Şimdi Ara

OLDIES! '80 ÖNCESİ UNUTULMAZ YABANCI-TÜRK HAFİF-ANADOLU ROCK ŞARKILAR (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.417
Cevap
28
Favori
228.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 1969, B.B. King

• 1967, Bob Dylan, I Shall Be Released; Geniş bir Koro eşliğinde, büyük olasılıkla 1976 yılında, Bob Dylan, Ringo Starr, Ronnie Wood, Joni Mitchell, Neil Young, Neil Diamond, Ronnie Hawkins Ve Van Morrison birarada...

• 1971, The Anita Kerr Singers, Daytime Nighttime;

• 1970, Perry Como, It's Impossible; " Somos Novios ", Meksikalı Bolero bestecisi Armando Manzanero tarafından 1968'de yazılmış, dünyada en tanınmış bolerolardan birisidir.

• 1969, Bert Sommer, Jennifer; 100 yıl olmuştur Jennifer'i duymayalı, ne güzel. 1969, Woodstock.

• 1969, Bobbie Gentry, I'll Never Fall In Love Again; En az önceden konulan Dionne Warwick yorumu kadar güzel, Bacharach şarkısı.

• 1970, Bruno Nicoloi, Sartana; " Cenazen güzel olsun dostum.... Sartana ödeyecek... " İtalyan Spagetti Westernlerinden Sartana serisinin müziği.

•  
    Sevgili neommy, BoraMT, as74 ve tüm değerli dostlar,
    biliyorum, doğru dürüst bir veda etme fırsatımız olmadı
    yıllar önce turuncu diyardan tası tarağı toplayıp gideli :)

Belki de merak ettiniz o temelli ayrılığın ardından,
    bir frankofon perdesi altında yılda bir belirmeleri.

Açıkçası bir prensip apar topar çekip gitme sebebiyken,
    şöyle bir kapıdan bakıp çıkma ziyaretleri başka bir prensipti.

Rumuzumun sahibesinin çıkaracağı yeni albümün haberini,
    birkaç dosta duyurmak için verilen sözdü bu perdeyi diktiren.

Son görevi yerine getirmeden gidemeyip, albümü bekleyekaldık.
    Üç yıl gecikmeli mutlu sonun ardından ise vakit geldi çattı.

Neticesinde aranızdan ayrılarak hepinize mutlu yarınlar diliyorum.
    Kendinize iyi bakın dostlar, Avrupa'yı unutmayın sakın :)

Esenlikler
    ferdinand
  • J.Zenatti kullanıcısına yanıt
    Ya Narissa?
    Ve ne yeminler ettik tutmadığımız. Ara sıra bakın kapı aralığından yine de.
    Avrupa kanadı sizden sonra epey öksüz kaldı.
    Sizde kendinize iyi bakın. Sevgiler, ve tüm yaşamınız boyunca mutluluklar dileyim size.
  • Sevgili ferdinnand,

Uzun zamandan beri forum sayfalarını kontrol edememiştim. Bugün, "acaba Kayahan'ın anısına birşeyler yazılmış mı? diye bakınca mesajınızı gördüm. Aynı dönemlerde forumda fazla kalamadıysak da, koyduğunuz şarkıları her zaman keyifle dinledim.

Forumdan "müebbed" uzaklaştırıldığınızda(!) sebebini merak etmiştim. Araştırırken, bir yerlerde "100 öznel şarkıcı" listenizi gördüm.

Listenizin ilk üçüne itirazım yok. Mathieu'yü, sevdalısı olduğunuz Cinquetti'nin bile önüne çıkarmanız ilginç. Listenin tümü ise benim ("bu büyüklükte hiç yapmadığım") sanal listeme göre nesil farkını yansıtıyor. Ne yazık ki, aynı dönemlerde forumda daha fazla zaman geçirip, en çok sevdiğimiz şarkıcıları daha fazla değerlendirip, tartışma olanağımız olmadı.

Ben de size meslek hayatınızda başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun.
  • Resmi Veda (!)

Ferdinnand gibi, ben de iki şarkı ile, resmi olarak (!), foruma veda ederken, eski dostlarımıza ve tüm "oldies" dostlarına sevgilerimi sunuyorum. Çok keyifli bir forumdu. Umarım daha da uzun süre devam eder.

Eğer yanılmıyorsam Kayahan'ın hiçbir şarkısı foruma konulmamış. Türk Hafif Batı Müziği/Popüler Müzik tarihinde yetişen Türk kadın şarkıcılar, Türk erkek şarkıcılara göre, bence, göreceli olarak, daha başarılıdır. Şüphesiz ki, Kayahan Türk popüler müziğinin yetiştirdiği en başarılı erkek sanatçılardan biri.

GS'li dostlarımız biraz gücenecek olsalar da, Kayahan'ın anısına "Mor Menekşe'yi koyalım.

Kayahan - Mor Menekşe

Veda şarkımız ise, yine foruma girdiğimiz 2010 yılında koyduğumuz ilk iki şarkıyı söyleyen, çok sevdiğim Fransız şarkıcı Jean Ferrat'dan (hem de Avrupa'dan) olsun: "Hayat Çok Güzel"

Jean Ferrat - C'est Beau La Vie

• BoraMT B kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sayın Bora MT.
    Eski Oldies dostlarından nerdeyse kimse kalmadı, resmi şekliyle. Katılımda bulunan herkese, en başta size, Narissa'ya, Ferdinand'a ve arasıra uğrayan şarkısını koyan onlarca arkadaşa çok teşekkürler. İnternetteki en geniş Oldies listelerinden birisinin, belki de birincisinin oluşmasına katkıları oldu.
    Bende de az sayıda şarkı kaldı artık. Belki birkaç tane yabancı şarkı, ama 1 sayfa dolduracak kadar da Türk hafif müziği şarkısı. 1 yıl kadar sonra artık bende konuya veda edebilirim bu durumda.
    40. sayfa biterken sayfaları baştan sona bir elden geçireceğim zaman bulabilirsem. Değişmiş şarkıları düzenleyeceğim tekrar, yeni daha güzel videolar bulabilirsem bunları eski videoların yerine koyacağım.
  • 1972, The Carpenters, Sing;

• 1972, Michael Jackson, Ben;

• 1972, Roxy Music & Brian Ferry, When We Were Young; If There Is Something, Roxy Music albümünden, Bir Aptalın Anıları, ( Flashbacks Of A Fool ) film şarkılarından. Sevgili arkadaşımız As74 eskiden koydu gibi kalmış aklımda, ama bulamayınca ekledim.

• 1976, UFO, Belladonna; Zamanının ötesinde şarkı, UFO'nun No Heavy Petting albümünden. Batıdan önce Sovuetler Birliğinde sevilmesi ilginç?

• 1939, Vera Lynn, We'll Meet Again; 2. Dünya savaşı şarkılarından;

• 1971, Three Man Army, Together;

• 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.