Şimdi Ara

Ön cam çatlağı hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şaka mı yapıyorsun 😂 neyse zaten bahsettiğim araç 2005 model. Ben de takıntılı olduğum için değişecem yoksa muayeneden filan geçiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatmc

Şaka mı yapıyorsun 😂 neyse zaten bahsettiğim araç 2005 model. Ben de takıntılı olduğum için değişecem yoksa muayeneden filan geçiyor
    Tabii ki değiştir. Usta iyi olsun. Cam değişimi yapıp da su kaçıran, ses yapan araçlar var. Bir google araştırmasına bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 12 Eylül 2020; 19:3:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamirat yaptırın carglass ta 160 tl olsa gerek geçenlerde yaptırdım içini temizlerken 3 adet çok ufak kısa kılcal çizik ortaya çıktı ama en azından yürüme ihtimali kalmadı , gittigi yere kadar orjinal cama devam degisime hiç gerek yok böyle birşey için.

• Otokinge git yaptie

• Hocam cami degistirmenizi önermem zorunlu olmadıkça degistirmeyin. Ben kaskodan degistirmistim serviste ancak ilk hali gibi olmuyor üst dosemeyle birlestirmemislerdi işlem yapıldığı belli oluyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara_06

Hocam cami degistirmenizi önermem zorunlu olmadıkça degistirmeyin. Ben kaskodan degistirmistim serviste ancak ilk hali gibi olmuyor üst dosemeyle birlestirmemislerdi işlem yapıldığı belli oluyordu.
    Ben de tamire kaymaya başladım. Teşekkürler.

• xweser X kullanıcısına yanıt
    sizin ilacınız carglass

Teşekkürler cevap için dikkatle seçerim ustamı.

Sonunda benimle ayni fikirde olan biriyle karşılaşıyorum ben de özellikle ön cam konusunda oldum olası çok hassasım. İkinci el araç alirsam ilk sorumdur ön cam değiştirdiniz mi diye :)))

Nedense ön camı değişmiş aracı hemen fark ediyorum. Çizik çizik yapiyorlar kenar plastikleri. Tabii ki de iyi bir ustada anlamazsiniz. Tamponu boyali arac mi yoksa ön camı değişmiş araç mi derseniz,ben de tamponu boyaliyi tercih ederim

• Bu arada geçmiş olsun. Yolcu tarafinda mi yoksa senin tarafda mi. Bence de lokal tamir ettir. Belli bile olmayacaktir.

Arka camimi bi ara patlatmistilar. İnan bir ay icerden cam parcasi toplatim. Rezidant bile dikiş tutmadi. Kasko bedava degişiyor diye paso ön cam değişen arkadaslari anlamiyorum. İyi bir servise ve ustaya denk gelmediginiz surece kenar lastilkleri parcalari cizik cizik ediyorlar. Hemen fark ediliyor ön camı değişmiş arac. En iyi usta bile iki çizik hatira birakiyor lastiklerde. Düzgün taksalar, konsola kirik parca düsurmeseler ona da raziyim. Bence hiç ugraşma değiştirmekle.

• Arkadaşlar salı günü muayeneye gireceğim. Bu çatlak sorun oluşturur mu sizce? İçerden baktığımda çatlak hiçbir şekilde gözükmüyor. Bayağı kenarda kalmış. Zaten dışardan bile bakınca zor görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 13 Eylül 2020; 17:49:36 >
  • Çatlak yürüyebilir de, 20 yıl boyunca öyle de kalabilir, tamamen derinliğine bağlı bilemezsiniz.

YIkama sonrası camı silerken kuvvetli bastırmayla bile yürüyebilir, risk almaya gerek yok.

Carglass'da bundan daha ufak nokta şeklindeki çatlağı 150 liraya tamir ettirdim 6 ay önce, sizinki biraz daha fazla tutabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

kendi kendine patlayana kadar böyle devam edin
    polo aracımın aynı yerdeki noktasal çatlağı 11 sene heç büyümeden aynı kaldı
    sonra kendiliğinden patladı
    Bazen doğru bazen yanlış bu dediğiniz.

Çatlağın büyüme ihtimali var, ama diğer türlü daha cüzi bir fiyata tamir ediliyor. Bildiğim kadarıyla kimi epoksi doldruyor kimi de camı çiziyor ki çatlak orada dursun.
  • Çizgisel çatlak sıcak soğuk vesaire zamanla büyür. Çizdirme dedikleri çatlağın ucuna yuvarlak çatlak yapmak böylece çatlak büyümüyor. Tamir dedikleri içine reçine sıkılması tabii bu durumda çatlağın içine erişirmi reçine orası meçhul. Tamir videosu

• Elinizden geliyorsa kendiniz de yapabilirsiniz. Birkaç video seyrederek.
    https://www.hepsiburada.com/visbella-araba-on-cam-kirik-catlak-tamir-onarim-seti-pm-HB000009E706

İllaha bu ürün demiyorum ilk karşıma çıkan ürün bu daha çok çeşit vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgutozkan -- 15 Eylül 2020; 18:22:32 >
  • Geçmez deddik niye degistirmiyon 500_600ver kafan rahat eder

• Değişim hakkında yazılanları okusam cam çatladığında oturur ağlardım. Geçmişte yetkili serviste çatlak yüzünden cam değiştirdik, en ufak fark hissetmedim.

• Günaydın , öncelikle büyük geçmiş olsun. Benim arabamın ön camı geçen sene Eylül ayında taş çarpması sonucu çatlamıştı. Servise götürdüm bana söylediği ön cam olduğu için tuzla buz olmazmış , ancak zamanla sıcak - soğuk etkilemi , hareket etme dolayısıyla çatlak yerler devam edermiş. Eğer sürüşü engellemiyorsa uzun süre emniyet açısından sıkıntı olmazmış. Benim acizane önerim eğer kaskonuz orjinal cam için değişimi karşılıyorsa hiç düşünmeden hemen değiştirin psikolojik olarak kafanız rahat eder. Eğer Kaskonuz belli miktarını karşılıyor , bakiyeyi siz tamamlayacaksanız acizane önerim bütçeniz uygunsa yine orjinal taktırın hiç servis dışı camcılarla uğraşmayın. Eğer kaskonuzun süresi yakınsa , şimdiki kaskonuz orjinal cam değişimini karşılamıyorsa yeni kaskoyu orjinal cam değişimi şeklinde düzenletip daha sonrada cam değiştirebilirsiniz . Sağlıklı günler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.