Şimdi Ara

OLAFSON PX51 5.1 OPTİK GİRİŞLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır ps3 ve dvd player için optik girişli ucuz bir 5.1 sistem aramaktaydım. EVEREST H5402 çok cazip bir modeldi fakat artık ikinci elini bile bulmak mümkün değil Z5500 benim için epey pahalı olduğu için düşünmedim bile. Geçtiğimiz cumartesi Yenibosna daki bit pazarında dolaşırken bir baktım olafson marka bir bir 5.1 var. İlk kez gördüğüm bir markaydı biraz inceleyince 2 optik girişinin olduğını koaksiyel girişe de sahip olduğunu farkettim yani ben bir optik giriş ararken Allah karşıma 2 girişlisini çıkardı. Neyse satıcıyla pazarlık sonucunda 240 TL den 200 TL nakitte anlaştım ve satın aldım ki orijinal kutusu ve ambalaj köpükleri bile durmaktaydı. Sistem oldukça kapsamlı dts , DD5.1, prologic 2 gibi üst segmentlerdeki cihazlardaki özellikler bulunmakta girişler uzaktan kumanda ile seçilebilmekte. Eksilerine gelince tabi ki ucuz etin yahnisi yavan oluyor hoparlörleri kalitesiz. Bende evde bir köşede duran ,uzun zamandır kullanmadığım creative 5200 ün hoparlörlerini taktım ve seste inanılmaz bir düzelme oldu sub hoparlörü değiştirmedim ama onu da creativle değiştirmeyi düşünüyorum.Kumanda üzerinmde movie- wide gibi seçenekler falan var birde kumandada main -10db seçeneği var ki ne işe yarıyor anlamadım. ön ,arka, merkez ve sub hoparlörlerin sesini kısıp açabiliyoruz. Sonuç: 5.1 filimlerde ve ps3 oyunlarındaki sesleri ince ayrıntısına kadar duyabiliyorsunuz bu fiyata bu performans yetti bana.

• güzel umarım işe yarar
  • Resimleri koymayı beceremedik herhalde kusura bakmayın
  • Ufak bir yardım edelim ;)

İyi dinlenceler dilerim, bende optic ve analog destekli ucuz bir cihaz arıyorum. Bu markayı bir kenara not aldım ama Eskişehirde hemde bu fiyata bulabileceğimi sanmıyorum :(

• bende böyle birşey arıyorum ama hoparlörü kötü ise almaya değmez. bende başak hoparlör olmadığı için yenisine de para veremem bir daha. ama bilgilendirme için teşekkürler. h5402 piyasada olsaydı çok güzel olucaktı ama:(
  • arkadaslar bendede olafson marka bi ses sistemi var baya eski bişe arızalandı ve servis lazım bilen varmı istanbulda kaplan bilg. vardı kapatmış başka biryer bilen varsa tel mail adres yada ulaşabileceğim bir bilgi paylaşırsa sevinirim acil lazım bayram için buradayım bitince gidicem ist den kaplan bilg. bile zor ögrenmiştim şimdi neresi var hiçbir fikrim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_6

arkadaslar bendede olafson marka bi ses sistemi var baya eski bişe arızalandı ve servis lazım bilen varmı istanbulda kaplan bilg. vardı kapatmış başka biryer bilen varsa tel mail adres yada ulaşabileceğim bir bilgi paylaşırsa sevinirim acil lazım bayram için buradayım bitince gidicem ist den kaplan bilg. bile zor ögrenmiştim şimdi neresi var hiçbir fikrim yok

Bende aynı sorundan müzdaripim. Geçenlerde 2 yıldır kullandığım olafson 5+1 ses sistemim arızalandı. Ses çıkış entegrelerini değiştirdim ses alıyorum fakat volume kontrol entegresi gitmiş sanırsam. Karaköyde aradım hiçbir yerde bulamadım entegreleri.

RSM2323 entegre elinde olan varsa pm atsın bana

• Başka kullanan var mı bu ses sistemini? Ben de almayı düşünüyorum.. Herhangi bir sorun yaşayan var mı?
  • Ses tam kapalıyken bile ve üstelik hiç bir giriş çıkış bağlamasam bile hoparlörden çok rrahatsız edici vuuuuuuuuuuuuuu şeklnde şebeke frekansı sesi geliyor.
    Bunu nasıl keserim ?
    Evde başka prizlerlede denedim yanında etkileneceği bir cihaz yok genede rahatsız edici distorsiyon var. Acaba cihaz arızalımı ?
  • bir sıkıntısı var belli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzy75

Başka kullanan var mı bu ses sistemini? Ben de almayı düşünüyorum.. Herhangi bir sorun yaşayan var mı?

bende everest arıyordum şimdi bu konuyu gördüm iyide oldu. Sistemde sorun olmasa bile nereden bulucaz bunu dostum?

Birde dts çözüyormu bu hiç anlamam ses sistemlerinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: h@ydut

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy75

Başka kullanan var mı bu ses sistemini? Ben de almayı düşünüyorum.. Herhangi bir sorun yaşayan var mı?

bende everest arıyordum şimdi bu konuyu gördüm iyide oldu. Sistemde sorun olmasa bile nereden bulucaz bunu dostum?

Birde dts çözüyormu bu hiç anlamam ses sistemlerinden

Aynısını bulmak zor olmakla birlikte OPTİK GİRİŞLİ 5+1 aramalarımda bulduğum diğer sistemler.

http://www.netsiparis.com/detay/13041100012/FRISBY-5011OC-5-1-100RMS-HOPORLOR-SISTEMI

/>

http://www.netsiparis.com/detay/13041100014/FRISBY-85805W-5-1-KABLOSUZ-EV-SINEMA-SISTEMI

Ses sistemini Sahibinden com dan 139 tl ye aldım.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-ses-kaliteli-fiyati-uygun-isyeyenlere-mukemmel-ses-sistemi-59607076/pasif-ilan/

Sıfır ve kutusunu ilk ben açtım. e ATLANTA HD BOX ve HTPC bilgisayarım sisteme 2 ayrı optik kablo ile bağladım.
    OPT1 ve OPT 2 seçerek birinden brine 5+1 olarak geçiş yapıyor ve sesi 10m2 odada oldukça tatminkar. Ama bu Şebeke frekansını çekmesi hiç hoşuma gitmedi.Sanırım besleme çıkışına Kondansatör ilave edip trafoyu Faraday kafesine alıp şaselemem gerekecek. Başka sistemlerde var evde onlarda bu sorun yok. Sıfır bir cihazda bu Distorsiyon belliki başka şikayet eden olmadığına göre benim şansıma.
    Sonuçta Elektronik işi şans işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ufocu -- 12 Kasım 2011; 15:23:45 >

• Subwofer ı açtım. Digital decoder kartı ile Ampli arasındaki bağlantı kablosunu çıkarıp yeniden taktım. Uğultu falan kalmadı
    Birde mumla sabitlemişler. İnsan sabitlemeden önce bir fişe takıp bakar .Herhalde tümü kalite kontrolünden tek tek geçmiyor. Basit bir jak oturmama sorunu sistemde acayip distorsiyona sebeb oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.