Şimdi Ara

Okuduğunuz kitaplardan beğendiğiniz alıntılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benzer konu varmı bilmiyorum ama okuduğumuz sevdiğimiz kitaplardan alıntıları , altı çizilesi notları buradan kitap adı ve yazar ismi şeklinde paylaşırsak, diğerlerimiz için okumuşsak bile kısa bir hatırlama ve okumamışsak en azından ön bilgi olabilir.

Nihayet insanlık da öldü.Haber aldığımıza göre, uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık, dün hayata gözlerini yummuştur.Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz..

Oğuz Atay - Tehlikeli oyunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayat sadece bir kez oynanan bir kumardır,ben onu kaybettim

-Sabahattin Ali,Kürk Mantolu Madonna
  • benzer bir konu var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • '' Tek bir günah vardır o da hırsızlıktır. Diğer tüm günahlar onun türevleridir. Bir adamı öldürürsen, bir hayat çalarsın. Karısının onun üzerindeki hakkını, çocukların babaları üzerindeki hakkını da. Yalan söylersen birinin doğruluk üzerindeki hakkını çalarsın. Hırsızlıktan daha tiksindirici bir şey yoktur ''

Khaled Hosseini - Ucurtma Avcısı
  • "İşin sırrı ölümün nasıl olduğu"

Dan Brown - Kayıp Sembol
  • quote:

Orijinalden alıntı: revenquel

'' Tek bir günah vardır o da hırsızlıktır. Diğer tüm günahlar onun türevleridir. Bir adamı öldürürsen, bir hayat çalarsın. Karısının onun üzerindeki hakkını, çocukların babaları üzerindeki hakkını da. Yalan söylersen birinin doğruluk üzerindeki hakkını çalarsın. Hırsızlıktan daha tiksindirici bir şey yoktur ''

Khaled Hosseini - Ucurtma Avcısı

Bu sözü çok beğenmiştim.Hatırlattığın için teşekkürler
  • Büyük hırsızlar yasaları çignemez. Yasaları onlar yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşayan pek çok kişi ölümü hakeder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile sonu göremez. (Gandalf) Yüzüklerin Efendisi Ve Son olarakta

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatûl, ash nazg thrakatulûk, agh burzum ishi krimpatul... Hepsine hükmedecek tek bir yüzük, hepsini o bulacak ve hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak... (Gandalf)

Dünya değişiyor... Bunu suda hissediyorum, toprakta hissediyorum... Kokusunu alıyorum. Eskilerden pek bir şey kalmadı zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık... (Galadriel)
  • Önemli olan; "hayatta, en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır..."

BİLGELİK HİKAYELERİ - Cevdet Kılıç
    Felsefe anlamında gerçekten harika bir kitap herkese öneririm. Bilgelerin, büyük filozof ve felsefecilerin başından geçen bazı olaylar ve haklarında bilgiyi bulabilirsiniz.
  • insan inandığı bir şeye neden inanır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayberto30

Yaşayan pek çok kişi ölümü hakeder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile sonu göremez. (Gandalf) Yüzüklerin Efendisi Ve Son olarakta

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatûl, ash nazg thrakatulûk, agh burzum ishi krimpatul... Hepsine hükmedecek tek bir yüzük, hepsini o bulacak ve hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak... (Gandalf)

Dünya değişiyor... Bunu suda hissediyorum, toprakta hissediyorum... Kokusunu alıyorum. Eskilerden pek bir şey kalmadı zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık... (Galadriel)

Eskilerden pek bir şey kalmadı zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık

bu söz çok iyi

• Nereye gittigimiz neler bildigimize baglıdır,neler bildigimizde nereye gittigimize.

Tess Gerrıtsen-Cerrah
  • "...yalnızca aptallarla çok akıllılar oyalanırlar..." - Babalar ve Oğullar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

quote:

Orijinalden alıntı: ayberto30

Yaşayan pek çok kişi ölümü hakeder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile sonu göremez. (Gandalf) Yüzüklerin Efendisi Ve Son olarakta

Eskilerden pek bir şey kalmadı zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık

bu söz çok iyi

Aynen Efsane bir söz zaten filmde kitapta efsane

•  Okuduğunuz kitaplardan beğendiğiniz alıntılar

-Chuck Palahniuk "Dövüş Kulübü"

#####################################

” Seyahat etmek her an doğup ölmek gibidir.Belki de yolcu bu değişen ufuklarla insan yaşamı arasında bir yakınlaşma yapıyordu. Hayatta bir çok şey bizden kaçmaktadır. Gölgeler aydınlığı kovalar. İnsan bakar, koşar durmak ister, el uzatır lâkin geçenleri yakalayamaz. Her olay bir yol kavşağı gibidir. Birden insan kendisini yaşlanmış bulur, her yer kararmıştır. Bizi sürükleyen hayatımızın, kara atı,birden durur ve peçeli ve bilinmeyen birinin atı gölgelerde süzülerek uzaklaştığını dehşetle görürüz. “

-Victor Hugo “Sefiller”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artizt -- 16 Ekim 2012; 23:56:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.