Şimdi Ara

Olympus C725UZ Örnekleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mju800 kullanıyorum 8 m.pix. cok güzel cekiyor
  • Selam olympuscular bendede c 770 var
    incelemek isteyen için
    http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/575/show.html

Sadece çekim hızı 1/1000 pek tatmin etmiyo. diğer emsallerine göre en az 1/2000 olmalıydı. su damlasını uçan bir kuşu adam gibi çekemiyorum o kadarda olacak diyorum lens ka litesinden çok memnunum . Birde gece zumda odaklamayı biraz geç yapıyo nadirde olsa doğru netleyemiyo ışığın az olduğu yerdede doğal bence.. bir çoğunda bu sorun var 1000 ytl makinede bile var pek vurgulayan yok
  • Bende de c725 var. Örnek fotolara devam lütfen. Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: sexai

C725 bende kullanıyorum ama bu kadar güzel resimler cekemiyorum...macrolarda cok iyi...nasıl yaptın üstad...kullanma kitapcığında bu kadar öneriler yok..renkler falan...flulaştırmaları nasıl hallediyorsun...bana da yardım et..bende cekeyim şöyle güzel resimler...satayım falan diyordum ama bu resimlerin bana da ilham ve gaz verdi...bende cekebilir miyim acaba?

selam,
    ben fotoğrafların tamamını manuel modda çekiyorum. autoda çekilen fotoğraflar iyi bir ayarla çekilmiş fotoğraflardan çok daha farklı çıkıyor. renkleri canlı istiyorsan sana tavsiyem, iyi ışık altında iso 100 ile kullanabileceğin en düşük enstanteneyi kullan ve titreşim konusunda çok hassas ol. özellikle gece çekimleri tripod ister. ayrıca ben her pozu bir kaç farklı ayarla tekrar tekrar çekiyorum bu hem işimi garantiye alıyor hem de kendimi geliştirmemi sağlıyor, hangi ışığa hangi ayarın gideceğini daha tahmin edebilir hale geliyorum.

• iso değerini biliyorum da enstantene değeri ne? hangi modda cıkar?
    teşekkürler
  • enstantene, pozlama süresini belirtir. 1/250 gibisinden bir şeyler yazar, 1/250 demek pozlama süresinin saniyenin 250de birinde olacağı anlamına gelmektedir.
    m modunda çekiyorum ben enstantene,iso,wb,diyafram ayarlarının tamamını kontrol altında tutabilmek için.
  • peki bu ens değeri azken ne olur cok iken ne olur...yani payda az iken ne ceker payda büyük iken ne ceker..

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sexai -- 1 Kasım 2006; 23:09:41 >
  • Benim bazı karelerim de şöyle...

İyi Forumlar

Olympus C725UZ Örnekleri
  • Bir Diğeri...

Olympus C725UZ Örnekleri
  • Bir Diğeri...

Olympus C725UZ Örnekleri
  • arkadaşlar bende mju-700 var. Gece çekimi yapacağım zaman menüden gece çekimine getiriyorum ve makineyi sabitlersem gayet güzel çekiyor ancak sizin bahsettiğiniz enstantane hızı vb gibi ayarları bulamadım, 1/250 1/1000 gibi ayar göremiyorum makinemde. Bilen var mı mju-700 de böyle bir ayar var mı? Bir sorum da şu olacak, düşen su damlasını yakalıyorsunuz ya hani bendeki mju700 le böyle fotoğraf çekebilir miyim? Ve çekebilmek için ayarları ne yapmam gerekir?
  • bi mesaj yazdım topici kuruttum :) ne o herkes sattı mı ya da herkes çözdü mü foto çekmeyi
  • o güvercin çok güzel çıkmış yaw
  • eyvallah hocam saolasın
    quote:

Orjinalden alıntı: BartuA

o güvercin çok güzel çıkmış yaw
  • bende bu foto makinasına 1 yılı aşkın zamandır sahibim ama fotograf cekmeyi öğrenmek kolay değil....çoğu foto auto ayarında çekildi....kuzenim daha düşük bi olympus almıştı ve aynı zamanda bi sony cybershoot lardan görmüştüm ve olympusun renkleri cok canlı gelmişti sonrasında canon a540 vede s1 de gördüm ve renk konusunda onlardan da başarılı buluyorum.bilmiyorum belki de taraf tutuyorum..

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

• devam.......

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri
  • bkaç tane daha eklicektim ama olmuyor belki sonra...
  • devam arkadaşlarr...

geçen mayıs ayında 220 liraya aldığım makinemle daha çok güzel işler çıkaracağım inşallah

Olympus C725UZ Örnekleri
  •  Olympus C725UZ Örnekleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sexai -- 25 Şubat 2007; 11:58:48 >
  •  Olympus C725UZ Örnekleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sexai -- 25 Şubat 2007; 11:43:30 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.