Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
2
Favori
35.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam yeni Monster serisi geldi :) Kolay kolay aldığın fiyattan satamazsın o bilgisayarı artık. Hatta ilandaki o Monster'ın fiyatına dair ibareyi kaldır bence. Zamanında çok iyi bir F/P ürünü olmasına rağmen, yeni Monster F/P oranıyla kasıp kavuruyor. Yeni tasarım da işin içine girince, Exper'ler dahil, tüm cihazlarda büyük prim kaybı yaşanacak ne yazık ki.
  • Hoş gelmilş sefa gelmiş hocam. Satılmazsa satılmaz, elde kaldı diye üzülünecek bir alet değil ya olmadı alırım 700 liraya bi acer ferrari one, geçerim kenara. Zaten ilan açmama rağmen habire bişeler sipariş ediyorum alete. SSD'den sonra 4 gb ddr3 1333 mhz sipariş ettim bi tane, bi de kalvye koruyucu. Bakalım nereye kadar gidecek?
  • Sıfır pc mi satıyorsun
  • Sıfırı yokki, ağustos 15te aldığımı satıyorum
  • jay jay
    kardeşim sende aylardır hiçbirşey almadan heryere yorum bırakıp salça oluyorsun.
    şimdi de bizim aletlere mi göz diktin.
    bakıyorum da 4-5 aydır her laptopun konusuna uzman gibi mesaj sallıyorsun. daha birşey alamadın.
    bari bizim laptoptan elini eteğini çekte ağzımızın tadıyla kullanalım.

bu alet hala f/p ürünüdür. o dediğin monster daha tr ye gelmedi. gelse bile yine de f/p ürünüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilelma

jay jay
    kardeşim sende aylardır hiçbirşey almadan heryere yorum bırakıp salça oluyorsun.
    şimdi de bizim aletlere mi göz diktin.
    bakıyorum da 4-5 aydır her laptopun konusuna uzman gibi mesaj sallıyorsun. daha birşey alamadın.
    bari bizim laptoptan elini eteğini çekte ağzımızın tadıyla kullanalım.

bu alet hala f/p ürünüdür. o dediğin monster daha tr ye gelmedi. gelse bile yine de f/p ürünüdür.

Biraz ağır olmamış mı? Jay jay benim gördüğüm bilmeden konuşmaz, kaldı ki bu başlıkta da bazı soruları o da cevapladı, ki cevaplamasa bile burası özgür bir forum
  • ya aslinda ben biraz da makara yollu takılayım dedim.
    yani ciddi ciddi söylemedim o sözleri. belki samimi hissettiğimden.
    kimse yanlış anlamasın. şimdi baktım da sanki ağır kaçmış gibi sözler.
    maalesef sanal ortam duygudan yoksun olduğundan ifadelerimiz de
    donuklaşıyor.

jay jay kardeşim kusura bakma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Hocam yeni Monster serisi geldi :) Kolay kolay aldığın fiyattan satamazsın o bilgisayarı artık. Hatta ilandaki o Monster'ın fiyatına dair ibareyi kaldır bence. Zamanında çok iyi bir F/P ürünü olmasına rağmen, yeni Monster F/P oranıyla kasıp kavuruyor. Yeni tasarım da işin içine girince, Exper'ler dahil, tüm cihazlarda büyük prim kaybı yaşanacak ne yazık ki.

Bu arada fokus bilgisayarın sitesine baktım, linux'lu aleti 2300 lerden felan satıyor, onlar mı çok akıllı, exper mi salak da windows koymuş? 1500 lira seviyesinde varsa böyle bir alet eyvallah, piyasada 1800-2000 arası satılanlarda bile en azından full hd ekran yok. o yüzden yorumun biraz saçma geldi bana. ha bi de monster dediğin sony vaio değilki ucuz sattığı ürün olay olsun. onlar da experin yaptığını yapıyor, ürettirip marka basıyor, kendine has tasarım yaptırmıyor

• kizilelma;

Ben zaten halihazırda dizüstü bilgisayar sahibiyim. Kullanıyorum ve memnunum da. Başkasıyla karıştırdın sanırım, bilgisayar falan aramıyorum. Mesajının diğer kısımlarını dikkate dahi almıyorum, kusura bakmazsın umarım.

xxl567;

Burada defalarca, üstüne basa basa söylemiştik Exper ürünleri piyasaya düştüğünde. Fokus Bilgisayar'ın bu ayıbını nasıl kapatacağını sormuştuk. Çok komik ama dediğin gibi, birebir aynı ürün tam 1000 TL farkla satılıyor Fokus'ta. Monster'ı ve Fokus Bilgisayar'ı bir güzel yerden yere de vurmuştuk. Hoş, pek dikkate alınmadı ama en azından millete aldırabildiğim kadar Exper aldırdım. Burada sırf Exper NR-NC serisi için kaç tane mesaj attığımı, beni takip edenler bilir. Özel mesajları ve MSN sohbetlerini saymıyorum bile. Yani bu kadar insan Exper aldıysa, birçoğu benim tavsiyelerim doğrultusunda almıştır.

Şu anda hatasını anlamış olacak ki, böyle bir ürünle karşımızda Monster. Ben de insanları haberdar ediyorum sadece. Şu anda Exper'in bu modellerinden herhangi biri yok piyasada. O yüzden mukayese etme şansı yok insanların. Sıfırı olsaydı, tabii ki sana hak verirdim. Aynı modele kimse 2500 TL vermez tabii ki, 2100 liraya yeni ve çok daha iyi modeller varken. İlanındaki kıyaslamadan bu nedenle bahsettim.

• @jay jay

hocam yeri gelmişken, bu bahsettiğin modellerin linkini verirsen sevinirim. Kullandığımız Experler mükemmel aletler ama insan doymuyor, bakayım bi şu aletlere :) Fokusun sitesinden taradım, daha önceden baktım modeller vardı, forumda da üstünkörü bi bakındım, yeni modellere dair birşey göremedim. Az önceki mesajına da ithafen, her kafadan bi ses çıkmasına rağmen, senin yorumlarına güvenerek aldım bu aleti, sen devam et, ben takipteyim
  • http://forum.donanimhaber.com/m_44170696/tm.htm

Bizzat Özgür Bey açtı başlığı. Kendisi Monster firması çalışanı. Şöyle bir okursan, ne demek istediğimi tam olarak anlayacaksın.

Ben bile sipariş vermeye kalktım da, sonradan ikna ettim kendimi elimdeki neyime yetmiyor diye :)
  • Eyvallah, inceleyim bi

Ekleme: inceledim Fiyat donanım olarak bizim ürünler daha iyi gibi. Monster'ın 2100 liraya sattığı baz donanımın bizimkilere göre artısı ati 5870 (OHA!!!) ve 500gb seagate 7200 rpm. Eksileri ise berbat ve devasa bir kasa (kişisel fikrim) ve 2100 lira olmasına rağmen Linux ! (hoş, windowsa da boşa para veriyoruz ya ) sonuç olarak ben beğenmedim, Allah bütün almak isteyenlere nasip etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 3 Kasım 2010; 19:41:50 >

• HD 5870 çok büyük fark gerçekten. Parasal farkın çoğunu o oluşturuyor zaten. USB 3.0 + e-SATA + sırt çantası + tek tuşla fan hızını artırıp-azaltma seçeneği ve yine tek tuşla turboyu aktif etme seçeneği sunulmuş. Ayrıca cihazda çift HDD slotu + RAID 0 ve 1 desteği ile 30 gün sıfır piksel garantisi, 720p HD kamera gibi detaylar var.

Çift HDD'nin ve RAID desteğinin çok önemli olduğunu belirtmekte fayda var. USB 3.0 o kadar olmasa da, e-SATA mühim birçok kullanıcı için. Sırt çantası laptop için olduğundan, okul çantasından farklı haliyle.

Tüm bunlar hesaba katılırsa, yeni ve renkli, -kanımca- daha şık bir kasa için gayet cazip bir fiyat.

Ha tabi Exper kullanan biri için ekran kartı dışında acil bir ihtiyaç yok tabi. Fakat bahsettiğim fazladan özelliklere ihtiyaç duyanlar için biçilmiş kaftan. Ben özellikle Asus N61JQ ve Lenovo Y560 satın almış olanlara geçmiş olsun dedim şahsen :) Kötü oldu onlar için.

• Lenovo ve Asus i7 alanlara gerçekten yazık oldu. Dediğin gibi yeni laptop alacak ve 2000 civarı bütçesi olanlar için monster kaçmaz şu an. Ama biz exper kullanıcıları açısından pek bir alınası durmuyor şu an için, tabi 5650 yetmez oluncaya kadar
  • @jay jay
    Bunlar sadece o konuya attığın mesajlar. eski mesajlarını hiç karıştırmadım bile.
    çünkü biliyoruz mesajlarını. neredeyse hergün yeni bir laptop alıyorsun.
    tabi ki ertesi gün bir önceki günün modeli eskiyince ona ok atmaya başlıyorsun.
    yeni fiyat kırma politikan bu herhalde.

senin hızına yetişmek münkün değil dostum

quote:

Özgür Bey merhaba,

Yanlış mı görüyorum yoksa yazım hatası mı, yoksa gerçek mi; şuraya yazıyorum:

Core i7 720QM CPU
    HD 5870 GPU
    4 GB 1333 MHz DDR3 RAM
    500 GB 7200 RPM HDD
    1920x1080p Full HD Monitör

ve sırt çantası KDV dahil fiyatınız 2.116,17 TL mi? Lütfen teyit eder misiniz?

quote:

Fiyat doğruymuş :) Teşekkür ediyorum Özgür Bey. Sanırım forumda küçük çapta bir izdiham yaşanır bu fiyattan sonra. Kesinlikle şu ana kadar gördüğüm en iyi F/P ürünü.

Sipariş vermeyi düşünebilirim. O derece.

Yalnız ürünün stoklara giriş tarihi hakkında bilgiye ulaşamadım. Belli değil mi acaba?

• şunu da eklememde fayda var.
    experi çoğu kişi carrefour dan kampanyalı aldığından
    1500 tl nin çok altına aldı.
    yani f/p olarak şu anda da önümüzdeki 1 yıl da
    experin eline kimse su dökemeyecek.
  • @jay jay justified sözüm sana; milletin beynini yedin, cebine incir ağacı diktin! Her gün aldığın laptoplar bir yana attığın mesajlarla bizi forumdan ettin!

Bundan sonra foruma girmeyeceksin
    JasonBurak'ı da alıp bu piyasadan çekileceksin..

Haa unutmadan, o Monster'da kiminse geri verin artık, ayıptır ulaaynn!!
  • Arkadaşlar bizim bilgisayarın içindeki Adata Ramlar CL değeleri tam olarak nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocweb

Arkadaşlar bizim bilgisayarın içindeki Adata Ramlar CL değeleri tam olarak nedir.

CL 9
  • Herhangi bir markadan 1333 mhz lik 1.5 V direçle çalışan ve dual channel destekleyen 2 gb lık bir ram alıp taksam DUAL olarak uyumlu çalışırlarmı.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.