Şimdi Ara

Onboard Ekran Kartini Aktif Hale Getirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Ekran kartimi sattigim icin bugun dvi to hdmi donusturucu alip onboarddan goruntu almak istedim ancak monitore sinyal gelmiyor su anda.
    Amdye ait driverlari silmeden karti cikarttim ancak su an goruntu alamiyorum hicbir sekilde.

Islemci i7 2700k
    Anakart ise Asus maximus IV Gene-z/Gen 3

Biostan ayarlamam mi gerekiyordu karti cikarmadan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• donusturucude bir şey vardır. anakartın onboard sağlam demi. ?
    ayrıca.
    ekran kartı driverlerini sil
    biostan onboardın on mi değilmi bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nopainnogain12

donusturucude bir şey vardır. anakartın onboard sağlam demi. ?
    ayrıca.

Siz oyle diyince suphelendim anakarttan pcyi salona tasiyip hdmi ile tvye bagladim herhangi bir sorun olmadan ilk seferde goruntuyu verdi.

Sonra odaya gelip tekrar taktim ilk seferde goruntu bir anlik geldi saniyeler sonra gitti ve bir faha gelmedi. Sanirim sorun donusturucude, dvi cikisli monitor aldigima pismanim surekli boyle gereksiz ugrastiriyor.

Donusturucuyu iade edip bi ucu dvi bir ucu hdmi kablo alacagim artik yarin.

• quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

quote:

Orijinalden alıntı: nopainnogain12

donusturucude bir şey vardır. anakartın onboard sağlam demi. ?
    ayrıca.

Siz oyle diyince suphelendim anakarttan pcyi salona tasiyip hdmi ile tvye bagladim herhangi bir sorun olmadan ilk seferde goruntuyu verdi.

Sonra odaya gelip tekrar taktim ilk seferde goruntu bir anlik geldi saniyeler sonra gitti ve bir faha gelmedi. Sanirim sorun donusturucude, dvi cikisli monitor aldigima pismanim surekli boyle gereksiz ugrastiriyor.

Donusturucuyu iade edip bi ucu dvi bir ucu hdmi kablo alacagim artik yarin.

ins yardımcı olmusumdur. bencede donustureucde vardır birşey

• nopainnogain12 kullanıcısına yanıt
    Yardımcı oldun hocam sağolasın.
    Dönüştürücünün en ucuzunu seçtim hepsi aynı işi görür diye ama ucuz etin yahnisi oldu malesef.
  • Donusturucuyu degistirdim ondan kaynaklanan sorun gitti ancak yine goruntu alamiyorum. Biosa kadar geliyor ekran bir sorun yok ancak sonrasinda ses geldigi halde goruntu alamiyorum windows acilinca. Bios ayarlariyla alakali bir durum sanirim.

Asus anakart biosunda primary displayi IGFX seciyorum ama degisen bir sey olmuyor. Cozemedim henuz var mi bios ayarlarindan anlayan kimse?

• Çok garip bir şekilde soruna, anakartın hdmi girişindeki temassızlığın sebep olduğunu anlamış bulunmaktayım
    Temassızlık olmasına ihtimal vermiyordum çünkü biosta ve güvenli modda görüntü alabiliyordum ancak normal modda görüntü gelmiyordu.
    Hdmi kablosunu iple bir yere tutturarak sabitledim şu an herhangi bir sorun yok, tam Türk işi oldu yani

Bu arada bir daha anakart alırsam markası asla asus olmayacak. Aldığımdan beri sorunlar bitmedi, sağolsun çizgi elektronik de ne zaman kartı göndersem yeni bios atıp gönderiyor çok ilgililer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 26 Kasım 2013; 19:17:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.