Şimdi Ara

Olmasada Olur Dediğiniz Donanımlar ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her donanım ihtiyaçtan doğar, Şahin'den S Class'a kadar arabalara bindim gereksiz bulduğum özellik sayısı 2-3'ü geçmez, her donanımın bir işlevi oluyor ve şoförün işini kolaylaştırıyor, donanımların amacı da bu zaten.
  • bence olması gerekenleri söylesek daha iyi olur.
    şahsen; geri görüş kamerası o da yoksa ön arka park sensörü, yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici, direksiyondaki kısayol tuşları mutlaka olması gereken donanımlar
  • Elektrikli el freni.
    Direksiyon ısıtma.
    Otomatik park. Olmasada olur.
  • HondatugraL kullanıcısına yanıt
    Dostum bizi fena eksilemişler.

Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış misali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clio'da yağmur far sensörü vardı. Olmazsa olmaz diyodum Civic alınca bunların çokta gerekli olmadığını anldım

• quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Clio'da yağmur far sensörü vardı. Olmazsa olmaz diyodum Civic alınca bunların çokta gerekli olmadığını anldım

Aynen öyle hocam.

Aslında pekte gerekli şeyler değiller ama işte firmalar bunları "donanım" adı altında tabir-i caizse milleti öpmek için sunuyorlar. Bizde hemen yiyoruz tabii.

"OOOO far sensörü de var, oooo yağmur sensörü de var."

Maliyeti normal şartlar altında 50TLyi geçmeyecek bir üründür far sensörü. Ama gelin görün ki...

• MAXSTAR kullanıcısına yanıt
    Niye arka oturanların totosu üşümüyor mu?

Arkada ısıtma bence gereklidir şayet önde varsa neden arkada olmasın ki?
  • Automobilista kullanıcısına yanıt
    Şöyle düşünmüştüm aslında arkada çocuk oturursa okula giderken kısa mesafede çok ihtiyaç değil ama sürücü istanbul trafiğinde ve yolcu koltuğunda da eşi olacağını hesaba katarak Ön koltuklarda çok iyi olur diye düşünüyorum.

• MAXSTAR kullanıcısına yanıt
    Asıl kısa mesafede daha çok ihtiyaç oluyor.

Neden derseniz? Aracın klimasını açınca belli bir süre sonra hava ısınınca otomatikmen koltuklarda soğuk gelmiyor.

Ama koltuklar ısınana kadar alttan ısıtıma iyi ısıtıyor.
  • Soğutmasız deri koltuk (antalyada yaşıyorum)
    Soğutmalı torpido
    Lastik basınç sistemi

• Sağ airbag iptali. Elektronik park freni. Ötüp duran kemer ikazı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nk061 kullanıcısına yanıt
    Çok doğru Hocam o far sensörü modülleri falan 50 liraya satılıyor ki satılmasa bile kolu çevirip açmak çokta zor olmuyor

• humerus06 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.

Ben güvenlik dışındaki şoförlerin işini rahatlatan hiç bir donanımı istemiyorum.

Hız sabitleyici falan tamam belki bi nebze ama far sensörü, yağmur sensörü, xenon far falan çok boş şeyler.
  • benim için dijital klima olmaması çok çok daha iyi bir özellik. direksiyon başındayken 2 saat tuşlara bakıp kumanda etmeye tutuluyorum. herşey manuel olacak el hafızası ile bakmadan tıkır tıkır yapabilmeliyim gözüm sürekli yolda olmalı. milletin dijital klima yokmuymuş aaa cıks cıks demelerinede tutuluyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dörtçeker

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Geri görüş kamerası
    Park sensörü
    Dual klima
    Otomatik katlanır yan aynalar
    cam düğmelerinde ışık ( saçma sapan savunanlara inat )
    Elektronik el freni
    Keyless go ( Anahtarsız giriş )
    Tek tuşla kapanan bagaj kapağı
    Park yardım asistanı
    Deri koltuk
    vs
    vs
    vs uzar gider bana hakiki işe yarayan bi abs vsa bide airbag koy gerisi traş

Arabanda olmayan her şeye gereksiz demişsin.

Saydıklarımın bazıları arabamda var ama gereksiz görüyorum sivri zekalı arkadaşım bunu anlamak için gereken şeyde sende yok sanırım. Ben donanımcı değilim arabanın yürürüne bakarım. Sizin bakıpta anlayamadığınız yere yani.

@nk061 yaa bu sitenin alayı eksilese nolur çoluk çocuk hepsi. Burda eksiyi basarlar 5 dk sonra hangi arabayı alim karar veremiom diye konu açarlar eksisi artısı çokta fifi yani. Ben takmıyorum sizde takmayın.

• Far sensörü. Kesinlikle çok gereksiz.

Olmazsa olmazlar; Park sensörü, hız sabitleyici.

• HondatugraL kullanıcısına yanıt
    O da doğru hocam, haklısınız.

Forumda faydalı insan kalmadı pek. Teknik konu açıyorum 100 okunma, 3 cevap. VW mi, Opel mi ? diye konu açıyorum 100 okunma, 70 cevap.

Daha da bir şey demeye gerek yok, haklısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

O da doğru hocam, haklısınız.

Forumda faydalı insan kalmadı pek. Teknik konu açıyorum 100 okunma, 3 cevap. VW mi, Opel mi ? diye konu açıyorum 100 okunma, 70 cevap.

Daha da bir şey demeye gerek yok, haklısınız.

Face de takılıp otomobil sayfalarında gezsen daha çok şey öğrenirsin oyuzden eksileyenler adam gibi bilgili kişiler olmadıkça neyine gocunayım. Adam arabamın markasını bılmeden arabanda olmayanlara gereksız demişin diyor giricem muhabbete vercem eline kapağı yazık olcak oyüzden salla

• Deri koltuk sırtımı terletiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deri direksiyon sanruf
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.