Şimdi Ara

ONDA V919 Air Dual Boot Black-Gold [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
11
Favori
19.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aktif tartışılan konuyu etkilemek istemem ama acil karar vermem gereken bir durum var. Ekranın bir köşesinde ışık sızması var. Satın aldığım siteye foto gönderdim. 10 dolar gönderelim yaptır, çok da önemli değil demiş. Ben ikna olmadım ve gönderiyorum, siz yaptırın dedim. Tamam dediler.
    Sizce göndereyim mi yoksa dedikleri gibi çok da sorun yaratmaz mı? (Normal şartlarda ışık sızması farkedilmiyor, dikkatli bakmak lazım.) Ya ileride büyük bir soruna dönüşürse? Göndersem 2 aydan önce gelmez. Kafam karışık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

quote:

Orijinalden alıntı: Kernel Panic

Rootlayip system programlarini kaldiracak bir apk yukle,daha onceki sayfalarda vermistim ismini sanirim.

Cince olan tum uygulamalari kaldir sonra tekrar dene.

Belki onlardan biri engel oluyordur

Merhaba,

"com.buak.link2SD-4.0.11-APK" programını tablete kurdum.
    Bu program eğer tablet rootlanmışsa, istediğiniz sistem uygulamasını silebiliyorsunuz,
    ya da istediğiniz uygulamayı sistem uygulaması yapabiliyor veya sistem uygulamasını kullanıcı uygulaması
    yapabiliyorsunuz.

Şu anda tableti root lamamızın faydasını gördüm. Link2SD programı ile söylediğiniz bütün çince yazılı uygulamaları sildim,
    reboot yaptım, tekrar play store kurdum.
    Maalesef değişen bir şey olmadı, play store açılmama sorunu devam ediyor.

Diğer sistem uygulamalarını çince olmadığı için silmeye cesaret edemedim, android çökebilir diye.

Problem devam ediyor.

Sayın Kernel,

Tablet de başka bir hata daha yakaladım;

tablet de Android' i yeniden sıfırladıktan sonra,
    Ayarlar > hesap ekle ye tıkladığım da "Maalesef, onda launcher durdu" mesajı veriyor.

Kafayı yiyeceğim ya.

• quote:

quote:

Rootlayip system programlarini kaldiracak bir apk yukle,daha onceki sayfalarda vermistim ismini sanirim.

Merhaba,

Bu program eğer tablet rootlanmışsa, istediğiniz sistem uygulamasını silebiliyorsunuz,
    ya da istediğiniz uygulamayı sistem uygulaması yapabiliyor veya sistem uygulamasını kullanıcı uygulaması
    yapabiliyorsunuz.

Şu anda tableti root lamamızın faydasını gördüm. Link2SD programı ile söylediğiniz bütün çince yazılı uygulamaları sildim,

Diğer sistem uygulamalarını çince olmadığı için silmeye cesaret edemedim, android çökebilir diye.

Problem devam ediyor.

Birde teclast in playstore duzeltmesini deneyin.videoya bakarak yapin.
    http://youtu.be/-oaZiaClDmY

Playstore fix
    https://docs.google.com/uc?id=0B4EXB7Ngka9pQ1NFV2kzbFN2T2M&export=download

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wersin3230 -- 9 Ocak 2016; 16:08:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadasim dondurdugun bir uygulama bu hataya neden olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: wersin3230

quote:

quote:

Merhaba,

yapabiliyorsunuz.

Problem devam ediyor.

Playstore yi sistem uygulamasi yapin belki olur

Yaptım, yine olmadı.

• Bu adresteki kitkat icin olan gapps indir en ufak olani indir senin isini gorur . rar yonaticisi ile ac ve icinde nekadar apk varsa yukle hepsini. Ama once eski google playi sil.

X86/4.4/pico buselikde yap indir

http://opengapps.org

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfacefr -- 9 Ocak 2016; 16:09:40 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wersin3230

quote:

quote:

Merhaba,

yapabiliyorsunuz.

Problem devam ediyor.

Playstore yi sistem uygulamasi yapin belki olur

Yaptım, yine olmadı.

Birde teclast in playstore duzeltmesini deneyin.
    videoya bakarak yapin.
    http://youtu.be/-oaZiaClDmY

Playstore fixhttps://docs.google.com/uc?id=0B4EXB7Ngka9pQ1NFV2kzbFN2T2M&export=download

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfacefr

Bu adresteki kitkat icin olan gapps indir en ufak olani indir senin isini gorur . rar yonaticisi ile ac ve icinde nekadar apk varsa yukle hepsini. Ama once eski google playi sil.

X86/4.4/pico buselikde yap indir

http://opengapps.org

İndirdim, inceledim, core klasörü içinde bir sürü apk var.
    Bunları tek tek mi kuracağım ?
    Bunları hepsini yükleyecek installer programı yok mu ?

Zip içinde installer.data diye bir dosya var, sanki hepsi bir program vasıtasıyla kuruluyor gibi.

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Pico yumu indirdin. Evet tektek kur . bukadar eringec olma. :)

Pico yumu indirdin. Evet tektek kur .aslinda bu dosya recovery ile kuruluyor o dasya ona aittir buyuk ihtimal. bukadar eringec olma. :)

• quote:

Pico yumu indirdin. Evet tektek kur .aslinda bu dosya recovery ile kuruluyor o dasya ona aittir buyuk ihtimal. bukadar eringec olma. :)

tamam, bakacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadobjk

Aktif tartışılan konuyu etkilemek istemem ama acil karar vermem gereken bir durum var. Ekranın bir köşesinde ışık sızması var. Satın aldığım siteye foto gönderdim. 10 dolar gönderelim yaptır, çok da önemli değil demiş. Ben ikna olmadım ve gönderiyorum, siz yaptırın dedim. Tamam dediler.
    Sizce göndereyim mi yoksa dedikleri gibi çok da sorun yaratmaz mı? (Normal şartlarda ışık sızması farkedilmiyor, dikkatli bakmak lazım.) Ya ileride büyük bir soruna dönüşürse? Göndersem 2 aydan önce gelmez. Kafam karışık.

Çin' e tamire gönderdin diyelim, tamir edip Türkiye' ye geri gönderdiklerinde başka bir risk daha var.
    Gümrükte senden tekrar %20 vergi alabilirler.
    İşin gücün yoksa gümrükçüye derdini anlat, anlarlarsa.

• quote:

Sayın Kernel,

artık ONDA' nın Android 5 sürümünü yayınlamasını bekliyorum.
    Android 5 de belki play store düzelir.
  • quote:

quote:

Aktif tartışılan konuyu etkilemek istemem ama acil karar vermem gereken bir durum var. Ekranın bir köşesinde ışık sızması var. Satın aldığım siteye foto gönderdim. 10 dolar gönderelim yaptır, çok da önemli değil demiş. Ben ikna olmadım ve gönderiyorum, siz yaptırın dedim. Tamam dediler.

Çin' e tamire gönderdin diyelim, tamir edip Türkiye' ye geri gönderdiklerinde başka bir risk daha var.
    Gümrükte senden tekrar %20 vergi alabilirler.
    İşin gücün yoksa gümrükçüye derdini anlat, anlarlarsa.

Zayıf da olsa bir ihtimal tabiki.

• quote:

ışık sızması büyümez, aynı kalır. Fakat tamiride olmaz.(olsa öyle kolay olmaz)
    Sadece her baktığınızda tekrar gönderseydim mi dersiniz.
    Bence dert edilecek bir durum değil.
    Benim tablette pil sorunu var %50 altına düştüğünde kapanıyor, banggooddan 30 usd iade aldım ama keşke gönderseydim demiyor değilim. iade edilen para ile pil alacağım artık.
    Geri gönderecekseniz paranızı iade alın bence , tamir olup dönerken veya siz gönderirken gümrüğe takılabilir.

size yardim etmeye calisan insanlara bu tavirda cevap vermeniz hic dogru degil .sizi engeliyorum bu formda hicbir konuda yardim alamazsiniz artik benden. bu size son msajimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfacefr -- 9 Ocak 2016; 18:27:50 >
  • Çok iyiymiş. Garanti olayı sıkıntı.

• quote:

size yardim etmeye calisan insanlara bu tavirda cevap vermeniz hic dogru degil .sizi engeliyorum bu formda hicbir konuda yardim alamazsiniz artik benden. bu size son msajimdir.

Sayın Surfacefr ,

Farkında olmadan kırdımsa özür dilerim

Fakat sizi nasıl kırdığımı hala anlamadım.
    size ben ne dedim. "Tamam bakacağız artık" dedim.

Bu cümlede kötü bir tavır mı oluyor.

Size kötü bir tavır takınmak bir yana, ben sizlere teşekkür ediyorum, bana yardımcı oluyorsunuz diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Ocak 2016; 19:17:09 >
  • quote:

Sayın Kernel Panic,

64 gb lık tabletimin hakkında kısmında firmware versiyonum V1.0.0_V7 görünüyor.

Sizin konunun başında yazdığınız ONDA' nın sitesinde ki yayınlanan firmware lere girdiğim de,
    64 gb DualOS lar için V1.0.0_V7 ile başlayan firmware görünmemekte, yalnızca V1.0.1_V7 versiyonu gözükmektedir.

Anladığım kadarıyla bende ki eski versiyon. V1.0.1_V7 firmware ini yüklersem,
    play store konusunun düzeleceğini düşünüyorum.

Ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Ocak 2016; 19:20:27 >
  • Tabletin thermal throtle ile ekran ışığını kısmasından, pil sorunundan sıkıldım.
    İstanbul içi almak isteyen olursa, pil ücretini düşüp verebilirim.
    Aliexpreste pazarlıklar sonucu 17 usd ye repair tool ile pili alabilecek durumdayım bu arada:)
    onda v7 Gold 64 gb air dual,
    son versiyon android kuruldu,
    son bios güncellemesi yapıldı,
    windows onda sitesindeki son versiyon yüklendi.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.