Şimdi Ara

ön paneldeki usb ler??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler ben anakartı değiştirdikten sonra kendim tekrar taktım ve kurdum ama kasanın önündeki usb lerde bi sorun cıktı. örneğin flashdiskleri görmüyor görsede bilinmeyen aygıt olarak cıkıyor (flashlarda sorun yok) hafıza kartını takıyorum card readerla görüyor içini açıoyr ama veri aktarımı inanılmaz yavaş ve kitliyor, diğer web cam gamepad harici harddiski filan sorunsuz çalıştırıyor. Biraz tuhaf biliyorum ama böyle. hafıza kartını arkadaki usb lere takınca sorunsuz calıstırıyor. Herhangi bir çözüm yolu sunabilecek olan var mi?

• Şimdi yanlış bağlantı desem, taktığın cihazı hiç görmez.

Öndeki usb lerde bi sorun olabilir, ya da kullanım klavuzuna göre bağlantıları kontrol edin.

• Kasa USB'lerini anakarta doğru bağlamışmısın. Kontrol et.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nixer

Sorununu tam olarak anlamış deilim ama sana bi tavsiye kasanın markası dandikse ön usb leri kulanma yakarsın. kolay gelsin

Neyi yakar?

Arkadaşım anakartın üzerinde USB slotlarında bir sorun olabilir. Orayı farklı bi apara takarak düzgün çalıştığından emin ol. Örneğin kasa üzerine takılan hafıza kartı okuyucu gibi.
  • nasıl neyi yakar flah disk gibi cihazları yakıo dandik kasa markalarının ön USB leri
  • genelde kasaların önlerindeki usb yuvaları zamanla bozulur
    bu; genellikle yuvadan veya anakart üzerindeki girişten değil aradaki kablodan kaynaklanır
    az elektrikle ve sinyalle çalışan (örnek: gamepad) gibi cihazlar çalışırken, yüksek elektrikle çalışan cihazlar ya hiç çalışmaz yada ışığı yanar öyle bekler
    ve tabi ki veri aktarımı yavaştır
    bu gibi yuvalar için çift usb uçlu kablolar mevcuttur

sizin için tek çare arka yuvayı uzatmak olacaktır fakat kaliteli kablo ile
    kötü bir usb uzatma kablosu da ön yuva gibi bazı cihazları çalıştırırken bazılarını çalıştırmayabilir
  • O zaman neyi yakar diye neden soruosun demekki biliomuşun?
    quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

genelde kasaların önlerindeki usb yuvaları zamanla bozulur
    bu; genellikle yuvadan veya anakart üzerindeki girişten değil aradaki kablodan kaynaklanır
    az elektrikle ve sinyalle çalışan (örnek: gamepad) gibi cihazlar çalışırken, yüksek elektrikle çalışan cihazlar ya hiç çalışmaz yada ışığı yanar öyle bekler
    ve tabi ki veri aktarımı yavaştır
    bu gibi yuvalar için çift usb uçlu kablolar mevcuttur

sizin için tek çare arka yuvayı uzatmak olacaktır fakat kaliteli kablo ile
    kötü bir usb uzatma kablosu da ön yuva gibi bazı cihazları çalıştırırken bazılarını çalıştırmayabilir
  • bu da ne demek şimdi
    kime ne sordum ben

quote:

O zaman neyi yakar diye neden soruosun demekki biliomuşun?
  • bios update i deneyin lütfen. genelde donanımsal arıza yoksa bios yazılım güncellemesi ile sorun ortadan kalkar
  • quote:

nasıl neyi yakar flah disk gibi cihazları yakıo dandik kasa markalarının ön USB leri

Yanma gibi bir sorun oluşmaz.. Arkada olan USB girişlerini bazı kasalarda ön tarafa koyuyolar.. Buda yanma gibi bir etki yapmıyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.