Şimdi Ara

Oncelikle Selamun aleykum Amfi Devresinden Anlayanlar Bakabilirmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende resimdeki Anfi Devresi Var ama nasil elektrik verebilcemi bilmiyorum

Oncelikle Selamun aleykum Amfi Devresinden Anlayanlar BakabilirmiOncelikle Selamun aleykum Amfi Devresinden Anlayanlar Bakabilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ve aleykümselam kardeşim sana kardeş tavsiyesi hiç uğraşma sadece o karttaki direnci kondansatörü diyotları kullanarak dışardan bi tda 1562q al 12 volt 8 amper besleme ile 70 watt gibi yaklaşık 200 watt lık hoparlörü zıplatabilirsin.

Senin bu gösterdiğin anfi den sinek vızıltısı gelir anca

• 200 liralık entegrelere gerek yok.

Bu işi tda7377 de yapar tda2003 de yapar .

7377 stereo- 2003 mono

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VCD playerden sökmüşsünüz.

O çipli kart yorumlayıcılardan oluşuyor. Ondan çıkan kabloların hangisi ses, hangisi görüntü o bir tesbit edilecek.

Sonra güç girişi de bulunacak. Bunun için cihazı geri toplayıp çalışıyorsa VCD'ye bir audio CD takın. Müzik oynarken ampli kartına gelen soketlerden bazılarını söküp takarak deneme-yanılma yoluyla hangisini sökünce ses kesiliyorsa ses girişi odur.

Çok yüksek bir ses çıkışı da beklemeyin ondan. Lale jaklardan düşük seviyede ses sinyali alırsınız. Bunları bir oto ampliye bağlayabilirsiniz.

Adını bilmediğim o ıssırmalı soketlere de normal hoparlör bağlayabilirsiniz ama çok güçlü hoparlör değil, ev tipi eski teyplerin hoparlörlerini rahat besler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Ve aleykümselam kardeşim sana kardeş tavsiyesi hiç uğraşma sadece o karttaki direnci kondansatörü diyotları kullanarak dışardan bi tda 1562q al 12 volt 8 amper besleme ile 70 watt gibi yaklaşık 200 watt lık hoparlörü zıplatabilirsin.

Senin bu gösterdiğin anfi den sinek vızıltısı gelir anca
  • Yani benim boyle sekilde kullanma sansim yokmu o sokettekiler gucden geliyordu

• Hatırladığım bu vcd lerde 7809 ve 7805 de kullanılıyordu ve cihazın metal gövdesine vidalıdır, siz bunları almamışsınız. Pcb soketlerinin yanında veya altında giriş çıkışlar adlandırılmışt kodlanmıştır L R V G şeklinde, tabi elinizin altında başka çalışan örneği olsa güzel olurdu eliniz tam yatkın değil. Sadece amfi yapacaksanız ses ent üzerinde yoğunlaşın TDAXXXX gibi adını öğrenin internette aratın ilgili şemaya ulaşırsınız, sonra yolları takip ederek varsa eksik elemanları temin edip ekleyin hepsi bu. Koaly gelsin.
  • Mahmut_sarac32 M kullanıcısına yanıt
    Vaar?
    Dedim ya kabloları tesbit etmelisin.
    Güç kablolarını bir ayır.
    O beyin varya beyin... Üstünde çipler var kırkayak gibi. Hah ondan gelen beyaz kablolar ney onu bir anlamak lazım. Kimisi ses kimisi görüntü onların. Umarım sayısal sinyal gelmiyordur onlardan değilse hayallerin suya düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendiİsteğiyleAyrıldı -- 23 Eylül 2019; 2:35:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Abi ses cikislsr arkada kirmizi beyaz

Kırmızı beyazlar ses çıkışı amfiler için.

Kımızı siyah mandal gibi ısırmalı soketler var orda. Onlar da direk hoparlör takman için.

Ama ses girişi nerde onu bul. Ses girişi de çipli şeyden gelen beyaz kablolardan birisi olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendiİsteğiyleAyrıldı -- 23 Eylül 2019; 17:29:3 >
  • abi ben o kırmızı beyaz yere teypden geleni takıyodum çalıyodu bana sadece nasıl güç verebilcemi söylemeniz
    Mahmut,

sen o söktüğün amfiyi VCD'ye geri tak.

Güç gelecek yer VCDnin trafosundan gelen kablolar. O renkli kablolar ama sökmüşsün. Hangisi kaç volt bellideğil ki? Trafoya geri bağlaman lazım onları.

O kırmızı beyaz girişi değil çıkış. teybi oraya bağlamıcaksın. Orası sadece amfiler için çıkış verir. Ses girişi yok o cihazda varsada ben göremedim. Audio İnput diye bir yazı görürsen VCDnin kasasında orasıdır ama yok diye biliyorum. Sadece bir yerinden ses sinyali verilir o kartın o da sana bahsettiğim yerinden ve çok zayıf sinyal olarak. yani direk araba teybi neyin bağlanmaz ona.

Abi benden bu kadar.
  • Guc valtlari bunda yaziyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.