Şimdi Ara

OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
675
Cevap
34
Favori
512.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gayet uygun hocam. ben akü hariç ağır bakımı 500 e yaptırmıştım geçen sene..
  • Evet adam pazarlik etmedi ama sunnettendir diyip 490'a yaptirdim agir bakimlari, detaylar :

- V kayisi
    - Trigger Kayisi
    - MAzot filtresi
    - Yag filtresi
    - Castrol magnatec 10/40 yag
    - Polen filtresi
    - Hava Filtresi
    - Cam suyu
    - 10larca nokta kontrolu, akuyu olcturttu, tapa falan filan.

En guzel yani, aracima 2 usta ve 2 ciragin ayni anda dalmasiydi, 2 saatte full herseyi bitirip cikardilar araci. Biri lastigi sokuyo, biri lifte kaldiriyo, gideri yagi degistiriyo, digeri hava filtresini cikartiyo, cok memnun kaldim. Gitmek isteyenler icin tavsiye ederim, her tip arabaya bakiyorlar.

Yagi 4lt'lik kutuda yanimda acip koydular, kesinlikle hile hurda yok.
    Idris usta : Umraniye Guven Sn Sitesi H Blok 1. kat No:38 Umraniye/Istanbul 216 634 02 90
  • Selamlar herkese,

Baskı balatam tamamen öldü. Baskı-balata-bilya-yağ ve işçilik toplamda tahminen ne kadar tutar? Araç 82 bin km de. Benzinli 2004 model. Bilya değişimine gerek duyulurmu?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HazzaR -- 4 Ocak 2011; 17:08:32 >
  • Belki fikir almak isteyen çıkar. 2004 Ford Fiesta 1.4 83.000 km

Valeo baskı,balata,bilya 300
    Yağ 20
    İşçilik 200

toplam 520
  • İzmir CETAŞ'a gittim, dizel 2006 focus 2 motor aksamında yağlanma görüldüğünden dolayı, 1 boru ve 1 hortumun yırtıldığını orjinal olarak değişmesi gerektiğini ve 430 tl ye mal oalcağını söylediler,
    sanayide vasıfsız ustaya gösterdim bir hortumun kelepçesi gevşemiş yüksek hızda yağ püskürtmüş, tornavida ile sıktı ve sorun tamamen düzeldi.
    yetkili servistekilerde bizim gibi insan sonuçta, hatta müşteri tutmak diye bir gayretleri olmadığı için daha bir ciddiyetsiz yaklaşıp daha fazla hata yapıyorlar.
  • 2006 model yeni kasa 1.6 TDCI Ford Fusion 60.000 km bakımına 260 TL verdim. Yer: Rize Ford ATILGAN servisi. Bakımda bütün filtreler, yağ, rot ayarı vb. bir sürü hatırlayamadığım şey yapıldı. Araç 5 yıl garantili olduğu için Turbo'ya bağlı değişik bir şey var (Hortum değil) yağlanması nedeniyle değişti garantiden. Normal fiyatı 470TL imiş. Ayrıntıları daha sonra yazarım. Atılgan servisine ilgilerinden ötürü buradan teşekkür etmek istiyorum.

60.000km Bakım Tarihi: 06.02.2010

ümit erkan kardeşim benimde 50.000 km de 1.6 tdci fusion um var benim turbodanda yağ sızıyor motorun buharını alan ince boru servie gittim değişecek dedler çatal hortum değişecek dediler 470 tl istediler çok olduğu için yaptırmadım. Daha sonra sanayide özel bir turbo servisine gittim baktırdım. Oradaki arkadaş fordlarda bu yağn normal dedi değiştirse bir kaç yüz metre sonra yağ sızdırır dedi. Kafanı yorma bakımada gerek yok dedi. Bunu diyen usta olunca öyle bıraktım. Sizden soracağım sizin servisten değiştiğiniz parça tam olarak nedir. Değişimden sonra yakıt tasarrufu oldumu . Benim araç biraz çok yakıyor. Şimdiden teşekkürler.

• Aracımın bakımını (2011 tdci focus) Adana Ford yetkili servis Garanti Şen'de yaptırdım,
    Bakım fiyatı
    DORT MEVSIM CAM TEMIZLEME 3,39TL
    TAPA - YAG BOSALTMA 8,26TL
    15,000 KM BAKIMI 1.6DURATORQ-TDCI 51,00TL
    ELEMAN - FILTRE 30,85TL
    FILTRE KOMPLE - YAG 7,08TL
    FMY MOTOR YAGI -DIZEL, 5W/30 59,31TL
    FREN BALATA TEMIZLEYICI 7,85TL
    Toplamda 178TL ödedim.
  • 15 ocak 2011 tarihinde
    2006 tdci focus 105000 bakımı
    balıkesir edremit akoto ford servisinde
    komple yağ ve filitreler klima polon filitresi hariç
    egr valfi ,carbon clean temizliği ve genel kontrol( balata temizliği motor temizliği)
    480 tl
    daha önce ankara başer de yapılıyodu bakımları ak oto başer gibi olamaz ama genede ilgi alaka müşteri memnuniyeti iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan2468

2006 yılında 2004 Ford Tourneo Connect 1.8 TDI aracımızı 86.000km deyken satın aldık,şu sıralar 200.000 kmyi devirmek üzere. O tarihten beridir de Göztepe otosanayideki Hüseyin ustaya götürüyoruz.(Dükkanın adını sormayın ara sokakta kalıyor,hiç dikkat etmedim)
    Kendisi Şahsuvaroğlu Fordun eski uştabaşısı olur. Arabanın bir tarafı yaparken bir tarafını bozmaz,hoyratça davranmaz. Mekanik ve elektrik konusunda kendisinin ve elemanlarının üstüne yoktur. Ve benim için en öneml, şey olan; hak hukuk konularında çok adaletli davranmasıdır.
    Geçmişte abimin FORD minibüsü aracı kaç defa yolda kaldıysa saate aldırmadan yardıma gelmiştir ve bayramda bile tamir yapmıştır.Benim n ekadar geç getirdiğime bakkmaksızın geç saate kadar işi yapar,hiç kimseyi mağdur etmez.
    Kendisiyle pek fazla detaylı hesap görmediğimiz içindir ki burada size fiyat veremeyeceğim. Ama dışarıdaki servislerden daha pahalı olacağını sanmıyorum.
    Eğer arabanızdan bir ses geliyorsa, yetkili servislerde uzun süreler veriyorlarsa,çözemedikleri bir problem varsa muhakkak buraya götürün derim. Ben hep cep telefonundan ulaşıyorum kendisine : 0532 474 60 16

Yerin adı Nas Oto Ford Servisi olabilirmi :)

• Selamlar,

2008 model 90 hp Deluxe Ford Transit connect aracım var. 90000 bakımına girecek. Şu ana kadar Ford Doğan otoda bakımlarını yaptırdım, ancak Doğan oto koşuyolu kapandı, ve bu ağır bakım olduğu için maliyetten kaçmak için özel servis araştırdım.

Bostancıda gençler ford özel servisten fiyat aldım. Tüm filtreler, yağ değişimi, triger seti, v kayışı değişimi antifriz için toplamda 600 TL KDV dahil fiyat çıkardılar. 3-4 saatte de teslim ediyorlar. Tüm parçalar da orjinal Ford yedek parçasıymış. Ayrıca dediklerine göre aracım garanti kapsamında olsaydı yaptıkları servis aracı garanti kapsamından çıkarmıyormuş (sanıyorum rekabet kanununda bu konuyla ilgili bir değişiklik sonucu=

Ford Atılgan otodan aldığım fiyat ise 1100 TL + KDv, yapılan işlemler aynı, üstelik 1,5 gün sonra teslim edebiliyorlar.

Gençler servise aracını götüren var mıdır acaba? Yerleri Bostancı oto sanayideymiş.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler

• 2006 focus tdci için disk ve balata fiyatı hakkında bilgisi olan varmı?
  • Ben 2 hafta önce değiştirdim 2007 model benim araba. 30 lira ön balata 25 lira da arka balata sanırım. Bunlar parça fiyatları sadece. Önler Valeo arkalar TRW marka idi. Disk konusunda bilgim yok
  • Fren konusunda kesinlikle yan sanayi önermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grimer

Ben 2 hafta önce değiştirdim 2007 model benim araba. 30 lira ön balata 25 lira da arka balata sanırım. Bunlar parça fiyatları sadece. Önler Valeo arkalar TRW marka idi. Disk konusunda bilgim yok

teşekkürler
  • Yağ 10/40 Opet
    Yağ filtresi
    Tapa,conta..vs
    Hava filtresi
    Yakıt filtresi
    Devirdaim
    Triger seti
    Arka fren balatası

Orjinal parçalar kullanıldı, işçilik dahil 598 TL tuttu... Herford (özel servis)/KONYA
  • arkdaşlar 46300 km de 2008 ford focus trend arabam var 45 bin bakımını geciktirdim frene basınca ses gelmeye başladı.

öncelikle ankarada tavsiye edebileceginiz yetkili yada özel ford servisi var mı?

frene basınca gelen ses balataları erittin diskler zarar görüryordur diyor bi kac arkdaşım şimdi arabayı kullanmaya korkuyorum bu hafta ici servise görtürmem lazım arabayı artık ertelemeyim..
  • Aracımı bakıma götürdüm. Bursa küçük sanayide caminin hemen karşısında. Firmanın ismi ford extra. internet sitesiwww.fordextra.com.tr Telf:0.224 441 01 01
    Yapılan işlemler,

Motor yağı
    Yağ filtresi
    Mazot filtresi
    Tiriger
    Devirdaim
    Vantilatör seti
    Ön diskler
    Ön Balatalar
    Antifiriz
    Ön Salıncak

İşçilik dahil hepsi peşin ödeme 1.000 TL tuttu.
  • http://www.evo-boschcarservice.com/evoboschkampanya.html

linkteki fiyaatlar nasıl sizce?aracım 14.500 ye geldi ve aracımı 2009 mayıs ayında almıştım.geçen yıl 1.5 ay gecikmeli olarak yıllık bakımda yağ,yağ filtresi hava ve polen filtresi değişimi yapılmıştı sadece.şu an aracım 2 yaşını dolduralı üstünden 1 ay geçti.sizce 15000km bakımını hemen yaptırmalımıyım yoksa her yıl bir defa periyodik bir bakım yeterli olurmu?
  • 45 bin bakımını ankarada özel serviste yaptırdım

yag degişimi
    filtrelerin degişimi
    arka balata degişimi
    bujilerin deşimi
    toplam 160 + 50 işcilik toplam 210 tuttu

tavsiye üzerine gittim gayet ilgili usta 8 yıl honda servisinde calışmış
    büyük sanayi sitesi 2. cadde no:37 iskitler Ankara
    boran oto ercan usta
    0543 307 10 30
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacko_aj_s

http://www.evo-boschcarservice.com/evoboschkampanya.html

linkteki fiyaatlar nasıl sizce?aracım 14.500 ye geldi ve aracımı 2009 mayıs ayında almıştım.geçen yıl 1.5 ay gecikmeli olarak yıllık bakımda yağ,yağ filtresi hava ve polen filtresi değişimi yapılmıştı sadece.şu an aracım 2 yaşını dolduralı üstünden 1 ay geçti.sizce 15000km bakımını hemen yaptırmalımıyım yoksa her yıl bir defa periyodik bir bakım yeterli olurmu?

up

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.