Şimdi Ara

Old-School RPG'lere nasıl alışılır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlık zaten yeteri kadar açıklayıcı bence.

95' kuşağındanım. 2010'da bilgisayarı aldım ve ne yazık ki Baldurs Gate, Icewind Dale, Fallout gibi oyunları oynayamadım. Eskiden iyi bir sistemim olduğundan onlara hiç bakmamıştım ancak eskisine nazaran çok kötü bir system kullanmak durumunda olduğumdan onları da oynayamıyorum.

En azından Old-School RPG'leri oynamayı deneyeyim dedim ancak dikkatimi veremiyorum oyuna. Alışkanlıklarımdan çok daha farklı ancak o oyunları da oynamak istiyorum. Nasıl bir şey önerirsiniz bu oyunları oynayabilmek için?

• Oynaya oynaya alışırsın. Günümüz oyunlarındaki tembel oyun yapısından sonra , yazı okumak ve kafa yormak zor gelmiştir.
  • Arkadaşın dediğine katılıyorum ama en önemlisi izometrik kamera açısını beğeniyor musun önce bunu sormalısın kendine. Ayrıca bahsettiğin yapıda oyunlar cidden sabır ister hayal gücü ister. Çünkü şimdiki oyunlar gibi ağzımızı açık bırakacak grafik yapısı yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicans -- 31 Ekim 2015; 15:37:45 >
  • Bence bulaşma çünkü bir kere içlerine girersen bir daha öyle klişe senaryolu popüler oyunları oynayamazsın
  • Alışılmaz... Seversin oynarsın ya da sevmezsin oynamazsın... Zorlasan bir iki oyun gider belki sonra bırakırsın bence... Kitap okumak gibi seversen okursun sevmezsen bir kaç sayfa okur kenara koyar okuyacağım dersin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufulas -- 3 Kasım 2015; 8:09:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bolca metin okuma, oyundaki yeri geldiğinde bir karar karar için ekrana bakıp yarım saat düşünme, izometrik kamera açısı, hayalgücü ve görsellikten ziyade içeriğe önem verme..

Bunlar sizin için keyifli şeyler ise, Old-School tüm RPG oyunları çok kolayca benimsersiniz ve hatta bırakamazsınız.

Değilse, Fallout 4 çıkıyor :)
  • Ya hep "oynayamazsın","hayal gücü lazım" diyorsunuz ama takır takır FRP oynayan adamım ben :\
  • bence sarmıyorsa kasma, efsane oldu diye oynamaya çalışıp 5 dk sonra sildiğim çok oyun oldu
  • MadOtaku kullanıcısına yanıt
    eh o zaman oyna ne diyelim... sen durumu söyledin biz fikrimizi...
  • Ben oynayamıyorum şahsen. Türkçe yama yüklü fallout new vegas'ta daha ilk kasabadan tıkandım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katıksız Manyak!

Oynaya oynaya alışırsın. Günümüz oyunlarındaki tembel oyun yapısından sonra , yazı okumak ve kafa yormak zor gelmiştir.

Ne yorum be. saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.