Şimdi Ara

ön cama film pp60 mı air 80 mi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
238
Cevap
9
Favori
38.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

ön cama film pp60 mı air 80 mi

(En Son Oy Tarihi: 27.3.2024)
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır 3 farklı aracımda air80 kullandım. Sıcaklardan müzdaripseniz mutlaka tavsiye ederim. Görüş kaybı yok denecek kadar az ve ışığın girmesine rağmen ısı büyük oranda kesiliyor. Evet yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş, güneş gözlüğü aklınıza gelmez oluyor ve kullanmıyorum.
    Diğer yandan düz cama göre biraz daha fazla aracın içinde yansıma oluyor ancak bunu hoş görebiliriz. Klima 23-25,5 derecede çalışıyor. Şuanki araçlarımız bmw 5 ve Mercedes c serisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Llumar bayilerinin listesini nerden bulabilirim? Burdaki oto yikamacilar falan güvenilir değil adamlar llumar taktık der, alakasız bişey takar. O potansiyeli görüyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 5 Haziran 2019; 11:18:36 >
  • Llumar Air 80 için birkaç yetkili bayiyi aradım. 650 TL fiks fiyat sanırım. Aynı fiyatları aldım genelde. Ziebart ı aradım. Ön cam için seramik cam filmi için 750 + KDV şeklinde fiyat verdiler.

Birde İstanbul'da GMC film var. 250 TL fiyat verdiler. İnternetten araştırırken buldum. Bakıp, incelemek lazım.

https://www.gmcfilm.com/on-cam-filmi

• Varsa izmir'de air80 taktıracağımız kaliteli yer önerilerinizi bekliyorum, sonax nasıl peki bu işte ? oraya da sordum şeffaf film için iyi fiyat verdiler aslında.
  • Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Öğrendiniz mi hocam ben bulamadım izmir için

• Artles kullanıcısına yanıt
    http://www.akmanlargrup.com.tr/llumar-bayiler.html

• Yurtdışı forumlarda Air 80 için gece karşıdan gelen farların ışıklarını ve sokak lambalarını hafiften buğulu gibi gösteriyor yazmışlar. Var mı böyle bir durum acaba?
  • Ben ön cam dahil aracın bütün camlarını air80 ile film kaplattım.
    Aracım Volvo S60 D4, içi krem renkli. Akvaryumda seyahat eder gibiydi.

Benim derdim mahremiyet değildi, uv ışınları ve verimlilik idi.

Bütün camlara air80 yaptırınca bütünlük oldu ve camlarda film var mı yok mu çok zor anlaşılıyor. Yeşil bir ton yaptı camlarda
    Sıcağı kesti mi? evet kesti. Ama %38 oranında kesti.
    Yandan ve önden gelen güneş artık eskisi kadar yakıcı olmuyor. İzmir sıcağında şort ile kullandığınızda bacaklar bile yanmaya başlıyordu.
    Air80 filmde güneş gözlüğü kullanmaya gerek kalmıyor diyemem.

Eksileri
    1. OGS artık çalışmıyor. Belki de ön camda küçük bir bölümde filmi kaldırıp, oraya sabitlemem lazım.
    2. Telefon sinyalleri sanki daha az geliyor. Özellikle internetini kullanıp müzik dinlerken farkediliyor. Belki de benim hüsnükuruntum.
    3. Otoparkın uzaktan kumandası daha zor algılıyor. Eskiden vites kolunun yanında, bardaklığın içinde uzaktayken de düğmeye basmam yetiyorken, artık elime alıp yukarı kaldırmam gerekiyor. Menzil azaldı.
    4. Numaralı güneş gözlüğümde polarize cam olduğu için, bazen yolun sol tarafı yeşil tonlarında görülebiliyor. Polarize olmayan gözlük ile böyle bir durum yok.
  • Orjinal llumar taktırmıştım ön cama, ancak gece görüş etkilenmez deseler de, etkileniyor..

Ben hiç memnun kalmadım ve söktürdüm..
  • 20 yıldır bu işi yapan ve Lummar'ın da bayisi olan cam ustasının tavsiyesiyle Solarguard marka film yaptırdım. İşçilik malzeme kalitesi kadar önemli. Şu an çok memnunum.

Ön cam 0.65 diye geçen yüzde 65 ışık geçirgen film, belli belirsiz,
    yan camlar 0.50 yüzde 50 ışık geçirgen, hafif koyu,
    bagaj camı piyasada 1 numara denen yüzde 35 ışık geçirgenliği olan film.

Amacım görüntüden ziyade yazın gündüz araç içinde pişmemek, ve bilhassa gece yolculuklarında farları ayarsız, uzun hüzmeyle gezen hayvanların arkama yapıştığında aynalardan gelen yansımasını azaltmaktı. İkisi de oldu ve aynı zamanda aracın içi de görülebiliyor, kıl bir polise denk gelmezsem sorun olacağını düşünmüyorum.

Ön camdan çok az bir yansıma oluyor ama rahatsız edici değil.
    OGS geçişlerinde okuma sorunu yaşamıyorum. Gece görüşü, kapalı havalarda vs. hiçbir şekilde görüşte farkedilir bir azalma yok. Karanlık yerlerde bile parkederken yan aynaları göreyim diye camları açma gibi bir ihtiyacım olmadı.

Cam filmi, bir araba için vazgeçilmezim demesem de, eksikliğini çok hissedeceğim after-market uygulamalardan biridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyönetmen

Llumar Air 80 için birkaç yetkili bayiyi aradım. 650 TL fiks fiyat sanırım. Aynı fiyatları aldım genelde. Ziebart ı aradım. Ön cam için seramik cam filmi için 750 + KDV şeklinde fiyat verdiler.

Birde İstanbul'da GMC film var. 250 TL fiyat verdiler. İnternetten araştırırken buldum. Bakıp, incelemek lazım.

https://www.gmcfilm.com/on-cam-filmi
    GMC Film'den uzak durun. Orası bir oto yıkama ve oto yıkama işini bile doğru dürüst beceremiyorlar. Güvenilir bir yer değil, zaten air 80'in 250 tl olması mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Yurtdışı forumlarda Air 80 için gece karşıdan gelen farların ışıklarını ve sokak lambalarını hafiften buğulu gibi gösteriyor yazmışlar. Var mı böyle bir durum acaba?
    yok hiçbir fark yok bnde
  • İstanbulda pp60 yaptıran var mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.