek dovusu 10 bolum sundurmekten butun duygusalligi mahveder atar.

Sanirim aralarinda en eskisi oldugu icin bi itibari var.

Benim icin Fairy Tail > Naruto > Bleach > One Piece'dir. Bu arada Fairy Tail in ilk 10 bolumu berbattir 10 bolum izleyip bu ne diye kenaea atmamanizi oneririm nitekim One Piecein neredeyse ilk 100 bolumu vasattir.

Bi tutturmuşsunuz One Piece'in 100 bölümü diye, şaka gibisiniz. One Piece'in ilk 100 bölümü serideki belkide en duygusal bölümlerin yarısını içinde barındırır, benim listemde en iyi üçüncü Saga'dır. Plastik duygular üzerine kurulu saçma sapan Battle Shounnenleri ağzı açık izleyen bir zevk ishaliyseniz Fairy Tail tabiki çok güzel gelecektir.
    Battle Shounnen arıyorsanız, izlerken serinin alt metnini okuyacak kapasiteye sahip değilseniz lütfen HxH ve One Piece izlemeyin rica ediyorum, piyasada o kadar çok **** Battle Shounnen varken One Piece, HxH falan çok size.

Natsunun kendinden 500 yıl tecrübeli bir büyücüye Feyri teyıl ruhuuu, arkadaşlıqq diyerek teq atmasını izleyeceğime Luffy'nin kendinden 1-2 tık üst adamı sürüne sürüne taktik kasa kasa yenmesini izlerim daha iyi.
    Fairy Tail dediğin kağıt ve mürekkep israfı seride 1 tane bile adam gibi ölüm yoktur (İlk 100 bölümden Ur harici önemli ölü karakter gelmiyor aklıma ) Her arc 3-4 karakter ölüyormuş gibi yapar, duygusal sahnelere girilir, arc sonu bi bi bakarsın hop kurtulmuş . One Piece'de (Pell) ve diğer shounnenlerde de vardır bu, ama bu kadar kasıntı derecesinde her arc tekrar eden bir saçmalık değilir.
    Bu Fairy Tail dediğimiz kağıt israfının kendisi gibi İsraf bir mangakası ve fan kitlesi de vardır ayrıca, Herif sağdan soldan araklaladığı karakterlere 2 ecchi ekleyip 1-2 ergenleri gaza getirecek saçma sapan, mantığı hiçbir zaman açıklanmamış ve açıklanmayacak olan ''dövüş'' sahneleri koyarak paraya para demedi helal olsun.
    Gerçi ft okumuş fan kitlesi büyüdü akıllandı, şu anki yeni başlayanlar ergenler de BHA gibi NNT gibi FTyi her alanda katlayacak shounnenleri yada SnK TG gibi vasatin 1 tık üstü olan tercih ediyor da yavaş yavaş kurtuluyoruz ft fanboylarından.
    Satış rakamları olayına hiç girmek bile istemiyorum. One Piece şu anda Dünya çapında gelmiş geçmiş en çok satmış üçüncü çizgi roman serisi ve devam ettiği 1-2 sene içinde amerikan çizgiromanları bu kadar boka batmışken en yakın rakibi Batman'ı geçmesi işten bile değil.
    FT şu an bir zamanlar Bleach'ın yaşadığı haksız yükselme dönemini geçti, çakılma dönemini yaşıyor artık, ne yaparsa yapsın kurtaramayacak da. Artık mangakası Rave Master'a reboot mu atar, yeni seri mi çıkarır bilmem
    Gerçi ft Kodansha değil Suisesha mangası olsa çoktan fişi çekilmişti, dua etsin dergisinde adam gibi rakibi yok, ne kadar çakılırsa çakılsın final verdiğinde kendi dergisinin satışlarında 3. yada 4. olarak bitirir belki

Edit: Vay be şöyle bi baktım da aç karnına iyi Wall Of Text çıkarmışım. Umarım arada saçmalamamışımdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungian_Shadow -- 9 Temmuz 2017; 23:52:33 >

• Kardesim kafadan problemlerin mi var ? Sendeki bu fanboyluk nedir boyle ? Once bir insan gibi yazmasini ogren !!! Sanki kufur etmisiz gibi abuk sabuk tepkiler vermeyin surada alt tarafi cizgi seriler kurgular tartisiyoruz ...

Onun disinda attigin yazinin yarisi zaten o onu ordan calmis, bu adam su kadar para kirmis, onun takipcileri boyle. Bildigin dedikodu camur atma bes para etmez saldirgan bir uslup. Gunumuz dunyasinda herkes herkese ozeniyor arkadasim hicbir seriye tam olarak orjinal diyemezsin. Onemli olan sey esinlenmeden cok ortaya konan eser nitelikli olmus mu olmamis mi budur. Shounen serilerden zaten derin felsefi yaklasimlar falan beklemezsin arkadasim. Bu seriler genc insanlar icin yapilmis gaza getirici ve bazi saf duygulari vurgulamak icin yapilmis animelerdir.

Sen One Piece i oyle bir kafanda buyutmussun ku gerceklikle kopup gitmissin. Ne soyledigini bile bilmiyorsun yok alt metinmis yok biz anlayamiyormusuz. Dogru One Piece'in kurgusu Nobel Edebiyat odulu almis roman kurgusuda biz anlayamiyoruz !!! Pes arkadasim yani sacmaliyorsun biraz duzgun sacmsla. One piece ciddi eksileri olan bir animedir. Bazi yerlerde cokca parlamasi eksilerini ortmez. Ciddi inis cikislari vardir. Acayip uzun sundurmeleri vardir. Ornegin beyazsakal bolumu cok muhtesem bir sekilde baslamis ama onun olum surecini oyle uzatmislardir ki efsanevi bir sahnenjn degeri azalmistir. Ayrica ilk 100 bolum benim icin ve benim gibi pekcok insan icin izlerken katlanmasi zor bolumlerdir ve buna katilmiyorsan tek basina aksini iddia eden akli havada sahis sen oluyorsun burada.

Ben Fairy Tail dunyanin en iyi serisi Fairy Tail izlemeyenler alt metinden anlamiyor hikaye okuyamuyor diye sacmasapan konusmuyorum. Benim bu serilerden beklentilerim belli ve Fairy Tail en cok kanimin isindigi seri oldu. Evet kliseler var , evet klasik bir shounen ama mesela bir Erza gibi karaktere veya lexus un en zor anda dondugu sahnede , baslarda mystogan in karizmasina kim ne diyebilir. Adamlar bilinen formulle badarili bir anime ortaya koymuslar neyi elestiriyorsun buradan sonrasi kisilerin zevklerine kalmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 10 Temmuz 2017; 0:12:28 >

• Periah kullanıcısına yanıt
    Kabullenmen lazım bazı şeyleri,One Piece gömüp Fairy Tail yüceltirsen bu tepkiyi illaha birisinden yersin yanlış anlama sakın,One Piece'de ki derinlik hiç bir seride yok isteyen istediğini diyebilir bu şahsi görüşüm falan da değil basbayağı gerçeklerdir

Animesi çöp olabilir ama manga da efsane bi gidişata sahip bu seriyi bu denli gömmeniz cidden saçma olmakla beraber biraz komik

Geçen seferde tatsız bi atışmamız olmuştu aynı sebeptendi herkesin zevk ve rengi farklıdır ama Fairy Tail hakkında bu denli kesin konuşmayın sizden tek ricamdır

Zaten konu tartışma konusu değil kimse darılmassa çok daha iyi olur,yoksa konu boşuna silinecek yazık olmasın yazılanlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 10 Temmuz 2017; 0:25:37 >
  • quote:

Kardesim kafadan problemlerin mi var ? Sendeki bu fanboyluk nedir boyle ? Once bir insan gibi yazmasini ogren !!! Sanki kufur etmisiz gibi abuk sabuk tepkiler vermeyin surada alt tarafi cizgi seriler kurgular tartisiyoruz ...

Onun disinda attigin yazinin yarisi zaten o onu ordan calmis, bu adam su kadar para kirmis, onun takipcileri boyle. Bildigin dedikodu camur atma bes para etmez saldirgan bir uslup. Gunumuz dunyasinda herkes herkese ozeniyor arkadasim hicbir seriye tam olarak orjinal diyemezsin. Onemli olan sey esinlenmeden cok ortaya konan eser nitelikli olmus mu olmamis mi budur. Shounen serilerden zaten derin felsefi yaklasimlar falan beklemezsin arkadasim. Bu seriler genc insanlar icin yapilmis gaza getirici ve bazi saf duygulari vurgulamak icin yapilmis animelerdir.

Sen One Piece i oyle bir kafanda buyutmussun ku gerceklikle kopup gitmissin. Ne soyledigini bile bilmiyorsun yok alt metinmis yok biz anlayamiyormusuz. Dogru One Piece'in kurgusu Nobel Edebiyat odulu almis roman kurgusuda biz anlayamiyoruz !!! Pes arkadasim yani sacmaliyorsun biraz duzgun sacmsla. One piece ciddi eksileri olan bir animedir. Bazi yerlerde cokca parlamasi eksilerini ortmez. Ciddi inis cikislari vardir. Acayip uzun sundurmeleri vardir. Ornegin beyazsakal bolumu cok muhtesem bir sekilde baslamis ama onun olum surecini oyle uzatmislardir ki efsanevi bir sahnenjn degeri azalmistir. Ayrica ilk 100 bolum benim icin ve benim gibi pekcok insan icin izlerken katlanmasi zor bolumlerdir ve buna katilmiyorsan tek basina aksini iddia eden akli havada sahis sen oluyorsun burada.

Ben Fairy Tail dunyanin en iyi serisi Fairy Tail izlemeyenler alt metinden anlamiyor hikaye okuyamuyor diye sacmasapan konusmuyorum. Benim bu serilerden beklentilerim belli ve Fairy Tail en cok kanimin isindigi seri oldu. Evet kliseler var , evet klasik bir shounen ama mesela bir Erza gibi karaktere veya lexus un en zor anda dondugu sahnede , baslarda mystogan in karizmasina kim ne diyebilir. Adamlar bilinen formulle badarili bir anime ortaya koymuslar neyi elestiriyorsun buradan sonrasi kisilerin zevklerine kalmis.

Başka bir konuda da Gintamaya saydırıp FTyi yere göre sığdıramayan birine fazla bile iyi bir üslupla yanıt verdim.
    İstatistikleri ve kanıtları ortada olan şeylere Dediqodu yaww yazıp kaçmak da güzel taktikmış Ülke Gündemi Bölümünde kullanırım bunu saol

• Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Ben One Piece'i gommuyorum. One Piece elbette belli bir seviyenin uzerinde herkes tarafindan cokda sevilen bir seri. Sadece kendi elestirilerimi yonelttim. Yorumlarim ozneldir.

Yoksa One Piece in asiri derecede iyi olan pek cok sahnesi vardir yanlis anlasilmasin. Genel olarak dediginiz gibi guzel bir animedir. Eksilerini soylememin nedeni zzaten herkesin artilarini surekli soylemesinden kaynaklaniyor.

• Elestiri ve saydirmak baska seylerdir. Ben sadece Gintamanin bana hitap etmedigini soyledim.

Narutoyu cok begenirim, Bleachi begenirim, Fairy Tail, begenirim bunun yaninda One Piecide begenirim begenmesem 700 bolumunu nasil izleyecegim. Sadece begendigim bir animenin eksi yonlerinide yaziyorum.

Ben uclarda yasayan bir adam degilim. Bir seri ya kotu ya iyi diye birsey yoktur. One Piece de benim gozumde guzel bir animedir ama elestirilemex degildir. Burasa etrafima atip tutup bu ne kadar kotu bir anine dedigimide hatirlamiyorum.

• quote:

Ben One Piece'i gommuyorum. One Piece elbette belli bir seviyenin uzerinde herkes tarafindan cokda sevilen bir seri. Sadece kendi elestirilerimi yonelttim. Yorumlarim ozneldir.

Yoksa One Piece in asiri derecede iyi olan pek cok sahnesi vardir yanlis anlasilmasin. Genel olarak dediginiz gibi guzel bir animedir. Eksilerini soylememin nedeni zzaten herkesin artilarini surekli soylemesinden kaynaklaniyor.

Animesi zaten mangaya göre cidden kötüdür,yani Luffy'nin gözünün altında ki çiziğin sebebi bile açıklanmaz animede,çoğu gerçekci sahnelerde yansıtılmadı Beyazsakal konusu/Zeff vs

Asıl batırdıkları nokta zaten çizimin kötü olması bir yana animesine dediğim gibi çoğu sahne aktarılmamış buda anime izleyen tarafı iyice bunalttı

Çizime taktım falan ama cidden 517.bölüm 2 sene sonrası mesela o zamanlar çizim hoşuma gidiyordu şimdi ne yapmışlar öyle,alay amaçlı 6 yaşında ki çocuklara mı çizdiriyorsunuz gibisinden laf atarlar doğru yani

Yoksa okuyabilen varsa kesinlikle mangasını okumalı OP'nin

Bende FT nereden baksan 200 bölüm izlemişimdir öyle sonra bıraktım gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 10 Temmuz 2017; 0:39:28 >

• Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Hocam baktım herkes Fairy Taili yerden yere vuruyor. Yorumlara bile yazmiyor. Bende hosuma giden bu anineyi savunmak icin yazdim. One Piece e kotu anime diyerek kendimi kucuk dusurecek falan degilim.

Sadece Fairy Tail in iyi yonlerini vurgulamak istedim. Bu arada da One Piece i herkes ovmus herkes olumlu yonlerini yazmis bende bir iki olumsuz tarafini yazdim sadece. Biraz abartmis olabilirim.

• quote:

Biraz sorunuzun dısına çıkacağım ama...

Fairy Tail izledigim butun uzun soluklu animeler arasından en beğendiğim seridir. Yerli yerinde duygusalligi, komik karakterleri , hikayesi cok hostur. Burada hicbir seriyi tanrilastirmayi dogru bulmuyorum . Onun hakkinda konusamazsin o soyle mukemmel seridir tarzi yorumlarida hic sevmiyorum. One piece iyidir hostur ama bazi yerleri insani o kadar bayar ki atip kurtulmak istersin. 2 bolumde bitecek dovusu 10 bolum sundurmekten butun duygusalligi mahveder atar.

Sanirim aralarinda en eskisi oldugu icin bi itibari var.

Benim icin Fairy Tail > Naruto > Bleach > One Piece'dir. Bu arada Fairy Tail in ilk 10 bolumu berbattir 10 bolum izleyip bu ne diye kenaea atmamanizi oneririm nitekim One Piecein neredeyse ilk 100 bolumu vasattir.

Fairy taili one piece öte tutmanız

İçerde dizisini breaking badden öte tutmanızla eş değer

Zevkler ve renkler ayrıdır derler ama zevkler kaliteyi belirler sizin bu sıralamayı yapmanız gerçekten tuhaf

Yanlış anlamayın ama sadece tarihi göndermeleri ve karakterlerin farklı ideolojik görüşleri bile 2 seriyi yanyana konulmaması için yeterli

Fairy tail sadece 1 kriter ile one piece animesinin önüne geçebilir o da soundtrackte olur, diğer hiç.bir kriterde hiç bir kategoride one piece ile karşı karşıya yarışamaz.

Bi one piece serisini geçmiş bölümlere sayılara bi göz gezdirin baştan bi süzüp tartın daha mantıklı analiz yapabilceğinizi düşünüyorum.

• Torneol kullanıcısına yanıt
    Hocam one piecein bende gerilerde olmasinin nedeni sudur. Izliyorum anime gercek anlamda mukemmel ilerliyor yani gercekten denildigi gibi. 50 100 bolum boyle gidiyor sonra bazi yerlerde duraganlasmaya basliyor orada sabretmeye basliyorsun tekrar iyi bolumleri gelsin diye. Iste o araliklar beni One Pieceden soguttu. Yoksa iyi bolumleri gercekten cok saglamdir. Birde bazi sahnelerin uzatilmasi sanirim beni uzaklastirdi biraz.

Insanlarin bu seriyi 1. Siraya koymasini kesinlikle yadirgamiyorum. Aninmeye hicbir yorumumda kotude demedim. Sadece belki kisisel nedenlerle Fairy Tail cok hosuma gitmisti.

Su an soyle bir dusuncem var. Fairy Tail i oturup tekrar izlerim, Narutoyu tekrar izlerim, Bleachi tekrar izlerim ama One Piece tekrar kesinlikle izleyemem cunku inisli cikisli bolumleri arasindaki fark cok uzun ve ben buna kesinlikle ikinci kez katlanamam.

(Not : Filler bolumlerini asla izlemem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 10 Temmuz 2017; 1:5:51 >
  • quote:

Hocam one piecein bende gerilerde olmasinin nedeni sudur. Izliyorum anime gercek anlamda mukemmel ilerliyor yani gercekten denildigi gibi. 50 100 bolum boyle gidiyor sonra bazi yerlerde duraganlasmaya basliyor orada sabretmeye basliyorsun tekrar iyi bolumleri gelsin diye. Iste o araliklar beni One Pieceden soguttu. Yoksa iyi bolumleri gercekten cok saglamdir. Birde bazi sahnelerin uzatilmasi sanirim beni uzaklastirdi biraz.

Insanlarin bu seriyi 1. Siraya koymasini kesinlikle yadirgamiyorum. Aninmeye hicbir yorumumda kotude demedim. Sadece belki kisisel nedenlerle Fairy Tail cok hosuma gitmisti.

Su an soyle bir dusuncem var. Fairy Tail i oturup tekrar izlerim, Narutoyu tekrar izlerim, Bleachi tekrar izlerim ama One Piece tekrar kesinlikle izleyemem cunku inisli cikisli bolumleri arasindaki fark cok uzun ve ben buna kesinlikle ikinci kez katlanamam.

(Not : Filler bolumlerini asla izlemem)

Evet o bahsettiğiniz sorun anime manganın iyi planlanmamış olmasından kaynaklanıyor

Yeri geliyor 6 7 manga sayısıyla 1 tam bölüm oluşturuyorlar şaka gibi

Tekrar izleme mevzusuna gelirsek en çok 2.defa izlenmesi gereken seri one piece iken ne yalan söyleyim bende izleyemem narutoyu izlerim bleachi izlerim ama one piece hı yani zor

Bide ek olarak one piece in çizimleri absürttür dışarıdan biri sizi izlerken görürse yadırgayabilir yada çizgi film izliyor sanabilir zaten karakterleri de buna uygun konuşan hayvanlar,dengesiz uzuvlar vs renk paletide çizgi film gibi hele ki ilk bölümler baya zorlanmıştım izlerken ama tabi bu saydıklarım bile hikayesinin kurgusunun önüne geçemez.

• hunter x hunter izlemelisin diğer yapımları tecrübe etmen gereksiz kanımca hepsi zaman kaybı
  • one piece ile çöpü karşılaştırmak nedir yahu? animesini övmeyeceğim ama mangası efsanedir one piece'in. animesinde de saçmalamaları dışında soundtrackleri harikadır. fairy tail sevenlere başka gözle bakıyorum artık.
  • One Piece dengeyi iyi kurduğu ve bölüm sayısı arttıkça saçmalamaması ile diğer shounenlerden ayrılır. Oda temeli iyi kurmuştur, tam olarak kurgulamadığı şeyleri de yapboz yapar gibi boş bırakmış, burayı sağlam bir şey ile doldururum diye düşünmüş gibi hissettirir. Şu ana kadar yapboza zorla oturtuğu bir iki konu var haki gibi, diğer shounenler gibi bölüm sayısı arttıkça plotholelar muhteşem bir şekilde artmaz.
    Bir de şu ilk 100 bölüm muhabbeti benim de canımı sıkıyor artık, Baroque Works Sagasının animede uzun yapılması biraz bu muhabbeti artırıyor yoksa bahsedildiği kadar kötü değil. Skypiea hariç(ki cidden hiç sevmem bu arkı, sadece içindeki komik sahneler için açarım) çok kötü arc da yok.
    Naruto başlarken iyi başlamış, ama mangaka seri sonunu tam oturtamamış, seri sonuna doğru güç dengesi çok şaşmış, göz jutsularının en hafif tabirle bokunu çıkarmış, Edo Tensei'nin tutarsızlıklarıyla da tüy dikmiştir. Seriyi izlerken resmen dedim ki, şu Konohayı yok et dünya çok huzurlu bir yer olur. Neden? Çünkü bütün zıtlıklar bir şekilde Konoha'ya bağlanıyor bunun da nedeni seride en büyük güçlerin Konoha'da olması. Sasuke ve Naruto'nun ataları ilk ninjalara falan bağlanıyor işte daha ne olsun.
    Bleach'i hiç ama hiç sevmem, Soul Society arcı izledikten sonra fillerı atlayıp Hueco Mundoya geçtim ama anlatılan hikaye aynı resmen. Sürekli tekrar eden düzen. Tamamını izlemedim ama mangaka dünyasını tam anlatamıyor, shinigamiler var hollowlar var, sanki hep yeni bir sınıf çıkıyor dünyasını tam kavratamıyor. Tam izlemediğim için bilemeyeceğim ama en iyi tasarladığı şey galiba Aizen. İyi güzel diyeceğim diyemiyorum çünkü bu adam shounenlere büyük bir lanet bulaştırdı: Her şeyi ama herşeyi en baştan hesaplayan kötü karakter. Narutonun son bölümlerinden zevk alamamamın bir nedeni de budur. Yıllar önce izlediğimde bunun sonu hiç mantıklı bitmez diye bıraktığım Bleach beni şaşırtmadı ve dergi yeter bu kadar diyerek seriyi zorla bitirtti. Adama bitirmesi için son bir arc verdiler adam onu da uzatarak hikayeyi adam akıllı bitirme şansını elinden kaçırdı.

Hunter x Hunter da One Piece gibi baştan itibaren adam akıllı ilerler, dövüşleri One Piece'den iyidir, animesi kat kat iyidir. Güçler farklıdır, güzel bir sistem kurmuştur mangaka.
    Benim tavsiyem Hunter x Hunter ve One Piece. Dragon Ball izlemedim, Fairy Tail için yorum yapmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Hocam özel olduğu konusunda herkes hemfikir zaten ama gereğinden fazla uzun

Filler bölümleri zaten aşırı fazla flashbackleri saymıyorum bile

Ben mesela Naruto'yu çok aşırı sevmesemde elimde değil Boruto'ya da başladım,talk no jutsu vakası oldu mesela 14.bölümde babasının peşinden gidiyor sanırım

Bide işin kötü yanı Kishimoto karakter harcama konusunda vasat bi mangaka,gerçekten deli etmişti

Yanlış hatırlamıyorsam Madara'yı nasıl öldüreceğimi bilmiyorum demişti bi röportajında

Madara için onu söylemesinin nedeni, karakter harcayamaması falan değil. Adamı aşırı derecede güçlendirmişti. Bunun içinde mantıklı bir yenilgi senaryosu bulamadığını ifade etti. Çocuk oyuncağı değil sonuçta bu seriler, yazar hikayesini hiç etmek istemez.

Ayrıca bu konuda One piece ile kimse yarışamaz (en sevdiğim seridir, ya da onlardan biridir ama eğri oturup doğru konuşalım. One piece te bugüne kadar kaç kişi öldü, naruto da kaç kişi öldü?)

Ayrıca animeleri izlemekten ziyade mangaları okursanız daha iyi olur. Yazarın ana kurgusu mangalardır. Uyarlamalarda stüdyo kurguyu gereksiz yere saptırabiliyor. Naruto, dragon ball ve one piece ten bunun örneklerini bulmak zor değil Diğerlerine bakmadım zaten daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 11 Temmuz 2017; 12:5:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bleach izlemeni tavsiye ederim. filler olsun arclar olsun hepsi dolu doludur. Nedenine gelirsek hikaye olarak yarim kalsa da battle olarak en doyurucu animelerden birisidir. İlk yirmi bölüm sonra ne neler olduğu ortaya çıkar. Ft gibi gereksiz yerde power up gelmez. Gelse bile hikayede illaki bir yerde deginilmistir. Izleyen arkadaslar anladi o bölümü.

karakter arka planlari cok iyi doldurulmustur. Öyle ölümler göreceksin ki demek bu adamda oluyormus diyeceksin.

Diğer saydiklarin ya konu olarak cok sığ ya da çok dağılmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hunter Hunter ile başlanmalı kesinlikle. Kalite ile alakalı depil. Yoksa Hunter Hunter ve bleach yarışır. Sonrasında bleach izle. Sonra fairy tail izle en sona one piece bırak. çünkü one piece nin yarısı tanıtım ve one piece yukarıdakilerden çok farklı. Ben one piece i fazla sevmiyorum. One piece in çok güzel hikayesi var güzel karakterler var ancak yanlış karakterlere oynuyorlar,bu yüzden soğutuyor.

• Şöyle başlayayım bu animeler cidden kral animeler Dragon Ball’ı bitek çok izlemedim bide Bleach’i şimdi şöyle söyliyeyim One Piece’i gerçekten çok seviyorum ve ağladığım nadir animelerden cidden merak ettiriyo ve mangayı okutturuyo ancak animenin ciddi eksikleri var cidden çook güzel sahneleri olmasına karşın bazen çok sıkıcı ve duygu karmaşası yaşadığım sahnelerde oluyo ve cidden beni fazlasıyla yoruyo diyebilirim animenin absürt ve çocukça çizilmesinden animeyi izlememek çok saçma bu kadar harika bi animeyi kaçırmayın derim ama benim için 2.sırada gelir duygu bütünlüğü olsun verilmek istenen mesaj olsun savaş sahneleri olsun çizim olsun bence Fairy Tail hepsinden bi adım öndedir anime o kadar güzel ki izledikçe izliyesiniz geliyo zaten mangakasına ölüyorum Hiro Mashima reis bambaşka ilk bölümler sıkıcı gelebilir ama bütün animelerin başları öyledir şuana kadar birsürü anime izledim ama FT’nin verdiği zevki hiçbiri vermedi bazı bölümler hariç hiçbir bölümde sıkılmayacağına garanti verebilirim o bazı bölümlerde tuzu biberi diyelim Naruto’ya gelirsek açıkcası ben neden bilmiyorum ama Naruto’ya pek ısınamadım belkide Sasukeyi çok sevdiğimdendir Bleach’de efsanee ama bi One Piece ve Fairy Tail etmez bence Fairy Tail’i yüceltmeye yada diğer animeleri kötülemeye çalışmıyorum cidden Fairy Tail’in verdiği hazzı hissi hiçbir anime veremedi bana özellikle soundtrackleri insanı büyülüyo (openingde favorim unreval *~*) Fairy Tail’de ecchi var evet ama bu çoğu animede var ve eğer cidden anime izleyen biriyseniz bu size tuhaf gelmez kötüleyenlerin dediği kadar olmadığına garanti veriyorum ama ilk defa animeye başlıyosanız alışmanız biraz zaman alabilir ailenizin yanında izlemeyin derim ama dediğim gibi bu bütün animelerde var powerup konusunda aşırı abartıldığını düşünüyorum FT’ye zırt pırt powerup alıyo diyen insan Dragon Ball izlememiştir bunu net söyliyeyim bu konuda bence en iyi Bleach ve Naruto One piece’de o kadar yavaş ilerliyo ki bazı yerlerde

izliyorum ama niye bilmiyorum diyebiliyosun Fairy Tail’de ise bu gücü ne ara aldı diyosun ama bu max 2-3 defa abartılacak bişe değil FT’yi bu yönlerden eleştirenler 10-20 bölüm izleyip geçenlerdir yada “fanboy” olanlardır açıkcası ben fanboy değilim bu konuya bu kadar gitmemin nedeni Fairy Tail’i diğer animelerden düşük görmeniz ben bunun nedeninin fanboyluk veya diğerlerine nazaran daha yeni olması olduğunu düşünüyorum kimse izlemeden yorum yapmasın üzgünüm ama FT diğer animelere nazaran daha iyidir ve One Piece’in bile üstünde tutarım şuan bana animeleri tekrar izle deseler One Piece’in sadece birkaç bölümünü izlerim Naruto’yu bile bitiririm ama One Piece’i bitiremem animeleri sıralamam gerekirse

Fairy Tail>One Piece>Bleach>Naruto

Bu arada Fairy Tail’in konusu yok diyen arkadaşlarım animeyi izlemeden yada mangayı okumadan yorum yapmamanızı rica ediyorum Fairy Tail belkide şuana kadar izleyip size en büyük zevki neşeyi üznü sevinci aynı anda yaşatacak animedir kesinlikle izleyin bu animeye çöp diyen de ne bileyim ya adam akıllı izlememiştir ya kördür yada aşşşırı fanboydur

One piece vs bleach vs fairy tail vs dragon ball EDİTLENDİ

• Her ne kadar one piece in zirve bölümleri muhteşem olsada çer çöp bölümleri sayesinde bleach in önüne koyamıyorum, bleach final arcı da çöp bu arada

Fairy Tail izlemedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.