Şimdi Ara

Okyanusun dibine inmek neden Aya gitmekten daha zordur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden acaba derinlik arttıkça basıncın artmasından dolayımı ? Ya oralarda bir yerde başka bir aleme açılan bir geçit varsa? Başka canlılar başka ırklar acayip şekilli hayvan statüsünde veya insana benzer canlılar varsa?

Yanıt videosu geldi;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernos2 -- 6 Eylül 2018; 13:57:42 >

• uzayda basınç yok yaşaman için gereken basınç 1 atmosfer, bulunduğun aracın içinde 1 atmosfer basınç sağlaman yetiyor. ama okyanusa daldığında içi hava dolu kapağı kapalı pet şişeyi sıkıyormuş gibi düşün havayı içinde tutman gerekiyor ama dışarıdaki basınç seni sürekli ezmeye çalışıyor. yani evet basıncın artmasından dolayı.
  • Basınç arttığı için suyun dibine denizaltıyla bile insen parçalanıyormuş diye biliyorum.
  • bi kapsülün içinde gitti cameron mariana çukuruna ancak ne oldu ne bitti bilmiyorum. yeni türler falan keşfetmişler görmüştüm ancak daha ayrıntılı bilgim yok. kapsül tek kişilikti ve çok kalamadı diye biliyorum basınç çok fazla ayrıca aşırı karanlık.
  • Götürün beni okyanusa dibini görmezsem adam değilim. Ayaklarıma beton dökün, sırt çantasının içine dumbell koyun, elime demir verin. Okyanusun dibinden selfie çekeyim size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İllegal bir şair -- 6 Eylül 2018; 3:21:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uzayda basınç yok yaşaman için gereken basınç 1 atmosfer, bulunduğun aracın içinde 1 atmosfer basınç sağlaman yetiyor. ama okyanusa daldığında içi hava dolu kapağı kapalı pet şişeyi sıkıyormuş gibi düşün havayı içinde tutman gerekiyor ama dışarıdaki basınç seni sürekli ezmeye çalışıyor. yani evet basıncın artmasından dolayı.
  • Çünkü Aya gitmek kadar ses yapmıyor. Reklam değeri düşük yani.

Gerçekler hocam ne yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Çünkü Aya gitmek kadar ses yapmıyor. Reklam değeri düşük yani.

Gerçekler hocam ne yapalım
    Nerden biliyorsun belki okyanusun dibinde başka bir aleme geçit var ? Başka ırklar var başka canlılar var belki orada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

Nerden biliyorsun belki okyanusun dibinde başka bir aleme geçit var ? Başka ırklar var başka canlılar var belki orada?

Alıntıları Göster
    Ben öyle bir şey yok demedim ki hocam bana niye laf ediyorsunuz!!!

Ne yapalım, insanlar aşağı bakmaktansa yukarı bakmayı tercih ediyorlar.

dedim ya gerçekler!
  • Okyanusun dibinde o ortama adapte olmus baska canlilar olabilir. Nasil biz onlarin sartlarinda yasayamiyorsak onlar da bizim sartlarimizda yasayamazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cennet her zaman gökyüzünde tasvir edilmiş, cehennem ise yerin dibine...

En büyük sebep bu.

Bir de suyun basıncı yaklasik her 10mtde 1atm artıyor 5bin mtden sonra demirin içinde ilerlemeye çalışıyorsun resmen. Buna uygun teçhizat yapmak gerçekten zorlu bir iş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lan yine dini karıştırmışsınız iyi misiniz?

cevap basit: elimizde o kadar dayanıklı bir madde yok, çukurun dibinde üzerinde bir gökdelen varmış gibi basınç oluyor gel de buna dayanacak bir madde yap?

• quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dipteki basınç muazzam.ve yukarıda bahsedilen olaydan dolayı.herkes yıldızları izlemeyi sever ama dibindeki derin göle sadece meraklısı gözlerini diker

• https://www.youtube.com/watch?v=fhqSggsWMkk

• daha zor değil,spekülasyona gelmişsin
  • cok zor degil, ama riske degecegi dunulmedigi icin inilmedi cunku sonrala felan her seyini goruyorsun ve orda cokta onemli bi kefi olmadigindan gidilmiyor ama cok robot yollandi, yani o kdarda merak edilecek bsiey degil uzayla karsilastirinca

oraya canli insan yollamak belki zordur ama onada cok gerek yok ,yolla 6-7 robot her yerini net gorursun

• o basınca dayanıcak madde yoksa dıbındeki taş kum neyse o nasıl dayanıyor.

Birde ben en derın noktasına inildi diye biliyorum. İnilmediğinden eminmiyiz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • David Cameron en dibine indi zaten çoktan.

• Denizin dibindeki basınç çok yüksek, derinlik arttıkça basınç artar. Suyun yoğunluğu ve partikül seviyesi yüksek olduğundan güneş ışığı o derinliklere ulaşmıyor yani ışık yok, deneyim çok sınırlı bir alanda ve az. Aşırı sisli bir ortam gibi düşün, görüş mesafesi çok kısa. İnsansız denizaltılar ile gözlem yapılıyor. Her geçen gün yeni canlılar keşfediliyor. Deniz dibinde özellikle devasa yengeçler ve ıstakozlar olduğu biliniyor. Belki zamanla çok daha değişik fosiller bulunabilir.

Hatta şöyle bir şey var. Okyanuslar hakkındaki bilgimiz uzay hakkında bildiklerimizden daha az diyordu belgesellerde.

En son çıkan Megalodon filminde bilinen derinliğin dibinin yani Mariana Çukurunun dibinin aslında ağır ve yoğun bir sülfür katmanı olabileceği ve daha da derinlik olabileceğine dair bir komplo teorisi atılıyor. İşin fantastik tarafı. İlgini çekebilir izle bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 6 Eylül 2018; 10:4:39 >

• amerika öyle istiyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.