Şimdi Ara

OMERTA # Oynamaya Değecek Tek Web Bazlı Oyun #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
5.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunun içeriği hakkında bilgi vermeden önce açıklamak istediğim şeyler var;

Uzun zamandır oynamaya değecek Web tabanlı bi oyun arıyordum. Geniş kapsamlı araştırmalarım ve deneyimlerim sonucunda, 1.5 sene önce bırakmış olduğum bu oyuna dönmeye karar verdim. Gördüm ki omerta'dan başka oynamaya değecek başka bi web tabanlı oyun yok. . . .

Öncelikle şunu söyleyim; 1.5 sene önce oyunu bırakmama rağmen şimdi tekrardan başladığım halde, eski arkadaşlarımın hepsi beni hatırladı. . Yani bu oyun "yolculardan" oluşan değil, "hancılardan" oluşan bi oyun. En güzel yanıda bu olsa gerek. 5 yıllık arkadaşlarım, beraber kastığım savaştığım insanlarla tekrardan birlikte olmak güzel birşey oluyor.

oyunun sitesi :www.barafranca.gen.tr

Oyun dünyadaki yaklaşık 20 ülke tarafından oynanıyor. Ve her ülkenin kendine ait sunucuları var. Ve hepsinin buluşma noktası olan bide .com serveri var. Ama oynamaya değecek olan ve en kalabalık olan sunuculardan birisi gen.tr dir. Çünkü insanlar burda birbirini tanır. Tanıdıklarla oynamak herzaman için zevklidir.

- - - - Oyunun içeriği - - - -

Oyuna genel olarak bakacak olursak. Birlik olup, savaşmak üzerine kurulu bi oyundur. Tabi savaşmak için öncelikle güçlü olmak gerekir. Güçlü olmak içinde kasmak

#- - AİLE SİSTEMİ - - #

Oyunda "Aile" olarak adlandırılan topluluklar mevcuttur. Her ailenin Babası, yardımcıları ve üyeleri olur. .

Aile sisteminin getirdiği güzellikler; düşman edinmek, dost edinmek ve isim yapmaktır.

Örneğin; Tam 4 yıldır savaşan 2 aile var. Bir insan ömrüne göre 4 yıl boyunca bi oyunda savaşmak demek, gerçekten bu oyunun zevkli ve oynamaya değer olduğunu gösterir.

Oyunu güzel hale getiren şey ise mIRC programı. Bu program sayesinde sohbete bağlanıp ailenizin üyeleriyle sohbet edebilirsiniz. Savaştan önce toplanıp savaş stratejisi yüretebilirsiniz. Başka ailelerle dostluklar kurabilirsiniz. . Kısacası sohbet - chat - yeridir. Her ailenin kendine özel kanalı olur.

Oyuna senede 1 kere reset atılıyor. Herkes 0 lanıyor yani. Buda yeni başlayan oyuncular için gerekli ve adaletli bi sistem ( not: oyun daha yeni başladı bu yaz )

& istatistik tablosu - oyunun istatistik bölümünde- Ailelerin sıralamasından şuan oyundaki en güçlü 3 aileyi yazıyorum görsel olarak aklınızda canlanabilmesi için - &

Sıralama- Ailenin İsmi- Ailenin Değeri - Ailenin üye sayısı
    1. -Darbe -1,913 - 150
    2. -Bogazici -1,861 -124
    3. -Vindication -1,794 -150

şuan oyunda 86 tane aile mevcut. ve büyük bi savaş var. bütün aileler birbirlerine girdi.

# GÜÇ ve ÖLDÜRME SİSTEMİ #

Tıpkı level gibi düşünün. Oyunda 'level' yerine her seviyeye bi isim verilmiş. (aşağıya sıralamayı yazıcam en güçlü seviyeden başlayıp ilk seviyeye kadar)

=SEVİYELER=
    1- Bruglione
    2- Chief
    3- Local Chief
    4- Assasin
    5- Swindler
    6- Soldier
    7- Mobster
    8- Associate
    9- Thief
    10 -Pickpocket
    11 - Shoplifter
    12- Picciotto
    13- Deliveryboy/girl
    14- Empty-Suit

Savaşlarda tabikide yüksek seviyede olmak daha önemlidir. Çünkü yüksek seviyelerdekilerin, düşük seviyelerdekileri öldürmesi daha kolaydır. Ama bu düşük seviyedekilerin yüksek seviyedekileri öldüremeyeceği anlamına gelmez.

Önemli ekleme : Oyunda 'öldürmek' sadece 'savaşmak' anlamına gelmez. Örneğin gıcık aldığınız, sevmediğiniz, veya geçmişten gelen düşmanlığınızın olduğu insanlar var. Siz bunlara sıkıp öldürebilirsiniz. Yani şahsi meseleler üzerine doğan cinayetlerde var. Fakat bu cinayetlerin sonucunda aileler savaşa girerler örnek: Siz gelip bana sıktınız, bende öldüm. Benim ailem sizden hesap soracaktır tabikide

ÖLDÜRMEK İÇİN ##

Öldürmek istediğiniz kişinin öncelikle hangi şehirde olduğunu bulmanız gerek. Dedektif tutarak, hangi şehirde olduğunu öğrenebilirsiniz. Ve bulunduğu şehiri öğrendikten sonra yanına gidip sıkabilirsiniz. Fakat karşınızdaki insanda size karşılık verecektir. Yani öldürmek için ölmeyi gözealabilmek gerek

Öldürmek için 'Mermi' gereklidir. Ve mermi oyundaki en değerli şeydir...

- - - - # Kumarhane Sistemi # - - - -
    Oyunda çok değerli kumarhaneler vardır. Bunlar bi nevi gelir kaynağıdır. Ailelere para kazandırır. Kumar oynatırsınız, para kazanırsınız ve ailenizin güçlenmesini sağlarsınız. Kumarhaneler sınırlı sayıdadır. Ve bu kumarhanelere sahip olabilmek için aileler savaşırlar.

- - - # Seviye Geliştirmek İçin # - - -
    Çeşitli suçlar işleyerek seviyenizi geliştirebilirsiniz.
    -Araba Çalmak
    -Sokaklarda yasadışı suçlar işlemek
    -Organize Suçlar ( bu daha büyük bi suçtur. Ve bu suçu yapmak için toplam 4 oyuncu birleşmeniz gerek )
    - Mega Organize Suçlar (en büyük gelir getiren suç. 8 oyuncu biraraya gelerek yapar)
    - e5 baskını ( 1 şöför ve 1 lider gereklidir )
    vb. şeyler . . .

Not : Oyunun içeriği daha geniş kapsamlıdır ben yazıyı uzun tutmamak için kısa kestim.
    : Şuan oynanabilecek ve zaman harcamaya değecek en güzel ve en sistemleri oturmuş oyundur
    : Sormak istediğiniz merak ettiğiniz şeyler varsa PM atabilir veya konunun altından devam edebilirsiniz.

ekleme : Oyuna başlamak isteyenler bana ulaşabilirler. 5 yıldır bu oyunu oynuyorum. Hem oyunu öğretmek açısından, hemde oyun içeriside kolaylık saglamak açısından yardımcı olabilirim.

• Konu Günceldir.
  • katılıyorum kesinlikle cok guzel bir oyun.

herkesi bekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz.http://www.barafranca.gen.tr/?a=1 bu linkden oyuna giris yapabilirsiniz arkadaslar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GökaLp.

Konu Günceldir.

bende başladım oyuna nickin nedir? . Zor kasılıyo biraz.
  • Hangi ailelerdesiniz ?
  • bende oyunu 5 yıl önce oynamıştım oyun değişmiş veya ben unutmuşum şimdi yavaş yavaş ilerliyorum yaptığım tek şey suç işleyip araba çalmak arada hpisten adam kurtarıyorum aileye girme olaylarını tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca hangi ülkede olduğumuzu nerden anlıyoruz.
  • hesabım da şehir yazıyor ordan anlayabilirsiniz aile olayı ise genelde thief altını aileye almıyolar rankınızı thief yaptıktan sonra irc den recruit sayfalarından aileye girmeye calısın
  • ya ben bu oyunu eskiden oynuyordum ve suçlar bölümünde rakı şişesine ateş et vardı, vurdukça nişancılığın artıyodu. Bu aralar oyuna tekrar kayıt olmuştum ve suçlar bölümünde rakı şişesine ateş et seçeneğini göremedim. bu yüzden oyuna girmedim. bide oyuna girmememin bi nedenide ölünce bitiyo oyun tekrar yeni hesap açmak gerekiyor buda baştan kasmak demek .s ben öyle biliyorum daha dogrusu .. öylemi?
  • en fazla local chief oldum ama acemilik yapıp hemen aile kurdum kurduğum gün öldüm :(
    birde en yüksek rank bruglione değil godfather :)
  • oyun neden resetleniyor acaba
  • The crims gibi sanırım .
  • nasıl adam öldürürüm?
  • Seneler önce oynamıştım fakat başında saatlerce beklemek gerekiyor, o yüzden bıraktım. Boş vakti çok olanlar denesin.
  • artık otomatik kasıyor sen bişi yapmıyosun para ile satın alıoyosun yeni bir sistem yapmışlardı 2012 de en son
  • şahitlik belgesi nedir kardeşim. bi mesaj geldi de bana ;

XXXX 'in YYYY 'i oldurdugune sahit oldunuz. Bunu acik arttirmaya koymak icin su kodu girin: 123
  • DearDaily kullanıcısına yanıt
    Sahitlik belgesi ailesi olan birisi öldüğünde önemli oluyordu. Ailedeysen yetkililere gosterip ona gore satisa koyabilirsin. Ailesi varsa yada forumunda ws araniyor derlerse onemli oluyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masteRe

Sahitlik belgesi ailesi olan birisi öldüğünde önemli oluyordu. Ailedeysen yetkililere gosterip ona gore satisa koyabilirsin. Ailesi varsa yada forumunda ws araniyor derlerse onemli oluyor :)

vallahi ben direkt ihaleye 20.000 e koydum :D sazanlık yaptım sanırım
  • :) aileli adamlarsa satilabilir. Gen.tr mi oynuyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: masteRe

:) aileli adamlarsa satilabilir. Gen.tr mi oynuyorsun?

et gen. tr deyim. Rütbem Picci' li bişey. 2 saat oldu oyun sürem. Yeni başladım. Çoğu şeyi bilmiyorum. OC MOC felan yazıyor Mirc de konusuluyor hiçbirini bilmiyorum. 3-4 adet araç çaldım. Diğerleri 500-800 dolar iken en son çaldıgım araç 9.000 Dolar. Onu saklıyorum
  • Shoplifter e5 baskini, thief oc, assasin de moc icin en dusuk rutbeler. E5 2 kisi ile yapiliyor, oc 4, moc 8. Mircte aile kanallarindan yetkililere soyleyip davet istemeni oneririm. Ha birde raid vardi ondan iyi rank geliyordu :) aileye girmesen de ustunde para bulundurmamani oneririm.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.