Şimdi Ara

Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.526
Cevap
112
Favori
365.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Forumda reklam yapamazsınız. Kuralları okumanızı tavsiye ederim. Mesajı şikayet etmek zorundayım.
  • chia tohumun içinde omega varmış sanırım

acaba artık balık hapı almasam da, bu tohum yeterli olur mu?
  • Krill yağı kullanıyorum balık yağından daha etkili olduğunu okudum
  • arkadaşlar sizce piyasadaki en iyi balık yağı hapı hangisi tamamen objektif, reklam içermeyen yorumlar yazarsanız sevinirim yani içindeki oranlar en yüksek olan ve hani diyorlarya ihtiyaca göre balık yağı hapı seçilmeli mesela epa ve dha oranı beyin sağlıgı için kullanılacaksa dha oranı en yüksek olan seçilmeli şuan türkiyede olmayan gerçekten oranları çok yüksek balık yağı hapları var ama maalesef onlarada ulaşmak biraz zor gibi günlük 2,000–4,000 mg kombine EPA ve DHA alması tavsiye edilmekteymiş
    mesela gnc nin dha 600 olan var ama bunu türkiyede bulmak imkansız
    benim için dha oranı nekadar yüksek olursa okadar iyi ha faydası olacak mı onuda bilmiyorum ama bi umut şuan için ocean sipariş verdim başka tavsiyesi olan varsa sevinirim
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00E4D6C57 -- 28 Ekim 2018; 20:46:22 >
  • çok bilgi sahibi degilim ama ocean en iyilerden biriymiş doktorlarında önerdigi bi marka ama içindeki oranlar nekadar yüksek olursa aslında okadar iyi daha iyisi varken herzaman onu araştırıp almak bana daha mantıklı geliyor bizde solgar 950 kullandık ama bu sefer ocean aldım ama bundan da iyisini bulursam eger onu almak istiyorum benim için dha oranın çok yüksek olması önceligim
    Carlson Omega 3 Balık Yağı Şurup içinizde bunu kullanan oldu mu?oranları bayagı yüksek
    omega 3 1600 mg
    epa 800
    dha 500

https://www.vitaminler.com/urun/carlson-omega-3-balik-yagi-surup-200-ml-5217?gclid=EAIaIQobChMIhc7GxpzF3QIVDdOyCh1yAwV_EAAYAiAAEgLASfD_BwE

• quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

çok bilgi sahibi degilim ama ocean en iyilerden biriymiş doktorlarında önerdigi bi marka ama içindeki oranlar nekadar yüksek olursa aslında okadar iyi daha iyisi varken herzaman onu araştırıp almak bana daha mantıklı geliyor bizde solgar 950 kullandık ama bu sefer ocean aldım ama bundan da iyisini bulursam eger onu almak istiyorum benim için dha oranın çok yüksek olması önceligim
    Carlson Omega 3 Balık Yağı Şurup içinizde bunu kullanan oldu mu?oranları bayagı yüksek
    omega 3 1600 mg
    epa 800
    dha 500

https://www.vitaminler.com/urun/carlson-omega-3-balik-yagi-surup-200-ml-5217?gclid=EAIaIQobChMIhc7GxpzF3QIVDdOyCh1yAwV_EAAYAiAAEgLASfD_BwE
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00E4D6C57 -- 28 Ekim 2018; 20:46:40 >

• berrakk B kullanıcısına yanıt
    https://www.ersag.com.tr/index.asp?mod=product&cat_id=107&product_id=400

bu ürün daha ucuza geliyor ve senin değerlerini de karşılıyor

üye olarak alabilirsin ve sponsorluk sistemi var
    sponsor no:1378307
  • silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-00E4D6C57 -- 28 Ekim 2018; 20:46:54 >
  • Forumun kalitesinin ne kadar düştüğünü yukarıdaki reklamcılardan görebilirsiniz.

Size tavsiyem bloklayın geçin. Ya da şikayet edin.
  • Buradaki reklamcılara aldanmamak için IFOS un websitesine bakıp kendiniz karar vermenizi tavsiye ederim.

http://consumer.nutrasource.ca/ifos/product-reports/
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Geçin bu ayakları. O sizin IFOS dediğiniz tamamen palavradır. İşinize gelmeyince de reklam yaftası yapıştırmayın.

Size ispatlayalım önce.

1- Yumuşak kapsüllerin üzerinde insanların gözle göremediği delikler vardır ve bu delikler vasıtası ile oksijen alırlar yani kısa sürede okside olurlar, değerlerini kaybederler,

2- IFOS belgesini alanlar, üretim yapıldıktan hemen sonra IFOS belgesini alırlar. Ancak IFOS belgesini 3 ay sonra almaya kalksalar alamazlar çünkü o değerleri yakalamaları imkansızdır,

3- Dünya'da en iyi sert jelatin kapsülü üreten Capsugel yani Licaps kapsülleri gidip IFOS belgesi almaz, bugüne kadar hiç bir licaps kapsülünün IFOS belgesi aldığına şahit olmadım çünkü buna gerek duymazlar,

4- IFOS belgesi tamamen pazarlama amaçlı bir hamledir eğer siz zaten Dünyaca kabul görmüş bir ham maddeciden balık yağı alıyorsanız IFOS belgesi almanıza gerek yoktur, çünkü o ham maddeci zaten IFOS belgesini alır,

5- Balık yağında IFOS belgesi alınır ama krill yağı için IFOS belgesi alınmaz, IKOS belgesi alınır, ona da gerek yoktur çünkü krill yağı üreticileri Dünyada çok kısıtlıdır. Piyasanın en büyük krill yağı üreticisi akerbiomarine'dir. Şu an Türkiye'de hiç bir üreticinin krill yağını akerbiomarine dışında bir yerden alma şansı çok kısıtlıdır.

Şimdi bu verdiğim bilgilerden yola çıkarak ve bugüne kadar yazdıklarıma da bakarsanız kimin forumun kalitesini düşürdüğünü görmüş olursunuz.

Hem bilgisiz hemde iftiracısınız.

Benim karşıma adam akıllı bilgilerle gelin, öyle internet köşelerinden elde edilen 5. sınıf bilgilerle gelmeyin.

Not; O güvendiğiniz firmalara teklif götürün, bakalım üretiminden sonra 3 ay geçmiş bir ürünlerine IFOS belgesi alabilecekler mi? Var mı cesaretleri? Hodri meydan

• Bazı arkadaşlar reklam yaptığımı iddia etmişlerdi.

Şimdi bende gerçekten reklam yapacağım. Bir süredir emin olmak için bekliyordum.

Krinol Q10 Premium şu an sadece Türkiye'deki değil Dünya'da içinde koenzim barındıran tüm ürünler içinde en üstünüdür. Bu konuda iddialıyım.

Neden mi?

81 yaşındaki babama Haziran ayı ortalarından beri her gün 1 kapsül Krinol Q10 Premium veriyorduk. Verme sebebimiz yorgunluk hissetmesin, daha dinç olsun, hafızasında kayıp olmasın, kısacası daha sağlıklı ve canlı, ayrıca da hastalıklara karşı dirençli olsun düşüncemizden kaynaklanıyordu.

Ama ne oldu biliyor musunuz?

Tüm bu söylediklerimiz olmakla kalmadı. 81 yaşında saçları bembeyaz olan babamın saçları ensesinden itibaren siyahlaşmaya eski haline dönmeye başladı. Önce bunun geçici bir durum olduğunu düşündük. Önemsemedik ama enseden yukarıya siyahlaşma devam etti, şakaklarda da siyahlaşma başladı.

Bu gidişle 2019'un Haziran ayında saçlarının tamamen siyahlaşacağını düşünüyoruz. Tabii konuyu doktorlara danıştık. Doktorlar saçların beyazlama nedeninin melanin üretiminin azalmasından ve bir süre sonra tamamen durmasından kaynaklandığını, ancak babamızda tekrar melanin üretiminin başladığını söylediler.

Ancak doktorların asıl söylediği ise şu; bunun temel sebebi hücrelerin tüm vücutta yenilenmeye başlaması nedeni ile bu yenilenmenin tüm organlarda devam ettiği düşüncesidir.

Açık söyleyeyim biz şimdi babamın dişleri yeniden çıkar mı acaba düşüncesine girdik.

Krinol Q10 Premium gençlik iksiri olabilir mi sizce?

Fotoğraflar ektedir. Sizinle fotoğrafları paylaşmaya devam edeceğim, sizde tüm gelişmeleri kendi gözlerinizle görün.

Bakalım neler olacak, Krinol Q10 Premium sayesinde.

Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahenk90 -- 25 Eylül 2018; 12:33:34 >

• Balık yağı kapsüllerini yutarken zorlandığım için kapsülü ağzımda patlatarak içiyorum. Etkisinde herhangi bir azalma olur mu?

şimdiden teşekkürler.
  • Mr Tom Hagen M kullanıcısına yanıt
    Balık yağları ve krill yağları en hızlı okside olan maddelerdendir. Koenzim olarakta içeriğinde ubiquinol olan ürünler hızlı okside olup ubiquinone'a dönüşür. O nedenle ubiquinol yerine ubiquinone içerikli koenzimler kullanmak tavsiye edilir çünkü vücut zaten ihtiyacı olduğunda ubiquinone'u ubiquinol'a kendisi çevirir.

Dikkat ederseniz krill yağı şurubu piyasada hiç yoktur. Çünkü müthiş hızlı okside olur krill yağı. Balık yağından daha da hızlı.

O nedenle derim ki;

1- Kapsülleri patlatarak içiyorsanız neden kapsül kullanıyorsunuz? Şurup kullanın hem daha uygun fiyata gelir hemde içimi daha kolaydır,

2- Şahsen çocuklar için kullanılan şurupların çoğunun okside olduğunu düşündüğümden normalde şuruba da karşıyım,

3- Bu durumda bir diğer tercihiniz küçük kapsüller olmalıdır, örneğin 500 mg'lık kapsüller mevcut,

4- Ancak bu da %100 çözüm değildir çünkü kapsülü yuttuktan sonra midede eriyen kapsüller mide asitleri vasıtası ile de bir miktar okside olur,

5- En doğru çözüm ise enterik kaplı kapsüllerdir zira enterik kaplı kapsüller midede değil, bağırsakta erirler, mide asitleri ile karışıp okside olmazlar.

6- Bir diğer çözüm kapsülleri nispeten daha küçük olan licaps kapsüllerdir, ancak fiyatları daha pahalıdır, kapsül içlerinde azot gazı kabarcığı mevcuttur, bu azot gazı kabarcığının olma sebebi balık yağının veya krill yağının okside olmasını engellemek içindir, ayrıca havasız ortamda dolum yapılır üretim süreci boyunca oksidasyon olmasın diye.

7- Bir başka konu yumuşak jel kapsüller insanın gözle göremeyeceği deliklere sahiptir bu delikler vasıtası ile zaman içinde kapsüllerin içine hava girer ve okside olurlar, bu nedenle yumuşak jel kapsüllerde eti kalın kapsülleri tercih edin derim, eti ince kapsüllerin ömürleri çok kısadır, kapsüller tamamen okside olurlar. Sert jelatin kapsül olarak ise yine en doğru çözüm licapstır çünkü sert jelatin kapsüllerin üzerinde delik mevcut değildir.

8- Bir diğer çözüm kapsülü ağzınızda tutarak patlatmadan ıslatıp yumuşatarak öyle yutmaktır.

Sert jelatin kapsül ile yumuşak jelatin kapsül arasındaki doku farkının fotoğrafları aşağıdadır. Soldaki sert jelatin kapsül, sağdaki ise yumuşak jelatin kapsül fotoğrafıdır.

Not; Üreticilerin ve marka sahiplerinin çoğu bu %100 doğru bilgileri tüketicilere vermezler, saklarlar.

Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahenk90 -- 26 Eylül 2018; 13:57:15 >

• "sağlıklı yaşıyoruz" face sayfasını takip eden var mı ?
    bu aydan itibaren besin destek ürünlerini indirimli alamıyoruz.

Dvit - B12 ve magnezyum alacaktım. kafi miktarda

nereden almalı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

"sağlıklı yaşıyoruz" face sayfasını takip eden var mı ?
    bu aydan itibaren besin destek ürünlerini indirimli alamıyoruz.

Dvit - B12 ve magnezyum alacaktım. kafi miktarda

nereden almalı ?
    Gerçekten mi?

Piyasadan oldukça ucuz yollu buradan alıyordum, demek artık alamayacağız. Dıj güçlerin oyunu bu...

Ben de oradan Omepa Q10 - Omega 3 ve Koenzim Q10 (Ubiquinol) alıyordum demek alamayacağız.

B12 ihtiyacınız olduğunu tahlil yaparak öğrendiniz yoksa tedbiren mi kullanıyorsunuz? Sizin yerinizde olsam bağlı olduğum Sağlık Ocağına gider Aile Hekiminize şikayetlerinizden (yorgunluk, halsizlik, uyku problemi vs) bahsederek kan tahlili talep ederdim. Hemen oracıkta biyokimya, hormon, hematoloji vs için kan örneği alıyorlar ve ertesi gün internet sayfasından sonuçlara ulaşabiliyorsunuz. Eğer sonuçlarda düzgün olmayan bir durum varsa doktorunuz size gerekli önerileri yapar ve ilaç, vitamin vs için reçete yazar. O reçeteyle eczaneden 2-3 liraya eksiklerinizi tamamlarsınız. Her yıl en az 3 kere bu dediklerimi yaptırırım. Örneğin B12 için oğluma Benexol yazıyor, bana Dodex B12 iğne yazıyor. Devit yazar mı bilmiyorum ama eczanelerde 6-7 lira civarı olması lazım.

Sağlık Ocaklarını ıskalamayın, böyle bir hakkınız varken kullanın. Bu arada Suriyelilere bu hizmetler orada bedava, ilaç farkı yok, muayene farkı yok.

• celebic kullanıcısına yanıt
    çol çocuk tahlil yaptırdık. bende 3 ay önce synlab da yaptırmıştım.

1 çocuğumda folik asitte , b12 de , dvit de düşük .. onun için dvit , folik asitli b12 kullanacağız, doktor eczane ilacı yazdı. onları almayacağım içeriğinden dolayı.

diğer çocuğum b12 iğnesi vurulmaya başladı. 3. yü vuruldu. sadece kırmızı ampül.

hepimizin dvit değeri düşük 20-30 larda. 80 e çıkarmayı planlıyoruz. günlük dozlarla. ben ve yetişkinler ilk 20 gün 20.000 ünite sonrasında 10.000 üniteye döneceğiz. 1 aysonrasında da 10.000 k2 liye devam ederiz.

çocuklara ilk etapta 5000 ünite ile başlarız . 10 günden sonra 3-4000 ünite ile devam ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahenk90

Balık yağları ve krill yağları en hızlı okside olan maddelerdendir. Koenzim olarakta içeriğinde ubiquinol olan ürünler hızlı okside olup ubiquinone'a dönüşür. O nedenle ubiquinol yerine ubiquinone içerikli koenzimler kullanmak tavsiye edilir çünkü vücut zaten ihtiyacı olduğunda ubiquinone'u ubiquinol'a kendisi çevirir.

Dikkat ederseniz krill yağı şurubu piyasada hiç yoktur. Çünkü müthiş hızlı okside olur krill yağı. Balık yağından daha da hızlı.

O nedenle derim ki;

1- Kapsülleri patlatarak içiyorsanız neden kapsül kullanıyorsunuz? Şurup kullanın hem daha uygun fiyata gelir hemde içimi daha kolaydır,

2- Şahsen çocuklar için kullanılan şurupların çoğunun okside olduğunu düşündüğümden normalde şuruba da karşıyım,

3- Bu durumda bir diğer tercihiniz küçük kapsüller olmalıdır, örneğin 500 mg'lık kapsüller mevcut,

4- Ancak bu da %100 çözüm değildir çünkü kapsülü yuttuktan sonra midede eriyen kapsüller mide asitleri vasıtası ile de bir miktar okside olur,

5- En doğru çözüm ise enterik kaplı kapsüllerdir zira enterik kaplı kapsüller midede değil, bağırsakta erirler, mide asitleri ile karışıp okside olmazlar.

6- Bir diğer çözüm kapsülleri nispeten daha küçük olan licaps kapsüllerdir, ancak fiyatları daha pahalıdır, kapsül içlerinde azot gazı kabarcığı mevcuttur, bu azot gazı kabarcığının olma sebebi balık yağının veya krill yağının okside olmasını engellemek içindir, ayrıca havasız ortamda dolum yapılır üretim süreci boyunca oksidasyon olmasın diye.

7- Bir başka konu yumuşak jel kapsüller insanın gözle göremeyeceği deliklere sahiptir bu delikler vasıtası ile zaman içinde kapsüllerin içine hava girer ve okside olurlar, bu nedenle yumuşak jel kapsüllerde eti kalın kapsülleri tercih edin derim, eti ince kapsüllerin ömürleri çok kısadır, kapsüller tamamen okside olurlar. Sert jelatin kapsül olarak ise yine en doğru çözüm licapstır çünkü sert jelatin kapsüllerin üzerinde delik mevcut değildir.

8- Bir diğer çözüm kapsülü ağzınızda tutarak patlatmadan ıslatıp yumuşatarak öyle yutmaktır.

Sert jelatin kapsül ile yumuşak jelatin kapsül arasındaki doku farkının fotoğrafları aşağıdadır. Soldaki sert jelatin kapsül, sağdaki ise yumuşak jelatin kapsül fotoğrafıdır.

Not; Üreticilerin ve marka sahiplerinin çoğu bu %100 doğru bilgileri tüketicilere vermezler, saklarlar.

Çok teşekkürler fazlasıyla bilgilendirici bir yazı olmuş. Kapsül kullanmamın sebebi şu anda elimde kapsül olması bu bitince tekrar kapsül almayı da düşünmüyorum ayrıca. Şurup almayı düşünüyordum fakat bu konuda da düşünceniz şuruplarında oksitlenmiş olduğu yönünde. Kış geldi 15-20 gün içinde balık tüketimi artacağı için omega 3'ü doğal yollardan almayı düşünüyorum. ondan sonrası yaz için kapsüller bittikten sonra şurup almayı düşünüyordum fakat yazdıklarınız fazlasıyla aklımı karıştırdı. Buna ek olarak zaten ekonomik olarak çok sıkıntıya sokmayan bu besin takviyesini plasebo etkisi için dahi olsa almanın yararı olduğunu düşünüyorum.

• ahenk90 A kullanıcısına yanıt
    Soru 1: Kapsüller neyden yapılıyor.
    Soru 2: Helal Sertifikası var mı?
    Soru 3: İçinde ki vitaminlerin özellikle E vitamininin kaynağı ne?
    Soru 4: İçeriğinde ağır metal oranına ilişkin bir belge var mı?
    Soru 5: Devamlı kullanım için uygun mudur, ara vermek gerekir mi?
    Soru 6: Diğer vitaminler ve katkılar sentetik mi, doğal mı?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.