Şimdi Ara

Omurgalıların evriminde önemli bir nokta: Sudan karaya çıkış (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
9
Favori
12.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-CC8BE145A

Sen nasıl evrimcisin, evrimci adam evrim teori değil der en başta

Yoksa nabza göre şerbet mi

Alıntıları Göster
    Hayır değil

Omurgamız çıkalı uzun süre oldu yukardaki yazıyı okursan anlayabilirsin.

Ayrıca bu bi tarikat değil "Evrimci" diye tanımlaman hoşuma gitmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: EngiN1905

Hayır değil

Omurgamız çıkalı uzun süre oldu yukardaki yazıyı okursan anlayabilirsin.

Ayrıca bu bi tarikat değil "Evrimci" diye tanımlaman hoşuma gitmedi.

Alıntıları Göster
    üzdün reis
  • quote:

üzdün reis

Alıntıları Göster
    Sen daha çok üzdün ama kral biz napalım
  • EngiN1905 kullanıcısına yanıt
    genel anlamda dayatmaktan bahsediyorum, haber içeriğinde sanki bu anlatılanlar yüzdeyüz doğruymuş gibi anlatılıyor. En azından böyle olmuş olabilir veya olduğu düşünülüyor gibi anlatılabilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

genel anlamda dayatmaktan bahsediyorum, haber içeriğinde sanki bu anlatılanlar yüzdeyüz doğruymuş gibi anlatılıyor. En azından böyle olmuş olabilir veya olduğu düşünülüyor gibi anlatılabilirdi.
    Adı "Evrim Teorisi" zaten kesin kanıtlanmış birşey olsa "Evrim" olurdu.

Sayısız bilimsel makale, teori, kuram var. Bunları takip ettiğini söylediğine göre okuduğunu varsayıyorum.

Hangisinin "olabilir", "belki böyledir", "acaba böyle mi?" diyerek yazdığını gördün?

Adam teori üretmiş dayanağı var, niyeti ise bunları belirtmek niye kararsız konuşsun ki?

• Evrim teorisi 1800 lü yılların ortalarında Darwin tarafından ortaya kondu...o zamanda da insanlar “efendim bu çok yavaş bir süreç” dediler...10 yıl geçti...20...50...100...şu anda neredeyse 170 yıl oldu..Darwin öldü bunu iddia edenlerin ilkleri de öldü...sonra yenileri geldi ...iddia aynı...ama maymun hala aynı maymun ...bi o değişmedi...hiç insanlaşamadı...en azından Darwin in hatrı için bi “baba” dese...yok ama ...

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Güzel teoriymiş kardeşim

Maymundan geliyormuz emin değilim ama maymuna gittiğimiz kesin
  • mdede80 M kullanıcısına yanıt
    Evrim "Madem insanlar maymunda geliyor, şimdiki maymunlar niye insan olmuyor." diyerek çökmüyor. Evrim hiçbir zaman çökmedi bu sadece dincilerin kendini kandırması.

Ya bunu ne olur ciddi yazmadım de
    Sana şoke edici bir gerçek. İnandığın o kitap senin gibi başka insanları kandırmak için yazıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicho -- 26 Temmuz 2019; 22:20:18 >
  • Ya ülkemizdeki omurgasızlara ne diyelim? Karaya çıkmışlar ama bir türlü omurga sahibi olamamışlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur89tr -- 27 Temmuz 2019; 1:28:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Evrim teorisi 1800 lü yılların ortalarında Darwin tarafından ortaya kondu...o zamanda da insanlar “efendim bu çok yavaş bir süreç” dediler...10 yıl geçti...20...50...100...şu anda neredeyse 170 yıl oldu..Darwin öldü bunu iddia edenlerin ilkleri de öldü...sonra yenileri geldi ...iddia aynı...ama maymun hala aynı maymun ...bi o değişmedi...hiç insanlaşamadı...en azından Darwin in hatrı için bi “baba” dese...yok ama ...
    Köpek ırkının son 100 senede melezleme ile nasıl evrimleştiğini bir araştır istersen. 100 sene önceki Pitbull ile şimdikini kıyasla. İşte insan ırkının da tarihten önce, şu an olmayan 7 farklı ırkı daha vardı. Tabii sen ne anlarsın evrimden, kanal sahibinin "bu halkın a**** koyacağız" diyenlerin kanalını izle dur. Tabi sen bunu da anlamadın da, zaten sana değil, anlayanlar için yazıyorum.

• Yani şimdi insanlık nereden gelmiş oluyor.
    Balıktan mı, yosundan mı? Nedir tam olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 27 Temmuz 2019; 12:12:39 >
  • quote:

Sen nasıl evrimcisin, evrimci adam evrim teori değil der en başta

Yoksa nabza göre şerbet mi

Alıntıları Göster
    Evrim ve evrim teorisi farklı şeylerdir.Evrim kesinlikle vardır yer çekimi kadar kesindir.Canlıların gelişimini, değişimini inceler.Evrim teorisi ise bu değişim ve gelişimi inceleyen teoriler bütünüdür.Farklı farklı teoriler mevcuttur.En güçlü evrim teorisi hangisiyse onu güncel olarak kabul ediyoruz.Kuranda farklı yorumlamalardan doğan mezhep farklılığı gibi evrim teoriside farklı deneysel gözlemlerden dolayı farklı sonuçlar elde etmiştir.Ama en nihayetinde evrim tartışılmaz bir gerçektir.

Burası bir bilim forumu aynı zamanda.Ve seninde bir bilim forumunda bu haberlerden rahatsız olman demek senin kendinin rahatsız bir insancık olduğunu gösterir.

• Evrim teorisi Avrupadan önce müslüman bilim adamları tarafından ortaya atılmıştır. Okuma,yazma,araştırma alışkanlığı olmayan insanın Evrim’i ilk darwin ortaya attı diye düşünür ama darwinden önce başkası buldu bunu darwin ise kitaplara aktardı resmî olarak. Darwine karşı olan tonla din adamları vardı Avrupa’da müslümanların %60 ı bu teoriye inanırken Avrupa’da bu oran yerlerdeydi. Şuan ki müslümanların karşıt olması tamamen Batı’dan gelen bir şeydir. Yer yüzünde milyonlarca nesli tükenmiş canlıların fosilleri bulunmuştur. İnsanlar ve diğer canlılar evrimleşmeye devam etmekte. Bundan 300 yıl önce ortalama yaşam süresi 50-60 olan insanlar şuan 100 yaşına kadar yaşayabiliyor. Ve insanlar eskiye göre daha uzun boylu. Yaşam standartlarının iyileşmesi ve insanların buna göre yaşaması bile doğal seçilimin ta kendisidir.

• zuphie Z kullanıcısına yanıt
    Kanıt diye resim mi sunulmuş? Kanıt bu işte kendim çizdim mi denilmiş?

• quote:

Orijinalden alıntı: fuwafuwaboy

Evrim teorisi Avrupadan önce müslüman bilim adamları tarafından ortaya atılmıştır. Okuma,yazma,araştırma alışkanlığı olmayan insanın Evrim’i ilk darwin ortaya attı diye düşünür ama darwinden önce başkası buldu bunu darwin ise kitaplara aktardı resmî olarak. Darwine karşı olan tonla din adamları vardı Avrupa’da müslümanların %60 ı bu teoriye inanırken Avrupa’da bu oran yerlerdeydi. Şuan ki müslümanların karşıt olması tamamen Batı’dan gelen bir şeydir. Yer yüzünde milyonlarca nesli tükenmiş canlıların fosilleri bulunmuştur. İnsanlar ve diğer canlılar evrimleşmeye devam etmekte. Bundan 300 yıl önce ortalama yaşam süresi 50-60 olan insanlar şuan 100 yaşına kadar yaşayabiliyor. Ve insanlar eskiye göre daha uzun boylu. Yaşam standartlarının iyileşmesi ve insanların buna göre yaşaması bile doğal seçilimin ta kendisidir.
    Batiyla alakasi yok,kuranda evrimle ilgili en ufak birsey bulamazsin,islama göre dunyanin yasi 7 bin yil civari,adem camurdan yaratildi,camurlar bir anda kemiğe donustu,sinirler ve etler vucudunu kapladi,burnundan ruh girdi ve ve ayaga kalkip elhamdüllilah dedi.bu ayette yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 27 Temmuz 2019; 17:14:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Omurgasızlardan mısın da konuyu kıskandın be arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Kanıt diye resim mi sunulmuş? Kanıt bu işte kendim çizdim mi denilmiş?
    Kanıt diye bol bol resim sunuluyor.

• ugarb kullanıcısına yanıt
    Algılarınızda ya da anlayışınızda sorun var galiba. Sorduğum soruya cevap vermemişsiniz. Nerede "evrimin kanıtı budur, işte resim!" denilmiş? Türkçe'de de sorun yoktur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 27 Temmuz 2019; 18:49:36 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.