Şimdi Ara

Olympus C725UZ Örnekleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olympus C725UZ ile çektiğim bazı fotoğrafları paylaşıyorum. başka kullanan arkadaş var mı forumda ?

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri

• C770 UZ var bende:) olmypus fotoları bir başka ya, kim ne dersin
    ellerine sağık güzzel fotolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramroat

C770 UZ var bende:) olmypus fotoları bir başka ya, kim ne dersin
    ellerine sağık güzzel fotolar

teşekkürler, 770 ile farkları nedir ?
    ben çok memnunum özellikle fiyatına göre çok iyi bir alet olduğunu düşünüyorum ama bir iki aya satıp bir dslra geçmeyi düşünüyorum bir yandan da : )
  • güzel fotoğraflar. forumda pek kullanan olduğunu sanmıyorum. canondan başka marka bilmiyorlar buarada
  • OLYMPUS un makinaları CANON dan daha iyidir renkler falan bende CANON kullandım ama oek tat alamadım

Şu an da MİNOLTA kullnıyorum çok iyi (Z20)

Okulda bir arkadaşım kullnıyor bu makineden çok iyi demişti.

Doğu bankta falan 350-400 YTL ye bulunabiliyor
  • Olympus
  • ülkemizde bilinçsiz tüketici megapiksele bakıp alışveriş yaptığı için manuel ayar olması, elektronik vizör olması, 8x optik zoom olması gibi avantajlara bakmayıp 3mp ne düşük diye es geçiyorlar bu aleti. ben çok seviyorum, slr gibi olmasa da bu fiyat aralığına alacağım turist kameralarından çok daha fazla hissettiriyor fotoğraf çektiğimi.
  • Ben de 5 senedir "Ultra Zoom" serisinin atası olan C700 UZ modelini kullanıyorum. Bugüne kadar en ufak bir problem yaşatmadı ama artık teknik olarak çağın çok gerisinde kaldığı için emekliliği yakındır. Vitrine mi koysam acaba ?

Canon'un S'leri, Sony'nin H'ları ortalarda yokken Olympus bu müthiş optiğe sahip makineleri tasarladı ve sürekli geliştirdi. Fakat maalesef Olympus'ları 2-3 sene önce Beyaz Teknoloji getirene kadar ülkemizde "Olympus" markasını bilen çok az insan vardı. Hala marka pek tanınmıyor, kalitesi bilinmiyor.

Tabii Canon ve Sony'nin başarılı distribütörleri, tanıtımları, Türkçe cihaz menüsü ve Türkçe kullanma klavuzu gibi öncü çalışmalarını da Olympus Türkiye'den göremediğimizi de unutmamak lazım.
  • charpan kardeş sendede C770 olduğunu bilmiyordum:) hoşgeldin aramıza
    aslında sana sormam gereken o kadar çok varki ben 1.5 senedir C770 kullanıyorum
  • OLYMPUS lar hep iyidir ya gerçektende CANON NİKON boş valla OLYMPUS a göre

Bende bir daha makine alırsam OLYMPUS olacapı kesin.

Lens kalitesi çok iyi MP her şey değil valla. Makine alkırken ilk önce bakılması gereken manuel ayarlar çok işe yarıyor.

Gece bir kaÇ FOTO çektikten sonra manuel ayarları hissedebiliyor insan
  • C725 bende kullanıyorum ama bu kadar güzel resimler cekemiyorum...macrolarda cok iyi...nasıl yaptın üstad...kullanma kitapcığında bu kadar öneriler yok..renkler falan...flulaştırmaları nasıl hallediyorsun...bana da yardım et..bende cekeyim şöyle güzel resimler...satayım falan diyordum ama bu resimlerin bana da ilham ve gaz verdi...bende cekebilir miyim acaba?
  • sexai önce makine cidden harika
    bir tripod alıp denemeni tavsiye ederim
    20 ylt ye güzel bişi bulursun
    bizde yardım ederiz sana
  • abi sabitleme ile ilgili değil ben bi şi bilmiyorum..ediverin kaynak kitap söyleyin bi şey...
    evkurdan 220 ye aldıydım gecen nisanda..inanmazsınız..sudan ucuz...zoom var diye almıştım...
    mod ları falan bilmiyorum cok iyi..bir de f degeri felan...kitabı mı var bu işin..kurcalayarak ogrenecek vaktim yok zaten...ya birisi bir kaynak gösteriversin bi zahmet yada kitap falan önersin..yada bir gün buluşalım ist. da cay kahve içelim ve uygulamalı göstersin bir arkadaş...

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramroat

charpan kardeş sendede C770 olduğunu bilmiyordum:) hoşgeldin aramıza
    aslında sana sormam gereken o kadar çok varki ben 1.5 senedir C770 kullanıyorum

Hoşbulduk Ramroat kardeş. Bende C700 var, sendeki modelin 70 numara eksiği.

Yardımcı olabileceğimi düşündüğün birşey varsa elbette sor, seve seve yanıtlamaya çalışırım. Makinelerimiz aynı olmasa da kardeş modeller. Birkaç megapikselin de lafı olmaz zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: sexai

abi sabitleme ile ilgili değil ben bi şi bilmiyorum..ediverin kaynak kitap söyleyin bi şey...
    evkurdan 220 ye aldıydım gecen nisanda..inanmazsınız..sudan ucuz...zoom var diye almıştım...
    mod ları falan bilmiyorum cok iyi..bir de f degeri felan...kitabı mı var bu işin..kurcalayarak ogrenecek vaktim yok zaten...ya birisi bir kaynak gösteriversin bi zahmet yada kitap falan önersin..yada bir gün buluşalım ist. da cay kahve içelim ve uygulamalı göstersin bir arkadaş...

Saygılar

Kitabı da, kursu da var ama en kolay, eğlenceli ve ekonomik yol biraz teknik bilgi edinip bol bol deneme yapmak. Başlangıç hatta orta seviye için aşağıdaki dökümanlar gayet faydalı olacaktır. İsterseniz kitap haline de getirebilirsiniz

Fotokritik.com Foto Eğitim
  • sexai, al sana bir tane ödev veriim:)
    makineni ortaköyde yada sitediğin bir yerde GECE AMA duvara koy.Sonra üstteki modu "P" moduna getir.Ekrandan ISO ayarlama bölümüne gel ve 3-5 tane fotoğraf çek.Birisi ISO en düşük olsuni birisi 100 200 yap.Sonra tabiiiki 10 sn çekim yaparak duvarda sabitlenmiş olarak çek ve bizle paylaş.Bizde yardım olalım sana kardeş
    ben Ankaradayım İstanbulda olsam sana 10 dk da öğretirdim;)
  • Sexai kardeş al seninde uygulabilecğein 2 tane gece çekim örmeği:) başka bir yerde daha güzelini bulamazsın

1. fotoğraf : normal P modunda hiçbir ayar yapmadan ISO 64 ile çekilmiş

2.Fotoğraf : M modunda ekranda ilk gördüğün 1/1000 ayaranını yükselterek 6 sn pozlayara çekilmiş
    aradaki farka bak

Olympus C725UZ Örnekleri

Olympus C725UZ Örnekleri
  • way anam vayy...

1/1000 i falan biliyorum ekranda cıkıyorda 6 sn pozlama neki?

charpan'a da teşekkürler kaynağa bakacağım.
    öğretirseniz siz öğretirsiniz hocalar...
  • fotokritiktekilerden bi cacık anlamadım....
    eski makinelere göre şeyler...digitallere uygun değil gibime geldi...
  • kardeş o M modunda 1/1000 mi sende ki 1/500 mi ne bilmiyorum onu aşağı yukarı oklarla büyük
    yani 1/500 1/200 1/100 1/50 1/10 sonra 1 2 2.5 diye gitsin
    pozlama dediğin 1 den başlayarak 2 yaparsan 2 sn pozlama yapar
    pozlama sayıısı yani 1 den büyüdükçe daha çok ışıklı çekersin
    benim yukardaki 6 sn pozlama
    eğer o 10 sn olsaydı fptpğraf daha da ışıklı olacaktı
    kendin bir dene gece
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.