Şimdi Ara

Ölü piksel kontrolü için Program (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
56.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: alperjoo

Samsung SyncMaster 2233sn Sonuc : 0 olu pıxel

evet bendede aynı marka var bendekıde 0 olu pıxel
  • @SkYNeT-06

Teşekkürler ;)
  • T260 a yaptırdım.ekran büyük olduğundan gözü çok yoruyor renkler ama ölü pixel bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkYNeT-06

quote:

Orjinalden alıntı: stealth

Dead Pixel Buddy v1.1

Basit ve kullanışlı bir program. Ben ekranı temizlerken kullanıyorum. Görüntüyü siyah yapıyorum ve tüm tozlar kabak gibi ortaya çıkıyor

http://www.laptopshowcase.co.uk/downloads/DPB.zip

afferim size. ekran açıkken ekran temizliyorsun doğrumu bu duyduğum_?
    yakında ekranında 10 - 15 tane ö.p olursa şaşırmam

temizlik işlerini lütfen ekran kapalı ken yapın ve bastırmadan içme suyu ve sadece pamukla

kolay gelsin

LCD'lerin en üstteki tabakası cam değildir. Çizilmeye çok müsait olan hassas bir tabaka ile kaplıdırlar.
    Sadece LCD değil, plazma TV'lerin ekranlarında da tıpkı tüplü CRT monitörlerde olduğu gibi yansımayı önleyen bir kaplamaya (anti-glare) sahiptir. Bu kaplama da son derece hassastır.
    İçerisinde amonyak gibi "yakıcı" maddeler içeren temizleme sıvılarını asla kullanmayın. Rastgele kullanacağınız bir temizlik sıvısı LCD tabakalarına zarar verebilir.
    %100 pamuktan üretilmiş bir atlet ile de monitörünüzü silebilirsiniz ancak en etkili temizliği özel mikrofiber bezlerle yaparsınız. Ya da gözlük silme bezi diyelim :) Mikrofiber bezler çok yumuşak olduğu için zarar vermez; yapıları itibariyle çok daha fazla kiri temizleyebilirler.
    LCD ekranınızın daha geç tozlanmasını istiyorsanız, anti-statik özellik barındıran temizleme sıvıları kullanmalısınız. Ancak anti-statik sıvılar tozlanmayı tamamen engellemez; sadece geciktirir. Anti-statik özellikli temizlik sıvıların bir diğer artısı da, temizlik esnasında ekranda kıl-tüy bırakmıyor olması.
    LCD TV veya monitörünüzü silmeden evvel kapatmayı unutmayın.
    Kullanacağınız temizleme sıvısını doğrudan monitöre sıkmayın! Kullanacağınız temizleme bezine sıkıp öyle temizlik yapın.
    Kullandığınız bez özel mikrofiber bez olsa bile temizlik esnasında fazla bastırmamaya dikkat edin. Çok nazik ve dairesel hareketlerle temizlik yapın.
    LCD ekranınızda nem ve ıslaklık kalmamasına dikkat edin. Ekranın kuru olduğundan emin olduktan sonra ekranı açabilirsiniz.
    Kirlenen mikrofiber bezi su ile yıkayabilir ve kuruttuktan sonra tekrar kullanabilirsiniz.

• Dell E198WFP

Ölü piksel garantili almıştım yine de test ettim rahatladım...

Teşekkürler.
  • eyw. program sağlam çalışıyor
  • Sağolun arkadaşlar bu program çok işe yaradı. Çok şükür piksellerin hepsi diri...
  • yaw beyler ben pek anlayamadim ama testi yaptm hem siyah ekran hem beyaz ekranda göze carpar bişi cıkmadı galiba 0 piksel cıktı yeni aldım monitörü lg2261 ghosting sorunu da yok pikselde :D
  • guzel program saol kac yıllık 170cmi test etim hic birsey cıkmadı nelere dayandı be alet:D
  • Bu başlık altındaki, program paylaşımlarında, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım...
  • Ya off.Bi tane ölü piksel çıktı.Nasıl düzeltebilirim bunu...
  • süper programmış. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: | Göktuğ |

Ya off.Bi tane ölü piksel çıktı.Nasıl düzeltebilirim bunu...

adı üstünde ölü piksel öldü yanı o. sen düzeltemessin. yenı aldiysan monitoru aldigin yere iade edebilirsin. tabii kabul ederlerse.
  • güzel programlar.. teşekkürler
  • kardeşim ben bu programı indiremiyorum ya bende bi problem var yada pcde:)) bana mail olarak atabilirmisin rica etsem...lion_umut35@hotmail.com şimdiden teşekkür ederimmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkYNeT-06

quote:

Orjinalden alıntı: hastaX

Arkadaşlar LCD monitörlerde ölü piksel kontrollerinin yapıldığı proğramlar varmış içinizden bilen varsa sevinirim nerden bulurum.

buradan TIREAL TFT TEST programini indir

http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/TIREAL-TFT-Test.shtml

Paylaşımınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: SkYNeT-06

quote:

Orjinalden alıntı: hastaX

Arkadaşlar LCD monitörlerde ölü piksel kontrollerinin yapıldığı proğramlar varmış içinizden bilen varsa sevinirim nerden bulurum.

buradan TIREAL TFT TEST programini indir

http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/TIREAL-TFT-Test.shtml

Tskrler link için.

bu arada ölü pixel çıkmadı orasıda ayrı güzel

• Teşekkürler başlık için bugün aldığım monitörü test etmiş oldum canavar gibi :)
  • Tireal Tft Test programını indirdim ve tıklayıp açtım.
    Fakat nasıl anlaşılıyor problem olup olmadığı anlayamadım?

Renkli ekranda bizim mi incelememiz lazım siyah nokta olup olmadığını yoksa program uyarı mı yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: san lorenzo

Tireal Tft Test programını indirdim ve tıklayıp açtım.
    Fakat nasıl anlaşılıyor problem olup olmadığı anlayamadım?

Renkli ekranda bizim mi incelememiz lazım siyah nokta olup olmadığını yoksa program uyarı mı yapıyor?

interface and video noiseye tıkla (2.seçenek) sonra inceleyeceksin kendin. mesela benim yeni aldığım monitörde sol altta bir siyah nokta farkettim.ölü piksel. iade edeceğim..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.