Şimdi Ara

Onaylandı: Disney Plus bu yaz Türkiye'ye geliyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Onaylandı: Disney Plus bu yaz Türkiye'ye geliyor!

Disney'in kendi video akış platformu Disney Plus'tan sonunda güzel haber geldi. Geçtiğimiz saatlerde platformun ülkemize ne zaman geleceği resmi olarak açıklandı.

Disney+ Bu Yaz Türkiye'de!

Geçtiğimiz saatlerde FX Türkiye ve Fox Türkiye'nin resmi Twitter hesaplarından yapılan açıklmaya göre Disney+, 2022 yazında ülkemizde erişime açılacak. Bizimle birlikte toplamda 42 ülkede bu yaz erişime açılacak. Yapılan resmi açıklama şu şekilde:

"Disney+ bu yaz Türkiye'de! Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve çok daha fazlasını bir arada sunan, dünyanın en sevilen hikayeleriyle dolu yepyeni bir platforma hazır olun."

Ayrıca Bkz.Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro'nun Netflix filmi Pinokyo'dan ilk fragman geldi

Ne yazık ki hala net bir tarih paylaşılmış değil ancak geçtiğimiz ay gazeteci Birsen Altuntaş, platformun Ağustos 2022'de erişime açılacağını söylemişti. Şu an için bu tarih doğru gibi duruyor diyebiliriz. Disney Plus kendi içerikleri dışında yerli içeriklerle birlikte güzel bir lansman yapmak istiyor. Bundan sonraki süreçte en büyük merak konusu platformun ücreti olacak. O da önümüzdeki birkaç ay içerisinde açıklanacaktır.

• bir önceki disney plus konusunda sorduğum sorunun cevabı gelmiş.

• MarionCobretti kullanıcısına yanıt
    Önceki sorunuzu bilmiyorum ama tarih sorduysanız cevabı halen gelmemiş duruyor :D yaz ama ne zaman yine belirsiz.

• zaten en merak edileni fiyatı hadi hayırlısı

• İçerikler Türkçe olacak mı önemli olan o. Altyazı gelirse keyfi az çıkar yine. Türkçe dublaj olursa alınır. :)

• Herkes fiyatı merak ediyor. Yerli içerik üretmelerine gerek yoktu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt

Dublaj yaparlar hocam merak etmeyin .n

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelsin gelsin ama ucuz gelsin (:

• Güzel fiyat ve sağlam içerikle beraber gelirse Türkiye pazarını süpürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STMUS -- 26 Ocak 2022; 16:32:5 >
  • Umarım ağustos sonuna kalmaz.

Netflix yapmıştı bi kere, çok sevdiğim bi dizinin filmi için yıl sonunda çıkacak diyip 30Aralık'ta yayınlamışlardı

• 31 Ağustos 2022 Çarşamba, saat 23.59'dan sonra erişime açılacak.

HBO sıra sende, elini çabuk tut be.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt

Dublaj izleyen var mıymış? Dublaj ne kadar iyi olursa olsun keyif almamayı geçtim izleyemiyorum bile altyazı olsa yeterli ama illaki dublaj seçeneği de olur her yapımda olmasa bile büyük yapımlara gelir.

• Zhongli kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de orijinal versiyonlarını tercih ediyorum, dublaj sadece komedi filmlerinde iyi gidiyor ama hepsinde de gerekmiyor. Ha , bir de roman gibi yazıları olanlar yani ekranı kaplıyorlar neredeyse onlarda alt yazı tercih etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 27 Ocak 2022; 03:53:53 >
  • Moueson kullanıcısına yanıt

Umarım öyle olur beklemedeyiz bakalım şimdilik.

Arka plan seslerini düzgün yapamayan dublajlar da var ama bir süre sonra altyazı da yoruyor. Genellikle filmleri hem dublaj hem de altyazı olarak 2 kez izlerim. Çünkü altyazı okurken bu defa ayrıntıları kaçırma ihtimali var. Dublaj yaparken de bazı sesler entegre edilmediği için ses kayıpları oluyor. Her ikisinin de birbirine göre dezavantajları var.

• Hele şükür....

• evet var ve bu sizi ilgilendirmez! kendi dilimizi arada kullanmayı sizede tavsiye ederim.

• SamaraMorgan kullanıcısına yanıt

Sorsan yaz ddd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam emin ol netfilix veri paylaşsa dublaj izlenme oranı kat kat fazladır.Bende orjinal izleme taraftarıyım ama malesef halkımızın okuması pek iyi degil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.